Şimdi Ara

iPhone 6s ve iPhone 6S Plus, 16 Ekim tarihinde Türkiye'de satışa çıkıyor (Fiyatlar belli oldu) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
5
Favori
23.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

Orijinalden alıntı: Cem

quote:

quote:

quote:

quote:

Ulan Apple senin yüzünden her sene telefon piyasasında çıta 2000 3000 4000 tl olarak yükseliyor. Her yıl en yüksek fiyatlı telefon Apple da, diğer markalarda haliyle amiral gemilerinin fiyatlarını buna göre konumlandırıyor. Zaten amiral gemileri herzaman iphone la yarıştığından ne de olsa millet ya apple ya bizi alacak özellik olarak bizi tercih eden iphone fiyatını bize verir diye apple ne belirlediyse o fiyata yakın konumlandırma yapıyorlar. Ayrıca fiyat kalite alsıda önemli, eğer apple 4000 den telefon çıkarıp diğerleri 3000 de bırakırsa kalitesiz damgası yerler. Yakında diğer markalarda 3000 barajını aşarlar. Özellikle HTC yeni telefon çıkaracak sanırım 3000-3500 arası bir fiyat bekliyorum ondan. 6 yıldır iphone kullanıyorum birdaha da kullanacağımı zannetmiyorum. Türkiyeye kendi mağazasını açtı hala cep yakan fahiş fiyatlar. Yazıklar olsun.

Dolar yükseldi diye yorum yazacaklar zahmet edip yazmasın piyası yakından takip ediyorum işim gereği.

6 da 6s de 64 gb 1300 dolara piyasaya cikmis. Hesapladik koyduk ortaya, isiniz ne bilmiyorum ama pek de yakindan takip etmiyorsunuz sanirim.

1300 doları nerde gördünüz, kendi sitesinde 900 küsür dolardan satıyorlardı, yok ona da zam getirdilerse bilemem. Hem ayrıca 1300 dolarsa bile benim yukarda yazdıklarımı tamamiyle desteklemiş oluyorsunuz bu söyleğinizle, demek ki siz benim yazdıklarımı hiç okumadınız yada okudunuz ama anlamadınız (bu daha vahim).

Ayrıca 1300 dolardan satmaya başlamaları bile abestle iştigal, geçen senelerde 800 dolar civarı sattığı telefonlara 400-500 dolar zammı yaptı, neyin zammı bu onlarda da mı kur yükseldi yoksa

Kaldı ki bazı markalar ülke durumuna göre (devalüasyon yaşaması gelir seviyesi vs. etkenler) avrupa ve abd fiyatlarından daha düşük fiyattan satış yapıyorlar. Bu duruma defalarca rastladım. Mesela 5-6 ay önce Samsung ve LG televizyon bakarken yurtdışı forum ve online magaza fiyat araştırmalarımda TR daha avantajlı olduğuna rastladım. Apple da bunu çok rahatlıkla yapabilir.

Bunun haricinde yine apple hersene telefon çıkardıktan sonra bir önceki telefonun satış fiyatından piyasa fiyatını belirlerdi. Eskiyen modelide indirim yapar va kalan stokları eritirlerdi ki çıkış tarihine yakın pek piyasada telefonda kalmazdı zaten. Geçen sene bunu biraz aştılar hadi neyse bu sene iyice suyu çıkmış.

Iphone 6 plus 64 - tr fiyati 2950 - o gunku kur 2.25 - 1311 dolar.

Iphone 6s plus 64 - tr fiyati 3899 - kur 3.05 - 1278 dolar.

Bunu hesaplamaktan acizsin ama tugla gibi yazi dosenecek vaktin var masallah.

Bu arada fiyat amerikaya gore uygun demedim, dolar bazinda ayni parayi oduyoruz zam filan yok sadece bunu soyledim. Umarim anlamissindir.

