Şimdi Ara

digiturk 9503hd showtv hd ve trt 1 hd sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    eutelsat uydusundan abone oldugum digiturk te son iki uc aydir showtv hd ve trt 1 hd (22-23)yayinlarini alamiyorum o kanallar bos bir ust kanala veya asagiya kanala atliyor diger tum hd yayinlarini cok kaliteli aliyorum
    15-20 defa digiturk u aramama ragmen teknik servis salalim muhabbetine donduler sinyal atiyorlar falan nafile o yuzden sinirim bozuldu lnb kafasini bile degistirdim invertino aldim ve tum kablo sistemini degistiriyorum sahsi ev kullanicisiyim
    az oncede teknik servisin fabrika ayarlarana geri don islemini yapmama ragmen degisen birsey olmadi
    bu konuda yardimci olabilecek arkadaslari dinleyemeye hazirim ha bu arada unutmadan yeni cihaz ile degisimi icinde 25 tl fiyat istediler bendeki 9503 degistirecekleri humax 9505 mantiklimi sizce

• Baska bir konu acmıstım bununla ilgili. 9505 alıcım var ve dediginiz gibi trt1 ve show tv nin hd leri cıkmıyor. Bunların dısında aynı tp deki ligtv2 hd ve kanalturk hd de yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı kanallar baz istasyonundan kaynaklanan sinyal probleminden bulunmuyor yada göstermiyor bunun için DT ün MDU LNB leri takılmakta,, yada cihazınızda arıza var ise servise elden götürün ücret almazlar bozuk ise değiştiriler eve isterseniz ücret alırlar tavsiyem eve çağırmanız hem kontrol ederler gerekirse değişim yaparlar sinyal şiddetinide ölçerler..
  • Durum nedir merak ettim, sorunu cozdunuz mu?

• Tesekkurler ama herhangi bir hata kodu yok

• arkadaslar

kablo lnb hepsini degistirdim ama sorunum hala devam ediyor benim anlamadigim 3 yildir izliyordum hic bir sikinti yoktu nerden cikti bu sorun cihazi degsitirsemde birsey degisicegini sanmiyorum sorunun digiturkten kaynaklandigini dusunuyorum
    aldigim lnb invertino ve kablo rs6 diyorlardi galiba
    bir fikri olan varmi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_halil

arkadaslar

kablo lnb hepsini degistirdim ama sorunum hala devam ediyor benim anlamadigim 3 yildir izliyordum hic bir sikinti yoktu nerden cikti bu sorun cihazi degsitirsemde birsey degisicegini sanmiyorum sorunun digiturkten kaynaklandigini dusunuyorum
    aldigim lnb invertino ve kablo rs6 diyorlardi galiba
    bir fikri olan varmi :(

hoca herşeyi yapmışsın. birde cihazı değiştir.
  • i_halil kullanıcısına yanıt
    arkadaşım. sen lnbyi digiturk'e mi değiştittirdin. kendin bir lnb alıp mı değiştirdin. show tv hd'yi bilmiyorum ama humax cihazlarda trt ler sorunluymuş ve çekmiyrmuş bunun nedenide digiturk'un mdu 4 lnb kullanmasıymış. bu tür sorun yaşayanlara mdu 5 lnb takıyorlarmış ve sorun çözülüyormuş. bu değişimde ücretsiz oluyormuş bir ara bu konuda bir kaç şikayet okumuştum ve sorunlarını bu şekilde çözmüşlerdi ama nerede okuduğumu hatırlamıyorum. hatta digiturk'te müşteri hizmetlerini aradığında sinyal sorununu seçersen veya bazen direkte söylüyor. trt kannaları çekmiyorsa ... basın diye. sorununun bu olup olmadığını iyice anla. bence mdu 5 lnb senin sorununu çözer. ara digiturku değiştirsinler. ücretsiz diyorlardı okuduğum yazılarda. şimdilerde mdu 4 lnb leri kaldırmışlar. mdu 5 lnb takıyorlarmış herkeze diye okumuştum.
  • 19yusuf05 kullanıcısına yanıt
    Evet ücretsiz değişim yapıyorlar.Show tv hd ile TRT 1 hd şuanda Eutelsatta ayni frekansta yayın yapmaya başladılar.Sorunu mdu 5 LNB ile çözülür. Müşteri hizmetleri ücretsiz servis gönderiyor TRT kanallari yayını alınamıyorsa.

• arkadaslar lnb yi kendim degistirdim invertino marka aldim cok iyi oldugunu arastirdim buldum yanliz dedigim gibi 3 senedir uyayim ve ayni uydu cihazini kullaniyorum suan bu arizayi vermesi anlanmiz bu konu icin en az 10 defa aradim digiturk u ve bana hic lnb nizi degistirecegiz demediler ne yapacagimi bilmiyorum sadece iki kanalda sikinti yasiyorum showtv hd ve trt hd eger kisisel olarak bulabilirsem dediginiz gibi bir lnb daha alayim bari (mdu 5)
  • arkadaslar bu mdu 5 lnb dediginizi nerede bulabilirim ozellikleri varmi yardimci olursaniz sevinirim
    benim başıma gelmedi ama herkezinkini değiştirmişler. digiturk'u ara trt hd ve show hd yi izleyemiyorum lnb değişimi talep ediyorumde. değiştirirler. digiturk'un lnb si farklı diyip duruyorlar siz standart bir lnb aldınız heralde.
  • aldigim urun asagidaki bu olmazmi mdu 5 dahami iyi?

