Şimdi Ara

Eski bir Google çalışanı google.com adresini bir dakikalığına satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski bir Google çalışanı google.com adresini bir dakikalığına satın aldı 

Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir alan adına sahip olmayı hepimiz isteriz. Boston'da yaşan eski bir Google çalışanı bu hayali çok kısa bir süreliğine de olsa gerçekleştirerek kendinden söz ettirmeyi başardı.

Google'ın alan adı servisi olan Google Domains'i ziyaret eden eski çalışan bu serviste deneme amaçlı "google.com" adresini arattığında ilginç bir sonuçla karşılaştı. Dünyaca ünlü arama motorunun adresi boş ve 12 dolar karşılığında satın alınabilir gözüküyordu. Hemen satın alma işlemini gerçekleştiren Ved alan adını kendi listesinde gördüğünde oldukça mutlu oldu ancak bu durum çok uzun sürmedi.

Yaklaşık 1 dakika sonra Google Domains hizmetinden gelen sms satışın durdurulduğunu ve alan adının eski sahibi Google'a teslim edildiğini bildirdi. Yaşananları kendi Linkedin sayfası üzerinden anlatan Sanmay Ved bir dakikalığına da olsa eski şirketinin alan adına sahip olmayı başardı.

Eski bir Google çalışanı google.com adresini bir dakikalığına satın aldı

• Niye durdurmuşlar anlamak güç. Adam mis gibi parayı bastırıp almış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dava açsın, tazminat alma şansı var bence
  • Bu tarz durumlarda şirketlerin alan adına sahip olma hakkı kişilere göre daha öncelikli oluyor.
    Yani siz bugün donanimhaber.com adını almış olsanız bile donanımhaber'in şirket olarak bu adı elinizden alma şansı var diye biliyorum
  • Sen istiyor domain verecek 12 dolar

• farketmeseler elden gidiyormuş google...

• vay be, artık ben google'ın sahibiydim der ortamlarda :D

• 1 dakikada baya bir para kazandırır herhalde.

• Fahiş fiyattan satın almakla uğraşmamak için hemen yan çizmişler ben olsam sonuna kadar hukuki yöntemlere başvurup google ajanlarınca katledilirdim.

• Hocam düşünseniZe google elinizde bütün siteleri değiştirebilirsiniz her internet dosyası emrinize amade(hll knk)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 dakikada hemen düzeltilmesi de ayrı başarı bence.
  • Oha bee helal adama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence başarı değil büyük bir hata. Domainin boşa düşmesi büyük bir hata ki google gibi bir firma için 1 dakika bile geç bence. Sonuçta o 1 dakika içerisinde milyonlarca insan ziyaret ediyor bu alan adını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birisi bir sonraki boş kalacağı zamanı söyleyebilir mi?

Aklımda birşey varda.
  • Domainin düşmesini fark etmeyen kimse ona naptılar acaba sadece kovmakla yetinseler bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

Birisi bir sonraki boş kalacağı zamanı söyleyebilir mi? Aklımda birşey varda.

Ünlü alan adlarını düzenli olarak check edebilirsin belki şansına düşer bir şeyler. Mesela apple.com olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.