Şimdi Ara

BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

Arkadaşlar selam ,

Bugün BenQ nun RL2455HM kod adlı , isminden de anlaşılacağı üzre 24'' boyutlarındaki oyuncular için tasarlanmıs monitörüne yakından bakıyoruz.

Black eQualizer, RTS Modu, Ekran Modu, Akıllı Ölçeklendirme, 1ms GTG, HDMI ve 12M:1 dinamik kontrast oranı ile dikkat çeken monitör, RTS oyunları için geliştirilmiş olan RL serisinden bir monitör. Bu sebeple de en büyük özelliği 1ms tepkime süresinin olması. Böylece oyunlarda en iyi performansı hedefliyor.

BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

Diğer BenQ monitörleri gibi , morumsu renkte bir kutu içerisinde oldukça korunaklı bir şekilde gelen RL2455HM , olması gerektiği gibi kutu içeriği olarakta göz dolduruyor. Hdmi kablosu dahil kutu içeriğine zengin desek yanlış olmaz.

BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

D-sub / DVI-DL(Dual Link) / HDMI x 2 / Kulaklık Jakı / Line in girişlerini üzerinde barındıran monitör oldukça donanımlı. Gerek ekstra özellikleir gerekse giriş ve çıkış yapılarıyla çoğu kullanıcıyı tatmin edecek cinsten.

BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

Monitörün siyah rengi , ayak kısmındaki kırmızı şeridi ile oldukça uyumlu bir oyuncu detayı oluşturmuş. Monitörün kontrol kısımları tuşlu olarak sağ bölümde yer alırken ön kısımda sadece BenQ logosu yer alıyor. Teknik özellik tablosunda yer verdiğimiz ölçülerde bulunan monitör, kesinlikle kalın bir monitör değil. Ayak kısmı oldukça sağlam ve sağlıklı duran monitör, kolay kolay sallanıp kullanıcıyı rahatsız etmiyor.

BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış) BenQ RL2455HM 1ms Oyuncu Monitörü İncelemesi (Yakından Bakış)

Ekstra

Flicker Free (Titreşimsiz Ekran) / Düşük Mavi Işık / Black eQualizer

Göz sağlığı önlemi olarak Düşük Mavi Işık

BenQ’nun Düşük Mavi Işık özelliği sayesinde, net, rahat bir görüntü ile uzun saatler boyunca antrenman yapabilir ya da en üst düzeyde görsel kaliteyle oyunlarda rekabete girebilirsiniz. Sıradan bilgisayar ekranlarının ürettiği mavi spektrum ışığı, göz yorgunluğu, baş ağrısı ve uyku düzensizliklerinin önde gelen nedenlerinden biridir. BenQ’nun sunduğu çeşitli ayarlanabilir düşük mavi ışık düzeyleriyle, oyuncular gözlerini daha iyi koruyabilir. Yani artık gözlerinizi korumak için sarı renkli gözlükler takmaya gerek olmadığı gibi, oyunlar da çok daha net, rahat ve sıkıntısız olacak!

BenQ Düşük Mavi Işık Monitörleri hakkında daha fazla bilgi için lütfenhttps://www.youtube.com/BenQGlobal adresini ziyaret edin

Oyunlarda Rahatlık Sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisi

Profesyonel oyuncularla işbirliği gerçekleştirilerek geliştirilmiş olan XL2411Z, bütün parlaklık seviyelerinde titreşimi yok edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik uzun saatler ekran başından kalkmayan en azılı oyuncular için bile göz yorgunluğunu büyük oranda düşürürken, yüksek ölçüde görsel rahatlıkla, oyun performansını arttırır. Oyunlarda rahatlık sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisine sahip BenQ Oyun Monitörleri, en zorlu rakiplerinize karşı kullanabileceğiniz efsanevi bir silahtır.

Jilet Keskinliğinde Görüntüler İçin Black eQualizer

Düşük görüntü kalitesinden kaynaklanan yanlış kararlar, en yetenekli oyuncuların bile kaybetmesine neden olabilir. Black eQualizer renk motoru teknolojisi bugüne dek benzeri görülmemiş düzeyde kontrol ve görüş netliği sunmak için tasarlanmıştır. Black eQualizer ile karanlık sahnelerin (aydınlık alanlar aşırı-ışıklandırılmadan) aydınlatılması ve böylelikle hayati önemdeki detayların korunması, oyuncuların kritik önemdeki çarpışmalarda düşmanlarını kolay bir şekilde saptamalarını ve her türlü durumda hızlı bir şekilde tepki vermelerini sağlar.

