Şimdi Ara

BMW'nin NOx skandalı iddiası kumpas mı çıktı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
1.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW'nin NOx manipülasyonu yaptığı iddiasına dair paylaşım yapan Auto Bild'den tekzip geldi.

Almanca bilmediğim için Auto Bild'in değil WCF'nin haberi üzerinden yorum yapıyorum. WCF'e göre; Autobild, BMW'nin manipülasyon yaptığına dair herhangi bir kanıt bulunamadığını açıklamış.

BMW'nin sert çıkışından sonra böyle bir düzeltmenin gelmesi insana "acaba?" dedirtiyor.

Uluslararası Temiz Ulaşım Konseyi'nin yaptığı testler sırasında; BMW X3 2.0d'nin, yol performansında normalin 11 kat fazlası kadar NOx salınımına neden olduğu ortaya çıkmış.

BMW konu ile ilgili açıklamada bulunmadı.

http://www.worldcarfans.com/115092499384/bmw-caught-cheating-with-nitric-oxide-levels-shares

Başka bir kaynakta BMW'den gelen bir açıklama yayınlanmış.

"Araçlarımızda herhangi bir manipülasyon ya da yanıltıcı teçhizat bulunmuyor. Her ülkenin yerel emisyon gerekliliklerini gözetiyoruz. Araçlarımız dyno üzerinde ve yolda farklı test sonuçları veremez. Test hakkında detaylı bilgi yayınlanmadığı için biz de detaylı açıklama yapamıyoruz." şeklinde çevirdim ben.

Dileyenler için link;

http://www.cnbc.com/2015/09/24/bmw-shares-slip-on-report-of-high-emission-levels.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 25 Eylül 2015; 11:11:38 >

• Haaaaydaaaa!!!!

Benim korkum bu çakallar yüzünden dünyada dizellere büyük bir darbe vurulacak

Adamlar Euro 3 motorları kakalamışlar millete nerdeyse

Tam da tarihte ilk defa Amerika'da adam gibi bir dizel ilgisi oluşmuşken
  • Elektrik lobisinin isleri bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektirikli 320 2017de piyasada
  • Bu haberlerden sonra ek vergi koymasın bizimkiler

• 11 kat ne lan, ozon tabakasını mı deleceksiniz allahsızlar
  • Dci motorlu mercedes i nissan ı anlar gibiyim

• Gel gel sen de oku, "VW olmasa sallamazsınız" diyordun. Oturdum konusunu bile açtım

Hazır metin de değil, az da olsa uğraşıp çevirisini de yaptım.
  • Dizel emisyonu olayı diğer markalarada sıçrayacak anlaşılan... Sonra bir bakmışsın hepsi hileli...

• Mercedeste durumlar ne acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Gel gel sen de oku, "VW olmasa sallamazsınız" diyordun. Oturdum konusunu bile açtım

Hazır metin de değil, az da olsa uğraşıp çevirisini de yaptım.

Senle bu tartışmayı daha öncede yasak mesela ben dsg sorunu yaşayanlar için bu riski göze alıp almanız lazım ben olsam almam diyordum peki sen bizim burda powersift için açılan başlıklarda burada konustugun gibi konustunmu dsg 30 sayfa olmuş ki olabilir ama bakıyorum diğer sorun yaşamış çift kavramalar için konu 2 sayfayı geçmiyor burada özellikle benim sinirlendigim nokta kullanıcılarına hakeret vari konuşulması tek sorun dsg imiş gibi konuşulması ben herşey konusulsun herşey ortaya dokulsun insanlar ona göre tercih yapsın diyorum bak 2 alt konuda adama mazda aldirmislar ve adam çok pişman olmuş burada insanları yanlış yönlendiriyorlar ve buna sende sayılsın benim takıldığım nokta bu istersen vw ye sov istersen dsg ye istersen alma istersen beğenmeseniz elestir umrumda degil benim takıldığım noktalar bunlar değil ..

