Şimdi Ara

Tim Cook : iOS ve OS X birleştirilmeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tim Cook : iOS ve OS X birleştirilmeyecek 

Uzun bir süredir Apple'ın mobil işletim sistemi iOS  ile masaüstü işletim sistemi  OS X'i birleştireceği konuşuluyordu. Hatta son etkinlikte tanıtılan iPad Pro modeli bu iddiaların güçlenmesine sebep oldu. Büyük ekranıyla dikkat çeken tablet güçlü donanımıyla da giriş seviye macbook modelleriyle yarışırken bir çok kullanıcının aklında soru işaretleri oluştu.

Tim Cook ise kısa bir süre konuşma esnasında söylediği cümlelerle Apple'ın bu konudaki gelecek planından bahsetmiş oldu. Box CEO'su ile konuşan Cook iki işletim sisteminin birleştirilmesi halinde ikisinden de en iyi verimin alınamayacağını belirtti.

Hatırlanacağı üzere başka bir teknoloji devi Microsoft uzun bir süredir işletim sistemlerini tek bir çatı altında toplamak için çaba sarfediyor. Tim Cook'un bu açıklamaları ise Apple'ın aynı yola girmeyeceğinin bir göstergesi. Ancak yine de iki şirketin yakın çalışarak daha fazla konuda iş birliği yapabilecekleri belirtiliyor. iPad Pro ve iOS 9'un yayınlanmasının hemen ardından Microsoft'un Office ürünleri için özel bir güncelleme sunması da iki şirketin aralarında stratejik bir bağ kurduğunu gösteriyor.

• "Şimdilik" birleştirilmeyecek

• etekler tutuşmaya başlayınca bakalım nasılda yapıyor.
  • Mobil ve masaüstü sürümlerin birleştirilmesi pratik olarak da teorik olarak da olanaklı değil. Bunu Apple'da MS'de başkası da yapamaz. Yaparlarsa ortada ikişer tane çöp olur. İşin içinde olmayan, zerre anlamayan birilerinin laf olsun diye işletim sistemleri tek olacak, birleşecek söylemlerinde bulunması ayrıca komedi.

Microsıft bu işin dana hafif bir şeklini yani tablet/telefon için için yaptığı arayüzünü Windows 8, Server 2012 ile masaüstü ve sunuculara da getirdi her zaman olduğu gibi bunun olmayacağını biz müşterilerini mağdur ederek anladı. Bu mallığı bir kez daha yapmayı denemezler heralde diyorum ama malesef MS'e güvenemiyorum.

• Stylus da üretilmeyecekti (Apple Pencil)
    Ekranlar da büyümeyecekti (iPhone 6/Plus)
    Intel işlemcilere de geçilmeyecekti (2006 Macbook Pro)

Bilinmez. Ama hiç güzel bir fikre benzemiyor.Umarım olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • myhotyro M kullanıcısına yanıt
    Microsoft birleştirdi zaten. Windows 10 ile PC, tablet, Xbox ve akıllı telefon işletim sistemleri tek bir sistem altında toplandı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • birleştiseler daha mantıklı

• iOS'da olan özellikleri OS X'e getirerek güncelleme yayınlıyorsunuz. Nereye kadar. Madem böyle bişe yapacaksınız birleştirin gitsin. Hem iş gücünden hem de yazılım teranesinden tasarruf etmiş olursunuz.

• Olmaması daha iyi. Açıklama yapmaları da iyi olmuş.

• Microsoft birlestirdi ama agzi fena yandi hic desktop surum ile mobil bir olurmu herzaman ayri tutulmali en azindan önümüzdeki 10 yil icin.
  • Her geçen gün o yönde gidiyor. Büyük ihtimal birleşecek

• Kesin birleştirilecek. At fava...
  • Götterfunken kullanıcısına yanıt
    Apple Pencil stylus değil;bir grafik tasarım kalemi mantığıyla çalışıyor
    Ekran,Steve Jobs zamanı büyümeyecek dendi.
    Intel işlemciye geçilmeyecek dendiğini hatırlamıyorum.Kaynak verebilir misiniz ?

Not: Sizi eleştirmek değil amacım sadece düşüncelerimi belirttim umarım yanlış anlamazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstclass34

Intel işlemciye geçilmeyecek dendiğini hatırlamıyorum.Kaynak verebilir misiniz ?

Not: Sizi eleştirmek değil amacım sadece düşüncelerimi belirttim umarım yanlış anlamazsınız

Apple Pencil sonuçta stylus. Bence Apple Pencil o kadar profesyonel değil. iPad Pro ile notlar uygulaması,sketchbook gibi sanatsal veya yarı-profesyonel işler için. Hiç bir profesyonel firma (ikea,mercedes,burberry...) çizimlerini bunun üzerinden yapar mı? Şüpheliyim açıkçası.

