20 Yas Ustu Araçlar Trafikten Men edilecek mi?
34 Cevap5044 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

295 Mesaj
17 Aralık 2006; 16:35:09 

Merhaba Arkadaslar,

Ben klasik bir araba almak zereyim ama 20 yaş üstü arabaların trafiktn men edilecegi ile ilgili bir haber duydum bilgisi olan var mı?

100 YIL

5965 Mesaj
17 Aralık 2006; 21:21:17 

Başta vosvosçular olmak üzere bütün klasik severler ayaklanır, olmaz öyle şey...

Öyle bi kanun çıkartacak delikanlıya daha rastlamadım...

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

736 Mesaj
17 Aralık 2006; 21:31:19 

yapabilecekler şey eskiden yaptıkları gibi 0 araçlarda vergi indirimi olur. o zaman bayağı azalma oluyor eski arabalarda. elinden arabanı 20 yaş üstü diye alamazlar heralde...

175 Mesaj
17 Aralık 2006; 23:49:48 

oyle birşey yapmaları imkansız bu memlekette binlerce klasik ana baba yadigarı araç var.klasik bir aracım olmadığı halde bende ortalığı kaldırırım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Aralık 2006; 23:54:58 

öyle şey mi olur ya, adam gidip yıllardır gözü gibi baktığı mustang ini camarosunu teslim mi edecek yani, imkansız

o haber muhtemelen kamyonlar ile ilgilidir, 20 yaş üstü kamyonlara trafik yasağı gelecekti bi ara, şu an nedir durum bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soylukan -- 17 Aralık 2006; 23:55:44 >

Uzaklaştırılmış
17 Aralık 2006; 23:57:37 

20 yaş üstü muayeneleri olabilirmi buna göre değerlendirme yapılır böylece kimse vosvosunu camarosunu kurban etmez

295 Mesaj
18 Aralık 2006; 12:20:47 

Başka fikri olan yada bilgisi olan var mı konu ile ilgili, cünkü burada olmasada genelde sordugum kişiler bu konunun dogru oldugunu, 2007 yılı itibari ile kademeli olarak, trafikten men edilecegi ile ilgili söylentiler çok fazla

100 YIL

83 Mesaj
18 Aralık 2006; 12:31:41 

benim mersomudamı alacaklar yani 1986 model

Mercedes 230 E
Transporter 2.5 TDI

10741 Mesaj
18 Aralık 2006; 12:36:52 

Ben yapılmasını isterim...

2619 Mesaj
18 Aralık 2006; 12:40:08 

yok yawss hikaye onlar...20 yaş üstü hurdaları toplayacaklar sadece... diğerleri ayrı...20 yaş üstü olup 2006 model araçlardan daha kaliteli bi çok makina var...yani böyle bişeyin olması mümkün değil...bu muhabbet hurdalar için geçerli...

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

Uzaklaştırılmış
18 Aralık 2006; 12:44:53 

Ya bende başta duyduğumda çok sert tepki gösterdim ama meğer öyle değilmiş, öyle olursa yıkarım ortalığı valla. 73 Stingray'imle beni rahat bırakın

1066 Mesaj
18 Aralık 2006; 13:43:47 

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

Ya bende başta duyduğumda çok sert tepki gösterdim ama meğer öyle değilmiş, öyle olursa yıkarım ortalığı valla. 73 Stingray'imle beni rahat bırakın

[font="Arial Black"]
Senin için pek farketmez, kanun çıksa bile zor yakalarlar stingray'i
[/font]

Smile! Tomorrow's gonna be worse

1 Aralık'ta askerim

1776 Mesaj
18 Aralık 2006; 18:59:34 

muayenesi yapılır eğer trafiğe çıkmasında bi mahsur yoksa kimse piyasadan toplıyamaz arabaları kimse bunu yapmaya cesaret edemezz

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

1796 Mesaj
18 Aralık 2006; 19:03:53 

olmaz öyle şey ya

4888 Mesaj
18 Aralık 2006; 19:58:05 

Bizim Garajda bir adet 65 Mustang Var , Eger Bana bir haftaligina benzin parasiyla birlikte verirseler seve seve ispiyonlarim

Little Less Conversation, Little More Action Please...

