Şimdi Ara

LG 25' 25UM57 Ultra Wide IPS Monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
2
Favori
9.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu monitör nasıldır? Fiyatı bu tarz bir monitör için çok uygun. Üstelek IPS panel ve 5ms tepki süresi var. Açıkcası bana bu işin içinde bir bit yeniği var gibi geldi. Kullan var mıdır acaba bu monitörü?

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-25-25um57-ultra-wide-ips-monitor.html

• Arkadaşlar bu monitörlerde dünya genelinde kronik bir arıza mevcut.

Arıza basitçe "Screen Noise" olarak isimlendiriliyor LG tarafından ve dünya genelinde olmayan bir arızaymış gibi bir tavırları var.
    25UM57, 29um57 modellerinde tespitini yaptım.
    Problem şu: Monitörün kendi arayüzünden Reader 1, Reader 2, Photo yada Cinema modlarından birisi seçildiğinde video izlerken yada oyunlarda ekranın alt bölgesinde anlık kayma oluyor.

Sorun yazılımsal ve teknik servis tarafından kısa sürede çözülüyor.(LG ye bildirdim ve yeni yazılım çıkarttılar)

Tespiti için şu adımlar yeterli:
    1-Monitörü Cinema moduna alın.
    2-Facebook da herhangi bir video açın.(bu video ile kesin yapıyor, player farketmeksizin)
    3-Monitörün alt satırına dikkatlice bakın. Kayma dakikada 2 kez oluyor minimum.

Monitöre sahip olanlar deneyip sonucu yazabilirler. Ancak dikkatli bakın çünkü tespiti zor bir hata. Yazılımsal olduğu için ve bu monitörlerin tümünde aynı yazılım mevcut olduğu için arızanın bulunmaması düşük bir ihtimal.

Ek olarak hata videosu:https://www.youtube.com/watch?v=9M2XQUWWm-k
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tormintor

Arkadaşlar bu monitör nasıldır? Fiyatı bu tarz bir monitör için çok uygun. Üstelek IPS panel ve 5ms tepki süresi var. Açıkcası bana bu işin içinde bir bit yeniği var gibi geldi. Kullan var mıdır acaba bu monitörü?

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-25-25um57-ultra-wide-ips-monitor.html

21:9 monitör ultra geniş ekran. 29" olanın yüksekliği aşağı yukarı 23" 16:9 monitöre denk gelir. Bu bayağı küçük görmeden alma derim.

LG 25' 25UM57 Ultra Wide IPS Monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 23 Eylül 2015; 17:55:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1080p kullanıcısına yanıt
    Evet konuyu açtıktan sonra bir kaç videoya baktım gerçekten küçükmüş. Biraz daha para katıp 29'' almak daha mantıklı.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/lg-29-29um57-ultra-wide-ips-monitor.html

Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum, şuan 23'' kullanıyorum aslında oldukça da memnunum hem görüntü kalitesinden hem de görüş açılarından fln ama aklımda hep 21.9 ekran var, özellikle açık dünya oyunlarında çok daha keyifli olacağını düşünüyorum, fiyatı da şuan 1000tl ye hem de ips, çerçevesiz kasa fln, kendimi biliyorum almadan rahat etmicem, önceden 1500 ün altında yoktu 21.9 monitörler bu fiyata bu özelliklerle gelince ciddi manada düşünmeye başladım, bir iki güne gidip vatan topkapı da incelicem, 25'' olanı muhtemelen 21.5'' olanların genişletilmişi gibidir, 29'' daha ideal olur diye tahmin ediyorum, kullanan varsa yorumlarını da merak ediyorum çok

• 25 inc olanından almayı düşünüyorum ne dersiniz? kötü müdür?
  • Mertolozzi kullanıcısına yanıt
    Hocam 25'' olanın özellikleri gayet yeterli fakat ciddi manada küçük kalabilir, internetten almayı düşünüyorsanız bence önce gidip mağazada bi görün, en azından boyutunu anlarsınız
  • Mertolozzi kullanıcısına yanıt
    Özellik bakımında iyi. Ips olmasına rağmen tepki süresi yeterli derecede. Ama çok küçük sayılır. İki tane 17'' laptop ekranını yan yana koymuşsunuz gibi düşünün.
  • Tormintor kullanıcısına yanıt
    Hocam suan elimde imzamda yazili olan 23 inc aoc var. Onun yanina almayi dusunuyorum en azindan onun kadar buyuk degil midir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayı düşünüyorum arkadaşlar ne dersiniz? 25" mi 29" mi?
  • 25" olanından aldım kullanıyorum memnunum gayet eskiden 21,5" acer vardı boy olarak aynı en olarak da 20cm falan daha uzun ordan yola çıkın küçük falan değil.
  • bugün aldım gayet güzel memnunum ips olmasına rağmen gölgelenme olmadı bf3 ,csgoda gayet akıcı oynadım.geniş olmasıda çok güzel.program çizmek için zaten birebir fiyat uygun olunca aldım.hep sorunum olan ölü piksel çıkmadı ama ışık sızması var bu seferde atarım birazdan fotoğraf.
  • 25" olanını alanlar acaba ekranın yükseklik ve genişliğini yazabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

25" olanını alanlar acaba ekranın yükseklik ve genişliğini yazabilirler mi?

