Şimdi Ara

ricoh driver sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
16.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ricoh Sp 111 yazıcımın driverını bulamadım.
    Bilgisayarda cd sürücü olmadığı için kutudan çıkan cdyi kullanamıyorum.
    ürünün sitesindeki driverı da indirdim ama inen klasörde hiç autorun veya exe dosyası yok. dolayısıyla indirdiğim şeyi de kuramadım.
    win 10 kullanıyorum.
    elinde bu cihazın driverının exe hali olan varsa bir yerlere upload edebilir mi?

• http://support.ricoh.com/bb/html/dr_ut_e/ra/model/sp111/sp111hu.htm

Bu adrese girin. Windows 10 ile Windows 8.1 yazılımı birbirine uyuyor.
    Orada işletim sistemine tıklayınca iki yazılım var.
    İkisini de indirin.
    Çalıştırınca C:\temp\ismini hatırlamadığım bir kısaltma diye bir yer yazan pencere gelecek. Unzip'e basın. Sonra o klasörü açıp. içindeki exe yi kurun.
    Daha sonra küçük olan dosyayı da bu şekilde unzip yapın.
    Yazıcılar ve tarayıcılar bölümüne girin.
    Yazıcı ekle dedikten sonra listeden seçeceğim disketi var diyerek Unzip dediğiniz klasörü gösterin.
    Ondan sonra RICOH markası altında driver yüklenmiş oluyor SP111'i seçip tamam dedikten sonra yazıcı kurulmuş olacaktır.

• Quattro kullanıcısına yanıt
    tamamr hocam teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Hocam merhaba hort olacak ama bir sorunum var. Winrar yüklü pcde Dediğiniz gibi dosyayı indirdim c:temp isimli biyere çıkar diyorum tamamlandı diyor ama dosya yoluna gidiyorum hiçbirşey yok. Masaüstüne çıkar diyorum yine çıkarıldı diyor ama masaüstünede birşey gelmiyor bir öneriniz varmı?

O şekilde çıkarması lazım.
    C:\Ricoh\ deyip unzip dediğinizde orada dosya oluşmuyor mu yani? Çok garip...
    Başka makinede çıkartıp bir belleğe atıp makinenize takıp kurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Virüs programı engelliyormuş. Smart organizing yükledim. Yanlız driver yok. Onun içinde üstte dediğiniz şekilde windows 8.1 driver dosyasını indirdim fakat exe yok ondada unzip diyince dısk1 diye bir klasör çıkardı.

Edit: Aygıt yöneticisinden sürücü yazılımını elle güncelleştir seçenegiyle halletim teşekkürler.

Teşekkürler beni de çok uğraştırmıştı, en son aygıt yöneticisinden kolayca hallettim
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar hort yapıyorum ama bu ricoh sp111 yazıcıdan bende aldım. win 10 yüklü bi türlü tanıtamadım. windows bulamıyor yazıcıyı. win 10 ve 8.1 driver ı da indiriyorum ama indirdigim dosya icinde exe yok kurulum yapabilmem icin. cd usb hızlı kurulumda cihazı bulmuyor. ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek kimse var mı?
  • doktorx10 D kullanıcısına yanıt
    Aygit yoneticisinden tanitmayi deneyin. Aygit yoneticisinden surucuyu guncelle deyip indirdiginiz driveri gosterin. Bu yolla bsska yazicilar oluyordu. Bi deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de aynı sorun var.Söylenenleri yaptım ama olmuyor çalışıyordu birden bire usb görmemeye başladı.Format bile attım, nafile.Bir arkadaş halletim demiş ama ayrıntılı şekilde yazmamış sağolsun.
    Başka yardımcı olacak var mı :(
  • bende acer laptop var ama laptopda usb2 çıkışı yok usb3 çıkışı bu yazıcıyı takınca bilgisayar usb2 ye bağlayın diyor yazıcıyı tanıtmanın bir yolu varmı usb 3 tanımıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

