Şimdi Ara

iPhone 6S Plus inceleme videosu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
5.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir android kullanicisi olarak Apple urunlerine icim gidiyor. ortalama 1 yil iphone kullanarak alismaya calistim fakat olmadi yapamadim. iphone malzeme ve ekran kalitesi olarak diger cihazlarin uzak ara onunde. kagit uzerinde android cihazlar daha onde olsalar da (ram,cpu farki) elinize aldiginizda kullanim, hissiyat ve gorsel olarak farki ilk 5 saniyede hemen fark ediyorsunuz. Evimde smartTV kullaniyorum miracast fonksiyonuyla direk goruntu tvde ayrica miniUSB uzerinden kablosuz klavye ve fare takarak tum uygulamalari tv uzerinden yonetiyorum. Filmler FullHD kalitesinde ekranda, muzikler ise direk home theater sistemimde. Bu islemler icin hic para harcamadim. ayrica direk android telefonuma torrent indirerek indirdigim torrente de hemen altyazi indirip aninda izliyorum. USB flash disk takarak data alip data kaydediyorum. 192gb bellegim sayesinde arkadasimin evide gittigimde icine diledigimi atiyorum. almis oldugum bazi muzikleri donus yolunda dinliyorum begendiklerimi direk kiz arkadasima bluetooth uzerinden gonderiyorum.

apple kullandigim zamanlarda kendimi hep koseye sikismis gibi hissettim. Android bana daha fazla ozgur oldugumu hissettiriyor.

Ama malzeme, guven, durability ve design olarak apple her zaman daha onde olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

DH'ın Note 5 incelemesine 18 Ağustostan buyana yani 46 günde 32032 defa bakılmış.
    iphone 6S Plus incelemesine 2 günde 16710 defa bakılmış.
    iPhone kullanıcılarından çok bu cihazlara dibi düşen diğer marka kullanıcıları.
    Meraktan, hevesten hep iPhone incelemeleri bütün videolardan çok izlenir.
    Sonra iPhone alanlara ve iPhone'a kaka denir.

Hazımsızlık mı? Yoksa kendini teselli mi? bilmiyorum artık.

Duyan da ikisi arasında 2 bin tl fark var zannedecek. Note 5 alacak adam 2700tl verirken iphone alacak adam 3 bin tl verecek. 300tl ile neyin hazımsızlığı olacak ki. 2700 ü veren istese 3000'i de verir.

Note 5 de aldığınız kapasite 32 GB ve siz bunu iPhone'un 16 GB sürümüyle nasıl kıyaslıyorsunuz. 64 GB'lık bir iPhone ise alınabilirlikten çok uzak. Mantık olarak Note 5 diyorum ben de.

Çünkü Note 5'in 16gb versiyonu yok. O nedenle ikisinin de temel versiyonunu karşılaştırdım. Note 5'in 64gb'lık versiyonu da 2700 olmayacak haliyle.

İyi de aradaki fiyat farkı 300 değil aksine 400 TL. Sence az para mı?

400 TL az para değil tabii fakat 2700 TL parayı verebilen biri neden Iphone'a özensin ya da heveslensin onu anlamadım ben. 400 TL daha verir alır. Aradaki statü olayını 400 TL mi sağlıyor, onu anlamadım ben.

Kardeşim arada 400 tl ve GB farkı var. Niye anlamıyorsun. Ben o 400 TL ye gerekirse aksesuar bile alabilirim. Üstelik note serisi aksesuarları iPhone aksesuarlarına göre daha uygun fiyatla satılırken.

Biz aslında aynı şeyleri söylüyoruz. Beni anlamadınız galiba. Neyse uzatmaya gerek yok fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

iPhone'a gerek yok şu kadarlık telefon da iş görüyor diyen arkadaşlarımızın altında umarım Mercedes, BMW yoktur çünkü çok daha ucuz otomobiller de iş görüyor ona bakarsanız!

Kıyaslandığın olay çok birbirinden bağımsız,alakasiz:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

iPhone'a gerek yok şu kadarlık telefon da iş görüyor diyen arkadaşlarımızın altında umarım Mercedes, BMW yoktur çünkü çok daha ucuz otomobiller de iş görüyor ona bakarsanız!

Neye göre alakasız olduğunu açıklayabilirseniz sevinirim. Zira hepimiz bilgi sahibi olmuş oluruz!

• quote:

quote:

quote:

Neye göre alakasız olduğunu açıklayabilirseniz sevinirim. Zira hepimiz bilgi sahibi olmuş oluruz!

