Şimdi Ara

Yeni topladığım sistem açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir sistem topladım. Bir kaç saat önce kurulumuna başladım ve tamamladım. Ancak sistemim açılmıyor. Bütün bağlantılarımın doğru olduğunu düşünüyorum. Power tuşuna bastığım zaman anakartta bir sayinelik bir kaç tane kırmızı ışık yanıp sönüyor ve sistem açılmıyor. Ancak tekrar power tuşuna bastığımda bu ışıklar tekrar yanıp sönmüyor. Güç kablosunu çıkarıp taktığım zaman işlem en başa dönüyor. Bunun yanında psu yu arkadaki düğmeden kapatınca elimi kasaya değdirdiğimde elektrik çarpıyor.

Sistemini toplayıp buraya fotoğraf göndermek istiyordum. Kalkıp Vatan'a pc yi götürmek istemiyorum doğrusu. Sizce hata nerede olabilir. Bilgisayar statik elektriklenme yapmış olabileceğinden şüpheleniyorum.

Imgurdaki fotoğraflar
     Yeni topladığım sistem açılmıyor Yeni topladığım sistem açılmıyor Yeni topladığım sistem açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertimurtas -- 28 Eylül 2015; 7:44:23 >

• Arkadaşlar kimsenin bilgisi yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüksek ihtimal işlemci niyazi olmuş.. Başıma geldi ordan biliyorum.

Ramleri söküp takmayı dene

Not: Vatana kesinlikle tüm kasayı götür, tek tek kontrol ediyorlar eğer bozuk bi parça varsa anında yenisini takıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Notorious -- 28 Eylül 2015; 12:31:08 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce hiç pc topladığına emin misin çünkü resimde görüldüğü gibiyse ekran kartı gücünü cpu power a takmışssın, anakartta bişeyler patlamadıysa cpuya bişey olmamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Notorious

Yüksek ihtimal işlemci niyazi olmuş.. Başıma geldi ordan biliyorum.

Ramleri söküp takmayı dene

Not: Vatana kesinlikle tüm kasayı götür, tek tek kontrol ediyorlar eğer bozuk bi parça varsa anında yenisini takıyorlar.

Şu an öylr yapıyorum. Dün pc toplarkrn çok kötü deneyimler yaşadım vatan'da. Bakalım ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Daha önce hiç pc topladığına emin misin çünkü resimde görüldüğü gibiyse ekran kartı gücünü cpu power a takmışssın, anakartta bişeyler patlamadıysa cpuya bişey olmamıştır

Bu topladığım 5. sistem. Ayrıca hiç bir şeyi kafama göre takmadım, tamamen kullanma klavuzuna mutavık kaldım. Yani sanırım siz yanlış görüyorsunuz. Servise götürüyorum bakalım ne olacak.

• Montaji vatan yapmamis bakacaklarini sanmam ama bir deneyin sansinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

Montaji vatan yapmamis bakacaklarini sanmam ama bir deneyin sansinizi

Yok bakmak zorundalar. Süreç şöyle işliyormuş. Müşteri hizmetleri 2 gün içinde arızayı tespit edip, arızalı parçayı ya servise gönderiyor yada değişim yapılıyor. Ama dün ben yaşadığım sorunlar yüzünden hemen kontrol ediceklerini söylediler.

• Tum parcalari aldiysaniz olabilirde nirmalde arizali parcayi getirin diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

Tum parcalari aldiysaniz olabilirde nirmalde arizali parcayi getirin diyorlar

Arızanın nerede olduğunu bilmiyorum ki :}}} Ayrıca kutusundan yeni çıkmış ürünün arızalı olmasıda gerçekten çok kötü bir deneyim. İnsanın bütün heycanı şevki kırılıyor.

• Arkadaşlar sorun anakarttaymış. Bire bir değişim yapıldı. Ancak teknik sevisteki çocuk işlemci soğutucusunun vidalarını yalama yaptı. Şu an çapraz iki tane kullanıyorum. Bir şey diyemedim. Şimdilik böyle.

• Isi sorunu yasarsiniz o sekilde keske ordayken onuda degistirtseydiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.