Şimdi Ara

SSD pazarı geçen yıl 15.1 milyar dolar büyüklüğe ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• SSD pazarı geçen yıl 15.1 milyar dolar büyüklüğe ulaştı

Yeni ve potansiyeli olan bir sektörün kısa süre içerisinde üreticiler tarafından fark edildiğini ve devasa yatırımların yapıldığını görüyoruz. Buna en iyi örneklerden birisi SSD sektörü. Sektör geçen yıldan itibaren hızlı bir büyüme sürecine girdi. 

Yapılan analizlere göre geçen yıl SSD sektörü 15.1 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Son kullanıcı SSD modelleri gelirin yüzde 88.1'ine sahip olurken pazarın da yüzde 68.7'sine hakim oldu. Bununla birlikte analiz içerisine iPad gibi mobil cihazlarda bulunan flash tabanlı depolama bellekleri de dahil ediliyor. 

Fiyatların yüksek olması tüketicilerin daha düşük kapasiteli modellere yönelmesine sebep oluyor. Pazarda 80GB ve altı kapasitelere sahip olan SSD modelleri yüzde 36.3 paya sahip. Pazardaki en popüler modeller ise SATA arayüzüne sahip olanlar. Yine SSD gelirlerinde yüzde 57 ile Asya Pasifik bölgesi en büyük paya sahip. 

SSD pazarının önümüzdeki yıllarda da hızlı bir büyüme içerisinde olacağı tahmin ediliyor. Yıllık ortalama yüzde 40 büyüme hızı ile bu yıl 21 milyar dolar pazar değerine, 2022 yılında ise 229 milyar dolar pazar değerine ulaşması bekleniyor. Yine 2022 yılına kadar PCIe tabanlı SSD modellerinin yüzde 61.2 ortalama ile büyüyeceği ifade edilirken, kurumsal tarafta SAS ve PCI-E SSD segmentlerinin de SATA SSD segmentini geride bırakacağı tahmin ediliyor.  

• Haberde daha ilginç olan bence, sadece bu sene değil 20242022'ye kadar her sene, kesintisiz %40 büyüme beklediklerini söylemeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 23 Eylül 2015; 11:40:43 >
  • Ssd gerçekten çok güzel bir şey. Umarım rekabet artar, daha kaliteli ve ucuz ssd'ler kullanırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Depolama alanları artsın artık bu vicdansızların. Ev kullanıcısı için 512 gb, 1tb lüks olmamalı.

• ssd harika birşey umarım fiyatlar ucuzlar rekabet çerçevesi oldukça düşecektir
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    500 / 512GB modeller, 400 Lira civalarına inmesi gerek ülkemizde.
  • 256 gb lık ssdlerı 100 tl ye alabıldıgımde cok memnun olucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

256 gb lık ssdlerı 100 tl ye alabıldıgımde cok memnun olucam

Çok uçmuşsun da en güzeli şöyle olur, 128GB - 150 TL, 240GB - 250 TL, 512GB - 400 TL, 1TB - 650 TL.

SSD gerçekten muazzam birşey, SSD kullananlar birdaha severek HDD sistemi kullanamazlar açık ve net... Gelişsin, rekabet artsın, daha iyi ürünler çıksın.
  • quote:

Hmm.Valla fazla demişsin.50 tl de anlaşalım.Hatta direk bedava olsun.
  • fiyaları düşse de herkes kullanabilse iyi olacak
  • bedava dağıtıldığında memnuniyetle alıcam.
  • dolar bu kadar yüksek değilken almıştım =) almayanlar için bütçelerine uygun model almalarını tavsiye ederim. laoptop da artık hdd sesi ve titreşim yok. fan düşük devir çalıştığı zaman 0 ses de kullanmak, internet de dolanırken güzel bir duygu =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 23 Eylül 2015; 19:53:25 >
  • fiyatlarında daha da düşmesi lazım
    bide dolar düşse
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Çok uçmuşsun da en güzeli şöyle olur, 128GB - 150 TL, 240GB - 250 TL, 512GB - 400 TL, 1TB - 650 TL.

SSD gerçekten muazzam birşey, SSD kullananlar birdaha severek HDD sistemi kullanamazlar açık ve net... Gelişsin, rekabet artsın, daha iyi ürünler çıksın.

Amazondan 240 gb ssd yi 202 liraya getirebiliyorsun 64 dolara:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gently weeps G kullanıcısına yanıt
    Dostum TR'nin en büyük Amazon konusu bende zaten, iki tane de SSD aldım oradan.

Ben bunları TR pazarı için yazdım. Bu saatten sonra TR'den biraz zor parça alırım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 24 Eylül 2015; 1:42:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat
    quote:

Orijinalden alıntı: einhander 256 gb lık ssdlerı 100 tl ye alabıldıgımde cok memnun olucam
    Çok uçmuşsun da en güzeli şöyle olur, 128GB - 150 TL, 240GB - 250 TL, 512GB - 400 TL, 1TB - 650 TL. SSD gerçekten muazzam birşey, SSD kullananlar birdaha severek HDD sistemi kullanamazlar açık ve net... Gelişsin, rekabet artsın, daha iyi ürünler çıksın.
    Amazondan 240 gb ssd yi 202 liraya getirebiliyorsun 64 dolara:)

Ben hiç göremedim 64 dolarlık SSD. Link vermeniz mümkün mü ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.