Şimdi Ara

silindi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 20 Ocak 2022; 21:38:40 >

• Bende kardeşime bu cihazı aldım.Son 3 faturası, klimayı çok yoğun kullanmamalarına rağmen yüksek gelmeye başlayınca ve abi faturamız çok yüksek geliyor diyince cihazın tüketimini takibe aldım.
    Cihazın çok iyi olduğunu hatta
    Daikin Shira
    Mitsubishi SF
    serisiyle aynı olduğunu ve on numara 5 yıldız bir makine dedikleri için sözlerine güvenerekten bende bu cihazı kardeşime aldım.

1 gün boyunca evde kimse yokken …24 saatte kapı ve pencereler kapalı olduğu halde ki bina da yalıtımlı olmasına rağmen 26 dereceye ayarlı Nebula 12.000 BTU klimamızı çalıştırdık
    24 saatlik toplam tüketim:13 kw
    Ki buda oda da hiç kimse yok kapı pencereler kapalı
    13/24= 541 watt
    Cihaz odada kimse olmasa bile 541 watt'ın altına inemediğini gördüm.
    1 ayda sadece klima 155 TL tüketmiş oluyor.
    Oda da ev ahalisinin olduğunu farzedersek evde kapı aç kapa yapıldığında bu cihaz saatte 600- 700 watt tüketmiş olacak..
    Buda 200 TL civarı tüketmkte…
    Evin normal tüketimi 49 TL idi ..Aylık tüketim 249 TL sadece 2 kişinin oturmuş olduğu elektrik tüketimi...
    Bu birinci elektrik tüketim testi..

Geleyim klimanın 2.testine…
    Klimayi Ramazan ayının ortasında aldık ve sürekli 26 derecede çalıştırdılar günde en fazla 12 saat bir ay boyunca bu şekilde kullanıldı..
    Oda :19 m2
    Odaya takılan klima: Nebula 12.000 BTU
    33 günlük kullanım sonrası gelen fatura;
    Son gelen fatura 145.30 TL
    145.30-49.10=96.20 TL .
    Sadece bir klima 96.20 TL 12 saat kullanım şeklinde…
    Saatlik tüketim 607 watt sadece klimanın tüketimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 6 Şubat 2018; 1:16:36 >

• 8 ay kullanıp çöp edip sonrada iade ettiğin klima firmasının ahı tutmuştur belkide.....
  • Şu haieri ballandıra ballandıra gazlayan arkadaşlarda gelip yorum yapsın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Şu haieri ballandıra ballandıra gazlayan arkadaşlarda gelip yorum yapsın lütfen.

kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim.
  • SotaCSKN kullanıcısına yanıt
    Rica ederim arkadaşım;

Az önce tesadüfen diğer forumdaki yazışmaları okudum... Sizin bunları hak etmediğinizi düşünüyorum....

Bu arada şunuda unutmamak lazım... Forumlarda abilik bir yere kadardır... Söz konusu "ticaret ve para" olunca ne abilik kalır ne ustalık... "Almasaydın başına silahmı dayadık olur"
  • bide bu makineyi benim shira ile kıyaslıyorlardı.net bir şekilde ortaya koymuşun dostum gerçekleri.bundan sonra insanların kandırılmalarının önüne geçersin.sevabında büyük olur.bu makineler bir kere alınıyor sonuçta.
    Diğer konuya takılma herkes herşeyin farkında.sen doğru birşey yapmışın gerisini takma kafana.Benim bizzat kendi tüketimimle ilgili inanmayıp makara yaptı burda aynı kişiler.bi ara midea dı moda sonra zibro süperdi filan.rüzgar nereye bu forum oraya.
    Sen dik dur eğriler kendini belli eder arkadaşım
  • SotaCSKN kullanıcısına yanıt
    Klima arayışında isen şu Daylux klimalarıda bir araştır istersen.... Komşum 12000 lik sezonsal inverter taktırdı çok memnun... ağustos - eylül arası bir aylık tüketimini söylediğinde bayağı şaşırdım... Ev 80 m2 filan konum İzmir....
  • Tavsiye eden kişi birebir kullanıcı.... Bayi veya satıcı önerseydi bende şüphe ile bakardım.
  • uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı. oysaki vakti zamanında burada forumdaki arkadaşları elimden geldiğince buradaki kendi bayiisi olduğu malı satmaya çalışan arkadaşlara karşı çok uyarmaya çalıştım bi bakıyorsun adam zibro bayisi ve airfell bayiisi yada haier bayiisi yada gree satıyor sadece diyorki bu cihazlar mallar en üstün özelliklere sahip diğerleri 5 pare etmez bu malları alın diye yönlendirme yapıyor. bilmiyorum bunu niye yapıyorlar firmalara distribütörlere cihaz getiren dağıtıcılara şık ve şirin gözükmek içinmi..

