Şimdi Ara

Wharf 9.5 / 9.6 mı Yamaha 555 / 777 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
3.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıktaki gibi bir sorum var;

Wharf mı Yahama mı tercih etmeliyim?

Amfim şimdilik vsx-520 fakat en geç 1 seneye vsx 923 almayı düşünüyorum.

Salona film için alacağım yani stereo performansı süper önemli değil, asıl olarak film izleyeceğim. Temiz / berrak / canlı ses versin yeter.

Hangisini önerirsiniz?

Bir de wharf diamond zor bulunacak gibi, VARDUS VR 400'e de bir segment düşüğü gibi yorumlar yapılmış yurt dışı forumlarda...

Kafam iyice çorba şu an.... Yardım

• 9.6 lar bi donem cok populerdi ve cok ovuldu.sahsen dinlemis degilim.bence hepsini dinleyerek test edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam magnat supreme set veya 802 1002 al

9.6 larımı satıyorum, hop izmirde, duşunursen görüşelim.
  • merhaba, 9,6'yı sürmesi daha yoracak beni diye düşünüyorum... zira channel output 200W. Benim o kadar ses açacak bir odam da yok (35-40m2)

Sanırım 9.5 ile başlamalıyım.
  • Yamaha kullanicisiyim. Hoplar için parlak denir bu forumda ama aslinda çok temiz şıkır şıkır çalan cihazlardir. wharf 9.6 ile yanyana dinlediginizde wharf larin tweterlari yanık zannedersiniz o derece mat çalıyor. Bass ağırlıklı olsun sadece film izlerim müzik dinlemem derseniz wharf alin. Muzik de dinleyecekseniz yamaha alin. Bir dönem ns555 leri vsx520 ile kullaniyordum bu avr de equalizer ayari yok odaya gore kalibrasyon falan yok bilginiz olsun. ses şiddeti oldukça yeterlidir güçlü bir cihaz.

Yamaha 777'leri almanızı öneririm. Fiyatına göre alabileceğiniz en iyi hoparlördür.

Pioneer VSX 520'nizi ileride VSX 923 ile değiştirmenizi önermem. VSX 923 mutlaka daha iyi olmakla birlikte ses kalitesinde çok büyük bir değişim sağlayamazsınız. Ampli güncellemenizi daha ileri bir tarihe bırakıp Pioneer'in Class D çalışan daha üst segment bir amplisi ile güncellemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Yamaha 777'leri almanızı öneririm. Fiyatına göre alabileceğiniz en iyi hoparlördür.

Pioneer VSX 520'nizi ileride VSX 923 ile değiştirmenizi önermem. VSX 923 mutlaka daha iyi olmakla birlikte ses kalitesinde çok büyük bir değişim sağlayamazsınız. Ampli güncellemenizi daha ileri bir tarihe bırakıp Pioneer'in Class D çalışan daha üst segment bir amplisi ile güncellemenizi öneririm.

LX alın demeyin o kadar bütçeyi en erken 5 seneye bulabilirim :)

hmm tam da wharf 9.5 veya 9.6 almaya karar vermiştim yabancı forumları okuyup...

ns 777 mi 9.6 mı dersiniz?

ve 923 yerine ilerisi için ne önerirsiniz? 921'lerin ödül aldığını biliyorum, 923'ü de 4K upgrade için bir üst modeli diye düşündüm.

feritergin arkadaşımız wharfedale tizlerini çok iyi tanımlamış... :)
    Wharfedale'leri 70'lerden beri takip ederim. O yıllardan beri iyi tweeter yapamadıklarını bilirim.

Pioneer amplileri genelde iyidir. VSX-520 tam bir fiyat/performans ürünüdür. Amplisi oldukça güçlüdür, sesi tatmin edicidir. Sizi bir kaç yıl daha idare eder.
    VSX-520'nin hdmi'ı 1.4a olduğuna göre 4k video upscaling yapmasa bile 30 hz'de 4k pass-through yapması lazım.
    Bence 4k konusunda acele etmeyin. Zaten henüz yeterli kaynak yok.

Bu saatten sonra alınacak cihazlarda 4k desteği aramak lazım tabi... Ama VSX-520 yerine 923 almanız çok belirgin bir fark getirmeyecektir. Paranız 5.2 yerine 7.2 receiver ve daha kaliteli speaker post'lara gidecektir. İleride SC serisinden erişebildiğinizi almanızı öneririm.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    İyi tweeter yapamıyor demek doğru değil. Firmanın tercih ettiği ses karakteri ve eslestirdiginiz amfi ile ilgili. Mesela çok parlak çaldığı zaman da ben çok sevmem. Uzun süre dinlediğiniz de parlak sistem beni yoruyor. Detaylı ve dengeli olmalı bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

feritergin arkadaşımız wharfedale tizlerini çok iyi tanımlamış... :)
    Wharfedale'leri 70'lerden beri takip ederim. O yıllardan beri iyi tweeter yapamadıklarını bilirim.

