Şimdi Ara

E-Devlet'de üstüme 27 tane hisseli tapu var! Yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar şimdi e devlete girdim. Üstüme toplam 27 tane tarla ev yol vs.. Tapu var. Ama hisseli detaylarda mesala tarlada 64 kişi hisse sahibi yazıyor evde 32 kişi hisse sahibi yazıyor asıl soru şimdi bizim uzaktan bazı akrabalar duyduklarım birine 180 bin lira almış devletten kamulaştırmayla bazılarına 50 bin lira çıkmış buarada 18 yaşındayım anneme diyorum takmıyor fazla devlet sana paramı vercek felan diye ama ben işin peşini bırakmak istemiyorum 1.Şimdi nereye başvurmam lazım 2. Kamulaştırma varmı yokmu nerden öğrenebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sana nasıl kaldı oralar? Mirasla filan mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para gelcek yani

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Miras heralde bende bilmiyorum %99 deden kalma heralde ama

• Normalde kamulaştırmada tebligat geliyor ona göre işlemler yapılıyor sana tebligat filan geldi mi? Ya da birini yetkilendirmek adına sen ya da geçen yıllarda baban filan bi kağıda imza attınız mı?

• Kimseye vekalet falan vermediysen birşey yapmana gerek yok, onlar seni bulur!

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir kağıt gelmedi babamı 5 sene önce kaybettim dedelerin yada büyükannemlerim yaşamıyor

• 20-30 hisseli mallar. Tam bir arapsaçı. Öyle durur. Hiçbirşey olmaz ordan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osm@n1997

Herhangi bir kağıt gelmedi babamı 5 sene önce kaybettim dedelerin yada büyükannemlerim yaşamıyor

Allah rahmet eylesin kardeşim.. senin hakkına göz dikmeyecek akrabaların varsa onlara durumu ve kamulaştırma olup olmadığını vs sor derim..

• Kardeş miras falan heralde diyerek biraz ayak yapmışsın belliki. O tapular kimlik eşleştirme esnasında ismi senle aynı olan insanların tapuları yanlışlıkla senin tc numaran ile eşleşmiş. Herhangi bir tapu dairesine gidipte bu tapular benim dediğinde zaten hemen evrakları çıkarıp seni oracıkta uyarıp gerekli düzeltmeleri yapıyorlar. Boşuna heves yapma. Bırak hatayı yapanlar kendileri düzeltsinler. Tapuya falan gidipte bu yerler benim diyerek rezil olma.
  • Arkadaşım sana kaldıysa kardeşin varsa ona da kalmıştır veya kuzenlerin.Böyle araziler çok uğraştırır adamı sana düşen yerde 10 tane devlet kurumunun yeri vardır.Sana tavsiyem ilk bir tapu dairesine gitmen.Böyle gıcık arsaları toplayanlar olur bin metrekare yeri 60 kişiden toplayıp 1 yıl uğraştıktan sonra 2 katına satabileceğini düşünen uyanıklar.Sana tavsiyem biraz araştır illa toplayan vardır.Hepsini sat.Arsaların değerli yerde değilse hemen sat.Vergisi gelmeye başlayacak çünkü
  • osm@n1997 O kullanıcısına yanıt
    Hiç ümitlenme o arazileri satabilmek için bütün ortaklardan imza alman gerek kimi fiyatı beğenmez kimi kıllık yapar öyle kalır o iş.

64 kişi ortak varmış yarın senin çocukların olur diğer ortakların olur 10 sene sonra ortak sayısı 100'ü geçer bu iş halledilmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortaklığın giderilmesi davası aç ve mahkeme yoluyla satılsın sende kendine düşen parayı alırsın
  • Biz 5 hisseli arsayi satamiyoruz adamlari bulupta, bulsak bile anlasamiyoruz. 30 hisseli mal zor satilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.