3664 Mesaj
19 Aralık 2006; 0:39:33 

quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

oo TSMC kardeşimm...korvet mi aldın???

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

5287 Mesaj
19 Aralık 2006; 3:22:28 

Yurt dışında bu işi vergisini yükselterek hallediyorlarmış.Bizimkiler ise düşürerek tetikliyor.
Düzgün muayene yap 20 değil 50 yaş bile kalsın.

www.nargileplus.com

1690 Mesaj
19 Aralık 2006; 11:06:54 

yaş arttıkça vergiler azalmamalı.çok saçma bir uygulama bu.

343 Mesaj
19 Aralık 2006; 11:26:13 

quote:

Orjinalden alıntı: derkin

Yurt dışında bu işi vergisini yükselterek hallediyorlarmış.Bizimkiler ise düşürerek tetikliyor.
Düzgün muayene yap 20 değil 50 yaş bile kalsın.

haklısın muayenede CAM FLİMLERİNDEN araçları geri döndüreceklerine doğru düzgün muayene yapsalar birçok sıkıntınında önüne geçilmiş olur.

428 Mesaj
19 Aralık 2006; 14:29:38 

böle bişi yapılamaz 74 mustang almak üzereydik eski araba fantezidir klasikdir yok yapamaz kimse bişi

SE Xperia™ ARC Midnight Blue Kullanıcısı

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P@30fps | Android 2.3.3 !

'' Xperia™ ARC Fun Club ''

942 Mesaj
19 Aralık 2006; 19:14:13 

Butun 20 yas ustu araclarin men edilmesi kadar sacma birsey olamaz. 2000 model arabanin da isigi yanmayabilir veya tamponu yere surterek gidebilir.(Santiye arabalari v.s.) Zaten fakir adam belirli bir yastan daha eski arabaya istese de binemez,ne parcalari pesinde kosabilir,ne de masraflari. Zaten cogu usta eski araba gorunce tamirde bile ozentisiz davraniyor. Eski araba kullanan arabadan anlamali bence. Su anda 20 yas ustu araclarin %80 i son sahibinde bence.

Ama bakimsiz olanlarin men edilmesine sonuna kadar destek veririm,bu isin yeri de bence muayene nin adam gibi layikiyla yapilmasi.

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bence men edilsin, neden mi yolda bir çok toros 131 car curt araba gördüm ışığı yanmayan tamponu yere sürte sürte giden. Hepsi kaza sebebi hepsiiii.

Böyle dandik araçları men etsinler istemiyorum trafikte. Duygusalda davranmayın, işte fakir adamda arabaya binsinde şöylede böylede.

Yaa adam arabaya biniyo ama bakımları yok, arabaya bakmıyor. ZAtan böyle arabaya böyle bakan adam trafik kurallarından da bir haber.

Fakat avrupada ne 20 yaş üstü arabalar var, hepsi gıcır gıcır bakımlı trafiğede çıkıyo. Böyle olacaksa trafikte bulunsun adam gibi arabana bakacaksan trafiğede çıkar.

Benim arabam 7 senelik. Allah nazardan saklasın ama hala gıcır gıcır gören herkes aaa çok iyi bakmışsın diyor. Allah nasib ederse ileridede böyle bakarım arabama. Önemli olan arabanın yaşı değil, hurda olup olmaması.

Şu anda trafiğe bi çıksananız etraf hurda oto dolu onların hepsini men etsinler kardeşim. Değim gibi bunları kullananlarda trafikten bi haber. Hayır anlamıyorum bu herifler dandik arba kullanırken durup dururken önüme atlayıp ya da onu sollarken üstüme direksiyon kırarken, bi corolla, civic, golf falan kullanan insanlar neden böyle yapmıyo anlamıyorum.