Premium markalar normal markalardan her acidan ustundur.iphone her kiyasta üstün değil ekran kalitesi,kamera performansi,islevsellik,pil ömrü gibi birçok konuda rakiplerinden geride.Sadece iyi malzeme kalitesiyle en iyi olunmuyor ne yazikki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Premium markalar normal markalardan her acidan ustundur.iphone her kiyasta üstün değil ekran kalitesi,kamera performansi,islevsellik,pil ömrü gibi birçok konuda rakiplerinden geride.Sadece iyi malzeme kalitesiyle en iyi olunmuyor ne yazikki.

Bir kaç konuda tabii ki üstün olamaz ama bu her ürün için geçerlidir. Premium her açıdan premium olamaz. Kişiye göre değişir. Mesela otomobilde ergonomik sorunları benim için malzeme kalitesinden daha önemlidir. Her lüks araçta her şey kusursuz mudur sizce de?

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Her modelin ve platformun birbirine karşı üstün olduğu noktalar vardır. Bir kere en önemli şey olan yazılım kalitesini atlıyorsunuz. Android kalite olarak iOS'un yanından geçemez. Bu bile başlı başına yeterli bir sebep. Android'in ne kadar baştan savma bir sistem olduğunu ancak kullanınca işin detaylarına girince anlıyor insan. Yeni bir güncelleme çıktığında aylarca bekletmeleri, iki yıl sonra güncellemenin kesilmesi, altı ay sonra sonra yavaşlayıp şişmesi vs. bir sürü sorun. Ekran kalitesi demek çözünürlük demek değildir. Çözünürlük yüksek olunca daha kaliteli olunmuyor. Bu mantık kamera çözünürlüğü daha yüksek olan bir modelin daha kaliteli resim çektiğini savunmakla aynı mantık. Samsung'un kullandığı AMOLED ekranlar mı daha iyi yoksa iPhone serisinde kullanılan IPS panelli ekranlar mı? IPS paneller en doğru renkleri verir ve AMOLED'den çok daha kalitelidirler. AMOLED ekranlar gibi renkleri olduğundan doygun göstermezler. Kamerada, pilde rakiplerinden geride olabilir her konuda üstün olacak diye bir şey yok.

iPhone her konuda kaliteli olamaz fakat yazılım kalitesi olsun, stabilitesi ve hızı olsun, verdiği uzun süreli üretici desteği olsun alınca verdiği güven hissi iPhone almaya yeterli sebepler.

Not: Symbian kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

iPhone kullananlarında hepsinin altında BMW yok. Zira bazılarının giyecek donu bile yokken iPhone alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Her modelin ve platformun birbirine karşı üstün olduğu noktalar vardır. Bir kere en önemli şey olan yazılım kalitesini atlıyorsunuz. Android kalite olarak iOS'un yanından geçemez. Bu bile başlı başına yeterli bir sebep. Android'in ne kadar baştan savma bir sistem olduğunu ancak kullanınca işin detaylarına girince anlıyor insan. Yeni bir güncelleme çıktığında aylarca bekletmeleri, iki yıl sonra güncellemenin kesilmesi, altı ay sonra sonra yavaşlayıp şişmesi vs. bir sürü sorun. Ekran kalitesi demek çözünürlük demek değildir. Çözünürlük yüksek olunca daha kaliteli olunmuyor. Bu mantık kamera çözünürlüğü daha yüksek olan bir modelin daha kaliteli resim çektiğini savunmakla aynı mantık. Samsung'un kullandığı AMOLED ekranlar mı daha iyi yoksa iPhone serisinde kullanılan IPS panelli ekranlar mı? IPS paneller en doğru renkleri verir ve AMOLED'den çok daha kalitelidirler. AMOLED ekranlar gibi renkleri olduğundan doygun göstermezler. Kamerada, pilde rakiplerinden geride olabilir her konuda üstün olacak diye bir şey yok.

iPhone her konuda kaliteli olamaz fakat yazılım kalitesi olsun, stabilitesi ve hızı olsun, verdiği uzun süreli üretici desteği olsun alınca verdiği güven hissi iPhone almaya yeterli sebepler.

IPS'nin resmen Amoled'den daha iyi olduğunu söylediniz. Tebrikler doğrusu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

iPhone kullananlarında hepsinin altında BMW yok. Zira bazılarının giyecek donu bile yokken iPhone alıyor.

İşte insanların ne aldığı kendini bağlıyor. Yani buna bu kadar para verilmez demek bana göre biraz tuhaf kaçıyor. Anlatmak istediğim o. iPhone kullananlar aynı zamanda lüks araba kullanır diye bir kaide de olamaz. Ama kimine göre bir arabaya 1000.000.-TL bile verilirken kimilerine göre şahin alıp modifiye işleriyle uğraşmak daha zevklidir. Her ürün için bu böyledir. Kimisi için 1000.-TL.'lik telefon yeterliyken, kimisine yeterli değildir.