Caractéristiques principales :

Haute performance de facteur de bruit
    Augmentation : 50 – 60 décibels
    Pol. et Freq. Contrôle de Bande : 13/18v 22 KHz
    Interface : attache de 40 mm
    Gain de conversion plus élevé
    Fiabilité ultime
    Garantie 2 ans

draw

Low Band Input Frequency Range 10.7 ~ 11.7 GHz
    Low Band Output Frequency Range 950 ~ 1950 MHz
    Low Band LO Frequency 9.75 GHz
    High Band Input Frequency Range 11.7 ~ 12.75 GHz
    High Band Output Frequency Range 1100 ~ 2150 MHz
    High Band LO Frequency 10.6 GHz
    Noise Figure 0.2 dB Typ. (0.7dB Max.)
    LO Initial Accuracy +/- 1.0 MHz Max.
    LO Temperature Drift +/- 3.0 MHz Max.
    Phase Noise (@ 10 kHz) - 90 dBc / Hz Max.
    Conversion Gain 60 dB Min.
    Gain Ripple (Over 26MHz Bandwidth) +/- 0.75 dB
    Gain Variation (Over Full Band) +/- 4 dB Max.
    Image Rejection 40 dB Min.
    1 dB Compression Point (@ Output) 0.0 dBm Min.
    Cross Polarization Isolation 22 dB Min.
    Control Signal Ca (Vertical Polarization) 11.0 ~ 14.0 V
    Control Signal Cb (Horizontal Polarization) 16.0 ~ 20.0 V
    Control Signal Cc (Band Switching) 22 +/- 4 kHz
    Output VSWR 2.0 : 1
    In-Band Spurious - 60 dBm Max.
    Current Consumption 120 mA Max. @ 11 ~ 20V
    Operating Temperature - 30 °C ~ + 60 °C
    Output Impedance 75 Ω
    Output Connector F-Type (Female)
    Weight 151 g

http://www.ebay.fr/itm/LNB-SINGLE-INVERTO-BLACK-ULTRA-HD-DVB-S2-TETE-PARABOLE-SATELLITE-HAUT-DE-GAMME/151012889364?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140423084956%26meid%3D240006b616e748c69ce247691aff69e0%26pid%3D100033%26rk%3D3%26rkt%3D3%26sd%3D161615953628

Mdu5 digitürk frekans aralıklarına göre digitürke özel üretilmiş lnb dir.Müşteri hizmetlerini arayıp trt kanallarını izleyemiyorum ücretsiz lnb değişimi (mdu5 lnb takılmasını) istiyorum derseniz size ücretsiz servis gönderiyorlar.Neden mdu5 derseniz eski lnbler yada digitürkün daha önceki lnbleri Eutelsatta Digitürke ait olan bazı frekansları (Trt kanallarının olduğu frekansı show hd de trt 1hd ile aynı frekansta) alamıyor bu sebeple digitürkte durumun farkında lnbleri ücretsiz değiştiriyor.
    Mdu5 lnb n11 gibi yerlerde satılıyor ama gerek yok digitürk ücretsiz değiştiriyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gefe16 -- 14 Ekim 2015; 2:07:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trt hd var ama bende ayrica servisin benim yanima gelecek durumu yok ben yurtdisindayim :(
  • quote:

Orijinalden alynty: gefe16

Evet ücretsiz de?i?im yapyyorlar.Show tv hd ile TRT 1 hd ?uanda Eutelsatta ayni frekansta yayyn yapmaya ba?ladylar.Sorunu mdu 5 LNB ile çözülür. Mü?teri hizmetleri ücretsiz servis gönderiyor TRT kanallari yayyny alynamyyorsa.

ayny sorundan dolayy aradym mh yi. ücretsiz filan demedi ama gelecekler bakalym. lig tv hd trt kanallary devamly donuyor titreme oluyor show hd de aynen öyle. cihaz de?i?ti hdmi de?i?ti. sorun devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Evet ücretsiz değişim yapıyorlar.Show tv hd ile TRT 1 hd şuanda Eutelsatta ayni frekansta yayın yapmaya başladılar.Sorunu mdu 5 LNB ile çözülür. Müşteri hizmetleri ücretsiz servis gönderiyor TRT kanallari yayını alınamıyorsa.

aynı sorundan dolayı aradım mh yi. ücretsiz filan demedi ama gelecekler bakalım. lig tv hd trt kanalları devamlı donuyor titreme oluyor show hd de aynen öyle. cihaz değişti hdmi değişti. sorun devam ediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.