burada yazılanları okudum çok üzüldüm denenmemişi denemek veya hiç gidilmemiş kısa yol diye tabir edilen tehlikeli yollardan gitmek her zaman tehlikeli olmuştur... ama bu tip denenmemiş ürünleri alanlar alıp deniyecekler ve tecrübelerini burada forumda yada eşine dostuna arkadaşına ahbabına aktaracaklar ki toplum bilinci oluşsun tecrübe kazanılsın herkes bilirki tecrübe denilen şey yenilen kazıkların toplamıdır...

vakti zamanında böyle tehlikeli sadece kendi yogurdum tatlı diğer yoğurtlar ekşi diyen satıcılar her zaman varolacaktır diye her daim uyarmaya çalışsamda başarılı olamadıgımı düşünüp uzun bir ara verdim forumda yazmıyorum gerçi işlerim den fırsatta bulamıyorum ama genede takipteyim forumu...

arkadaşların kullandığı şu alet varya wattmetre denilen alet ne büyük nimet her ne kadar satıcı etiketine minimum seviyeleri yazsada A+++++ artı etiketleri matbaasında bastırsada bu alet neyin ne oldugunu hemde tüketicinin bile rahat ve kolayca kullanabileceği bir şekilde net bir şekilde ortaya koyuyor her şeyi

tüketici gerçi biraz kazık yediğini anlayıp iş işten geçtiğini düşünebilir ama hiçte geç değil bu ülkede yasalar var tüketici hakem heyetleri var herkes hakkını yasalar nezdinde arayabilir hatta değişim para iadesi taleb edebilir..

bi yönden seviniyorum tüketici artık bilinçleniyor..

• Geçen yıl haire bu yıl midea öne çıkartılıyor birde zibro var dı yazıları daha dikkatli okumak gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı. oysaki vakti zamanında burada forumdaki arkadaşları elimden geldiğince buradaki kendi bayiisi olduğu malı satmaya çalışan arkadaşlara karşı çok uyarmaya çalıştım bi bakıyorsun adam zibro bayisi ve airfell bayiisi yada haier bayiisi yada gree satıyor sadece diyorki bu cihazlar mallar en üstün özelliklere sahip diğerleri 5 pare etmez bu malları alın diye yönlendirme yapıyor. bilmiyorum bunu niye yapıyorlar firmalara distribütörlere cihaz getiren dağıtıcılara şık ve şirin gözükmek içinmi..

burada yazılanları okudum çok üzüldüm denenmemişi denemek veya hiç gidilmemiş kısa yol diye tabir edilen tehlikeli yollardan gitmek her zaman tehlikeli olmuştur... ama bu tip denenmemiş ürünleri alanlar alıp deniyecekler ve tecrübelerini burada forumda yada eşine dostuna arkadaşına ahbabına aktaracaklar ki toplum bilinci oluşsun tecrübe kazanılsın herkes bilirki tecrübe denilen şey yenilen kazıkların toplamıdır...

vakti zamanında böyle tehlikeli sadece kendi yogurdum tatlı diğer yoğurtlar ekşi diyen satıcılar her zaman varolacaktır diye her daim uyarmaya çalışsamda başarılı olamadıgımı düşünüp uzun bir ara verdim forumda yazmıyorum gerçi işlerim den fırsatta bulamıyorum ama genede takipteyim forumu...

arkadaşların kullandığı şu alet varya wattmetre denilen alet ne büyük nimet her ne kadar satıcı etiketine minimum seviyeleri yazsada A+++++ artı etiketleri matbaasında bastırsada bu alet neyin ne oldugunu hemde tüketicinin bile rahat ve kolayca kullanabileceği bir şekilde net bir şekilde ortaya koyuyor her şeyi

tüketici gerçi biraz kazık yediğini anlayıp iş işten geçtiğini düşünebilir ama hiçte geç değil bu ülkede yasalar var tüketici hakem heyetleri var herkes hakkını yasalar nezdinde arayabilir hatta değişim para iadesi taleb edebilir..

