Şimdi Ara

Opel Astra Sedan 1.6 Business vs Hyundai Elentra 1.6 Mode

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki araba arasından hangisi daha tercih edilebilir sizce? Arabalar.com.tr üzerinden kıyaslama yaptığım zaman kağıt üstünde hyundai ağır basıyor. Ama tabi önemli olan pratikte nasıl olduğu. Astra ağır kasası yüzünden 1.6 motorun aracı kaldıramadıgini ve çok yaktığını söylüyorlar. Tasarıma gelince ikisi de cezbedici tasarımlara sahip. Ben kararsız kaldım iki araç arasında. İkisini de kullananlar yorumlarını yazabilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hyundai hakkında güzel yorumlar var mesela; adamın teki tek başına golf mk5 1.4 tsi 140 hp içerisinde tek kişi diğer tarafta 5 kişili elantra varmış golf toz yutmuş. Benim tercihim de elantra olurdu bu performansa karşılık

• Bu forumdan elantra cevabı çıkar mı merak ediyorum

• Hyundai cok iyi gelisme kaydetsede daha alacak yolu var.ben astra derim lpglide dusunulebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

Hyundai cok iyi gelisme kaydetsede daha alacak yolu var.ben astra derim lpglide dusunulebilir

Hocam o imzaya bakılırsa 1.4 astra kullanıyorsun. Seninki hb sanırım. Ama yine de sorayım. Kasa dedikleri kadar ağır mı? Gerçekten çekmiyor mu? Çekmesi için performanslı kullanım mi gerekli? Tüketim verileriniz nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

Hyundai cok iyi gelisme kaydetsede daha alacak yolu var.ben astra derim lpglide dusunulebilir

Hocam o imzaya bakılırsa 1.4 astra kullanıyorsun. Seninki hb sanırım. Ama yine de sorayım. Kasa dedikleri kadar ağır mı? Gerçekten çekmiyor mu? Çekmesi için performanslı kullanım mi gerekli? Tüketim verileriniz nelerdir?

benimki 1.4 turbo 1.6 konusunda pek bi fikrim yok esasında.bu ağırlık muhabeti çok abartılıyo tamam biraz ağır ama.yakıt konusunda da diğerlerinden pek bi farkı yok diğer 1.6lar ne yakıyosa buda aşağı yukarı onu yakıyodur
  • Öncelikle yarın bir gün hemen showroomlara gidin iki aracın içinede binin hatta test sürüşü yapın.

Astra şehir içi 8 litre ile 10.5litre arası değişiyor trafik yoğunluguna göre.

Yol tutus olarak memnun kalırsınız astradan.

Astra alacaksanız lpg taktırmanız lehinize olur, yazın şehir içi yokuslarda klima da acıksa bir tık fazla gaza basmanız gerekli, maddi durum uygnsa 1.4t tavsiye ederim ama değilse de aile için 1.6 gayet yeterli, siz yazılanlara bakmayın biraz devir yüksek kullanılırsa tatmin edebilir.

Astra ile özel olarak merak ettgnz birsey varsa sorabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Öncelikle yarın bir gün hemen showroomlara gidin iki aracın içinede binin hatta test sürüşü yapın.

Astra alacaksanız lpg taktırmanız lehinize olur, yazın şehir içi yokuslarda klima da acıksa bir tık fazla gaza basmanız gerekli, maddi durum uygnsa 1.4t tavsiye ederim ama değilse de aile için 1.6 gayet yeterli, siz yazılanlara bakmayın biraz devir yüksek kullanılırsa tatmin edebilir.

Hocam en fazla 60 bin TL bütçe var. Business donanım yeterli mi sizce? Mesela hyundai baz modeli olmasına rağmen bana astra Business donanımdan daha dolu geldi. Opel sanki biraz cimri gibi geldi bana.

Bir de yeni k kasa astra sadece hb modeli gelecekmiş. Bu kasa gelince sedanlara da indirim yansır mi?

Kullanıcı yorumlarında ve test yazı ve videolarında hyundai elentra hep ovulmus. Özellikle genişliğinden dem vurulmuş. Ben de geniş araba istiyorum zaten. Hyundai elentra c değil de daha çok c2 seviyesi sanırım. Aklımı epey celiyor. Dediğin gibi test sürüşü soru işaretlerini giderek. Şöyle yıl sonu indirimlerinin gelmesini bekliyorum. Bakalım nolacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 4 Ekim 2015; 19:23:58 >

• Kesinlikle Elantra

• quote:

Orijinalden alıntı: Airapper

Kesinlikle Elantra

Neden peki biraz açar mısın? Ben de elentraya daha yakın hissediyorum kendimi. Ama biraz yorum okumak istiyorum. Astra hakkında az çok bilgi sahibiyim ama elentra hakkında kısıtlı bilgi var. Az kişide olan araba sahibi olmak daha çok cezbediyor beni.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Airapper

Kesinlikle Elantra

Neden peki biraz açar mısın? Ben de elentraya daha yakın hissediyorum kendimi. Ama biraz yorum okumak istiyorum. Astra hakkında az çok bilgi sahibiyim ama elentra hakkında kısıtlı bilgi var. Az kişide olan araba sahibi olmak daha çok cezbediyor beni.