Sonuç :

RL2245HM’nin bütün özellik ve fonksiyonları, RTS oyuncularına en üst seviyede performans sağlayacak şekilde tam görüş ve kontrol sağlamak için titizlikle geliştirilmeye çalışılmış. Monitörün ince ayarlarını optimal RTS oyun şartlarına göre otomatik olarak gerçekleştiren bu önayar seti, dikkat dağıtıcı unsurların olduğu ve karanlık alanlarda oyun içerisinde düşmanları daha rahat görebilmeye imkan tanıyor. BenQ, RTS Modu’nda oyunculara iki ayrı seçenek sunuyor : RTS 1 Modu, StarCraft II; RTS 2 Modu ise Dota II için özel olarak geliştirilmiştir.

İnceleme tarihinde 699TL ' lik fiyatı , BenQ kalitesi ve ekstra özellikleriyle kullanıcıların mutlaka aklında bulundurması gereken bir monitör.

Güncel Satış Linki ' Hepsiburada.com '

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 3 Ekim 2015; 12:04:26 >

• Güzel bir inceleme olmuş teşşekkürler emeğine sağlık Düşük mavi ışık destekli bir monitör almak istiyorum ben özellikle ama bu markanın hemen her modeli dikkat çekici ama birbirine benzer özelliklere sahip gibi geliyor bana.
  • Tesekkurler. Benq gaming modellerinde bir cok ozelligi kullaniyor dusuk seviye uru. Diye es gecmiyor boylece her monitoru alinabilirligini koruyor. Imkan var ise XL serisi alinmali ama daha cok RTS turu oyunlar oynaniyorsa oldukca guzel bir konitor hayaletlenme vs. Etkiside neredeyse bulunmuyor. Bazi kaynaklarda da 75hz kullanilabildigini okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ps4 ve pc için çift hdmlı kulaklık çıkışı olan bi monitör bakıyorum aklımda olan bir kaç modelden biriydi, inceleme için teşekkürler
  • Arkadaslar bu alınır mı?

Samsung lw2253 var bende suanda 2007 de almıştım.Oyunlarda fps düşüşleri monitörden kaynaklanabilir mi?

• Yanlış bilmiyorsam hdmi dan 75 hz kullanılabiliyor bu monitör hatta bu monitör playstation turnuvasında kullanılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Tesekkurler. Benq gaming modellerinde bir cok ozelligi kullaniyor dusuk seviye uru. Diye es gecmiyor boylece her monitoru alinabilirligini koruyor. Imkan var ise XL serisi alinmali ama daha cok RTS turu oyunlar oynaniyorsa oldukca guzel bir konitor hayaletlenme vs. Etkiside neredeyse bulunmuyor. Bazi kaynaklarda da 75hz kullanilabildigini okudum

Katılıyorum, Eskiden sadece XL ler de olan bazı özellikler "Black Equalizer" gibi artık RL serilerine de koymaya başladılar. Standart 1ms monitör yerine RL 21,5/24/27 modelleri çok daha mantıklı. Bu arada 75Hz kullanılır ama hemen hemen bir çok monitörde 76Hz e kadar açabilirmisiniz bu modele özel değil.

Düşüneneler 699TL den HB de kampanya gördüm sınırlı stok kaçırmasınlar derim.

Bu arada "Chris Brown" güzel inceleme olmuş elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 6 Ekim 2015; 10:44:48 >

• Tesekkurler. BenQ oyun monitoru konusunda cok guzel isler cikariyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Arkadaşlar selam ,

Bugün BenQ nun RL2455HM kod adlı , isminden de anlaşılacağı üzre 24'' boyutlarındaki oyuncular için tasarlanmıs monitörüne yakından bakıyoruz.

Black eQualizer, RTS Modu, Ekran Modu, Akıllı Ölçeklendirme, 1ms GTG, HDMI ve 12M:1 dinamik kontrast oranı ile dikkat çeken monitör, RTS oyunları için geliştirilmiş olan RL serisinden bir monitör. Bu sebeple de en büyük özelliği 1ms tepkime süresinin olması. Böylece oyunlarda en iyi performansı hedefliyor.

