Şimdi Ara

Kafa ağrıtmayacak en ucuz araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öğrenci kullanacak. Aradığımız kriterler makul derecede ve gayet açık. 10.000 - 20.000TL arası. Ne kadar az o kadar iyi çünkü kredi ile alacağız. Tek amacımız araba iş görsün, sorun çıkarmasın kafa ağrıtmasın. İlle şekil olsun, güçlü olsun gibi bir derdimiz yok. İlk kez araba alacağımız için haliyle kafamıza takılan bir çok soru da var, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    Kesinlikle olması gerek kriterler:
    -ESC
    -Klima
    -Az sorun çıkarması.
    -Az yakması.
    -Hava yastığı
    -Benzin-Tüp
    -Manuel
    İkinci el piyasası iyi olmasa da olur.

*Az sorun çıkarmasını istediğimiz için japon arabaları özellikle çekici geliyor. Ama japon olunca aynı fiyata en az 5 sene daha eski arabalar oluyor. Şimdi bu durumda hangi seçenek daha uygundur? Peugeot, hyundai, fiat vs mi yoksa 5 sene daha eski japonlar mı?

*90 model-2000 model arası uygun fiyata 1.6 - 2.0 motor geniş japon araçları var. Primera, Accord vs. Bana şekil olarak yakışıklı gelen arabalar ama yakıt tüketimini merak ediyorum. Haliyle tüplü araçlar. İlan sahipleri makul yakıt tütekim değerleri açıklıyorlar. Gerçekten tüp olunca 1.6 - 2.0 olsa da az mı yakar? Ya da şöyle sorayım aynı şekilde tüplü 1.4 hb bir araç ile aralarında kayda değer bir fark olur mu yakıt tüketimi konusunda?

*Kaç km bir araç uygundur?

Yardımcı olursanız çok makbule geçer. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhd93 -- 3 Ekim 2015; 14:21:16 >

• bende merakettim takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vectra b cd, yalıtımı fiyat klasmanındaki ossuruk c sınıfı arabalardan iyidir
  • 93-98 Corolla bu kriterleri tarif ediyor.
  • renault twingo
  • Hyundai accent& getz

• japonların o fiyat aralığında ki nerdeyse bütün modelleri.

mazda 626 tavsiye ederim.
  • 2000 honda
    Efsane toyota
    Temiz marea
    Vectra b cd ama 1.6 alma 2.0 cd yada gt al
    Accord da olabilir ama yakıtı hakkında bilgim yok
    Megane 1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AE101 kasa Corolla

• Lpg'li Getz gider ogrenciye

• el arabası! insan beyni yönlendiriyor sıkıntısız, sorunsuz
  • TOFAŞ al kafa rahat olsun , nerde trak orda bırak oh mis.
  • Eski arabalarıns ahipleri arabalarına alıştıkları için, sorunlara karşı kontra davranışları yavaş yavaş geliştirdikleri için sorunlarını görmezler. Sorunsuzdurlar, "doğrudur" ama sadece kendileri kullanıken. Klasik meraklısı bit tecrübe olarak yazarsam, bence kullanılmış araba kullanmanın en zor tarafı bu. İlk seneler huyunu öğrenmek gerekir. Sorunsuz olsa satılmaz zaten, her zaman da art-niyet olmayabilir, satarken söylemeyi unuturlar, akıllakrına gelmemiş olabilir.

Bu sebeplerle 100bin km altında, 2010 model yılı civarına yakın, kurcalanmaış bir şey olmaya bakın. 10 senenin üzerine ekspertiz bile yapılmıyor, yapılsa da garanti verilmiyor. Fiat Panda'ya bir bakın derim. Avrupa üretimi, daha yeni ve tüpsüz bulunacağı için, ihtimal, az sorun çıkaracaktır. Aynı miktarlara ~5 sene, ~50-100bin km daha yeni olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

TOFAŞ al kafa rahat olsun , nerde trak orda bırak oh mis.

O sizi nefessiz bırakabilir. 15-20 bine biraz daha eski ama kaliteli birşeyler bakın. Bu araçlara binmeyin.

Kafa ağrıtmayacak en ucuz araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 2 Ekim 2015; 23:59:07 >
  • 98 full toyota carina veya 98 mazda 626 biçilmiş kaftan
  • zhd93 kullanıcısına yanıt
    Bu fiyat araliginda bende kalmistim. Bence alacaginiz aracta abs olsun. Chevroletlere bakabilirsiniz. Ikinci elleri dusuk oluyor. Ben lacetti aldim mesela 2010 model 24500 e mal oldu. Biraz model kuculturseniz 20 bine absli airbagli guvenli bir araciniz olur. Tabi satisini nasildir bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okulaptus -- 3 Ekim 2015; 0:51:48 >
  • Daihatsu Sirion al 1.0+LPG sıfır masraf . 10 lirayla s.içinde 70 km gitmezse yakarim. ABA klima 4 çam otomatik 4 hava yastığı CD calar.

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Colt çok iyi duruyor.

Yardımcı olan herkese teşekkürler. Düşündüğüm arabalar:
    Colt
    323
    Twingo
    Getz

Tabi diğer japon arabaları da listenin alt kısımlarında yedekte duruyor. Genelde çok tutuldukları için fiyatları yukarılarda geziyor corolla, civic gibi arabaların. 323 ise bundan etkilenmediği için üstlerde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.