Şimdi Ara

iPhone 6s ve iPhone 6S Plus, 16 Ekim tarihinde Türkiye'de satışa çıkıyor (Fiyatlar belli oldu) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
960
Cevap
5
Favori
23.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir sürahi dolusu buzzz gibi su

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone alanlara
    Bize sadece güle güle kullanın demek düşer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • avustralyadan iphone 6s plus 128gb aldim. cuma gunu piyasaya cikti cihaz, cumartesi gunu gumtree den (sahibinden gibi bir site) kullanicinin biri 1300aud a satisa koymustu(aud=2.1tl) yuvarlak hesap 2600tl ye geldi. apple store fiyatida 1529aud.tabiki apple store da tukendi almak isterseniz 1 ay sonrasina gun veriyolrlar. apple store fiyatinin altinda satmasinin sebebi telefon operatorden geldigi icin, bazi kontratlarda hersene veya 2 senede 1 yeni telefon veriyolar. kadinda paketini bile acmadan satti. diger kullanicilarda 100 200 dolar uzerine satiyor piyasada bulunmuyor diye. Turkiye fiyatlarini gorunce sok oldum acikcasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 1 Ekim 2015; 12:29:55 >
  • Yaşasın lg g2, patlayana kadar mokoko.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar bu sefer uçuk olmuş.

• @SoulRaziel
    Hocam 1 GB ramli androidleri lütfen savunma bana. Kullanmışlığım çok.
    Aynı zamanda M8, G4 ve S5 de kullandım. S5 bence çok iyi bir telefon fakat Touchwiz büyük eksi.
    G4 zaten ekrandan dolayı şarjı içiyor. Ama 2si de çok iyi telefonlar. M8'in kamerasında anlayamadığım sorunlar var, yazılımsal sanırım çok değişik bir teknoloji kullanmışlar zayıf çekim falan derken eğri fotoğraflar çekebiliyordu. Tasarım olarak da arkadaki 2 kamera olayı hoş değil. Fakat HTC M9 veya hiç denemedim ama Sony xPeria z3'ün iyi olacağını düşünüyorum. Bu arada bu telefonları dönem dönem kullandım. Kendim 2.5 yıldır S3 Mini'yi kullanmaktayım. Bu telefonu da ben almadım en son ne zaman telefon aldığımı hatırlamıyorum. Fakat akıllı telefonlarla içli dışlı biri olarak bana 3 yıl yetecek güncelleme alacak sorun çıkarmayacak bir cihaz lazımsa tercihim iPhone olmalı gibi geliyor.

z3 yazmışım, z3 plus. Sony'ye yetişemiyoruz efenim model çıkarmadan durmuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persistent Stability -- 1 Ekim 2015; 13:04:02 >

• akmac A kullanıcısına yanıt
    aynen be 4000 nedir yahu
  • Beyler Avrupa ülkelerinin store sitelerinde 739 euro yazıyor.Bu fiyatlara bir tanıdığa aldıralım desek, bu fiyatlara vergi dahil mi yoksa bunların üzerine mi ekleniyor?
  • Millet yine hükümete saydırmıs.Kardesim paraniz yoksa almayin varsa alin 4000 tl de olsa kime ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OLIVERA

quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Bravo Echo

@OLIVERA
    Heyecan falan demişsin ne gerek vardı. Android'de ram yetmezliği yaşanmasının sebebi çok basit olarak Java'dır.
    O bahsettiğin multitask özelliğinin temelinde java yatar.
    iPhone'da arkadaki uygulama kısıtlanır, müzik çalacaksa internet ve müziği kullanmasına izin verilir örneğin fakat başka bir işlevi yoksa o uygulama temizlenir.
    Bu temizlik işleri Android'de java kodlarıyla oluyor.
    Güzel açıklamalar yapmışsın fakat herhangi bir yanlışım olmamasına rağmen beni hedef seçmeni anlayamadım. Rica ediyorum yapma.