Diğer BenQ monitörleri gibi , morumsu renkte bir kutu içerisinde oldukça korunaklı bir şekilde gelen RL2455HM , olması gerektiği gibi kutu içeriği olarakta göz dolduruyor. Hdmi kablosu dahil kutu içeriğine zengin desek yanlış olmaz.

D-sub / DVI-DL(Dual Link) / HDMI x 2 / Kulaklık Jakı / Line in girişlerini üzerinde barındıran monitör oldukça donanımlı. Gerek ekstra özellikleir gerekse giriş ve çıkış yapılarıyla çoğu kullanıcıyı tatmin edecek cinsten.

Monitörün siyah rengi , ayak kısmındaki kırmızı şeridi ile oldukça uyumlu bir oyuncu detayı oluşturmuş. Monitörün kontrol kısımları tuşlu olarak sağ bölümde yer alırken ön kısımda sadece BenQ logosu yer alıyor. Teknik özellik tablosunda yer verdiğimiz ölçülerde bulunan monitör, kesinlikle kalın bir monitör değil. Ayak kısmı oldukça sağlam ve sağlıklı duran monitör, kolay kolay sallanıp kullanıcıyı rahatsız etmiyor.

Ekstra

Flicker Free (Titreşimsiz Ekran) / Düşük Mavi Işık / Black eQualizer

Göz sağlığı önlemi olarak Düşük Mavi Işık

BenQ’nun Düşük Mavi Işık özelliği sayesinde, net, rahat bir görüntü ile uzun saatler boyunca antrenman yapabilir ya da en üst düzeyde görsel kaliteyle oyunlarda rekabete girebilirsiniz. Sıradan bilgisayar ekranlarının ürettiği mavi spektrum ışığı, göz yorgunluğu, baş ağrısı ve uyku düzensizliklerinin önde gelen nedenlerinden biridir. BenQ’nun sunduğu çeşitli ayarlanabilir düşük mavi ışık düzeyleriyle, oyuncular gözlerini daha iyi koruyabilir. Yani artık gözlerinizi korumak için sarı renkli gözlükler takmaya gerek olmadığı gibi, oyunlar da çok daha net, rahat ve sıkıntısız olacak!

BenQ Düşük Mavi Işık Monitörleri hakkında daha fazla bilgi için lütfenhttps://www.youtube.com/BenQGlobal adresini ziyaret edin

Oyunlarda Rahatlık Sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisi

Profesyonel oyuncularla işbirliği gerçekleştirilerek geliştirilmiş olan XL2411Z, bütün parlaklık seviyelerinde titreşimi yok edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik uzun saatler ekran başından kalkmayan en azılı oyuncular için bile göz yorgunluğunu büyük oranda düşürürken, yüksek ölçüde görsel rahatlıkla, oyun performansını arttırır. Oyunlarda rahatlık sağlayan Titreşimsiz Ekran teknolojisine sahip BenQ Oyun Monitörleri, en zorlu rakiplerinize karşı kullanabileceğiniz efsanevi bir silahtır.

Jilet Keskinliğinde Görüntüler İçin Black eQualizer

Düşük görüntü kalitesinden kaynaklanan yanlış kararlar, en yetenekli oyuncuların bile kaybetmesine neden olabilir. Black eQualizer renk motoru teknolojisi bugüne dek benzeri görülmemiş düzeyde kontrol ve görüş netliği sunmak için tasarlanmıştır. Black eQualizer ile karanlık sahnelerin (aydınlık alanlar aşırı-ışıklandırılmadan) aydınlatılması ve böylelikle hayati önemdeki detayların korunması, oyuncuların kritik önemdeki çarpışmalarda düşmanlarını kolay bir şekilde saptamalarını ve her türlü durumda hızlı bir şekilde tepki vermelerini sağlar.

Sonuç :

RL2245HM’nin bütün özellik ve fonksiyonları, RTS oyuncularına en üst seviyede performans sağlayacak şekilde tam görüş ve kontrol sağlamak için titizlikle geliştirilmeye çalışılmış. Monitörün ince ayarlarını optimal RTS oyun şartlarına göre otomatik olarak gerçekleştiren bu önayar seti, dikkat dağıtıcı unsurların olduğu ve karanlık alanlarda oyun içerisinde düşmanları daha rahat görebilmeye imkan tanıyor. BenQ, RTS Modu’nda oyunculara iki ayrı seçenek sunuyor : RTS 1 Modu, StarCraft II; RTS 2 Modu ise Dota II için özel olarak geliştirilmiştir.

