Şimdi Ara

Volkswagen'in emisyon skandalı büyüyor (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.319
Cevap
21
Favori
215.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sence bu gerçek olabilir mi yoksa benim gözlerim dumanlı mı görüyor araç 2015 model highline aramis taramis usb girişini bulamamis gibi eleman

Hocam, kol dayamanin ici bombos, aracim 15 highline. Saygilar

1.4 Tsi 122 Hp Manuel Highline Golf 7 (2015)
    Renk Beyaz
    PB4 14 yöne hareketli ergo active koltuk
    PS1 Panoramik açılır tavan
    PXB Bi-Xenon Plus
    WD1 Alarm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Sence bu gerçek olabilir mi yoksa benim gözlerim dumanlı mı görüyor araç 2015 model highline aramis taramis usb girişini bulamamis gibi eleman

Renk Beyaz
    PXB Bi-Xenon Plus
    WD1 Alarm

Sanırım usb çıkışı yok hocam.

Onun yerine sd kart girişi var sanırım.

Ama highline da olmalıydı bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmak istemezdim ama usb giriside opsiyonel ve ücretli olabilir tekrar sordum onların clubda emin olmak için şaka gibi yeminle bir flüt kaç para diyesim geldi şimdi
  • VW ayarı kaçırdı zaten bakalım daha neler olacak??
  • quote:

Bunu yazmak istemezdim ama usb giriside opsiyonel ve ücretli olabilir tekrar sordum onların clubda emin olmak için şaka gibi yeminle bir flüt kaç para diyesim geldi şimdi

yeni gelen araçlarda standart. ücretini de ayrıca alıyorlar ancak.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Bir yaşıma daha girdim peki ne kadar bir ücret alıyorlar altı üstü usb girişi ayıptır yahu koskoca firma
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Doğu banktan SD kartı USB girişi yapan bir dönüştürücü alırsanız en fazla 10 liradır
    Tabi orjinal donanım isterseniz fiyatı siz tahmin edin.

Bu arada SATILIK AZ KULLANILMIŞ Bentley ve Lamborghini varmış...

VW skandalın maliyetini karşılamak için aldığı krediyi ödeyemezse bu markaları satması sözkonusu olabilirmiş.

http://www.otopark.com/2015/12/08/vw-grubu-luks-markalari-elden-cikartabilir/

• quote:

Orijinalden alıntı: buklamania

Doğu banktan SD kartı USB girişi yapan bir dönüştürücü alırsanız en fazla 10 liradır

VW skandalın maliyetini karşılamak için aldığı krediyi ödeyemezse bu markaları satması sözkonusu olabilirmiş.

o dönüştürücü sd kartları usbye takmak için. sd kart slotuna usb takamazsın.

• quote:

Bir yaşıma daha girdim peki ne kadar bir ücret alıyorlar altı üstü usb girişi ayıptır yahu koskoca firma

250tl civarında bişey vergiler hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

250tl civarında bişey vergiler hariç

Madem illa alacaklar para bari bir adet kolçağın içine standard ekle parasinida satis fiyatına ekle kimse anlamasın. Basit bir Usb girisini opsiyonel listesine eklemeleri ve 250 tl veya üzeri bir meblağ talep etmeleri gerçekten saçma bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 10 Aralık 2015; 13:23:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: buklamania

o dönüştürücü sd kartları usbye takmak için. sd kart slotuna usb takamazsın.

Mevcutta piyasada neler var bilmiyorum ama teknik olarak USB ile SD arasında dönüşüm sağlanabiliyorsa bu iki taraflı olarak yapılabilir. Bu da çok maliyetli bir işlem değildir. En azından 250 TL + vergi bu işlem için çok bence.

Ayrıca sonradan takılabilmesi mevcutta sistemin buna uygun olduğunu gösteriyor, anakart üzerinde giriş kısmı olmasa sonradan ekleme yapmazlar, ya da anakartı değiştirmek için daha fazla ücret isterler.

Zaten sıkıntıda böyle basit şeyler için fazla ve ek ücret talep etmeleri.

• Her şey bitti sıra usb'ye geldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Renk Beyaz
    PXB Bi-Xenon Plus
    WD1 Alarm

Volkswagen'in emisyon skandalı büyüyor

• VW yalancı çoban misali artık ne dese inanılmaz, kendi etti kendi buldu ne diyelim??
  • Negatiwe kullanıcısına yanıt
    Sizden ne kadar ücret aldılar bu basit usb cikisi icin diger araclarda 2 adet standard var hatta bazı araclarda 2 adet 12V cikisi bile standard arac ici ve bagajda
  • vw'da her şey standart. aşk, nefret, hile ve de ihtiras! hem de 32 kısım tekmili birden
  • Dikkatimi çeken bir başka durum ise sürekli reklamlarının cikmasi son 2 aydır reklamlari parsellemişler gibi
  • quote:

Dikkatimi çeken bir başka durum ise sürekli reklamlarının cikmasi son 2 aydır reklamlari parsellemişler gibi

paçaları tutuşuyor galiba
  • Volkswagen yeni yapılanmaya gidiyor
    Egzoz gazı skandalıyla zor günler geçiren Alman otomobil devi Volkswagen (VW) yeni yapılanmaya gidiyor. Şirketin içinde bulunduğu durumu bir basın toplantısıyla değerlendiren VW yönetimi, başka skandalların önlenmesi amacıyla yeni yapılanmaya gidileceğini açıkladı.

