Şimdi Ara

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@ (2122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44.056
Cevap
43
Favori
1.830.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21202121212221232124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://500px.com/photo/13824197
    helios 44m-4
  • ISO-4000 gündüz çekimde gerçekten çok yüksek bi değer. Bende şaşırdım aslında. Enstantene de 1/400 de, nasıl olmuş biraz ilginç..

55-250 bende de var. Elde çekerken, enstanteneyi arttırmak, buna bağlamda diyaframı en açık seviyede tutmak ve duruma göre de isoyu yükseltmek. Tabi yüksek iso = fazla noise.

Maalesef 55-250 karanlıkda yani gece çekimlerinde odaklamada çok başarılı değil, o yüzden hızlı çekim yapamazsınız. Lakin gündüz çekimlerinde çok çok başarılı.
  • @First_Person

Teşekkür ederim hocam.

Netsizliğin nedeni yüksek ıso, yanlış af ve düşük perde hızı. 1/500 - 1/640 gibi değerlerde doğru af ile daha iyi sonuçlar alınabilir.
    100 ~ 200mm aralığında f6.3 ~ f8 gibi değerlerde daha fazla keskinlik elde edebilirsiniz. Raw çekmenizi tavsiye ederim.
  • Moda tarzı çekimlere devam.

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

•  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

Fotoğraflarım her zaman yorum ve önerilerinize açıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

Moda tarzı çekimlere devam.

fotolar güzel ama acizane tavsiyem, bu tarz fotoları böyle forum ortamlarında yayınlamamanız yönünde. Ayrıca bayanın bikinili fotoları var, kötü niyetli çok kişi var ve sıkıntı yaşayabilirsin ilerde.

Ayrıca model kişi de bundan rahatsızlık duyabilir eğer izin almadıysan

@First_Person

güzel bir silüet fotoğrafı olmuş, tebrikler
  • Teşekkür ederim hocam
  • Lanet olası toz insana neler yaptırıyor İlk mercektede değilki ilk onu söküp temizliyeyim. Is mekanizması resmen toz olmuş. Tozda değil bildiğimiz ufak tefek iplikler. Kısık diyaframda deli ediyordu kıl kurdu gibi Lens alacaklara tavsiyem para biriktirin ve odaklama esnasında içeri dışarı fışkırmayan bi lens alın

edit:

Lensi topladım Herşey sorunsuz ama bir mercek varki boş cam gibi bişey en sondaki eleman 55-250 de boru gibi olan hani içeri girip çıkan mercek. İşte o çitmiş meğer. Solisyonla temizlerken az ıslatmama rağmen içine nereden sızdıysa su sızdı ve açılması da imkansız fabrika yapım bir eleman :/ Diğer tüm mercekler tertemiz oldu Fakat nekadar titiz şekilde temizlesem bile fabrikadan çıktığı andaki o temizlik olmuyor camlarda. Özel minerallerle yıkıyorlar sanırım lensleri.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  •  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

• sehir firsatinda kampanya varmış bilginize :
    http://www.sehirfirsati.com/deals/tum-turkiye/canon-eos650d-kamera-elektronik/10459822
    18 Megapiksel Canon EOS 650D DSLR Fotoğraf Makinesi 2100 TL Yerine 1599 TL! Canon 18 - 55 IS Lens ile Birlikte 1799 TL!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Lanet olası toz insana neler yaptırıyor İlk mercektede değilki ilk onu söküp temizliyeyim. Is mekanizması resmen toz olmuş. Tozda değil bildiğimiz ufak tefek iplikler. Kısık diyaframda deli ediyordu kıl kurdu gibi Lens alacaklara tavsiyem para biriktirin ve odaklama esnasında içeri dışarı fışkırmayan bi lens alın

http://imageshack.us/a/img255/5481/mg0544d.jpg

edit:

Lensi topladım Herşey sorunsuz ama bir mercek varki boş cam gibi bişey en sondaki eleman 55-250 de boru gibi olan hani içeri girip çıkan mercek. İşte o çitmiş meğer. Solisyonla temizlerken az ıslatmama rağmen içine nereden sızdıysa su sızdı ve açılması da imkansız fabrika yapım bir eleman :/ Diğer tüm mercekler tertemiz oldu Fakat nekadar titiz şekilde temizlesem bile fabrikadan çıktığı andaki o temizlik olmuyor camlarda. Özel minerallerle yıkıyorlar sanırım lensleri.

pis pis kullanırsan tabi toz toprak olur. Temzi kullan azıcık
  • paylaştığınız fotolar pek güzeller...

bir fotolarınızı seyrediyorum...

bir de fullframe pazarında bir sonyden rx1 ile; bir de nikonun bugün d600ü ile darbe alıp sırt üstü yere uçmakta olan canonu seyrediyorum... ne mirrorlessı ne de markIII ile ses getiremeyişini izliyorum...
  • Kemer sahilleri

• Kemer - Sahilleri

• Fotoğraf : Ersan Ersoy
    Tasarım : Erser Akar
    Makyaj : Şenol Korgül , Sibel Akdoğan , Halil Ülgü
    Kostüm : Tomris Kuzu
    Kuaför : Mete

Makine: eos 550d
    Lens : Caon 50mm f 1.8

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151173913942145&set=a.10150293779417145.356371.528557144&type=1&theater

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 15 Eylül 2012; 14:59:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Fotoğraf : Ersan Ersoy

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151173913942145&set=a.10150293779417145.356371.528557144&type=1&theater

Daha önce görmüştüm. Çok güzel.
  • Konuyla alakasız ama bu dizi devam ediyor mu? En son talihsiz bir haber okumuştum diziyi yetiştirmek için bayramda çekim yaparlarken, 21 saatlik bir çekimin ardından set işçilerini taşıyan bir araç kaza yapmış ve 3 kişi yaşamını yitirmişti, ölenler aslında profesyonel set işçisi değilmiş, ek iş olarak yapıyorlarmış ve hiç birine sigorta yapılmamış şeklinde haberler çıkmıştı.
  • quote:

dizi çekimlerini kim yapıyor acaba. Dizi dün başladı biraz izledim trt hd de görüntü çok güzel ışık ve makyaj da çok iyi film tadında resmen ama nebileyim ilk bölüm olduğu için sanırım biraz sıkıcı geldi bana.
  • L serisi setim çok para verdim çook

canonturk te gördüm biri yapmış merak ettim bende yaptım :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

dizi çekimlerini kim yapıyor acaba. Dizi dün başladı biraz izledim trt hd de görüntü çok güzel ışık ve makyaj da çok iyi film tadında resmen ama nebileyim ilk bölüm olduğu için sanırım biraz sıkıcı geldi bana.

Dün bende baktım.Sıkıcı geldi bana.Trt hd'de görüntü çok iyiydi ama.
  • 
Sayfa: önceki 21202121212221232124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.