Hala java diyorsunuz ya android ile javanin bir alakasi yoktur

Java jar dosyalari temelini kullanir

Android linux tabanlidir lutfen kaynagi blie belli olmayan yerlerdeki seyleri okuyup idda etmeyin.

Java ve ram ne alaka bunlar cekirdek ile alakali seylerdir.

Miui rom 2 gblik ramda 1.8 kullanir hic kasmazken
    Samsung 3 gblik ramda 2.4 kullanir kasar.
    Bu tamamen yazilimla alakali java degil.

Android Linux üzerine kurulmuştur fakat Linux ile alâkası kalmamıştır. Linux doğal dil kullanan bir işletim sistemidir. Android'de belli başlı çekirdek uygulamaları dışında üçüncü parti uygulamaların hemem hemen hepsi sandbox üzerine kurulu java tabanlı uygulamalardır. Bir N900'e bakın bir de Android telefonlara. N900 bir Linux bilgisayardaki tüm kitleri eksiksiz barındırır. Gerçek bir Linux cep bilgisayarıdır. Android maalesef bir Linux bilgisayar ile aynı kitlere sahip degildir. Linux ile alâkası kalmamıştır.

• 6+ 128 gb 3900 TL
    6s+ 128 gb 4300 TL

Fiyatları neden eleştirdiğinizi anlayabilmiş değilim. Bu iki cihaz arasında amerika fiyatlarında 100 $ fark var. Bu farkın bize yansıması (vergiler de eklenince) 130-150 dolar arasında bir rakamı buluyor, 400 lirayı yani.

Apple'in sadece bu cihazları değil, 6 serisi de gereğinden fazla pahalı. 64 gb class 10 bir micro sd hafıza kartı için 75-80 lira öderken 400 tl fark istenmesini, aynı şekilde 128 gb'yi 200-250 tl civarlarında alabilirken 800 tl fark istenmesini ayıplayın.

Elbette ayrıca ülkede döviz kurlarının geldiği nokta ve alım gücünün düşe düşe geldiği noktayı da sorgulamaya başlayın.
    Adamlar amerikada bu cihazları alıyor ama ülke olarak kalkınmışlık var, asgari ücretle çalışan adam 1000-1500 dolar (farazi rakamdır fazla da olabilir ama az olamaz) alırken (3000-4500 lira arasına geliyor) sen burada 1000 TL'ye çalışan bir bireyken onların bu cihazları kapış kapış alması ve tüm dünyada sadece 1 haftada 13 milyon satılması normal. Çünkü, kazanç seviyeleri ülkemize göre farklı bir boyutta.

Asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olduğu bir ülkede yaşıyoruz, ötesi yok. Bu bakımdan, biz 3.dünya ülkesiyiz kardeşim kimse kusura bakmasın.

Aylık kazancınız 2500-3000 tl dolaylarında değilse bu cihazları almak resmen mantıksızlıktır. Kazanan adam zaten bu cihazı alır, onda herhangi bir problem yok ama senin, benim gibi asgari ücretle geçinen adamların gidip 3456 ay taksitle bu cihazlara 2500-3000 tl iken 5000 tl ödemelerinin mantıksızlığını da anlayamıyorum.

Şu taksit politikaları yüzünden yabancı sermayeye ait pek çok sanal veya fiziki mağazası bulunan firmalar ülkeden çekilecek, farkında değiller.
    Kaldı ki, bundan önceki yazılarda biri elektroworld'ün ülkeden gitmesinden bahsetmiş, sonuna kadar da haklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

quote:

Orijinalden alıntı: OLIVERA

quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Bravo Echo

@OLIVERA
    Heyecan falan demişsin ne gerek vardı. Android'de ram yetmezliği yaşanmasının sebebi çok basit olarak Java'dır.
    O bahsettiğin multitask özelliğinin temelinde java yatar.
    iPhone'da arkadaki uygulama kısıtlanır, müzik çalacaksa internet ve müziği kullanmasına izin verilir örneğin fakat başka bir işlevi yoksa o uygulama temizlenir.
    Bu temizlik işleri Android'de java kodlarıyla oluyor.
    Güzel açıklamalar yapmışsın fakat herhangi bir yanlışım olmamasına rağmen beni hedef seçmeni anlayamadım. Rica ediyorum yapma.