VW CEO’su Matthias Müller’in ifadelerine göre, özellikle yeni teknolojilerin geliştirilmesinde sıkı kurallar uygulanacak ve manipülasyonların önüne geçmek için ikinci bir kişinin onayı gerekli olacak.

VW TARİHİNİN EN BÜYÜK KRİZİ
    Basın toplantısında egzoz gazı skandalını şirket tarihinin en büyük krizi olarak değerlendiren VW Denetim Kurulu Başkanı Hans Dieter Pötsch, krizin sonuçlarının muhtemelen önemli olacağını söyledi. Frankfurter Allgemeine Zeitung’un bildirdiğine göre, son iki ayda sıkıntılı günler geçirdiklerini kaydeden Pötsch, gelecekte emisyon değerlerinin ölçülmesi işlemini bağımsız kişilere yaptırmak istediklerini açıkladı.

KRİZİ DEĞİŞİME DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ

Skandalın VW’yi Otomobil endüstrisindeki rekabetin dışında bırakmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan VW CEO’su Matthias Müller, “Mevcut skandalı çözmek için her şeyi yapıyoruz. Krizi, Volkswagen’in ihtiyacı olan değişim için bir katalizör olarak kullanmak istiyoruz” diye konuştu. Müller, VW’nin Wolfsburg, Ingolstadt, Stuttgart ve diğer merkezlerdeki bilgi birikimi ile “Yeni bir Silikon Vadisi” oluşturması gerektiğini söyledi.

KRİZİ ÜÇ ŞEY NEDEN OLDU

Krize üç şeyin yol açtığına dikkati çeken VW Denetim Kurulu Başkanı Hans Dieter Pötsch, bunların bireysel suistimal, süreçteki zayıflıklar ve şirketin bazı bölümlerinde kural ihlallerine tolerans gösterilmesi olduğunu dile getirdi.

450 UZMAN KRİZİ ARAŞTIRIYOR- NİSAN’DA AÇIKLIĞA KAVUŞABİLİR

Pötsch’ün ifadelerine göre, VW bünyesinde krizin açıklığa kavuşturulması için 450 uzman görev yapıyor. Kurum içi çalışmaların yanı sıra bir Amerikan kurumu da skandalı dışarıdan inceliyor. Şu andaki veriler ışığında kimseyi sorumlu olarak göstermenin doğru olmayacağını hatırlatan Pötsch, araştırma sonuçlarının netleşmesi gerektiğini söyledi. Pötsch, 21 Nisan 2016 tarihinde yapılacak Genel Kurul toplantısına kadar krizi aydınlatmayı umduklarını belirtti.

• VW prestij atağında

Egzoz manipülasyonu yüzünden köşeye sıkışan VW krizden kurtulmanın yollarını arıyor.

Emisyon skandalı yüzünden aylardır adı manşetlerden inmeyen Alman Volkswagen (VW) holdingi skandalı unutturmak için iddialı bir program hazırladı. Holding yönetim kurulu başkanı Matthias Müller şirketin Wolfsburg'daki merkezinde düzenlediği basın toplantısında dizel motorlu milyonlarca otomobil yüzünden patlak veren emisyon krizinin VW'yi sarsmayacağını söyledi. “İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak için elden geleni yapıyoruz, ancak krizin şirketimizi felç etmesine göz yummayacağız” diyen Müller sözlerini, “Durum ne kadar ciddi olursa olsun, bu şirket batmayacaktır”, diyerek sürdürdü.

Volkswagen yönetim kurulu başkanı emisyon testlerinin bundan böyle şirketle bağı olmayan bağımsız şirketlere yaptırılacağını duyurdu.

Volkswagen yönetim kurulu başkanı Matthias Müller
    VW'nin dizel motorlu otomobillerinde manipülasyon yaptığının ABD makamları tarafından ortaya çıkarılması şirketi tarihinin en ağır krizine sürüklemişti. Bütün dünyada satılan 11 milyon otomobile azot oksit miktarını statik egzoz testinde yasal sınırın altında gösteren, normal seyir halinde ise emisyonun limiti yüksek oranda aşmasını sağlayan bilgisayar programı yüklenmişti. Skandal yüzünden itibarı zedelenen Alman şirketinin satışlarında düşüş olacağı tahmin ediliyor. VW hatalı otomobilleri servise çağırarak düzelteceğini duyurmuştu. VW'e yüklü para cezası kesilmesi ve tazminat davası açılması bekleniyor.
    VW denetleme kurulu başkanı Hans Dieter Pötsch kasıtlı yanlış davranma, üretim sürecindeki zaaflar ve şirketin bazı ünitelerinde kuralların ihlal edilmesinin manipülasyona zemin hazırladığını söyledi. Pötsch bundan böyle geliştirme çalışmalarında karşılıklı kontrol kuralının uygulanacağını duyurdu. Denetleme kurulu başkanı işletme bünyesindeki incelemelerin 2016 yılına sarkacağınıve 21 Nisan'daki hissedarlar toplantısına kapsamlı bir rapor sunulacağını söyledi.
    Manipülasyonu zorlaştırmak için çeşitli önlemler üzerinde durduklarını belirten Hans Dieter Pötsch manipülasyona aktif katkıda bulunanların sayısının fazla olmadığını, yazılım bölümünde çalışanların elektronik kayıtlarının incelendiğini ve araştırma kapsamında 87 VW personelinden sözlü ifade alındığını sözlerine ekledi.

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.