Üstadım iyi akşamlar hoş geldiniz. Sizler gibi bilgi birikimi olan saygın dürüst arkadaşlara her zaman ihtiyacımız var üstadım. Tekrardan hoş geldiniz Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı. oysaki vakti zamanında burada forumdaki arkadaşları elimden geldiğince buradaki kendi bayiisi olduğu malı satmaya çalışan arkadaşlara karşı çok uyarmaya çalıştım bi bakıyorsun adam zibro bayisi ve airfell bayiisi yada haier bayiisi yada gree satıyor sadece diyorki bu cihazlar mallar en üstün özelliklere sahip diğerleri 5 pare etmez bu malları alın diye yönlendirme yapıyor. bilmiyorum bunu niye yapıyorlar firmalara distribütörlere cihaz getiren dağıtıcılara şık ve şirin gözükmek içinmi..

Üstadım iyi akşamlar hoş geldiniz. Sizler gibi bilgi birikimi olan saygın dürüst arkadaşlara her zaman ihtiyacımız var üstadım. Tekrardan hoş geldiniz Saygılarımla

Hos bulduk sv:warrior33

2. sebebi yazmayi unutmusum foruma girememe sebeblerimden 2. si isten gücten firsat bulamamaktir...

fakat bos vakitlerimde elimden geldigince katilimci olmaya calisacagim her ne kadar bazilarinin hosuna gitmesede sadece kendi dogrularimi degil gercek olan dogrularida paylasmaktan cekinmedigimi beni taniyanlar cok iyi bilir daha önceki paylasimlarimdan tanir bazi arkadaslar... hatta hic alakam olmasa dahi vestelin bir modelini bile öneripte aldirdigim bazi arkadaslar oldu fakat sunuda itiraf edeyim artvinden bir arkadas aradi gecende abi dedi senin sözüne güvenip vestelin bir ürününü aldim ve servis geldi montajini yapti hakikaten dedigin gibi ürün süperdi dedi ama sonra cihazi söktürüp baska bir yere montaj ettirmis bunu yapan serviste afedersiniz cihazin icine etmis cihazin gazi kacmis gelmis gaz basmis gene verimsiz yada borularda kirik var bir türlü randiman tutturamamis servis .. ama bu cihazi kötü yapmaz servisi kötü yapar siz dünyanin en iyi cihazinida alsaniz servis adam gibi iscilik yapip düzgün bir montaj yapamiyorsa o güzelim cihaz cöpe gider verimsiz calisir...

bu yüzden klima satin almadan evvel ilk önce servisini arastirin derim acizane yaptigi montajlara bakin derim hatta takibe alin yaptigi montajlari izleyin derim eger isciligini begeniyorsaniz o servisin montajini yaptigi ürünleri satin alin derim ben...

dünya su an zaten teknoloji cöpügüne dönmus vaziyette paranizi sokaga atmayin 3 kurus fazla para verin ama saglam kaliteli ürünler satin alin derim...

• Test ettiğiniz birinci klima hainer Nebula 15000 btü, 2. Test aldığınız 12000 btü hainer Nebula değilmi Serhat bey

• quote:

Test ettiğiniz birinci klima hainer Nebula 15000 btü, 2. Test aldığınız 12000 btü hainer Nebula değilmi Serhat bey

Warrior kardeşim merhaba..

15.000 btu olan cihaz Sota arkadışımızın.

12.000 BTU olan cihaz bizim cihaz.

Tamamen farklı kişileriz ve farklı illerde ikamet etmekteyiz.

Bizim sadece Haier 12.000 btu klimamız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 16 Mayıs 2016; 10:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatbzkrt

quote:

Test ettiğiniz birinci klima hainer Nebula 15000 btü, 2. Test aldığınız 12000 btü hainer Nebula değilmi Serhat bey

Kusura bakmayın üstadım yoğun olunca sorma gereği duymuştum. sonrası musait olunca ilk sayfasında okudum sormasam olurmuş rahatsızlık verdik kusura bakma sağolasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serhatbzkrt

quote:

Kusura bakmayın üstadım yoğun olunca sorma gereği duymuştum. sonrası musait olunca ilk sayfasında okudum sormasam olurmuş rahatsızlık verdik kusura bakma sağolasın

Üstad değiliz ...Bizde sizin gibi meraklıyız.

Üstadlıkla uzaktan yakındam ilgim yok.

Saygılarımla...

• Önemli değil kalpler gönüller hoş olsun üstadım saygılar bizden

• Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı günler arkadaşlar Serhat, Şota waat metre yi nerden aldınız arkadaşalar bende alacam yer bildirebilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 17 Mayıs 2016; 7:45:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.