Şimdi Ara

iPhone 6s ve iPhone 6S Plus, 16 Ekim tarihinde Türkiye'de satışa çıkıyor (Fiyatlar belli oldu) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
5
Favori
23.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4300 liraya telefon mu olur ne bicim bir gormemisliktir anlamadim. Amele tayfadan 36 ay krediyle bu telefonu alacaklar cikmazsa hic bir sey bilmiyorum. Helefon her ne olursa olsun. Eger altin falan degilse hic bir telefon 4300 lira etmez. İs yerindeki reyon arkadasim da iphone kullaniyor nedeni sadece uzerinde elma olmasiymis. Nasil kafa anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 seviyesi de görüldü bravo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar para bir telefona verilmez eyvallah ama bu pahalılığın göreceli olduğunu bir türlü hazmedemediniz.
    Sana bana göre çok pahalı belki ama elin oğlu için çerez parası.
    Sonuçta Apple da fakir fukaraları akıllı telefon sahibi yapmayı amaç edinen bir şirket olmadığına göre burada ahhlamanın vahhlamanın bir anlamı yok. Adam 100 milyondan fazla satacak umurunda mı senin ülkendeki şartlar? Her sene eylül ayında iphone lansmanından sonra burayı ağlama duvarına çeviriyorsunuz çok mu lazım iphone? alma kardeşim nedir bu yahu, adam asgari ücretlilere özel iphone mu çıkartsın? Lg ile kıyaslamalar vay efendim note 5 2700 liraymış bu nasıl 4000 olurmuş... Adamların senin bursundan arttırdığın 100 lirayla pederden söğüşlediğin 200 lirayla işi yok bırak kim tüketici kredisi çekiyor böbreğini satıyor git bütçene göre al geç, yeterki şu iphone pahalı muhabbetini bırak adam ben ucuzum demiyor ki.

• çok tepki alacak apple belli çıktıktan 2-3 ay sonra 2700-2800 bazında düşecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: apex2121

quote:

Orijinalden alıntı: Ersin ÇAKI

quote:

Appleye kızmayın başımızdaki yöneticilere kızın bu ülkede ne alırsan al aynısından bir tanede devlete hibe ediyorsun 1 telefon mu aldın bir telefonda vergi olarak devlete bir litre benzin mi aldın bir litrede devlet babaya araba mı aldın bi o kadar da devlete. Peki bu kadar vergi alan devletin parası nereye gider? Düşünsenize bir baba aylık geliri 20 bin tl ve çocuklarına ayakkabı alacak parası yok sormazlar mı babaya sen bu parayı ne yapıyorsun? Kumarda mı yiyorsun karı kızda mı yiyorsun içki masalarındamı bırakıyorsun napıyorsun? Apple kızmayın beyler senin devlet baban sana çakarsa applede 200 300 lira düdüklemiş çok değil. Neyse gece gece kafayı bozdum. Not: iphone 6 64gb kullanıcısı.

"Vergi devletin oksijenidir" - ATATÜRK

Ohalde söylediklerinize göre Atatürk'e de tepki göstermek gerekir.

Bu kadar vergi alınıyor ve halkın refah düzeyi ne alemde? Diğer ülkeler vergi alıyor, yaşam standardı bizimkinde iyi? Halkı sövüşlemenin ve sövüşlemeyi mazur görene ne denir ki, koyun olana güden çok olur.

Biraz araştırın. Türkiye'de gelir ve kurumlar vergisi, yani doğrudan vergi tahsilatı düşük. Bu nedenle Dolaylı vergiler (KDV, ÖTV vs) yüksek.