Acizlik sende asıl iki çarpma bölme yapıp piyasa değerlendirmesi yapıyosun, arkadaşım ona bakarsan samsung edge (plus değil) ilk çıktığında 3000 tl idi ve kur düşüktü, şimdi 2500-2600 tl arası ve kur yükseldi, Samsung yine amiral gemisi çıkardı kur yüksek iken ve şuan Edge plus 3100 tl a satılıyor note 5 2600tl. Yani senin o çarp böl mantığı piyasada pek öyle işlemiyor. Demekki millet bu fiyatları böyle kanıksayıp ha böylemiymiş diyip, gömüyo dünya parayı... Parası olanda olmayanda...

1. Samsung iyi oburu kotu demedim.
    2. Apple dogru veya yanlis yapiyor demedim.
    3. Dolar olarak telefonlar ayni fiyata cikti dedim. Bu bir yorum degil gercektir.

Bu gercegi soyleyince ben piyasayi bilirim oyle bir sey yok diye iddia ettin.

Herkesin yapabilecegi basit carpma bolme islemine itiraz edip tugla gibi yazi dosenecegine bir kendine don de ben neden bu kadar cahilim diye bak lutfen.

Simdi hep beraber tekrarliyoruz, Iphone 6 ile 6s dolar bazli olarak piyasaya ayni fiyattan cikti.

Konu apple da samsung da baska bir sey de degil. Konu dolarin artisi.

Merak ediyoraan buyuk ihtimalle note 5 alacagim.

Neymis? Iphone 6 ile 6s dolar bazli olarak ayni fiyata piyasaya surulmus.

Tamam arkadaşım sen haklısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Iphone verilen parayı ne kadar hak ediyor bilmiyorum ama bu telefonların değer kaybetmemesi bence takdir edilesi bir şey.Ben Sony Z3+ kullanıyorum. Memnunum. İstediğim her şeyi milisaniyelerde yapıyorum ama 2 sene sonra 1300 lira belki daha düşük olacak fiyatı. Halbuki İki senelik Iphone 5s şuanda 2000 civarından alıcı bulabiliyor. Onun için fazla kafaya takmamak lazım. 1 sene kullanıp 2000 - 2500 liraya satılabilir.

Hocam Kuş serisi Tofaşlarda fiyat kaybetmiyor halen degerli. Airbag,Klima olan canavar gibi cogu aractan pahali bazilari.
    Bende Z2 kullaniyorum, kullandigim bir cok seyi hic bir iphone da yapamiyorum daha once dedigim gibi 1000 TL olsa yine cezbetmiyor asla.

Alanlarin %50 den fazlasi takı niyetine aliyor.

Yoksa Hafiza karti bile olmayan 16gb hafizali,Bir dosya bile atamadigi,1 tek muzik icin bile Bilg.ihtiyaci olan bir cihaza neden bu kadar para verirki.

Bu yani telefona dosya atamıyorsun, bilgisayar olmadan müzik atamıyorsun 5 para etmez. İki iş için de iTunes ve çeşitli yazılımları kullanabiliyorsun. Aşın bunları artık, körü körüne eleştirmeyin. Hayır zaten gerçekten farklı bir şey yapacaksan Android cihaz ile root yapıyorsun, iOS ile de jailbreak yapıyosun. Takı niyetine de alanlar olabilir. Almaması için bir sebep de yok açıkçası. Kalitelisinden saate veya kıyafete verilen paraları kimse eleştirmiyor, iPhone olunca konu abooov. iPhone, kullanım hissiyatıyla da premiumdur, öyle hissettirir. BMW veya Apple vs. Bu tarz premium firmalar kullanıcıya alet satmaz, duygu satar.

Ayrıca beğenmeyen almaz da iPhone kullanıcılarına bunca hakaret edilmesi kişisel gelişim eksikliğinden başka bir şey değil. Kullandığımız herşeyde ucuz alternatif var. Niye konu iPhone olunca herkes bu kadar mantık aramış hayret. Sevmeyen, mantıklı bulmayan almasın, söylesin haklı sebebini de hakaret etmek niye? Apple zaten fiyat politikasından da anlaşılacağı gibi zorla kimseye telefon satmıyor. Sanki adama zorla telefon satılıyormuş gibi nefret kusmuş.

