Şimdi Ara

Google Play uygulama boyutu sınırı 100MB'a yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Play uygulama boyutu sınırı 100MB'a yükseldi

İnsanların internete erişiminde yaşanan iyileşmeler ve yüksek bağlantı hızları mobil uygulamaları da doğrudan ilgilendiriyor. Uygulama mağazası işletmecileri gelişmelere bağlı olarak uygulama boyutu sınırını da yükseltiyor. Buna son olarak Google katıldı.

Yapılan açıklamaya göre Google Play uygulama mağazasında daha önce 50MB olan uygulama boyutu sınırı son değişiklikle 100MB'a çıkarıldı. Böylece geliştiricilere kullanabilecekleri daha fazla alan yaratılmış oldu. Uygulama boyut sınırı nedeniyle özellikle oyun tarafında kurulum sonrasında ek dosyaların indirilmesi gerekiyordu. Google da geliştiricilere 2GB'a kadar iki adet ek dosyanın uygulamaya bağlanması ve kurulum sonrasında indirilmesi imkanını tanıyordu. 

Yeni sınır elbette büyük boyutlardaki oyunların geliştirilmesine bir etki etmeyecek zira halen yüzlerce MB boyutunda oyunlar gelmeye devam ediyor ve bunların ek dosyalarda barındırılması zaruri hale geliyor. Yeni gelişmeden en çok Facebook gibi zaman zaman kullanıcıyı ikinci bir indirmeye zorlayan uygulamalar ve küçük boyutlu oyunlar faydalanacak.  

• "Facebook gibi zaman zaman kullanıcıyı ikinci bir indirmeye zorlayan" derken? Facebook'u aktif olarak kullanıyorum ve hiçbir zaman ikinci bir dosya indirmeye zorlamadı beni.

• zırt pırt günceleme gelmesinde 100 mb sınırı kendi çıkarları için çıkarılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

"Facebook gibi zaman zaman kullanıcıyı ikinci bir indirmeye zorlayan" derken? Facebook'u aktif olarak kullanıyorum ve hiçbir zaman ikinci bir dosya indirmeye zorlamadı beni.

Messenger uygulamasindan bahsediyor olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios da böyle bir sınır yok.

• Boşuna dememişler.
    Önemli olan boyutu değil işlevi.

• valla gayet iyi olmuş iyi düşünmüşler....

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Shade

ios da böyle bir sınır yok.

O zaman iOS iyidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

"Facebook gibi zaman zaman kullanıcıyı ikinci bir indirmeye zorlayan" derken? Facebook'u aktif olarak kullanıyorum ve hiçbir zaman ikinci bir dosya indirmeye zorlamadı beni.

Klasik Ekrem71 haberi işte...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.