+Lpg uyumu ve şık tasarimi ile sizi daha mutlu edecektir. Artik ayni arabalari gormekten sizde bikmadinizmi farkiniz olsun

• Elantra

Nedenmi?132 PS Motor 1.4 T Astra ile bile rahat baş ediyor.1.6 115 HP'den çok daha performanslı,atak ve az yakıyor.

Donanım olarak daha dolu,Servisleri müşteri memnuniyetine önem veriyor.Elantra'nın bakımlarını Astra'nın bakımlarının yarı fiyatına yaptırırsınız.

Biz'de 2004 Model GLS model'i vardı.Çok konforlu ve keyifli olduğu için 6 Yıl 75.000 Km ailecek keyifle kullanmıştık.Uzun yolculuklarda keyifli anılarımızı hağla hatırlarız.Bu kullandığımız süre zarfında 10.000 Km'de bir Rutin(Yağ,su ve filtreler)birde 120.000 Km'de Triger setini değiştirmiştik.Başka en ufak birşey yaptırmadık.Kısacası çok memnunduk 2011'de yeni elantra çıktığında ona geçiş yapacaktık ama özel sebeplerden ertelemiştik.Ben kesinlikle tavsiye ederim.Uzun yıllar keyifle kullanırsınız.
  • Hocam 60.000 tl bütçeniz varsa sıfır Business donanım yerine temiz az km yapmış 2. el Astra J 1.4 T cosmo bakmayı düşünmezmisiniz arabada yok yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Bu forumdan elantra cevabı çıkar mı merak ediyorum

çıkıyor. Elantra diyorum opel denen markaya para kaptırmayın. Su motorunu araba yapmışlar.
  • İkiside güzel ama Elantrada lpg uyumu galiba daha iyi ve motor performansı da daha iyi, makyajlı elantra tasarım olarak çok güzel gözüküyor arka diz mesafesi Astradan daha geniş diye hatırlıyorum. Kornası kötü. Servisleri Opelden daha iyi ve 5 yıl garantisi var.
    Astranında malzeme kalitesi ve sürüş dinamikleri daha iyi, ikinci eli daha iyi.

Yani iki aracında birbirlerine karşı üstünlükleri var burada karar sizin, ben iki aracada bindim, 1.3 astra j kullandım, 1.6 atmosferik astra j arkadaşımın ailesinde var ortalaması karmada 8 ile 9.5 arası, daha altına düşmüyor maalesef.
    1.6 atmosferik astrada kasa çokta ağır değil 1330 kg ağırlığı var, üst devirlerde yeterli performans sunacaktır diye düşünüyorum, ama elantradaki 132 bgde durum çok daha farklı olur

Son olarak donanımlara da bakarak kararınızı verin bence, bence Elantra güçlü motoruyla bir adım önde, uzun süre binilecekse de Elantra avantajlı.

• Astra 1.6 üst düzey performans istemiyorsan ideal bir performansı vardır. 1800 tl ye tüp taktırip 21 kr yaka yaka gezersin. Tabii bu önerim 0 km istiyorsan illaki.

2. El 1.4t bulabilirsin temiz o fiyatlara rahatça.Astra daha üstün bir araç Elantradan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Öncelikle yarın bir gün hemen showroomlara gidin iki aracın içinede binin hatta test sürüşü yapın.

Hocam en fazla 60 bin TL bütçe var. Business donanım yeterli mi sizce? Mesela hyundai baz modeli olmasına rağmen bana astra Business donanımdan daha dolu geldi. Opel sanki biraz cimri gibi geldi bana.

Bir de yeni k kasa astra sadece hb modeli gelecekmiş. Bu kasa gelince sedanlara da indirim yansır mi?

Kullanıcı yorumlarında ve test yazı ve videolarında hyundai elentra hep ovulmus. Özellikle genişliğinden dem vurulmuş. Ben de geniş araba istiyorum zaten. Hyundai elentra c değil de daha çok c2 seviyesi sanırım. Aklımı epey celiyor. Dediğin gibi test sürüşü soru işaretlerini giderek. Şöyle yıl sonu indirimlerinin gelmesini bekliyorum. Bakalım nolacak.

Bluetooth var
    tüm 3 harfli güvenlikler var
    hava yastıkları diz haric var
    Usb yok, aux var
    Yokus kalkış ne yazkki yok
    El freni klasik mekanik

• 1.3 CDTI Business Astra Sedan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedan Astra şu anki kasa ile devam edecek.

Astra nın iç dizaynı ve malzemesi daha kaliteli.

Elentra nın kötü yanı ise tavanı basık. Sırf bu daraltıcı durumdan dolayı Elentra dan vazgeçen çoktur.

Gidip içine oturun. Test sürüşü yapıp karar verin.

Tabi ikinci elde Astra daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 4 Ekim 2015; 22:36:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

Hyundai hakkında güzel yorumlar var mesela; adamın teki tek başına golf mk5 1.4 tsi 140 hp içerisinde tek kişi diğer tarafta 5 kişili elantra varmış golf toz yutmuş. Benim tercihim de elantra olurdu bu performansa karşılık

O elentra 0-160 arasında yanıma yaklaşamaz , yazan hayal görmüş ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.