• I phone mı alsam araba mı alsam denilen günleri de gördük ya la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun parasal yanı bir tarafa. İphone 6 kullanıyorum 64 gb.. Bunu satıp üzerine belli bir miktar para ekleyip iphone 6s plus 64 gb almak mantıklı olur mu sizce? Birde büyük ekranlısını tecrübe edelim diyorum.. Tabi birde işin batarya boyutu da var..

Başlarda 6s 64 gb alırım diyordum ama şu an ki alım gücüm 6s plus için de uygun..

Şimdiden EKSİLER için Tşk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_shark

quote:

quote:

Iphone verilen parayı ne kadar hak ediyor bilmiyorum ama bu telefonların değer kaybetmemesi bence takdir edilesi bir şey.Ben Sony Z3+ kullanıyorum. Memnunum. İstediğim her şeyi milisaniyelerde yapıyorum ama 2 sene sonra 1300 lira belki daha düşük olacak fiyatı. Halbuki İki senelik Iphone 5s şuanda 2000 civarından alıcı bulabiliyor. Onun için fazla kafaya takmamak lazım. 1 sene kullanıp 2000 - 2500 liraya satılabilir.

Hocam Kuş serisi Tofaşlarda fiyat kaybetmiyor halen degerli. Airbag,Klima olan canavar gibi cogu aractan pahali bazilari.
    Bende Z2 kullaniyorum, kullandigim bir cok seyi hic bir iphone da yapamiyorum daha once dedigim gibi 1000 TL olsa yine cezbetmiyor asla.

Yoksa Hafiza karti bile olmayan 16gb hafizali,Bir dosya bile atamadigi,1 tek muzik icin bile Bilg.ihtiyaci olan bir cihaza neden bu kadar para verirki.

Bu yani telefona dosya atamıyorsun, bilgisayar olmadan müzik atamıyorsun 5 para etmez. İki iş için de iTunes ve çeşitli yazılımları kullanabiliyorsun. Aşın bunları artık, körü körüne eleştirmeyin. Hayır zaten gerçekten farklı bir şey yapacaksan Android cihaz ile root yapıyorsun, iOS ile de jailbreak yapıyosun. Takı niyetine de alanlar olabilir. Almaması için bir sebep de yok açıkçası. Kalitelisinden saate veya kıyafete verilen paraları kimse eleştirmiyor, iPhone olunca konu abooov. iPhone, kullanım hissiyatıyla da premiumdur, öyle hissettirir. BMW veya Apple vs. Bu tarz premium firmalar kullanıcıya alet satmaz, duygu satar.

Ayrıca beğenmeyen almaz da iPhone kullanıcılarına bunca hakaret edilmesi kişisel gelişim eksikliğinden başka bir şey değil. Kullandığımız herşeyde ucuz alternatif var. Niye konu iPhone olunca herkes bu kadar mantık aramış hayret. Sevmeyen, mantıklı bulmayan almasın, söylesin haklı sebebini de hakaret etmek niye? Apple zaten fiyat politikasından da anlaşılacağı gibi zorla kimseye telefon satmıyor. Sanki adama zorla telefon satılıyormuş gibi nefret kusmuş.

Sacmalamisin bence.

Ben neden tercih etmedigimi saydim,

Hayatimda 1 kere Iphone aldim 1 hafta sonra sattim.

Iphone alanlarin %80 Turkiye icin soyluyorum.Hatta iddia ediyorum takı,aksesuar statu gibi sacmalik icin aliyor.Kendini o grupta koymayanı ayri tutuyorum.

Bana stabilite sacmaligini,yok ekran kalitesini ornek verme.

Stabilite diyenlerinde %95 i Bilgisayar kullanir ama hic biri Mac kullanmaz.Madem cok meraklilar neden Windows kullanirsin al Iphone yanina Mac o zaman.Tum programlar onda da var.Daha stabil hemde ( Ben kullaniyorum)

%99 neden Mac almiyor,bence yaninda tasiyamadigi icin.Tasisa onu da masaya koyup güya hava atacak.İster katil ister katilma.

