Şimdi Ara

50Mbit superonline ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhaba. Okul gereği Kayseri'ye taşındım. 1 hafta önce 50mbit Superonline Fiber internet bağlattım. Dün CS:GO oynadım fakat Ankara'da 25mbit internette en fazla 60ping alırken şimdi 90-120 arası pinge sahibim. Superonline aradım pinginiz normal dediler ama bence kesinlikle normal değil. 7M kablo kullanıyorum 1 metrelik ile de denedim sonuç demişmedi. Sizce sorun ne olabilir ? Çözümü var mıdır ?

Bazen de 62 çıkıyor ping. Google'a ping attığımda ise genelde 65-75 arası çıkıyor sonuç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Queloon -- 22 Eylül 2015; 13:22:40 >

• Pingtest ten frankfurt'u seçip test yapabilir misin?
  • Bence de bir problem yok. Girdiğin serverdan dolayı bence pingin yüksektir. Bir komut vardı maç aradığında pingine göre buluyor idi serverı öyle dene. max_ping 60(istediğin max ping) gibi bir şeydi o komuta bak. Tavsiyesi olan arkadaşlarıda bekliyoruz ping düşürmek için yazmaktan üşenmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E8F2C31A -- 22 Eylül 2015; 14:41:35 >
  • Ankara'dan Kayseri'ye taşındım, Ankara'da 25mbit internet ile Speedtestte maximum 15ping çıkıyordu şimdi 50mbit internet ile bu değerleri alıyorum bence pek normal değil.
  • Şöyle düşünerek normal dedim: Ankaranın altyapı ve oradaki server sayısı kayseriden fazla olduğu için(yakınlıkta fark yaratır), google dan 65 ping kayseriden normal bence ve frankfurt tan ise biraz fazla olabilir. Onun haricinde hız farkı download artsada upload değişmiyor o kadar etkilemez gibime geldi.
    EDİT:adana nerden aklıma geldiyse adana adana yamışım. Bu arada dikkat edersen kayseride server yok speedtest in en yakın ve en iyi servera bağlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E8F2C31A -- 22 Eylül 2015; 15:27:03 >
  • Kayseride oturmama rağmen Speedtest Adana olarak gösteriyor belki ordan aklınıza gelmiştir
  • Google 40ms, youtube 23ms, eksi 13ms, dh 50ms, Frankfurt 49 ms alıyorum ben Ankara'dan. Sol'un pop nokta konfigürasyonları oturmamış. Ttnet daha stabil evet.
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    İnterneti de 1 hafta önce taahhütlü olarak bağlattık. İptal de edemiyorum.
  • Queloon kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Ankara'dan Adana'ya daha düşük bağlanıyorum. Bilgisayarınızda bir sorun olmasın?

Bu da Frankfurt Vodafone testi

Hocam Ankara, İstanbul,İzmir vs superonline serverındaki pingleriniz ne durumda

• Bendede ayni sorun var.Sehir ici olmasina ragmen 31-40 ping arasi cikiyor superonline fiberde.

Ariyorsun sorun yok diyorlar ama daha sehir icine bu kadar ping atan iss yurtdisina nasil iyi ping atsin ? Normalde frankfurta 40-50 arasi atmasi lazim ama benimde 75-120 arasi degisiyor.Superonline ping konusunda gercekten sorunlu.Ideal sehir ici ping 10-15 en fazla olmali ama bizimkisi 2 katindan yuksek.Tabi Turkiye'nin sorunu insanlari adam yerine koymamak isini duzgun yapmamak oldugu icin bu pinge normal diyorlar.Ben taahhut bitince ttnet adslye gececegim 45 ping veriyor.Cs goda gercek ping konsola net_graph 1 yazinca cikar scoreboardtaki her zaman daha dusuk gosterir.

Pcde sorun yok diye dusunuyorum hani oldugunuda anlamak nasil olur bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modem arayuzundeki ip ile internete çıktığınız ip farklıysa SOL M.hizmetlerini arayıp Carrier Grade Nat ten çıkmak istediğinizi söyleyin. Bazen kötü IP havuzuna denk geldiğinizde olabiliyor böyle durumlar. Musteri temsilcisine Carrier Grade Nat ten çıkmak istiyorum online oyun oynuyorum ping yüksek oluyor diyin. Uzatıcaktır yok almanya server yok hangi oyun falan filan diye siz net konuşun. IP havuzundan çıkmak istediğinizi belirtin kendi IP adresimle çıkmak istiyorum diyin. Forumda CGN superonline diye aratirsaniz benzer konulara denk gelirsiniz. Detaylar mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyundan konsolu aç ve bu komutu yaz;
    mm_dedicated_search_maxping 75

Bu kod sayesinde en fazla 75 pingli maçları bulucak.
  • Yukardaki arkadasin da dedigi gibi cgn ip'de iseniz ping kotu yansiyabilir. Mh yi arayip port yonlendirme yapamiyorum beni ortak ip havuzundan cikarin deyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankaradayken yine superonline kullanıyorumda pingim en fazla 10 çıkıyordu.Ama şuanda 62-60-47-46 görüyorum hep. Hat sahibi arkadaşım şuan şehir dışında gelince halletmeye çalışacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Hocam ben Ankara'dan Adana'ya daha düşük bağlanıyorum. Bilgisayarınızda bir sorun olmasın?

Bu da Frankfurt Vodafone testi

Hocam Ankara, İstanbul,İzmir vs superonline serverındaki pingleriniz ne durumda

Bilgisayarda bir sorun yok keşke taahhütlü bağlanmasaydım hemen iptal ederdim.

• hocam bende kayserinin talas ilçesinden bağlanıyorum ping durumum bazen 1 çıkıyor bazen 10 çıkıyor ama daha üste çıkmıyor
  • enesshn18 kullanıcısına yanıt
    Superonline mi kullanıyorsun ? ve tam olarak talasın neresindesin?
  •  50Mbit superonline ping sorunu

• Kocaeli - Frankfurt (SolFiber 20Mbps(Arka planda steamde DL açıktı test sırasında ))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.