Şimdi Ara

FM 15 SAKATLIK SORUNU ÇÖZÜMÜ VE ANTRENMAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
5.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gelin arkadaşlar gelin sakatlık sorununuzu çözücez ve oyuncularınızın gelişimini artıracağız. Ben yeni bi FM kariyeri açmıştım ve bu sefer böyle bi yöntem deneyim dedim, iyi ki denemişim, sakatlık sorunu çözüldü ve oyuncuların gelişimleri de muazzam biçimde arttı. Ayrıntılı olarak anlatayım herkes yararlansın:
    En başta bütün teknik ekibi gözden geçirip en iyilerini getirmeniz lazım.(bkz. antrenör rehberi:http://fmturkey.net/antrenor-rehberi-2/ ) Öncelikle ilk sezon 2 hafta yüksek yoğunlukta kondisyon antrenmanı yaptırıyoruz ve bu arada bireysel antrenmanları ortalamdan hafife düşürün ve birysel antrenmanların hepsi fiziksel olsun(hazırlık maçına zaman kalmadığı için 2 hafta dedim, diğer sezonlar takımı erken toplayıp 3 hafta yapın kondisyon yüklemesini)Bu yüksek kondisyon antrenmanı sırasında hiçbir hazırlık maçı yapmıyoruz. Bu 2 haftalık kondisyon antrenmanı tamamlandığında bireysel antrenmanları ağıra çekin ve sezon açılana kadar orta yoğunlukta taktik ve takım uyumu antrenmanı yaptırın, maç kondisyonu kazanmak için hazırlık maçları yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bireysel antrenmanlar da sezon açılana kadar hepsi fizikselde kalsın. Sezon açılınca takım antrenmanı orta yoğunlukta dengeli olarak kalsın bitene kadar, bireysel antrenmanda da oyuncuyu hangi rolde oynatıyorsanız o rolün özelliklerine bakın, oyuncunun hangi özelliği düşükse ona verin, ama genel olarak fiziksel özellikleri önceliğiniz olsun.
    Bu şekilde yapınca hazırlık maçları dışında sakatlık yaşamadım ve oyuncuların gelişimleri de bayağı arttı, Emre Çolak'ı bu gidişle güçlü biri yapıcam Son olarak oyun tercihi antrenmanı yaptırmayı da unutmayın: Oyun tercihinde hareketlenme ve pas antrenmanlarını hücum antrenörüne, bitiriclik ve teknik antrenmanını teknik antrenörüne, savunma antrenmanını da savunma antrenörüne yaptırın. Mesela stopere ayağa kaymaması konusunda antrenman yaptırın, beklere fırsat olduğunda hücuma çıkma, taç çizgisine yakın oynama antrenmanları yaptırın, orta saha ve kanatlara plase şut attırın, forvete sert şut ya da plase şut antrenmanı yaptırın. Özel ders aldrımayı da bi kenara sıkıştırın :)
    Arkadaşlar burada ayrıntılar çok önemli ona göre sonuçları da yazın ve eleştiriye açığım, hadi iyi fm ler

• Eve gidince denerim.
    Çok sağol karsim.Takımda max 1 yılda 5 sakatlık oluyor.Oda maçlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinadukeeee -- 12 Aralık 2015; 0:45:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuncuların gizli özelliklerinde sakatlanma eğilimi diye bir özellik var. Oyun içi mağazadan editörü alırsanız görebilirsiniz. O özellik ne kadar düşük olursa sakatlanma o kadar az oluyor.
    Örnek vermek gerekirse özelliği 3 olan oyuncu uzun süreli sakatlık sorunu yaşamıyor tek tük oyun içinde sakatlanma oluyor fakat maçı çıkarıyor sonraki maç için sorun çıkarmıyor. Özelliği 15 olan oyuncu 2-3 haftada bir uzun süreli sakatlık yaşıyor. 3 hafta var 3-5 hafta yok gibi düşünün.
    Hafif antrenman yaptırmak belki sakatlanmasını azaltabilir ama yoğun maç temposunda ne kadar faydası olur bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_mawi

Oyuncuların gizli özelliklerinde sakatlanma eğilimi diye bir özellik var. Oyun içi mağazadan editörü alırsanız görebilirsiniz. O özellik ne kadar düşük olursa sakatlanma o kadar az oluyor.
    Örnek vermek gerekirse özelliği 3 olan oyuncu uzun süreli sakatlık sorunu yaşamıyor tek tük oyun içinde sakatlanma oluyor fakat maçı çıkarıyor sonraki maç için sorun çıkarmıyor. Özelliği 15 olan oyuncu 2-3 haftada bir uzun süreli sakatlık yaşıyor. 3 hafta var 3-5 hafta yok gibi düşünün.
    Hafif antrenman yaptırmak belki sakatlanmasını azaltabilir ama yoğun maç temposunda ne kadar faydası olur bilemiyorum.

Aynen sakatlanma eğilimi de önemli bir etken, yalnız bireysel antrenmanı sadece yüksek kondisyon antrenmanı sırasında hafif yapıyoruz, ondan sonra ağıra çekiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.