Ben neden sattim 1 haftada sor bakalim.4s di benim telefonum.Hic bir exel,pdf dosyasi atilamiyoryordu,illa netten indircem.Her seferinde kablo kullanmam lazim ki BT ilede dosya alimi gonderimi yok.Kaldiki muzik atacam illa yine Itunes olacak, hatta bendeyken kendi bilgisayarim.olacakti.

Ne degisti? Varmi gelisme? Ozgur degil.Bana hukmediyor.Ben sevmiyorum daha fazlasini yapabileni daha uyguna kullaniyorum.Benim kullandigimda hak etmiyor bu paralari.Ama daha mutavazi, daha donanimli,daha uygun

Ulkenin ekonomik durumu bir telefona bu kadar parayi vermeye uygun degil.Adam Candy crash oynuyor,facebook bakiyor baska bir numara yok,Cebinde para yok ama iphone sirasinda.Kredi cekiyor, yemiyor icmiyor cebinde iphone var.

Senin gelir durumun iyidir,koyuyorsundur nakiti logosunu begeniyorum hemserim dersin okur biter.Ama sen istisna olursun.

Benim sozlerim bunlara.Hakaret nerede var?

Tofaşı neden ornek verdim.Herseyin fazla ragbet goreni iyi anlamina gelmiyor.Birazda suru psikolojisi.Ulan bir bok vardir ki herkes aliyor muhabbeti.

Herkes elestriye tahammul etmeli,Yoksa bana ne istersen 5000 TL ver.

Birde suna kiziyorum bu konuda, Adamin cebinde kurus yok,kredi karti patlamis veya kredi cekip aliyor.Sonra burda herkes Mercedese binemez diyor :)

Mercedes ona binmis haberi yok.Ne ile neyin kafasini yasiyor anlamis degilim.Karsi elestri yapanlarin durumu bu kadar hazin degil emin ol.

Neyse Kal saglicakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

quote:

quote:

quote:

Sacmalamisin bence.

Iphone alanlarin %80 Turkiye icin soyluyorum.Hatta iddia ediyorum takı,aksesuar statu gibi sacmalik icin aliyor.Kendini o grupta koymayanı ayri tutuyorum.

Stabilite diyenlerinde %95 i Bilgisayar kullanir ama hic biri Mac kullanmaz.Madem cok meraklilar neden Windows kullanirsin al Iphone yanina Mac o zaman.Tum programlar onda da var.Daha stabil hemde ( Ben kullaniyorum)

%99 neden Mac almiyor,bence yaninda tasiyamadigi icin.Tasisa onu da masaya koyup güya hava atacak.İster katil ister katilma.

Ben neden sattim 1 haftada sor bakalim.4s di benim telefonum.Hic bir exel,pdf dosyasi atilamiyoryordu,illa netten indircem.Her seferinde kablo kullanmam lazim ki BT ilede dosya alimi gonderimi yok.Kaldiki muzik atacam illa yine Itunes olacak, hatta bendeyken kendi bilgisayarim.olacakti.

Ne degisti? Varmi gelisme? Ozgur degil.Bana hukmediyor.Ben sevmiyorum daha fazlasini yapabileni daha uyguna kullaniyorum.Benim kullandigimda hak etmiyor bu paralari.Ama daha mutavazi, daha donanimli,daha uygun

Ulkenin ekonomik durumu bir telefona bu kadar parayi vermeye uygun degil.Adam Candy crash oynuyor,facebook bakiyor baska bir numara yok,Cebinde para yok ama iphone sirasinda.Kredi cekiyor, yemiyor icmiyor cebinde iphone var.

Senin gelir durumun iyidir,koyuyorsundur nakiti logosunu begeniyorum hemserim dersin okur biter.Ama sen istisna olursun.

Tofaşı neden ornek verdim.Herseyin fazla ragbet goreni iyi anlamina gelmiyor.Birazda suru psikolojisi.Ulan bir bok vardir ki herkes aliyor muhabbeti.