Tekrar ediyorum nerde vw nin nesini savunmusum alintila koy ortaya öyle kuru iftira atmakla olmaz bu işler

• quote:

Orijinalden alıntı: r0x

11 kat ne lan, ozon tabakasını mı deleceksiniz allahsızlar

40 kat a göre insaflı kaçmış hocam
  • Japon'ların ve Amerikanların Avrupa'da kaybettiği satış hacminin tekrar geri kazanılması adına büyük manipülasyon döndüğünü düşünüyorum. Bu tabiki de hileyi meşrulaştırmaz ancak bu işte bi bit yeniği var. Vw hadi neyse de BMW gibi Amerikan piyasasında iyi konumda olan bir firmadan bunu beklemezdim.

• Dizel motorların gündelik arabalarda kullanımı çok gereksiz bana göre, sesi bile almamak için bir sebep. Ekonomi diyenler olacak lpg uyumlu motorlara kaliteli kitle dönüşüm yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |Murat| -- 24 Eylül 2015; 17:29:06 >
  • İyi de o dizel motor bmw nin bütün modellerinde var. önemli olan bir yazılım kullanıp , kullanmadığı. Kendileri böyle bir yazılım olmadığını söylüyor araçlarda. Bekleyip görelim.

Kapitalist düzende hepsinden şüphe ederim açıkçası. Kim ne yaptıysa cezasını fazlasıyla çekmeli ki örnek olsun.
  • Volkswagen'in de Bmw'nin de yaptığı doğru değil bu tartışılmaz.

Ama onlar normalin 11-40 katı çıkarken Japon,Fransız,Amerikan arabalarının normal sınırlar içinde olması İMKANSIZ.

Ben olayın Volkswagen,Bmw'den çok Almanya'ya karşı dönen bir olay olduğunu düşünüyorum.Anlaşılan o ki Abd ile Almanya arasında bir sıkıntı var.Zaten araları iyi olsa bu olay gündeme dahi gelmezdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca şuan soruşturma içinde Citroen, Peugeot ve Mercedeste incelemeler yapılacakmış. Nedense aralarında hiç Avrupa firması dışında bir firma yok. Umarım tüm firmalar detaylı olarak inceleme altına alınır sadece Avrupa firmaları değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatayu

Ayrıca şuan soruşturma içinde Citroen, Peugeot ve Mercedeste incelemeler yapılacakmış. Nedense aralarında hiç Avrupa firması dışında bir firma yok. Umarım tüm firmalar detaylı olarak inceleme altına alınır sadece Avrupa firmaları değil.

VAG bi şekilde kaldırır da benzer bir cezayı Peugeot yerse direkt iflas açıklar

• Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki. Milyarlarca dolar dönen sektörde araç normlarının standart , k... kırık bir dyno testi ile yapılıyor oluşu akıllara durgunluk verici. Yani sen koskoca ülkesin , vergi dilimlerin bile bu sonuçlara göre. Nasıl olur sadece dyno ile bakarsın. Nasıl uzun süreli normal bir kullanıcı testleri yapılmaz?. Gerçekten şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Orijinalden alıntı: cagatayu

Ayrıca şuan soruşturma içinde Citroen, Peugeot ve Mercedeste incelemeler yapılacakmış. Nedense aralarında hiç Avrupa firması dışında bir firma yok. Umarım tüm firmalar detaylı olarak inceleme altına alınır sadece Avrupa firmaları değil.

VAG bi şekilde kaldırır da benzer bir cezayı Peugeot yerse direkt iflas açıklar

Sanmıyorum hocam öyle kolay kolay batacaklarını Ford un yıllar önce Pinto olayını veya taa sileceklerin icadı zamanında patentini çaldığı gibi olaylardan sıyrılıp günümüzde aktif olarak devam ettiğine göre. Bu soruşturma geçiren markalarsa bir şekilde kurtulur ancak satışlar düşer işçiler çıkarılır ekonomik bunalıma sokar Avrupa'yı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.