Ne olursa olsun bu bir Stylus kalem. Evet,fonksiyonel. Çok da güzel. Ben de isterdim kullanmayı. Ama bu,Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini gerçekleştirmek.

"Tek elle kullanım" diye yırtındılar. iPhone 5'te reklamlarda yıl boyunca döndü "bu bir mucize olmalı büyüdü ama hala tek elle kullanılıyor" slogandı. Apple hep bunu söyledi.
    iPhone 6+'umu çok seviyorum. Büyük oluşunu da seviyorum ama, bu da Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini değiştirmez.

Senelerce (intel varken) motorola ve powerpc kullandılar. Kaynak bulabileceğimi sanmıyorum zira 2005'te falan olabilirdi. Ama Intel 1983'ten beri, Macintosh çıkmadan 1 sene önce bile vardı. Apple eğer PowerPC'de ısrar etmeseydi,Intel'i baştan kullanırdı.
    Intel bazlı Mac'imi de seviyorum. İsteyenler Windows kurabiliyor bootcamp ile. Ben OSX'den memnunum. Ayrıca Intel ile çıktığında Macbook Pro dünyanın en hızlı bilgisayarıydı 96 saat süreyle. Bu da Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini değiştirmez.

Tamamen pazarlama yöntemi diyorum ben. Yine de Apple ne yapıp ediyor, en güzel şeyi yapıyor. Ama," inadım inat " bir firma değil .Bu samimiyetsizlik değil,kendi müşterileri için değişip gelişmesidir bence.

Olsun.

OSX umarım iOS'la birleşmez. Şu anki uyumları bence altın çağında. iPhone'dan gelen aramayı cevaplamak vs. Bir de yazabilsek tadından yenmez.

• Umarim olma yapmayaca dediklerini yaptilar unarim yapmazlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Götterfunken

quote:

Apple Pencil sonuçta stylus. Bence Apple Pencil o kadar profesyonel değil. iPad Pro ile notlar uygulaması,sketchbook gibi sanatsal veya yarı-profesyonel işler için. Hiç bir profesyonel firma (ikea,mercedes,burberry...) çizimlerini bunun üzerinden yapar mı? Şüpheliyim açıkçası.

Ne olursa olsun bu bir Stylus kalem. Evet,fonksiyonel. Çok da güzel. Ben de isterdim kullanmayı. Ama bu,Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini gerçekleştirmek.

"Tek elle kullanım" diye yırtındılar. iPhone 5'te reklamlarda yıl boyunca döndü "bu bir mucize olmalı büyüdü ama hala tek elle kullanılıyor" slogandı. Apple hep bunu söyledi.
    iPhone 6+'umu çok seviyorum. Büyük oluşunu da seviyorum ama, bu da Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini değiştirmez.

Senelerce (intel varken) motorola ve powerpc kullandılar. Kaynak bulabileceğimi sanmıyorum zira 2005'te falan olabilirdi. Ama Intel 1983'ten beri, Macintosh çıkmadan 1 sene önce bile vardı. Apple eğer PowerPC'de ısrar etmeseydi,Intel'i baştan kullanırdı.
    Intel bazlı Mac'imi de seviyorum. İsteyenler Windows kurabiliyor bootcamp ile. Ben OSX'den memnunum. Ayrıca Intel ile çıktığında Macbook Pro dünyanın en hızlı bilgisayarıydı 96 saat süreyle. Bu da Apple'ın tükürdüğünü yaladığı gerçeğini değiştirmez.

Tamamen pazarlama yöntemi diyorum ben. Yine de Apple ne yapıp ediyor, en güzel şeyi yapıyor. Ama," inadım inat " bir firma değil .Bu samimiyetsizlik değil,kendi müşterileri için değişip gelişmesidir bence.

Olsun.

OSX umarım iOS'la birleşmez. Şu anki uyumları bence altın çağında. iPhone'dan gelen aramayı cevaplamak vs. Bir de yazabilsek tadından yenmez.

Ne bos yazmissin be arkadas. Steve jobs kalemi neden elestirdigi hakkinda bilgin filan yok.

Iphone cikmadan once akilli telefon pazarinda olan firmalarin cihazlarinin hepsi kalem ile calisan bir dokunmatik ekrana sahipti. En basit islem icin bile kalemi cikarip kullajiyordun. Steve jobs bu kullanissizliga tepki gosterdi. Parmak gibi bir dogal input araci varken neden kaleme ihtiyac duyulur ki dedi. Ayrica gesture kavrami yoktu onceki aklli cihazlarda. Multitouch da cabasi. Omgunden sonra kalem olayi tamamen bitti. Sadece spesifik amaclar icin kullanildi. Samsung note gibi.

Ipad pro daki kalem destegi ile senin bahsettigin kalem konseptinden tamamen farkli. Ipad pro hale en iyi parmak ile calisiyor. Kalem almazsan da kullanabiliyorsun. Eger o cihazi baska amaclar icin kullanacaksan al kalemini ona gore kullan diyor apple. Parmak olayini bitirdik bundan sonra kalem ile devam ediyoruz kalem daha iyi demiyorlar yani. Sunu bir anlayin artik.