Yani kimse kimseye bu telefona, bu arabaya vs. bu kadar para verilmez dememelidir. Aksine bu telefonlar, arabalar vs.'ler bu kadar paraları hak ediyor mu diye tartışılmalıdır ki haksız kazançlar dolayısıla insanlar mağdur edilmesin!

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    Renkleri olduğundan doygun gösteren bir ekran iyi mi oluyor? Bende de AMOLED ekranlı telefon var. Fakat renkler olduğundan fazla doygun. Cırtlak bir ton var. iPhone'a bakıyorum en gerçekçi tonları veriyor. Madem AMOLED iyi neden grafikerler IPS panelli ekranlar kullanıyor bunu açıklayabilir misin? Önemli olan renkleri doğru tonlarda verebilmektir. Cırtlak tonlarda canlı renkler sunmak kalite değildir gözü aldatmacadır.
  • quote:

Renkleri olduğundan doygun gösteren bir ekran iyi mi oluyor? Bende de AMOLED ekranlı telefon var. Fakat renkler olduğundan fazla doygun. Cırtlak bir ton var. iPhone'a bakıyorum en gerçekçi tonları veriyor. Madem AMOLED iyi neden grafikerler IPS panelli ekranlar kullanıyor bunu açıklayabilir misin? Önemli olan renkleri doğru tonlarda verebilmektir. Cırtlak tonlarda canlı renkler sunmak kalite değildir gözü aldatmacadır.

Aşağıdaki videonun 6.37'inci saniyesinden itibaren izle. Amoled ve IPS karşılaştırılıyor. Video çözünürlüğünü son seviyeye getirip izle ki aklında soru işareti kalmasın. Videoyu izledikten sonra dön buraya yorum ya. Başka bişe demiyorum.

• Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    Tonların canlılığı Note 5'de daha iyi. Ama dikkat ettiğim şey sürekli olarak soğuk tonlarda olan videolar gösterilmiş sürekli. Bende de AMOLED ekranlı cihaz var. iPhone ile karşılaştıdığımda daha güzel gösteriyor renkleri ama kendi gözümle aynı şeye gerçekte baktığımda ton doğruluğu olarak IPS'in daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Sıcak tonlarda özellikle belirgin bir doygunluk fazlalığı var. LG'nin Sony'nin cihazlarına bak yine IPS panel görürsün. AMOLED daha iyi olsaydı bugün grafikerler hâlâ IPS panel kullanıyor olmazlardı. Biz müşteriyiz elbette gözümüze daha güzel ve canlı olanı seçeriz. Samsung da bunu yapıyor. Şahsen ben televizyon alacak olsam ben de gider OLED ekranlı bir ürün alırdım. Daha canlı ve göze daha çok hitap eden bir şeyi seçerdim elbette.

Ama dediğim gibi ekrandan, pilden daha önemli şeyler var benim için. Asıl belirleyici olan özellikler benim için onlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir kaç konuda tabii ki üstün olamaz ama bu her ürün için geçerlidir. Premium her açıdan premium olamaz. Kişiye göre değişir. Mesela otomobilde ergonomik sorunları benim için malzeme kalitesinden daha önemlidir. Her lüks araçta her şey kusursuz mudur sizce de?

Eski bir iphone kullanicisiyim halen ipad kullaniyorum aktif olarak,
    Aktif olarak Mercedes C serisi ve Renault megane kullaniyorum,
    Şu an Lg g4 kullaniyorum.Arabalardaki olayla hic alakasi yok benim izlenimlerim bu yönde en azından.
    Yanlış anlamayin kesinlikle iphone kötü telefon demiyorum zamaninda iphone 4s aldim yurtdışından 659euro idi su anda turkiye fiyatlariyla kesinlikle alinacak telefonluktan cikmistir.
    Malzeme kalitesi olarak s6 lar bence iphonelardan daha kaliteli duruyor.
    Ben telefonu 1579Tl ye aldim,kamerasi on ve arka olmak üzere iphone 6 danda 6s den de gomlek gomlek daha iyi testler(6s) ve izlenimlerim(6) bu yönde.Ekran da aynı şekilde,ips panelse kralını koymusLg kendi telefonuna.
    Isletim sistemine gelelim,androide gecmeden once alisamam sandim yok yavaslar yok kasar diye düşündüm ancak hic bekledigim gibi olmadi telefonda kasma namina bir olay yok.
    Stabiliteye gelicek olursak tabikide ios bu konuda cok önde halen,zaten olmali da çünkü kendi yazilimlari ve telefon islemcisini kendileri tasarlıyorlar bu yazılıma gore.
    Mesela ufak tefek şeyler cok hoşuma gitti androidde banka uygulamasinda sms sifre olayinda sms geldiginde tak diye kendisi giriyor.cok basit ama guzel bir ayrinti.
    Premium cihaz diyoruz ancak yazilimin ayrintisina iniyoruz,bir cok ozellik eksikz araclarda bu sekilde mi peki ? Tabi ki de hayir Premium araclarda ayrintilar detaylar onemlidir,basit değildir yani. Iyi günler

