Şimdi Ara

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@ (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
44.057
Cevap
43
Favori
1.830.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bugiboy

quote:

Orjinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orjinalden alıntı: asenyurt

bizde dh ciler olarak grup kuralım birbirimizi destekliyelim paso

zaten aşağı yukarı ole bişi olduk

ŞİRKET !

şirket değil resmen gün olduk

yarın kimin günü

töbe töbeee
  • quote:

Orjinalden alıntı: coutoup

merhaba arkadaslar,

canon eos 350d nasil makinadir sizce? eski bir canon powershot a70 kullanicisi olarak (halen de kullanmaktayim) artik yetersiz geldigini dusunuyorum bu makinanin bana, iso maximum 400 ki zaten 200 de noise yapiyor berbat, minimum deger olan 50 de kullaniyorum. shutter speed max 15 sn, tripod icin dslr lardaki 30 saniye daha iyi olacaktir saniyorum gece cekimlerinde, 3.2 mp belki cok onemli degil ama yine de bilgisayarda zoom yapip detay gormeye gelmiyor, manuel focus imkani var ama zor ve yetersiz, elle cemberden yapmak daha iyi olurdu. ve bu ihtiyaclarima uyan fiyati da teknosalarda uygun olan ama sanirim biraz eski bi model olan eos 350d gozume carpiyor, 899 ytl fiyati ile 8mp cozunurluk, max 1600 iso degeri(aslinda diger dslr lara gore dusuk sanirim), lcd ekranin uzernde kucuk bilgi ekrani (lcd ekrani da aslinda epey kucuk), compact flash hafiza(powershot a70 de cf idi, sd lere guvenmiyorum :) ) ne dersiniz?

yoksa git once bir canon sx100 veya canon s5 is al da elin alissin mi dersiniz? ben dslr icin epeyce hevesliyim aslinda.
    slr like alirsam heralde yine canondan sasmaz s5 is alirim, daha da kompakt alirsam da heralde canon sx100 alirim.

ama, dslr da aklima baska marka ve modeller de soktular acikcasi, her ne kadar ben canoncu olsam da cevremde cok nikoncu var, d40 al diyen cikmadi ama fiyati ucuz, tekonsada 799 ytl, d60 al diyenler de cok aslinda, 1090 ytl civarinda fiyati var onun da, aslinda ben 900- 1000 arasini cok gecmeyi dusunmuyorum yani son limit nokin d60, canon eos 400d benim gordugum hala 1300 ytl civarlarinda ki beni asar.

bir de yazimi cok uzattim kusura bakmayin ama pentax k100 super i onerdiler, pentax nasil markadir? ozellikleri aslinda avantajli ve fiyati da 777 ytl media markt da, kisaca yazacak olursam, ustte ayri bilgi ekrani, shake reduction ozelligi, kasadan motorlu olusu ile motorsuz lens kullanma imkani, titresimle toz temizleme zimbirtisi, ama nikon d40 gibi bu da 6 mp, canon eos 350d ise 8 mp. kusura bakmayin cok uzattim ama canoncu olarak bu duruma ne dersiniz?

saygilarimla.

arkadaslar kimsenin bir fikri yok mu konu hakkinda?
  • 350D alacağına K100D Super tavsiye ederim.

350D'den üstün makine. Fakat iş herzaman olduğu gibi lenste bitiyor.
  • şirket deil Buğraaa

SEKTÖR SEKTÖR
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

350D alacağına K100D Super tavsiye ederim.

350D'den üstün makine. Fakat iş herzaman olduğu gibi lenste bitiyor.

haklisin dostum belki k100d super i aldiktan sonra guzel bir lens alirsam daha iyi etmis olurum, yorumun icin tesekkurler.
  • fk, iyidir kötüdür umrumda degil be hacı başlangıç için en sağlam yerlerden birisi, forumları temsil misal.
    egonu tatmin edeceksen, fotoalem i de tavsiye ederim, sistem olarak fk ya göre daha iyi ve adil bir düzene sahip.

bir gün deviantart a geçiş yapıcaz temelli ama daha zamanı var
  • abi deviant'ta alacağın en güzel yorum şu olur:
    cuteeeee.. i luv this pic..
    :love :love

böle anca..
    eleştiri bazında fk idare eder bence. en azından adam gibi eleştiri yazanlar var.
  • devianartta dakikada kaç foto yükleniyor
    ve sizin fotoğrafın görünme olasılığı yuzde kaç?
  • güzel soru
  • bu arada,

http://www.fotokritik.com/1254489
     @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

Kanadımı kırdılar uçamadım anne
    Savaşa soktular koşturdum

fk'da yorumlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mithgor

abi deviant'ta alacağın en güzel yorum şu olur:
    cuteeeee.. i luv this pic..
    :love :love

böle anca..
    eleştiri bazında fk idare eder bence. en azından adam gibi eleştiri yazanlar var.

kesinlikle katılıyorum..

ama kişisel gelişimin, eleştiriden geçmediğine inanıyorum

temsil misal,http://www.fotokritik.com/1250182
    bu çalışmam şuana kadar bir fotoğrafta anlattığım şeylerin içinde ki en hacimlisi ve en doygunu. eleştiri aldım mı hayır bizim kanka sinan kastı biraz okadar :)

hatta hatta bir başka platformda, arkadaşın birisi bu çalışmama yorum yazmadan 100 puan vermiş. merak ettim dedim ya fotoğraf içerisinde ne yakaladınız ne buldunuz da 100 puan verdiniz ?
    adamın yazdıklarını aynen kopyalıyorum;

fotograf sonuçta bir ifade biçimidir. ancak ifade etmeye çalıştığımız bir duygu, düşünceyi en etkili şekilde anlatabilmek ise yaratıcılığı gerektiriyor... bu fotografın başarı ile kurgulandığını görüyorum. grafikte ki simetri matriks bir yapıyı gösteriyor.

bundan sonrasını düşünmek fotografı izleyene kalıyor. herkes zekası oranında bundan bir şeylere çağrışım yapabilir...

(fotograf üzerine çok fazla konuşmayı sevmediğim için yorum yazmamıştım. fotograf üzerine konuşmaktansa o fotografı anlamaya ve kavramaya çabalayarak enerjimi tüketirim.)

quote:

Orjinalden alıntı: graphtec

devianartta dakikada kaç foto yükleniyor
    ve sizin fotoğrafın görünme olasılığı yuzde kaç?

amacım eleştiri almakdan ziyade, orada ki çalışmaları takip edebilmek.
    fk nın bu bağlamda "yeterince" doyurucu olmadığını düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugiboy -- 12 Ağustos 2008; 23:28:42 >
  •  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

http://www.fotokritik.com/1254507

Yorumlari alayim :)
  • bu arada samet gf oldu tebrikler samet
  • Arkdaşlarrrrr fotoğrafım FK'da anasayfada Yükleyeli epey zaman olmuştu, puanı yüksek olmasına rağmen günü fotoğrafı seçilmemişti. Sağ olsunlar Erdal ve Serkan abi bugün eleştiri yaptılar, fotoğraf uyandı

http://www.fotokritik.com/812388

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@
  • Teşekkür ederim Can
  • Bi yorumdan benden
  • Samet tebrikler dostum
  • benim kelebek 9 izlenmede kaldı yav..
    gece koyunca böle oluyo..
  • İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar, yarın görüşürüz ben yatıyorum artık
  • gençlik uyudunuz mu ya ben geldim

şimdi forum yavaş yavaş boşalır
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.