Powerpc mimarili islemci kullandilar cunku kullandiklari zaman bu mimari x86 dan daha verimliydi. Apple imac tanitiminda pc ler ile yaptigi render karsilastirmasi vardi. Inteli rezil ediyordu. Ne zaman x64 populer olmaya basladi intel de verimliligi artirip one gecti ondan sonra apple da ona gecti. Tukuruk yalamak ne alaka.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: Götterfunken

quote:

Olsun.

Ne bos yazmissin be arkadas. Steve jobs kalemi neden elestirdigi hakkinda bilgin filan yok.

Iphone cikmadan once akilli telefon pazarinda olan firmalarin cihazlarinin hepsi kalem ile calisan bir dokunmatik ekrana sahipti. En basit islem icin bile kalemi cikarip kullajiyordun. Steve jobs bu kullanissizliga tepki gosterdi. Parmak gibi bir dogal input araci varken neden kaleme ihtiyac duyulur ki dedi. Ayrica gesture kavrami yoktu onceki aklli cihazlarda. Multitouch da cabasi. Omgunden sonra kalem olayi tamamen bitti. Sadece spesifik amaclar icin kullanildi. Samsung note gibi.

Ipad pro daki kalem destegi ile senin bahsettigin kalem konseptinden tamamen farkli. Ipad pro hale en iyi parmak ile calisiyor. Kalem almazsan da kullanabiliyorsun. Eger o cihazi baska amaclar icin kullanacaksan al kalemini ona gore kullan diyor apple. Parmak olayini bitirdik bundan sonra kalem ile devam ediyoruz kalem daha iyi demiyorlar yani. Sunu bir anlayin artik.

Powerpc mimarili islemci kullandilar cunku kullandiklari zaman bu mimari x86 dan daha verimliydi. Apple imac tanitiminda pc ler ile yaptigi render karsilastirmasi vardi. Inteli rezil ediyordu. Ne zaman x64 populer olmaya basladi intel de verimliligi artirip one gecti ondan sonra apple da ona gecti. Tukuruk yalamak ne alaka.

Okuduğum 1 dk 15sn'ye acıdım.
    Steve her zaman "you already have the best pointing device ever; that's your finger." Dedi.
    Bilmiyorsan diye söyleyim, en iyi kalem parmaklarınızdır gibi bir cümle kısaca.
    Sanmıyorum ikea'sıdır,mercedes'idir bu ipadi kullanacağını.
    Sonuçta,Apple bir stylus üretiyor. Onsuz da kullanmak mümkün,ama Steve buna hep karşı çıkmıştı. Ve şimdi ürün gamında. Bu tükürdüğünü yalamaktır.

İkincisi, Intel ile en azından Windows ile çalışma esnekliği var. Bu bile Apple'ın Intel'e geçmesi için yeterliydi.

• Baskı hassasiyeti olan kaleme stylus dediğini duyduğumdan sonra okumayı bıraktım. Hele hangi tasarımcı iPad pro kullanır yazdığını gördükten sonra nefes alışverişim yavaşladı. Sektör Hakkı'nda Bilgin yok bare kendini rezil etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

Baskı hassasiyeti olan kaleme stylus dediğini duyduğumdan sonra okumayı bıraktım. Hele hangi tasarımcı iPad pro kullanır yazdığını gördükten sonra nefes alışverişim yavaşladı. Sektör Hakkı'nda Bilgin yok bare kendini rezil etme.

Allahtan konuyu takip ediyorum yoksa sendeki bu korkaklıkla beni mention falan etmezsin.
    BU KALEM GELİŞMİŞ BİR STYLUS/KALEM/HER NEYSE Güzel olsa da bir KALEM. STEVE KALEME KARŞI ÇIKTI.
    Raf Simons mu iPad Pro kullanacak çizimler için? .
    O zaman iSight kamera ile,6s'le sinema filmi çekelim

Buradaki ana fikir,Apple'ın tükürdüğünü yalaması.

Sende kalp ve akciğer yetmezliği falan mı var? Bir doktora görün

• Pazarlama nedir? Ortam şartlarında hepsi kalem ve basmatik iken Adamlar çıktı dedi ki, kaleme gerek yok. Parmak varken kaleme ihtiyaç duymazsınız o kadar kaliteli. Zaman'ın şartlarında tasarım yapan, not defteri yerine tablet kullanan insanlar özgürce yazı yazmak istedi istedi diye kalem çıktı. Kalemi kötüleyen yok.. Doğru herkes elle çizmeli wacom işi bıraksın. (İroni).

İcihazlar ile klip çektiler kamera geliştikçe o da olur. Korktuğumdan değil. Önce büyüklerine saygılı olmayı öğrenmelisin genç Adam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.