Şimdi Ara

Seat İbiza nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat olarak uygun duruyor 25 civarı nasıldır tavsiyede bulunanlara şimdiden teşekurler
    Model olarak 2009 ustu

• Donanimi nasil ki? 2012 aveo aldigimizda ibizalarin boslari 26 milyardi. Otomatikleri 32 seviyesindeydi. 1.2 tsi manuel icin fiyat normal gibi geldi bana. Km ve donanim olarak ne dusunuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 4 Ekim 2015; 13:48:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf-Leon-Polo-Ibiza sıralama bu şekilde ve iniza son sırada ve muhtemelen 2009 üstü baktığı yeni kasa en boş donanım olur onun yerine 2001-2004 arası temiz golf mk4 highline al keyfi sana kalsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byshakram -- 4 Ekim 2015; 13:12:14 >
  • İyi fakat boşsa alma onun yerine alternatif çok.
  • ne onerirsiniz az yakan dış olarak guzel bir araba butce 20-25
  • aveo iç ve dış tasarımını çok beğeniyorum ve chevrolet in Türkiye den çekilmesiyle fiyatlar iyice ucuzladı.

EDİT : Bahsettiğim yeni aveo dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7C61C29A4 -- 4 Ekim 2015; 15:16:24 >
  • 1.4 Alırsanız tüp uyumu var, yalıtımı çok iyi değil ama idare eder, arka kısmı çok dar. Reference donanım olarak boştur, Style biraz daha doludur.
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt
    1.4 86 beygirdi değil mi hocam yanılmıyorsam
    çekişi nasıldır acaba?1.2 TSİ ile karşılaştırırsak???
  • quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

1.4 85 Beygir hocam. 1.2 Tsi çekiş, performans, yakıt tüketimi konusunda (iki aracı da benzinli düşünürsek) daha iyidir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

1.4 85 Beygir hocam. 1.2 Tsi çekiş, performans, yakıt tüketimi konusunda (iki aracı da benzinli düşünürsek) daha iyidir. :)

Hocam bizim arkadas sifir aldi 1.2 TSI DSG ile cok kuvvetli gercekten de hani otomatik vites manuele gore biraz daha yavas kalir ya ondan sordum ben manuelciyim
    Birde TSI in lpg ile uyumu nasildir acaba? Bilginiz var mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

Hocam bizim arkadas sifir aldi 1.2 TSI DSG ile cok kuvvetli gercekten de hani otomatik vites manuele gore biraz daha yavas kalir ya ondan sordum ben manuelciyim
    Birde TSI in lpg ile uyumu nasildir acaba? Bilginiz var mi

Dsg şanzıman vites değiştirme konusunda, yakıt tüketimi konusunda çok iyi. Ancak forumlarda gördüğümüz gibi sorunlu bir şanzıman. :) Tsi motor çok canlı, beklentileri karşılayan bir motor. Lpg' ye tam uyumlu değil diye biliyorum. Ben de zamanında aracımız için araştırmıştım; fiyatları çok yüksekti, hitler motora olduğu gibi tam uyumu yoktu, sürekli lpg' kullanmıyordu üst devirlerde falan benzin kullanıyordu bu yüzden taktırmadık. Birçok Tsi motorlu araç için taktıranlar var onlar yorum yaparsa çok daha iyi olur bu konuda. :)

• Vialle lpdi LPG sistem var sadece Tsi ve Tfsi motora uyuyor özel üretim ama çok masraflı ve hala sorunsuz değil diye duydum. Araç çalıştığından itibaren LPG ile çalışıyor 0 benzin kullanıyor %40a varan yakıt tasarrufu varmış ek olarak hiçbir performans düşüşü olmadığı söyleniyor. Ben kullanmıyorum araştırmalarım sonucunda ulaştım bu bilgilere.

• quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

Vialle lpdi LPG sistem var sadece Tsi ve Tfsi motora uyuyor özel üretim ama çok masraflı ve hala sorunsuz değil diye duydum. Araç çalıştığından itibaren LPG ile çalışıyor 0 benzin kullanıyor %40a varan yakıt tasarrufu varmış ek olarak hiçbir performans düşüşü olmadığı söyleniyor. Ben kullanmıyorum araştırmalarım sonucunda ulaştım bu bilgilere.

Valla hocam sasirdim neye bakayim ne alayim
    35 bin civari bakiyorum ama secim sonrasina halen tam karar veremedim

• quote:

quote:

Vialle lpdi LPG sistem var sadece Tsi ve Tfsi motora uyuyor özel üretim ama çok masraflı ve hala sorunsuz değil diye duydum. Araç çalıştığından itibaren LPG ile çalışıyor 0 benzin kullanıyor %40a varan yakıt tasarrufu varmış ek olarak hiçbir performans düşüşü olmadığı söyleniyor. Ben kullanmıyorum araştırmalarım sonucunda ulaştım bu bilgilere.