Dış çerçevesi ile birlikte 60x28
    Sadece Ekran 58.5x24.5

• 24.5 baya kısa kaldı. Elimdeki 20.1" monitörün ekran yüksekliği 27.3cm. 29" lik model daha uygun olur demek ki benim için onun ölçüleri 69x30cm https://youtu.be/9r84YiYT_0w?t=28s

Teşekkürler bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caga17

bugün aldım gayet güzel memnunum ips olmasına rağmen gölgelenme olmadı bf3 ,csgoda gayet akıcı oynadım.geniş olmasıda çok güzel.program çizmek için zaten birebir fiyat uygun olunca aldım.hep sorunum olan ölü piksel çıkmadı ama ışık sızması var bu seferde atarım birazdan fotoğraf.

Birkaç fotoğraf paylaşabilirsen iyi olur :D
  • Arkadaşlar bu monitörlerde dünya genelinde kronik bir arıza mevcut.

Arıza basitçe "Screen Noise" olarak isimlendiriliyor LG tarafından ve dünya genelinde olmayan bir arızaymış gibi bir tavırları var.
    25UM57, 29um57 modellerinde tespitini yaptım.
    Problem şu: Monitörün kendi arayüzünden Reader 1, Reader 2, Photo yada Cinema modlarından birisi seçildiğinde video izlerken yada oyunlarda ekranın alt bölgesinde anlık kayma oluyor.

LG 25' 25UM57 Ultra Wide IPS Monitör LG 25' 25UM57 Ultra Wide IPS Monitör

Sorun yazılımsal ve teknik servis tarafından kısa sürede çözülüyor.(LG ye bildirdim ve yeni yazılım çıkarttılar)

Tespiti için şu adımlar yeterli:
    1-Monitörü Cinema moduna alın.
    2-Facebook da herhangi bir video açın.(bu video ile kesin yapıyor, player farketmeksizin)
    3-Monitörün alt satırına dikkatlice bakın. Kayma dakikada 2 kez oluyor minimum.

Monitöre sahip olanlar deneyip sonucu yazabilirler. Ancak dikkatli bakın çünkü tespiti zor bir hata. Yazılımsal olduğu için ve bu monitörlerin tümünde aynı yazılım mevcut olduğu için arızanın bulunmaması düşük bir ihtimal.

Ek olarak hata videosu:https://www.youtube.com/watch?v=9M2XQUWWm-k

• Monitörü canlı olarak vatanda inceledim . 25 inch (25UM57) olan modeli kesinlikle görmeden almayin. Yüksekligi neredeyse bir karış...
  • kaç yıl garantili?

• yarın almaya gidicemde bilgi verebilirseniz sevinirim :)

1-) Alma nedenim 3ds max ve photoshoptur bunların yanı sıra genelde fps ve tps ayrıyaten mmporg tarzı oyunlarla vakit geçiririm.Bir sıkıntı yaşarmıyım(şuan led 1366x768 mavi ışıktan başka birşey görmedim bir monitörüm var)
    2-) Duvara asma aparatlarına uygunmudur
    3-)milletin bahsettiği şu ölü piksel muhabbeti nedir genelde olan bir sorunmuş nasıl anlaşılıyor şuana kadar hiç karşılaşmadımda

şimdiden teşekkür ederim sorularım bu kadar :)
  • Yorumlarynyz için te?ekkürler (!)
    Almak isteyen öteki arkada?lary bilgilendirmek için deneyimimi yazayym.
    Gittim vatana baktym monitör gayet yeterli büyüklükte tam alycaktym baktym öteki 21.5 inç monitörler gözüme çok büyük gözüktü fiyat olarakda 100 tl fark vardy aoc un ips ekrany yanyana koydurttum görevliye öyle böyle de?il beya fark var ama ben genede lg yi seçtim :)
    Do?ru yapty?ymy çizim yaparken anladym ayny anda iki programy çok rahat kullanabiliyorum. Oyunlarda ise içinde oluyorsunuz resmen :)
    Renk doygunlu?u yeterli beyazlar beyaz mavi y?yk YOK :)
    Abartyly renkler yok contrast yeterli diyebilirim bu fiyata yeterli :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.