Birde suna kiziyorum bu konuda, Adamin cebinde kurus yok,kredi karti patlamis veya kredi cekip aliyor.Sonra burda herkes Mercedese binemez diyor :)

Mercedes ona binmis haberi yok.Ne ile neyin kafasini yasiyor anlamis degilim.Karsi elestri yapanlarin durumu bu kadar hazin degil emin ol.

Neyse Kal saglicakla.

Alıntıları Göster

Sorma ben 28 ay önce lg nexus 4 almıştım hala da taş gibi. O zaman lg telde pek bilinmiyordu. G2 çıkmamıştı. Arkadaş benle dalga geçmişti onu iade et samsung ya da iphone al demişti. Herkes onları alıyor vardır bi bildikleri demişti. Ama iphone 4 ler s3ler falan hep patladı biz yolumuza devam ediyoruz :)

• Orijinalden alıntı: kajukaju

Sorma ben 28 ay önce lg nexus 4 almıştım hala da taş gibi. O zaman lg telde pek bilinmiyordu. G2 çıkmamıştı. Arkadaş benle dalga geçmişti onu iade et samsung ya da iphone al demişti. Herkes onları alıyor vardır bi bildikleri demişti. Ama iphone 4 ler s3ler falan hep patladı biz yolumuza devam ediyoruz :)

iPhone 4 Nexus 4'ten iki yıl önce çıkmıştı ama. Nexus 4 ile aynı dönem çıkan telefon iPhone 5. 5 henüz patlamadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sacmalamisin bence.

Neyse Kal saglicakla.

2. paragraf zaten genele hitap ediyor sana değil. 15 sayfayı üşenmeyip komple okudum, sayısız hakaret var.

O eksi dediklerinin hepsine ben teker teker çözümü cevap veririm de burada uzatmanın bir alemi yok. Senin öğrenme niyetin olsa zaten 1 haftada vazgeçmezdin. Daha eski mesajından iOS'i bilmediğin belliydi. Çok istersen özelden yazarım yine de dert değil ama iOS biraz senin kapasiteni aşıyor gibi algıladım ben. Ayrıca ben de Mac kullanıyorum ama bunun konuyla hiç alakası yok.

Şöyle aptal aptal yorumlar yapmayın. Saçmalamışsın ne demek. Yazarsın yanlış söylediğim varsa ben de veririm cevabını.

• Millet neyin ergen atarını yapıyor arkadaş. Kim neyi nasıl ve niçin alıyorsa alır, derdi tasası sizemi kaldı. Ben Androidin aşırı özgür dünyasının kasılma sancılarına ayar oldugum için sadece iphone ve blackberry kullanırken keyif alıyorum, bir başkasıda iphoneda bluetoothla bişey paylaşılmıyor diye mağara edebiyatı yapıp pekala iphone'u kullanmak istemeyebilir.
    6s plus 16 gb Space gray siparişi vericem nasıl ve niçin alıp kullanacağım burdaki kimsenin haddine degil herkes saygılı olsun birbirine.. Android tutkunları gidin kendi sayfanıza.. Konuya bak konuşulanlara bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 2 Ekim 2015; 1:47:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

Apple fanı falan değilim, Samsung Lg gibi telefonlar kullandım ama gerçekten iPhone çalışma prensibi çok farklı, çünkü elinizde zaten birkaç farklı çeşit var ve iOS optimizasyonu androidden çok daha iyi androidde yüzlerce farklı model var ve bir türlü stabil çalışamıyor ayrıca üst seviye samsungların bile malzeme kalitesi vasat, ha 3100 TL iPhone a verir miyim? Vermem. 199 dolara amerikalının aldığı telefonu 3099 liradan Türkiye'ye sokmak rezalettir, ikincisi ben 6 yı satıp alırdım diyordum ama bu fiyatlara almam ki bence satışları düşecek Uçuk çünkü rakam, 3 asgari ücretten fazla nerdeyse ha bu ülkenin ayıbı o ayrı mevzu