1984 RENAULT 12 GTS
1999 MERCEDES E200 KOMPRESSOR
2006 NISSAN Almera 1.5 Tekna

5965 Mesaj
19 Aralık 2006; 22:24:24 

Yazılımcı Online çok düz mantıkla bakmışsın olaya, daha geçende önümde giden en son kasa hyundai accentin stoplarının ikisininde çalışmadığını gördüm, 97 yılındada yine 90lı model bir şahin taksinin ön tekerleğinin freniyle beraber koptuğuna şahit oldum üstelik nişantaşıntda yoğun trafikte yavaş seyir halindeyken, komşum da 90lı model bir kartalın freninin boşalması sonucu kaza geçirdi, şimdi bu tehlike yaratan araçların hangisi eski? Tabiki hiçbiri...

Bakımsız araçla eski aracı karıştırmayın arkadaşlar...

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

15 Mesaj
4 Nisan 2013; 22:57:53 

Benim honda preludumu kimseye yar etmem , gerekirse eylem yaparım al devlet demem!

Gmzüm gibi bakıyorum ben arabama , sıfır modele bin ceker ! nahh alırlar!
Parasını verip aldığım bişeyi devlet benden zorla alamaz anayasaya aykırı !

Bunun ölcümü olmalı , yapsınlar testler gecemeyenler kaldırılsın ona bişi demem ...

3579 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:00:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mavisakalll

Benim honda preludumu kimseye yar etmem , gerekirse eylem yaparım al devlet demem!

Bunun ölcümü olmalı , yapsınlar testler gecemeyenler kaldırılsın ona bişi demem ...

zaten muayeneden geçemeyenler kaldırılacak diye biliyorum. onun dışındakilere sıkıntı yok; ancak vergi sistemi değişirde vergi bindirerek bırakmak zorunda kalabilirsiniz, eğer vergisini de öderim derseniz kimse zorla l koyamaz dediğiniz gibi, ancak teşvik ya da caydırma yapılarak kaldırmaya çalışacaklar diye biliyorum.

Fabia special 101

"To be a rock and not to roll."

15 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

zaten muayeneden geçemeyenler kaldırılacak diye biliyorum. onun dışındakilere sıkıntı yok; ancak vergi sistemi değişirde vergi bindirerek bırakmak zorunda kalabilirsiniz, eğer vergisini de öderim derseniz kimse zorla l koyamaz dediğiniz gibi, ancak teşvik ya da caydırma yapılarak kaldırmaya çalışacaklar diye biliyorum.

Wala uykularım kaçtı haberi okuyunca ne kadar kolay söylüyorlar hurda yapcaz diye , en son muayenede adam inanamadı 1991 model olduğuna , fren testi sıfır araclar ile aynı cıktı..
Bunun umarım bi ölcüsü olur testi olur yoksa davalık olurum ..uzar gider , önüne atlarım yatarım ,pankart acar meclise yururum ...yaparım wala

Bu işden anlayan biri varsa lütfen içime yüreğime su serpsin lütfen ...Nedir bu işin astarı...???

Buda arabam
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisakalll -- 4 Nisan 2013; 23:16:45 >

5131 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:20:10 

Olur mu öyle şey? Refah seviyesi yüksek değil bu ülkede.

Çiftçimiz, köylümüz ne yapacak?

20 yaş üstü araçlar trafikte dursun ama adam gibi muayenelerden geçsin, geçemeyen de kalsın.

Seni gördüğüm zaman böyle içimde bir şeyler oldu. Konuşmayı beceremem ama anladın di mi? Canımsın be! Güneşimsin, havamsın. Yani şu ağzımdaki izmarit yok mu kız! İşte onun gibi benimsin. Yani buramdasın be! Sen hayatımın tek golüsün yani.

15 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Olur mu öyle şey? Refah seviyesi yüksek değil bu ülkede.

Çiftçimiz, köylümüz ne yapacak?

20 yaş üstü araçlar trafikte dursun ama adam gibi muayenelerden geçsin, geçemeyen de kalsın.