http://support.ricoh.com/bb/html/dr_ut_e/ra/model/sp111/sp111hu.htm

İkisini de indirin.
    Çalıştırınca C:\temp\ismini hatırlamadığım bir kısaltma diye bir yer yazan pencere gelecek. Unzip'e basın. Sonra o klasörü açıp. içindeki exe yi kurun.
    Yazıcı ekle dedikten sonra listeden seçeceğim disketi var diyerek Unzip dediğiniz klasörü gösterin.
    Ondan sonra RICOH markası altında driver yüklenmiş oluyor SP111'i seçip tamam dedikten sonra yazıcı kurulmuş olacaktır.

acil yardım. hocam ne yaptıysam bu yazıcıyı bir türlü vin7 (32bit) bilgisayarıma kuramadım. lütfen yardım edin delirmek üzereyim. yazıcıyı kuruyorum. yazdıra basınca hata yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah9905

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

http://support.ricoh.com/bb/html/dr_ut_e/ra/model/sp111/sp111hu.htm

İkisini de indirin.

acil yardım. hocam ne yaptıysam bu yazıcıyı bir türlü vin7 (32bit) bilgisayarıma kuramadım. lütfen yardım edin delirmek üzereyim. yazıcıyı kuruyorum. yazdıra basınca hata yazıyor.

Başka bir bilgisayarda driver kurulumunu yapıp deneme şansınız oldu mu?
    Bir yerde hata yapmış olmalısınız.

• Dediginizi yapıp donus saglayacagim tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedense Driveri yazıcılar kategorisi seçerek yükleyebildim ne lanet bir yazıcıymış esir etti beni.
  • Ben sorunu hallettim laptop da sorun yokmuş.Yazıcı anakart arızası nedeniyle oluyormuş bu sorun.ricoh servisi yeni yazıcı verdi.Ayrıca servise kargo ile gönderiyorsunuz ricoh firması kargo ücretini de kendi ödüyor anlaşması varmış bilginiz olsun.Bu sorunu yaşayanlar hiç uğraşmasın direkt yazıcının firması ile görüşsün.
  • İnternette driver bulunarak olmadı o kadar uğraştım. evde şans eseri cd sini buldum sıkıntısız yükledim.
  • Konuya bir soru da ben ekleyeyim. Pcye xp kurdum.

Driver vistadan başlıyor. Yok mu tanıtmanın yolu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ricoh neden sorunlarını çözmede yardımcı olmuyor bize. SP111 yazıcı var ve windows 7 home basic yüklü laptopuma bir türlü yükleyemedim. yazılımı var fakat imza sorunu çıkıyor. lisans düzgün imzalanmamış hatası alıyorum. Bilgisayarı f8 ile yeniden başlatıp dijital imza uyarısını kaldır ile girdim ama yine de olmadı. cmd ile imza kaldırma işlemini yaptım olmadı. ayrıca windows için imza sorunu çözmesi için güncelleme yamasını uyguladım ama sorun hala devam ediyor. En büyük sorun da yepyeni yazıcıyı kullanamamış olmam. CD si olsa şıp diye çalışacağından eminim ama CD de evde kayboldu (annem bir yere kaldırmış) 2 gün aradım bulamadım. Bu sorunu teamwiewer ile halledebilecek babayiğit (bayan da olur) bir arkadaş arıyorum. Aklıma bu yazıcıyı alan kişilere ulaşıp cd sini ödünç almak da gelmedi değil hani çok yazdım sanırım. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
     ricoh driver sorunu

• Arkadaşlar merhaba, bende ricoh aficio mp 161 L fotokopi makinesi var bir türlü driverini kuramadım. Burada belirtilen çözümleri denedim ama gene olmadı. Driverini kurarken''Printer name is empty'' uyarısı geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• Mavi ve kırmızı ışıklar ikisi birden yanıyor sürekli ve cihaz çalışmıyor var mı çözümü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.