Aşağıdaki linkte chart 4'e bakın. Almanya'da %70 doğrudan vergi tahsilat oranı var, gelişmiş ülkelerde bu oran yüksektir çünkü devlet geliri olan şahıstan ve Şirketten vergiyi Söke Söke alır. Türkiye'de ise düzen geliri olan şahsın ve şirketin vergi ödemeyeceği varsayımı ile dolaysız vergilere yani Vatandaşa yüklenmek.

http://www.treasury.gov.au/Policy-Topics/Taxation/Pocket-Guide-to-the-Australian-Tax-System/Pocket-Guide-to-the-Australian-Tax-System/Part-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 29 Eylül 2015; 0:48:36 >

• bu fiyatlara birde vestel vergisi konulacaktı...
  • 2veya3 yılda bir cep telefonu değiştiririm. Cep telefonum, aylık maaşımın 3'te 1'ini geçemez.
    4veya5 yılda bir bilgisayar değiştiririm. Bilgisayarım, aylık maaşımın 2 katını geçemez.
    5veya6 yılda bir otomobil değiştiririm. Otomobilim, aylık maaşımın 15 katını geçemez.

Bu da benim hayat standartlarım.

3.000tl kazanıyorsam; cebimde 1.000tl'lik cep telefonu olur. 6.000tl'lik bilgisayar, 45.000tl'lik de otomobil olur.

Cebimdeki 1.000tl'lik cep telefonu; 1.000/24= 41,66 TL aylık para harcatır.
    6.000tl'lik bilgisayar; 6000/48= 125 TL aylık para harcatır.
    45.000tl'lik otomobil; 45000/60= 750 TL aylık para harcatır.

Aylık 3.000tl'lik maaşımın 750+42+125=917 lirası TAKSİTLERE gider. Bana kalır 2000tl.

YAŞASIN KAPİTALİZM!

iphone 6s 16gb alırsam Kİ 16GB TELEFON HİÇ KULLANMADIM, telefona aylık bilgisayar kadar değer biçmem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umbaba -- 29 Eylül 2015; 0:57:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Myronides

bugün diğer partilerde gelse hiç bişey yapamazlar. halkın algısı zayıf sen hiç başka bi ülkede bu kadar emlakçı bu kadar galerici vs. komisyon üzerinden para kazanmaya çalışan insanlar gördün mü ? bu Bu ülkenin olayı bu herkes çalışmadan para kazanma peşinde. Halkın algısı değişmedikçe A partisi de gelse B partisi de gelse sonuç hep aynı olur.

O konuda haklısın maalesef her konuda olduğu gibi toplumsal ahlak konusunda da çöktük.Dört dörtlük bir hükümetimiz olsada halkta iş olmayınca olmuyor.Bu günlere gelmemizin başlıca sebebi halk zaten ben ona buna suç bulmam hakettikleri gibi yönetiliyorlar kurunun yanında yaşta yanıyor...
  • iPhone 6s Plus 128 GB 4,299 TL

Evet; günümüz telefon sektörünün geldiği son noktadaki fiyat politikası..
    Ne desem bilemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

iPhone 6s Plus 128 GB 4,299 TL

Ne desem bilemedim..

3000 TL bandında bir Plus cihaz olsa almayı düşünüyordum (ki zaten o da çok yüksek bir meblağ) ama görülen o ki Note 5 alacağım :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yacatisma

bu fiyatlara birde vestel vergisi konulacaktı...

koysalar daha mutlu olurum en azından alım gücü iyice düşer bi ortalık karışırda birileri uyanır sen hayırdır der

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 29 Eylül 2015; 1:04:39 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

iPhone 6s Plus 128 GB 4,299 TL

Ne desem bilemedim..

3000 TL bandında bir Plus cihaz olsa almayı düşünüyordum (ki zaten o da çok yüksek bir meblağ) ama görülen o ki Note 5 alacağım :(

El mahkum.. Ama zorunda bırakanlar utansın.. :)
  • Note 5 32gb abd fiyatı 700 usd Tr fiyatı 2550 tl ama iphone 6s 16gb abd fiyatı 650 dolar Tr fiyatı 3100 tl...
    sazan.avi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • allah belasını versin bu cihazı bu fiyatla piyasaya sürecek aklı olanların... ulan çok pis sövesim var. lan o ne fiyat adiler. telefon lan o telefonn....
  • iPhone 6s Plus 128 GB 4,299 TL

Seneye iPhone 7 Plus 5,000 TL olur, atın fava bekleyin.
  • Oha lan oha bunu alacağıma öküz alır keserim daha iyi. Almayın aldırmayın yazık günah resmen israf.