İnceleme tarihinde 699TL ' lik fiyatı , BenQ kalitesi ve ekstra özellikleriyle kullanıcıların mutlaka aklında bulundurması gereken bir monitör.

Güncel Satış Linki ' Hepsiburada.com '
    iyi akşamlar
    bende yeni bir monitör almayı düşünüyorum ama yardımlarınızı rica ediyorum.
    http://www.hepsiburada.com/benq-rl2455hm-24-1ms-analog-dvi-2xhdmi-hoparlor-full-hd-led-oyuncu-monitor-pm-bd801342
    bunu biraz araştırdım msı r9 280x ekran kartım var ve güzel bi monitör almak istiyrum.
    sizinde tavsiyeleriniz varsa bekleiyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel monitör zaten incelemeden de bakabilirsiniz, alınabilir şuan kampanyada zaten.
  • Çok yakışıklı ve büyük duruyor. Uzun boylular için ideal bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus vx248H ile bu monitör arasında kaldım arkadaşlar. Fps ve moba türü oyunlar oynarım. Beyazı parlak vermemesi de benim için etken. Sizce hangisini almalıyım?

• Rts hiç oynamayan biri tercih etmemeli mi sizce?
  • Pcbuilder kullanıcısına yanıt
    RTS oynamasa bile sonuç olarak oyun oynayan birisiyse 1ms olması hayaetlenmeyi önleyeceğinden daha güzel bir deneyim sunacaktır. Yok eğer hiç oyun vs. oynanmıyor ise zaten ips panel aletlere bakılmalı.
  • Şu an 120-144hz monitör kullananların TN panellerde 60hz olanları aşağıladığı bir dönemde sizce bu monitör 700 liraya alınmaya değer mi?
  • jaseenstyle kullanıcısına yanıt
    1300 lira 144Hz monitöre verilecek para varsa alınmaz, yoksa alınır. Alternatif sayılacak onlarca monitör yok çünkü.
  • ben de biraz önce aldım bu monitörü. bana ayarlarını yazabilir misiniz kendi kullandığınız acaba?
  • ben yazayım size ben de geçen hafta aldım ilk iki gün memnun değildim fakat ayar çekince muhteşem oldu. Ayar çekmezseniz ghosting mevcut fakat ayarlandıktan sonra 0 ghosting ve muhtesem tepki hızı var. 24 inch derken daha küçük bekliyordum beklentimin üzerinde çıktı bu beni mutlu etti. Karizma bir monitör cidden yalnız ben hepsiburadadan aldım ve güç kablosu amerikan tipi 3lü fişlerden çıktı. Neden bötle oldu acaba sizin kutunuzdan gördüğüm kadarıyla avrupa tipi normal kablo çıkmış. Kasanın yedek güç kablosunu kullanıyorum ben de onun yerine. Hemen lafı uzatmadan ayarlarımı paylaşayım. Öncelikle söyleyeim fps oyun için kullanıyorum ben o yüzden bana en rahat gelecek şekilde ayarladım, umarım siz de memnun kalırsınız.

Picture mode: RTS1 
    Display Mode: Full
    Menu>Picture>Brightness: 75
    Menu>Picture>Contrast: 50
    Menu>Picture>Sharpness: 1
    Menu>Picture>Black eQualizer: 0 (Karanlık haritalarda 10 yapıyorum bazen)
    Menu>Picture>Color Temp. hepsi 100de kullanıyorum farklı kullananlar kendine göre ayarlayabilir değerleri.
    [color=#FF0000]Menu>Picture>AMA: Off (Eğer ghosting istemiyorsanız burası önemli Picture menusunde aşağı inin alttan ikinci AMA'yı High yerine off kullanın farkı göreceksiniz.)[/color]
    Menu>Picture>Instant Mode: On

Diğer ayarlara dokunmanıza ihtiyaç yok bana göre böyle bir deneyin memnun kalmadığınız noktada değişiklik yaparsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helalinden 10 -- 7 Kasım 2015; 22:56:23 >

• Helalinden 10 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ayarlar için. ben hizlial.com'dan aldım ve iki tür güç kablosu da yanında geldi. üstelik hdmi kablo da verdiler yanında yalnız dvi kablosu yoktu sadece vga ve hdmi geldi.
  • sayz kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ne kadara mâloldu sana?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.