Şimdi Ara

iPhone 6S'in ilk test sonucu ortaya çıktı, A9 yüksek performansı ile dikkat çekiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
3.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6S'in ilk test sonucu ortaya çıktı, A9 yüksek performansı ile dikkat çekiyor 

Apple kısa bir süre tanıttığı yeni iPhone modelleri için ön siparişleri toplamaya başladı. Siparişlerin ulaşması için henüz erken ancak "Adrienne" adındaki bir Twitter kullanıcısı ön siparişini verdiği yeni iPhone 6S'e biraz erken kavuşmuş. Sevkiyatta yaşanan bu karışıklık da iPhone 6S'in test sonuçlarını erkenden görmemize izin verdi.

Kullanıcının yayınladığı GeekBench sonuçlarına bakarsak Apple A9 işlemcisinin tek çekirdek performansı "2413" seviyelerinde. Bu rakam işlemcinin tek çekirdek performansında Note 5'in Exynos 7420'inden ~ %50, Qualcomm'un Snapdragon 810'undan ~%90 daha hızlı olduğunu gösteriyor. Macbook'da kullanılan Core M işlemciler ile kıyasladığımızda ise iki platformun kafa kafaya yarıştığını görüyoruz.

iPhone 6S'in ilk test sonucu ortaya çıktı, A9 yüksek performansı ile dikkat çekiyor

Apple, etkinik sırasında yeni nesil yongasetini bir önceki nesle göre kıyasladığında işlemci tarafında %70, grafik birimi tarafında %90'lık bir performans artışından bahsetmişti. iPhone 6'nın GeekBench sonuçlarıyla kıyasladığımızda da bu artışın gerçekten yaşandığını çok net bir şekilde görebiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 6S modelinin TENAA sayfasında ise işlemcinin çift çekirdekli ve 1.8 GHz frekansında çalıştığı ortaya çıkmıştı. (A8 işlemcilerinin saat hızı 1.4 GHz). Bu bilgilere ve ilk test sonuçlarına bakarsak 14 nm üretim sürecine sahip 64 bitlik A9 yongasetin Apple'ın vaatlerini karşılayacak gibi görünüyor. Akıllı telefonun test örneği ofisimize ulaştığında, tüm detayları bulabileceğiniz incelemeye yine www.donanimhaber.com adresinden ulaşabileceksiniz.

• An itibariyle 2000+ TL Android Cihaz Kullanıcıları:

Gelsin eksiler
  • fx3169 kullanıcısına yanıt
    +1 Katılıyorum. "Ona okadar para vercenize note 5 alın" diyenleri görelimm...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her zamanki gibi çıktığı zamanın en güçlü telefonunu yapmış apple.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx3169

An itibariyle 2000+ TL Android Cihaz Kullanıcıları:

Gelsin eksiler

Verdim + nı kardeş

• Paylasilan görsellerde "2413" diye bir deger yok :)
  • Her zaman söylüyorum Apple Arm mimarisi işlemci sektöründe rakiplerinin 2 nesil önünden gidiyor. Tıpkı X86 mimarisindeki mevcut intel-AMD rekabeti gibi oldu. İntel mimari kasıyor, AMD çekirdek ve ghz kasıyor ve fiyat performansa oynuyor. Ancak böyle tutunabiliyor piyasada.

Rakiplerinin 8 çekirdek ve 2.0ghz+ hızlarda yaptığı işi 1.8 ghz ile çalışan iki çekirdek ile yapıyor. Gerçekten inanılmaz.

Ben asıl şimdi A9x in sonuçlarını merak ediyorum. Bir de 3 çekirdek mi 4 çekirdek mi olacak?

Bemim tahminime göre A9x; her biri 2.0ghz hızında çalışan 3 veya küçük bir ihtimal de olsa 4 çekirdekli işlemci olacak.

