Şimdi Ara

Brainwavz M5 ariyorum! (Beta da alternatif)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acilen bu kulakliga ihtiyacim var. Aynisinin sag tarafi dun bozuldu. Ne yazik ki kulaklik denen nesne isterse milyon etsin bir tarafi gidince butun tadi kaciyor.

Brainwavz Beta'yi da alternatif olarak goruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 1 Ekim 2015; 20:57:19 >

• Benim de daha dün bozuldu. Kafayı yiyecem artık bir sene içerisinde 400 tl kulaklığa gidiyor. Sağlam kulaklık yok ki, kullanalım.
  • brainwavz kulaklıklarından M4, M5 ve S serisi bozulma hikayesi en çok olan kulaklıklardır. M4 ve M5 özellikle en sık bozulan ve direk bozuk çıkma ihtimali en çok olan ürünlerdir. R1 de malzeme kalitesi itibariyle her daim şüphe çekmiş olmasına rağmen bozulma hikayesi diğerlerinden düşüktür.

beta ve M5'in ses olarak benzediği söylenilemez. bas ve tiz kapasitesi açısından benzeseler de M5 daha derin bas vuruşuna ve daha agresif, biraz kulak tırmalayıcı (kalite düşüğü) ama detay seviyesi yüksek tizlere sahiptir. beta'nın esas farkı geniş akustikli olması dolayısıyla daha gerçekçi ses ihtiva etmesidir. bu da bas ve tizin tatminkarlığına etki etmekle beraber özellikle enstrüman ve vokallere yarar. zaten M5 vokal olarak en geri ürünlerden biridir. benzeri M4'ün farkı bas ve tiz gücünden bir miktar kaybetse de vokalleri kurtarmış olmasıdır. iki ürün de (M4-M5) enstrüman konusunda çok geri, dar akustikli üründür. beta'nın kullandığı sürücü daha çok bilinen audio-technica CKS serisiyle %100 aynı değilse çok benzerdir. audio-technica eşdeğerleri yurtdışındaki bazı satıcılarda 10-20 dolar arası olsa da, birçok başka satıcıda ve ülkemizde 100-200 liraya pazarlanabilmektedir. fiyatlara bakılarak neyin ne olduğunun söylenemeyeceğini hatırlatayım laf gelmişken.

kulaklıkların bozulması normaldir. küçük bir aparat diye yüzyıl çalışsın mantığı bırakılmalıdır. herkes zamanında bu hatayı yapmıştır ancak yıl artık 2015'tir. artık kulaklıklara bakışımızı değiştirmeliyiz. ses konusu boru değildir. bir kulaklığın onlarca bas, tiz ve mid frekansını aynı anda vermesi gerekir. aynı zamanda sürekli taşımaya ve elektrik akışına dayanması gereken bir kablosu vardır. kulaklıklar bozulmasa ne iyi olur ama nedense bozulmasından en çok şikayet edilen üründür. halbuki işlevi çok önemli bir üründür. verilen paraya bu kadar üzülünmesinin bir anlamı yoktur. sevdiğiniz kulaklıktan bozulma ihtimaline karşı elinizde birkaç tane bulundurmanız faydanıza olur. verilen paraya üzülmeyiniz.

öte yandan alınan kulaklığın garanti durumunu da göz önünde bulundurun. sony-philips gibi firmaların ucuz kulaklıklarının ülkemizde hiçbir şekilde garanti kapsamında değerlendirilmediğini ben şahsen defalarca tecrübe ettim geçtiğimiz yıllarda. nasıl müşteriler önemsemiyorsa, satıcılar da önemsemiyor. genel bir algı meselesi. brainwavz kulaklıklarını satan mp4nation.net sitesi ürüne göre 1-2 yıl gerçek garanti hizmeti sunmaktadır. bunun gibi birçok yurtdışı kaynak sorunsuz ve gerçek garanti hizmeti sunar. ülkemizde de elmasepeti'nin sattığı ürünler garanti kapsamındadır.

kısacası garanti hususuna dikkat edilmeli ve kulaklığın bozulmasının sürpriz veya masraflı olarak görülmemesi gerekir. benim yıllar içinde oluşan görüşüm budur. dikkatinize sunarım. saygılarımla, imza bir dost.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaziyetu -- 3 Ekim 2015; 17:12:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

brainwavz kulaklıklarından M4, M5 ve S serisi bozulma hikayesi en çok olan kulaklıklardır. M4 ve M5 özellikle en sık bozulan ve direk bozuk çıkma ihtimali en çok olan ürünlerdir. R1 de malzeme kalitesi itibariyle her daim şüphe çekmiş olmasına rağmen bozulma hikayesi diğerlerinden düşüktür.