Amerikada 199 dolar olan kontratli tarifelere iliskin satis fiyati. Grrcek fiyatlar farkli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çevremde bulunan İp kullanmaktan vazgeçemeyen arkadaşlarım ( fanları da diyebiliriz ) elindeki İp satıp üzerine yeni modeli alıyor her sene. Örn İp 6 16 gb 1.800 tl gibi satıp üzerine 1.200 tl gibi vererek İp 6s alacaklar. Yeni bir İp doğal olarak her sene bir tel için ortalama 1.200 tl gibi bir para ödüyorlar. Telefondaki değer kaybının diğer telefonlara göre min olması en büyük avantaj bu durumda. Tabii benim gibi İp 5 kullanan biri min kayıpla İp 6s geçer onu bulamadım daha

• quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

Çevremde bulunan İp kullanmaktan vazgeçemeyen arkadaşlarım ( fanları da diyebiliriz ) elindeki İp satıp üzerine yeni modeli alıyor her sene. Örn İp 6 16 gb 1.800 tl gibi satıp üzerine 1.200 tl gibi vererek İp 6s alacaklar. Yeni bir İp doğal olarak her sene bir tel için ortalama 1.200 tl gibi bir para ödüyorlar. Telefondaki değer kaybının diğer telefonlara göre min olması en büyük avantaj bu durumda. Tabii benim gibi İp 5 kullanan biri min kayıpla İp 6s geçer onu bulamadım daha

bana göre onlarda boş yere israf yapıyorlar.
  • Ya arkadaşlar boşuboşuna tartışıyorsunuz.. Keza iphone almak için öyle çok zengin olmak ya da istisna olmak gerektiğine inanmıyorum ben.. Tamam çok anlamıyorum ama biri de çıkıp yazsın ya şu 6sin artilari bunlar eksileri bunlar diye..
    - Ayrica yazilmiski yok parayi yok kredi çeker gider alır bilmem ne ... Ya bu Az gelirli Türk vatandaşının hiç mi birşeye Hakkı yok ? Adam helal parayla gidip kendine istediği birşeyi borca girerek de alamayacak mı ? Yapmayın gözünüzü seveyim buradaki bir çok kişinin gerçekten etrafına yardım etmeyi seven hoşgörülü yardımsever olduğunu düşünüyorum. Yani kendi aramızda tartışmalar çıksa da gerçekten iyiniyetli insanlar çok fazla bu sitede..
    Lütfen birisi şu telefonun 64 lüğünün artı ve eksilerini yazar mı ?
    Bilmediğimden soruyorum bilmemek değil öğrenmemek ayıp
    Edit : internette biraz araştırdım ama anlamadım.

• Amerika önalımlı satış fiyatı 6s 64 799 $
    Ayrıca telefonu Türkiye'ye getirecekseniz her eyaletteki vergilendirme farklıdır.
    Türkiye'de ödeyeceğiniz vergiler içinde değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_many -- 2 Ekim 2015; 11:41:51 >
  • selam arkadaslar, yurtdisindan belli bir kar payiyla, kendi ustume kaydettirecek sekilde (yani kutusunu dahi acmadan kayitli olarak) 14 ekimde herhangi bir iphone modelini (veya tek kayit hakkim oldugu icin birden fazla talep gelmesi durumunda digerleri kayitsiz olacak sekilde) getirebilirim. siparisleri olan ozelden yazabilir..
  • 6s Fiyatları cok Uçuk cikmis, iphone 6 fiyatlarından çıkması mantıklı olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Specialist

Bir sürahi dolusu buzzz gibi su

Bulmuş almış sağolsun
  • ufukupcu kullanıcısına yanıt
    E hadi gözün aydın güle gülekeyifle kullan yeni telefonunu arkadaşım

• Samsung 2 sene hiç amiral gemisi çıkartmasa bile ben apple ın 2 yıl sonra bile s6 kalitesinde bir telefon çıkartabileceğini sanmıyorum. Samsung arayı çok açtı , s6 bence gelmiş geçmiş en gelişmiş telefondur.
    iphone bunun yanında oyuncak kalıyor.

• istanbulbirbaska İ kullanıcısına yanıt
    Neye göre en gelişmiş mesela? G4, Z5 gibi telefonlara göre?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.