Bu durumda geekbenchten alacağı skorlar şöyle olur yaklaşık;

Tek Çekirdek: 2.550 - 2.600
    Çoklu Çekirdek: 6.500 - 7.000 (3 Çekirdekli olursa)
    Çoklu Çekirdek: 8.500 - 9.000 (4 Çekirdekli Olursa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 22 Eylül 2015; 13:35:52 >
  • alibotan kullanıcısına yanıt
    Düzenledim, farklı fotoğrafları birleştirmişim
  • önemli olan çoklu çekirdek sonuçları değil mi. Biz tek çekirdek mi kullanıyoruz telefonları.
  • İksinosssscular,zanzungcular isyanda.Ana konularda ağlayıp duruyorlar bunlara basacan 10ghz iksinıosss işlemciiii 6 çikolayt rem falan bunlar anca ondan anlar.Bunların donanım anlayışı kağıt üzerinde zaten zanzungta bunlara kağıt üstünde görünen donanım vadediyor.

Edit:5 ay note4 kullandım,şuan başka bir marka kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-97084050D -- 22 Eylül 2015; 13:47:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullanici1234tr

İksinosssscular,zanzungcular isyanda.Ana konularda ağlayıp duruyorlar bunlara basacan 10ghz iksinıosss işlemciiii 6 çikolayt rem falan bunlar anca ondan anlar.Bunların donanım anlayışı kağıt üzerinde zaten zanzungta bunlara kağıt üstünde görünen donanım vadediyor.

bu apple -samsung kavgası nedir anlamıyorum. Gören de babanızın şirketleri sanar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fast Rise -- 22 Eylül 2015; 13:52:05 >
  • iPhoneları sevmem fakat performansına kesinlikle laf edilemez. Sevmememin sebebi de birçok kişi gibi sistemde kısıtlamalar olması tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: US_Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: kullanici1234tr

İksinosssscular,zanzungcular isyanda.Ana konularda ağlayıp duruyorlar bunlara basacan 10ghz iksinıosss işlemciiii 6 çikolayt rem falan bunlar anca ondan anlar.Bunların donanım anlayışı kağıt üzerinde zaten zanzungta bunlara kağıt üstünde görünen donanım vadediyor.

bu apple -samsung kavgası nedir anlamıyorum. Gören de babanızın şirketleri sanar.

İkisininde canı cehenneme dostum.Benim anlamadığım dün znzng note4 ana konusuna 1 mesaj yazdım millet kudurdu bildiğin.Ne bu kavga anlamıyorum,babalarının firması gibi savunuyorlar.Bende buna ayar olduğum için yazayım dedim buraya.Bu arada iki firma kıyaslanamaz arada statü farkı var.
  • tek çekirdek performansı baya artmış ama çoklu çekirdekte hala android önde
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx3169

An itibariyle 2000+ TL Android Cihaz Kullanıcıları:

Gelsin eksiler

Haklı olanın hakkı verilir kardeşim.
    +1
  • 8 çekirdekli işlemcileri tek çekirdekte resmen yemiş bu yazılımın gücünü ortaya koyuyor 8 çekirdekli bir apple ürünü düşünemiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazyboy91 -- 22 Eylül 2015; 14:08:00 >
  • gene başlamışlar elmayla armutu kıyaslamaya. en son bir iphone konusunda bir yorumcu iphone kullanmayı bilmediğimi söylemişti ve ben madem sen biliyorsun şu sorularımı cevapla demiştim bir tane cevap gelmemişti. bilinçsizce IOS alanlar olduğu gibi bilinçsizce Android alanlar da var tabi ki. ama bilinçli alanlar elbette bir şeylerin hesabını yaparak alıyorlar bu telefonları. gerek yok böyle tartışmalara. isteyen gider 2500 verir Note5 alır isteyen gider 3000+ verir iphone 6S alır, tercih meselesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazyboy91

8 çekirdekli işlemcileri tek çekirdekte resmen yemiş bu yazılımın gücünü ortaya koyuyor 8 çekirdekli bir apple ürünü düşünemiyorum..

Kardeşim adı üstünde tek çekirdek performansı çok çekirdek koymakla ne alakası var
  • quote:

quote:

8 çekirdekli işlemcileri tek çekirdekte resmen yemiş bu yazılımın gücünü ortaya koyuyor 8 çekirdekli bir apple ürünü düşünemiyorum..

Kardeşim adı üstünde tek çekirdek performansı çok çekirdek koymakla ne alakası var

Uygulamalar genelde çift çekirdeğe destek verdiği için evet tek çekirdek test sonuçları daha önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

quote:

Uygulamalar genelde çift çekirdeğe destek verdiği için evet tek çekirdek test sonuçları daha önemli

Öyleyse bir şey demiyorum. Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

US_Citizen
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.