beta ve M5'in ses olarak benzediği söylenilemez. bas ve tiz kapasitesi açısından benzeseler de M5 daha derin bas vuruşuna ve daha agresif, biraz kulak tırmalayıcı (kalite düşüğü) ama detay seviyesi yüksek tizlere sahiptir. beta'nın esas farkı geniş akustikli olması dolayısıyla daha gerçekçi ses ihtiva etmesidir. bu da bas ve tizin tatminkarlığına etki etmekle beraber özellikle enstrüman ve vokallere yarar. zaten M5 vokal olarak en geri ürünlerden biridir. benzeri M4'ün farkı bas ve tiz gücünden bir miktar kaybetse de vokalleri kurtarmış olmasıdır. iki ürün de (M4-M5) enstrüman konusunda çok geri, dar akustikli üründür. beta'nın kullandığı sürücü daha çok bilinen audio-technica CKS serisiyle %100 aynı değilse çok benzerdir. audio-technica eşdeğerleri yurtdışındaki bazı satıcılarda 10-20 dolar arası olsa da, birçok başka satıcıda ve ülkemizde 100-200 liraya pazarlanabilmektedir. fiyatlara bakılarak neyin ne olduğunun söylenemeyeceğini hatırlatayım laf gelmişken.

kulaklıkların bozulması normaldir. küçük bir aparat diye yüzyıl çalışsın mantığı bırakılmalıdır. herkes zamanında bu hatayı yapmıştır ancak yıl artık 2015'tir. artık kulaklıklara bakışımızı değiştirmeliyiz. ses konusu boru değildir. bir kulaklığın onlarca bas, tiz ve mid frekansını aynı anda vermesi gerekir. aynı zamanda sürekli taşımaya ve elektrik akışına dayanması gereken bir kablosu vardır. kulaklıklar bozulmasa ne iyi olur ama nedense bozulmasından en çok şikayet edilen üründür. halbuki işlevi çok önemli bir üründür. verilen paraya bu kadar üzülünmesinin bir anlamı yoktur. sevdiğiniz kulaklıktan bozulma ihtimaline karşı elinizde birkaç tane bulundurmanız faydanıza olur. verilen paraya üzülmeyiniz.

öte yandan alınan kulaklığın garanti durumunu da göz önünde bulundurun. sony-philips gibi firmaların ucuz kulaklıklarının ülkemizde hiçbir şekilde garanti kapsamında değerlendirilmediğini ben şahsen defalarca tecrübe ettim geçtiğimiz yıllarda. nasıl müşteriler önemsemiyorsa, satıcılar da önemsemiyor. genel bir algı meselesi. brainwavz kulaklıklarını satan mp4nation.net sitesi ürüne göre 1-2 yıl gerçek garanti hizmeti sunmaktadır. bunun gibi birçok yurtdışı kaynak sorunsuz ve gerçek garanti hizmeti sunar. ülkemizde de elmasepeti'nin sattığı ürünler garanti kapsamındadır.

kısacası garanti hususuna dikkat edilmeli ve kulaklığın bozulmasının sürpriz veya masraflı olarak görülmemesi gerekir. benim yıllar içinde oluşan görüşüm budur. dikkatinize sunarım. saygılarımla, imza bir dost.

anliyorum da bu benim ucuncu kulakligim. ilki gum gum bas veren o eski telefonum sgh g600'a aitti. sag taraf gitti iki yil sonunda. sonra creative ep630 denedim. o da yaklasik 2 yil gitti. onun da sag tarafi bozuldu. bu iki kulaklik saf bas sunan ancak ses yonunden dogal bulmadigim urunlerdi. baslar cok sert vuruyordu ama cansizdi. zaten tizler ve midler birer faciaydi. en son aldigim m5 ise bunlara gore inanilmaz ust seviyede bir urundu. gerek seslerin gercekligi, tatliligi, yerindeligi ve temizligi acisindan.baslari gum gum vurmuyor. mid ve tizlerde catlaklik hissedilse de yine de oyle rahatsiz edici boyutta degil. ancak kanser eden sebep, kablonun dolasikliga oldukca meyilli olmasi, surekli olarak, bir sarmalla karsilasmam idi. en kotusu ise, kulakligi ne zaman cikarip masaya biraksam cat diye yere atiyordu. ancak birkac kez tutabildim o da yetmedi.

elbette verilen paraya uzulecegim. maddi durumum yok! kulakliga 100 TL ayiracak biri degilim. bunun israftan ziyade, mantikli olmadigini dusunuyorum bu kadar cabuk bozulan bir alet icin.

beta bulma sansim nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.