Valla hocam sasirdim neye bakayim ne alayim
    35 bin civari bakiyorum ama secim sonrasina halen tam karar veremedim

Tüp kullanacaksan kesinlikle TSI al turbosuz araçlarda tüplü seyahat inanılmaz derecede sıkıcı oluyor araba çekmiyor can sıkıyor. TSI normal atmosferik motora göre biraz fazla yakar ama gidişini gördüğünde yakarsa yaksın o farkı dersin. Bence TSI al keyfini çıkar.

• byshakram B kullanıcısına yanıt
    hocam şöyle söyleyeyim şimdilik benzinde bineceğim seneye hazirana kadar yaz civarlarında tüp düşünüyorum TSI lara çok baktım ama tüple uyumu muamma diye pek bulaşmak istemiyorum açıkcası benim için yedek parça bakım az yakması çok çok çok önemli
    ayrıca hocam bu fiyatlarda başka ne tavsiye edersiniz tecrübelerinize göre soruyorum linea-punto da bakıyorum bir yandan ama ibiza biraz daha önde onlara göre şuan gözümde
  • gayet güzel bi araba,eski kasanın dizeli çok ekonomik,güncel kasası da gayet güzel..
  • -shadow-- kullanıcısına yanıt
    Herşeyiyle puntodan üstün bencede. TSIye tüp için mutlaka montajda güvenilir birisini tanımanız gerekir yoksa aracı tamamen haşat edebilir. Peki dizel araç düşünmez misiniz? Benzinli araca göre açık farkla az yakar ama dizel olunca model yılı tabi ki düşer eski araca da ne kadar güvenilir bilmiyorum. VW grubu dizellere yönelmenizi tavsiye ederim yakıt farkı fabrika verilerine göre yarı yarıya kadar düşüyor ve TDI standart olduğu için hepsi turbolu araçlar performansta yararı görürsünüz. Bende mk3 golf 1.9 tdi 110 hp vardı her türlü yokuşta 5. vites hiç devir düşürmeden hatta hızlanarak devam ediyordum çok başarılı TDI motorlar tabi bu emisyon skandalından sonra güvenim kırıldı. 2008 öncesi VW grubu dizel araçlara bakmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Herşeyiyle puntodan üstün bencede. TSIye tüp için mutlaka montajda güvenilir birisini tanımanız gerekir yoksa aracı tamamen haşat edebilir. Peki dizel araç düşünmez misiniz? Benzinli araca göre açık farkla az yakar ama dizel olunca model yılı tabi ki düşer eski araca da ne kadar güvenilir bilmiyorum. VW grubu dizellere yönelmenizi tavsiye ederim yakıt farkı fabrika verilerine göre yarı yarıya kadar düşüyor ve TDI standart olduğu için hepsi turbolu araçlar performansta yararı görürsünüz. Bende mk3 golf 1.9 tdi 110 hp vardı her türlü yokuşta 5. vites hiç devir düşürmeden hatta hızlanarak devam ediyordum çok başarılı TDI motorlar tabi bu emisyon skandalından sonra güvenim kırıldı. 2008 öncesi VW grubu dizel araçlara bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam gozum hep onlarda da korkuyorum ama dedigim gibi bana hic marsraf cikarmamasi lazim bu yuzden de acikcasi sifira yakin almak istiyorum onceden bu paraya sifir arac aliniyordu rahatca simdi cin mali arac bile yok saniyorum
    Com performans arayan biri degilim hocam acikcasi basinca gitsin biraz yeri gelince adam akilli dursun yedek parcasi uzmesin bakimi masrafi en onemli onceliklerim bunlar hocam
    Farkindayim bu fiyata cok sey istiyorum

• Cupra değilse, alınmaz.
  • -shadow-- kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-bayandan-satilik-golf-231196620/detay

Bu tip bir araç önermek isterim de siz yüksek model diyorsunuz bence gerek yok yüksek modele çünkü bakımı yerindeyse gerek yok modele. Bakımlı hasarsız sıkıntısız araç da pek yok piyasada ancak yine de araştırmak lazım. Bu araçlar yani TDInin çift kırmızı olması mk4de 130 hp demek her kırmızıda 20 hp artar-azalır. KM'nin yüksek olmasına pek takılmamak lazım çünkü dizeller baya bir gider rahat 500ü görür. Bence ibiza yerine daha donanımlı daha iyi araçlar var ama modeli düşük kmsi yüksek olduğu için yanaşılmıyor. Bakımlı, hasarsız araçlar bulunabilir. Link örnektir :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.