Şimdi Ara

Bu kulaklık tipinin ismi ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şimdi kulakiçi kulaklık alacağım ama kulağıma şu tip kulaklıklar olmuyor yani kulağımda durmuyor düşüyor.

benim kulağıma uyan kulaklık tipi şu şekilde

şimdi bu iki tip de kulak çi olarak geçiyor her yerde ama ilk tür olmuyor kulağıma.
    ikinci türün sözel ismini bilen var mı?

bide ilk tür kulaklık nasıl kullanılır düşmeden falan??

• Resimler görünmüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk resim iem ikinci resim earbud olarak geçer
  • Filezort F kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_110491164/f_//tm.htm

yukarıdaki konuda konuyla ilgili bazı açıklamalarım mevcut. kanal tipi kulakiçi kulaklıklarda (ilk resim) uç boyutu önemlidir. genellikle her kulağa uyacak başlıklar içerirler ancak bazı ürünlerin başlıkları arasında yeterince küçük olan yoktur, bazı ürünlerde de yeterince büyük olan yoktur. kulağının boyutuna göre kulaklık ucu kullanman gerekir. normal kulakiçi kulaklıklar kanala inmedikleri için kulakta durabilmek için genelde daha büyük yapı kullanırlar. kanal tiplerinde ayrıca uçların derinliği de farklılık gösterir. bazı ürünler daha kısa uca sahipken bazı ürünler daha uzun uca sahiptir. kulak kanalına göre bu bakımdan da farklı uçlar gerekebilir ancak genelde gerekmez.

isimlendirme konusunda %100 herkesin uyduğu bir standart yok. genellikle birinci resimdekiler kanal tipi kulakiçi kulaklık, ikinci resimdekiler sadece kulakiçi veya normal, klasik, eski tip olarak adlandırılır. yurtdışında bunlara earbud dendiği doğrudur ancak koss gibi bazı firmalar tüm kulakiçi kulaklıklara earbud diyor. bu konuda kafalar bazen çok karışıyor benim karşılaştığım bir arkadaş birinci tipe sadece kulakiçi kulaklık, ikinci tipe kanal tipi denir ve kanal tipe kulakiçi adı verilmez (sanki kulakdışıymış gibi :D) diye tutturmuştu bir türlü arkadaşa neyin ne olduğunu anlatamamıştım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.