Hala java diyorsunuz ya android ile javanin bir alakasi yoktur

Java jar dosyalari temelini kullanir

Android linux tabanlidir lutfen kaynagi blie belli olmayan yerlerdeki seyleri okuyup idda etmeyin.

Java ve ram ne alaka bunlar cekirdek ile alakali seylerdir.

Miui rom 2 gblik ramda 1.8 kullanir hic kasmazken
    Samsung 3 gblik ramda 2.4 kullanir kasar.
    Bu tamamen yazilimla alakali java degil.

Android Linux üzerine kurulmuştur fakat Linux ile alâkası kalmamıştır. Linux doğal dil kullanan bir işletim sistemidir. Android'de belli başlı çekirdek uygulamaları dışında üçüncü parti uygulamaların hemem hemen hepsi sandbox üzerine kurulu java tabanlı uygulamalardır. Bir N900'e bakın bir de Android telefonlara. N900 bir Linux bilgisayardaki tüm kitleri eksiksiz barındırır. Gerçek bir Linux cep bilgisayarıdır. Android maalesef bir Linux bilgisayar ile aynı kitlere sahip degildir. Linux ile alâkası kalmamıştır.

Açıklama için teşekkürler.

• 3500 tl? Yuhhh

Ben o paraya 2. El iphone 4 den 9 tane alırım. 400 tllik iphone neye yetmiyor.

• yoldassahin Y kullanıcısına yanıt
    Çok güzel yorumlamışsınız fakat bence en sonunda yine iphone a döneceksiniz , bende öyle oldu .i5 den s5 e geçtim olmadı sonra g4 derken mx4 sonra ne yapıyorum dedim

baktımki her telefonu aslında gizli gizliye İphone ile karşılaştırıyorum döndüm tekrar İ6 ya 1 senedir rahatım
  • bende bi aralar samsung kullandım yok arkadaş ıphonedeki pratiklik hiç birinde yok
  • asgeri ücretin 3 4 katı telefon mu olur arkadaş ya.
  • mrhusnu kullanıcısına yanıt
    739 eur vergiler dahil fiyattır. Bu fiyattan tax free olarak yaklaşık %10 gibi bir tutarı iade alıyorsunuz. Yani yaklaşık 660 eur x 3.5 = 2.300 tl + 130 tl pasaport kayıt olmak üzere toplamda 2.450 tl almış olursunuz.

• Arkadaşlar hararetli bir tartışma içindesiniz bakıyorumda . Acaba plus modeli şarj süresi nasıldır ekran büyüklüğü acaba 6s ile plus modeli arasında fark yaratıyormu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnymu

Arkadaşlar hararetli bir tartışma içindesiniz bakıyorumda . Acaba plus modeli şarj süresi nasıldır ekran büyüklüğü acaba 6s ile plus modeli arasında fark yaratıyormu

6da 6plusta kullandım arada ciddi fark var sarj konusunda plus çok iyi... Zaten sırf bu sebepten koca cihazı taşıyoruz yanımızda :)

• Apple fanı falan değilim, Samsung Lg gibi telefonlar kullandım ama gerçekten iPhone çalışma prensibi çok farklı, çünkü elinizde zaten birkaç farklı çeşit var ve iOS optimizasyonu androidden çok daha iyi androidde yüzlerce farklı model var ve bir türlü stabil çalışamıyor ayrıca üst seviye samsungların bile malzeme kalitesi vasat, ha 3100 TL iPhone a verir miyim? Vermem. 199 dolara amerikalının aldığı telefonu 3099 liradan Türkiye'ye sokmak rezalettir, ikincisi ben 6 yı satıp alırdım diyordum ama bu fiyatlara almam ki bence satışları düşecek Uçuk çünkü rakam, 3 asgari ücretten fazla nerdeyse ha bu ülkenin ayıbı o ayrı mevzu

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.