Ona %10000 katılıyorum , bu ülkede hal pazarındaki %90 araclar halen eski anadolu pikap , balıkcı halleride öyle ...
Ama adam aracına bakmamıs , egzosdan simsiyah duman cıkıyor , zar zor gidiyor , fren sistemi problemli dökülüyor ona tamam ..

ama arabasına bakım yapan yuzlerce antika arac sahipleri var...Bunun hukuki dayanağı nedir bilmiyorum ama ulaştırma bakanı binali amcam hurdaya gidecek dedi haberlerde , içinden bişiler koptu gitti.
Araba resimlerini görgusuzluk diye değil , şuanki durumumu anlamanız için koydum ...hukuk sitelerine de yazıcam bakalım ne dicekler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisakalll -- 4 Nisan 2013; 23:26:18 >

5131 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:27:29 

quote:

Ona %10000 katılıyorum , bu ülkede hal pazarındaki %90 araclar halen eski anadolu pikap , balıkcı halleride öyle ...
Ama adam aracına bakmamıs , egzosdan simsiyah duman cıkıyor , zar zor gidiyor , fren sistemi problemli dökülüyor ona tamam ..

ama arabasına bakım yapan yuzlerce antika arac sahipleri var...Bunun hukuki dayanağı nedir bilmiyorum ama ulaştırma bakanı binali amcam hurdaya gidecek dedi haberlerde , içinden bişiler koptu gitti.

Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir uygulama yok. Antika araçlar halkın canıdır, halk arabaları da can damarı.

Fakat dediğim gibi sağlam muayenelerden geçmek şart. Çevreye zararı ne kadar düşürülüyorsa o kadar düşürülmeli ve aracın bütün her şeyi tıkır tıkır çalışmalı.

Sırf 20 senelik araçlar mı?

Bıktım yolda arka stoplarının biri yanmayan araçlardan. Asıl onlara yaptırım gelsin herif 1 tane ampul takamıyor farına.

Seni gördüğüm zaman böyle içimde bir şeyler oldu. Konuşmayı beceremem ama anladın di mi? Canımsın be! Güneşimsin, havamsın. Yani şu ağzımdaki izmarit yok mu kız! İşte onun gibi benimsin. Yani buramdasın be! Sen hayatımın tek golüsün yani.

43 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:29:13 

Bende yorumları tek tek okudum konu 2006 yılının konusuymuş.

15 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:32:13 

quote:

Orijinalden alıntı: crescentt

Bende yorumları tek tek okudum konu 2006 yılının konusuymuş.

Yok da konu yeni ....2013 dür :)
İlk ben can havli ile yazdım güncel oldu

3246 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:52:20 

Aracına güzel bakan, temiz bakımlı sorunsuz araçların kalması iyi olur ancak trafikte o kadar hurda araç var ki, kullananların altına tam bir canavara dönüşüyor.Sahibi zaten eski vursamda çarpsamda birşey olmaz zararı dokunmaz derdinde.Bunların piyasan çekilmesi çok iyi olacaktır.

5915 Mesaj
5 Nisan 2013; 0:18:29 

2006 yılında da aynı teraneler varmış demek ki takmamak gerekiyor

97 Mesaj
5 Nisan 2013; 0:23:23 

quote:

7 yıl önce 7 yıl sonra
Bu konuyu 2020 29 şubatta bir daha hortlatalım bakalım ne değişecek.
Bence şunları konuşuruz:

-20 yaş üstü benzinli ve dizel araçlar trafikten çekilecek mi.

-Yok canım. Tüm arabalar elektrikli olursa elektrikte ÖTV % 1500 olur.

-Neyse 2027'de görüşürüz.

2974 Mesaj
5 Nisan 2013; 1:56:01 

bence bu sefer uydurma değil bu haber.
2003 yılında nasıl 124 leri topladılarsa 2013 te şahinleri toplayacaklar.

İnci akü 82 amper -- Boss 3,5 farad kapasitör -- 2x 4 AWG Power cable -- Pionner DEH-X7550SD -- M acoustic msx 465 -- M Acoustic MSX 1000.1 Mono -- Kicker Comp 38 -- Pioneer TS-A 6995 S -- Pionner ts s20 --JBL GTO 6508C 16cm Mid

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
6 gün 18 sa. 12 dk. kadarı kaldı.
5 Nisan 2013; 8:37:25 

2023 te de doğanları toplasınlar :).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » 20 Yas Ustu Araçlar Trafikten Men edilecek mi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563