• Yeter be kardeşim yeter, gözünüz doysun be 900 dolarlık telefon 3500 liraya satılıyor. Bu hali bile 800 lira karlı, doların yüksekliğine felan girmeyeceğim tarihi rekorlar kırılıyor.

Yazıklar olsun eğer bu fahiş vergiler birilerinin cebine gidiyorsa haram zıkkım olsun, son 10 yılda dolar milyarderi sayısı 3 4 kat artmış bilemiyorum arıtk. Dünyanın en pahalı benzini, vergileri, markete, kasaba, giyim alışverişine gidin alım gücünüzün ne hale düştüğünü görün, en kalitesiz eğitim, bu potansiyelle ÜRETİMİN çok düşük olması, tam komedi otur ağlanacak halimize gül sabahtan akşama kadar.

Muz Cumhuriyetinde olmayacak şeyler, yeni Türkiyeye hoşgeldiniz, katkısı olan herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Eylül 2015; 2:16:16 >
  • Fiyatlar apple sitesinde yok,resmi değil

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

quote:

quote:

Appleye kızmayın başımızdaki yöneticilere kızın bu ülkede ne alırsan al aynısından bir tanede devlete hibe ediyorsun 1 telefon mu aldın bir telefonda vergi olarak devlete bir litre benzin mi aldın bir litrede devlet babaya araba mı aldın bi o kadar da devlete. Peki bu kadar vergi alan devletin parası nereye gider? Düşünsenize bir baba aylık geliri 20 bin tl ve çocuklarına ayakkabı alacak parası yok sormazlar mı babaya sen bu parayı ne yapıyorsun? Kumarda mı yiyorsun karı kızda mı yiyorsun içki masalarındamı bırakıyorsun napıyorsun? Apple kızmayın beyler senin devlet baban sana çakarsa applede 200 300 lira düdüklemiş çok değil. Neyse gece gece kafayı bozdum. Not: iphone 6 64gb kullanıcısı.

"Vergi devletin oksijenidir" - ATATÜRK

Ohalde söylediklerinize göre Atatürk'e de tepki göstermek gerekir.

Bu kadar vergi alınıyor ve halkın refah düzeyi ne alemde? Diğer ülkeler vergi alıyor, yaşam standardı bizimkinde iyi? Halkı sövüşlemenin ve sövüşlemeyi mazur görene ne denir ki, koyun olana güden çok olur.

Biraz araştırın. Türkiye'de gelir ve kurumlar vergisi, yani doğrudan vergi tahsilatı düşük. Bu nedenle Dolaylı vergiler (KDV, ÖTV vs) yüksek.

Aşağıdaki linkte chart 4'e bakın. Almanya'da %70 doğrudan vergi tahsilat oranı var, gelişmiş ülkelerde bu oran yüksektir çünkü devlet geliri olan şahıstan ve Şirketten vergiyi Söke Söke alır. Türkiye'de ise düzen geliri olan şahsın ve şirketin vergi ödemeyeceği varsayımı ile dolaysız vergilere yani Vatandaşa yüklenmek.

http://www.treasury.gov.au/Policy-Topics/Taxation/Pocket-Guide-to-the-Australian-Tax-System/Pocket-Guide-to-the-Australian-Tax-System/Part-1

Adam gibi otorite yok ki kardeşim özellikle şu fabrika ve tersane sahipleri nerden hangi vergiyi kaçırsam diye düşünüyor. Namusuyla iş yapan adama iş yaptıran kalmadı artık o kadar normal hale gelmiş ki vergi kaçırmak hayır dediğin anda başka birini tutup bir miktarını o arkadaşa yedirip o şekilde yapıyorlar. 3 aydır hükümetsiz ülke mi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

İyi ki Amerikada yasiyorum. Burada insanlar 1 haftalik maasiyla 64gb alabiliyor. Turkiyede asgari ucretin 3 kati telefon. Turkiye bitmis resmen..

saf saf konuşma ya bir de artılamışlar sen ülkenin durumunu telefon fiyatları ile mi kıyaslıyon sanki telefon almazsanız ölceksiniz nasıl bir kapitalizm anlayışıdır bu
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.