• quote:

ips diyorsun da bu konuda Lg G4 gibi bir gerçek var ortada.
    hiz konusunda iphone dan hizli cihazlar var ancak stabilite konusunda haklisiniz androidin calismasi gerekiyor.
    Guncelleme destegi veriyorda cok guncelleme vermek iyi demek degildir iphone 4s im ios9 a kadar guncelleme aldi sonra noldu yavaslik sarj problemi vs

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eski bir iphone kullanicisiyim halen ipad kullaniyorum aktif olarak,
    Aktif olarak Mercedes C serisi ve Renault megane kullaniyorum,
    Şu an Lg g4 kullaniyorum.Arabalardaki olayla hic alakasi yok benim izlenimlerim bu yönde en azından.
    Yanlış anlamayin kesinlikle iphone kötü telefon demiyorum zamaninda iphone 4s aldim yurtdışından 659euro idi su anda turkiye fiyatlariyla kesinlikle alinacak telefonluktan cikmistir.
    Malzeme kalitesi olarak s6 lar bence iphonelardan daha kaliteli duruyor.
    Ben telefonu 1579Tl ye aldim,kamerasi on ve arka olmak üzere iphone 6 danda 6s den de gomlek gomlek daha iyi testler(6s) ve izlenimlerim(6) bu yönde.Ekran da aynı şekilde,ips panelse kralını koymusLg kendi telefonuna.
    Isletim sistemine gelelim,androide gecmeden once alisamam sandim yok yavaslar yok kasar diye düşündüm ancak hic bekledigim gibi olmadi telefonda kasma namina bir olay yok.
    Stabiliteye gelicek olursak tabikide ios bu konuda cok önde halen,zaten olmali da çünkü kendi yazilimlari ve telefon islemcisini kendileri tasarlıyorlar bu yazılıma gore.
    Mesela ufak tefek şeyler cok hoşuma gitti androidde banka uygulamasinda sms sifre olayinda sms geldiginde tak diye kendisi giriyor.cok basit ama guzel bir ayrinti.
    Premium cihaz diyoruz ancak yazilimin ayrintisina iniyoruz,bir cok ozellik eksikz araclarda bu sekilde mi peki ? Tabi ki de hayir Premium araclarda ayrintilar detaylar onemlidir,basit değildir yani. Iyi günler

Size de iyi akşamlar!

• '20 Reasons Why The Samsung S6 Is Better Than The iPhone 6s' op YouTubehttps://youtu.be/kwgXDKt4M9o

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

quote:

iOS tek başına 6s'i seçmek için yeterli bir sebep. Samsung maalesef RAM yönetiminde başarısız bir.sistem. 3 GB RAM'in 800 MB'ı boş kalıyor. Ne anladım ben bu işten?

Birsey bilmiyorsunuz bide bunu kotulemek icin yaziyorsunuz
    http://www.andronova.net/android-ve-ram-kullanimi/
    Air 2 + daha ucuz bir telefon alinip pasa pasa kulanilir ona verilen parayla.

Asıl sen bişey bilmeden millete ayar vermeye kalkıyorsun ya al izle öğren note 5 ikinci açışta uygulamaları nasıl refresh ediyor ramde tutamıyor gör
    https://youtu.be/Mx6XaV2K8Go 4 gb ram olmasına rağmen hiçbir oyunu tutamamış gördüğün gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeljko Obradovic -- 4 Ekim 2015; 23:31:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

quote:

quote:

iOS tek başına 6s'i seçmek için yeterli bir sebep. Samsung maalesef RAM yönetiminde başarısız bir.sistem. 3 GB RAM'in 800 MB'ı boş kalıyor. Ne anladım ben bu işten?

Asıl sen bişey bilmeden millete ayar vermeye kalkıyorsun ya al izle öğren note 5 ikinci açışta uygulamaları nasıl refresh ediyor ramde tutamıyor gör
    https://youtu.be/Mx6XaV2K8Go 4 gb ram olmasına rağmen hiçbir oyunu tutamamış gördüğün gibi.

O samsungun başarısızlığı olması gerekeni yapamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

quote:

quote:

Dostum ramda tutamadi diye bisey yok bu sadece samsung un yazilimla ayarlamasi normalde android uygulamalari ram de tutar ama kullananlarin buyuk cugunlugu tel in ram i herzaman dolu diye sikayet ettigi icin samsungda boyle cozum bulmus bence yanlis secim ama adamlarda milletin zirlamasina gore ayar veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.