Pioneer amplileri genelde iyidir. VSX-520 tam bir fiyat/performans ürünüdür. Amplisi oldukça güçlüdür, sesi tatmin edicidir. Sizi bir kaç yıl daha idare eder.
    VSX-520'nin hdmi'ı 1.4a olduğuna göre 4k video upscaling yapmasa bile 30 hz'de 4k pass-through yapması lazım.
    Bence 4k konusunda acele etmeyin. Zaten henüz yeterli kaynak yok.

Bu saatten sonra alınacak cihazlarda 4k desteği aramak lazım tabi... Ama VSX-520 yerine 923 almanız çok belirgin bir fark getirmeyecektir. Paranız 5.2 yerine 7.2 receiver ve daha kaliteli speaker post'lara gidecektir. İleride SC serisinden erişebildiğinizi almanızı öneririm.

Birkaç hafta önce 8.1 leri kendi evimde test etme imkanı buldum.
    Tariflere gerçekten çok uyuyo.Tizleri yanık soluk donuk aynı hissi bende yaşadım.
    Magnat ların yerine koymuştum magnat fiyat ve ve model olarak daha düşük olsa bile bana daha çok keyif verdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

İyi tweeter yapamıyor demek doğru değil. Firmanın tercih ettiği ses karakteri ve eslestirdiginiz amfi ile ilgili. Mesela çok parlak çaldığı zaman da ben çok sevmem. Uzun süre dinlediğiniz de parlak sistem beni yoruyor. Detaylı ve dengeli olmalı bana göre.

Pek öyle değil...

Bir B&W hoparlörünü karşınıza koyun, herhangi bir modelini...
    Bir de Wharfedale'i...

Parlaklık başka şey, yetersizlik başka...
  • evet, sözün özü ne alayım hoparlör olarak? :)
    kullanım %95 film, %5 stereo.

bir de gelecekte hangi amfiye yönelmeliyim? bütçe max 2000-3000 tl...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Maalesef kıyas aynı seviyede olmamis. Ayrıca konu yetersizlik değil. Ses karakteri meselesi. Bir de hangi model dinlediniz bilemiyorum ama her firmanın giriş orta ve üst seviyesi vardır. Yetersiz diye genelleme yanlış olur.

• quote:

Maalesef kıyas aynı seviyede olmamis. Ayrıca konu yetersizlik değil. Ses karakteri meselesi. Bir de hangi model dinlediniz bilemiyorum ama her firmanın giriş orta ve üst seviyesi vardır. Yetersiz diye genelleme yanlış olur.

Bence de yetersizlik olmuş wharf ların tizleri..Ses karakteri ile alakası yok.

Yan yana 4 farklı speakerin içinde dinledim 8.1 leri.jbl yamaha magnat ve wharfedale.Kendi evimde kendi amfim ile.Ha onkyo ile uyumu dersek belki kabul görür...
  • Onkyo ile uyumu zaten yok. Fakat dinlediğiniz seri 8 ki bu seri en giriş modeli. Opus, Jade, Airdale dinlemenizi öneririm. Giriş model ile genelleme yapmak yanlış olur.

• Tamam tiz konusunda baslarinda etkisiyle pek ortaya cikip insani tirmalayacak kadar canli degil ama iyi bir anfi ile surmek de gerektigini dusunuyorum.

Bi-ware baglanti ve hakkini verecek anfi ile tizlerin kendine geldigini belirten forumdan arkadas var. 200 w lik gucu seven bir hoparlore 150w i bile veremezsen illaki biyerlerden kendini belli eder.

Kendim 9.6 larimi bir muddet ara vermek istedigimden satiyorum ama yer ayarlayabilsem ve apatman dairesinde olmasam satmayi kesinlikle dusunmem. Memur olunca surekli ev ve il degistirmek zorunda olmak gibi gicik birsey yok...

• quote:

Onkyo ile uyumu zaten yok. Fakat dinlediğiniz seri 8 ki bu seri en giriş modeli. Opus, Jade, Airdale dinlemenizi öneririm. Giriş model ile genelleme yapmak yanlış olur.

Dinlediğim diğer markalar da giriş seviyesi idi.Hatta 100 liralık magnat eşşek kadar 8.1 e göre çok çok daha iyi idi.
    Biara düşündim acaba 8.1 süremiyormu amfi diye ama öyle olmuş olsa idi tiz ler daha parlak çalardı....

Sizin söylediğiniz seriler farklıdır muhaakkak fiyat olarakta tabi.
    Ha birde valdus tan 9.6ya kadar aynı driverları kullanıyor warf.Benim bildiğim kadarı ile yanlış ta olabilir.
  • Dediğin gibi VR-400 ile 9.6 aynı driver kullanıyorsa, VR-400 alalım madem hem ucuz :))

Son soru, VSX-520 ile (yeni bir amfi alana kadar -en az 2 yıl-) wharf 9.6'ları düzgün sürebilir ve filmlerde detaylı ses alabilir miyim?

Amacım detaylı ve temiz ses. Adam yürürken, yaprağın hışırtısını seçmek istiyorum hoparlörden. Güç çok önemli değil, amfiden ses seviyesi olarak 60'ı geçemiyorum film izlerken...
    Sürücüler aynı değil. Speakerlar tamamen farklı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.