Şimdi Ara

Debriyaj bitmiş olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım Megane 2 dizel. Bu aralar aracın gaza tepkisi azaldı. Önceden gaza dokunur dokunmaz hissettiriyordu. Şimdi ise gaza yarıya kadar basmama rağmen yavaş hızlanıyor. Acaba baskı balata bitmiş olabilir mi? Yukarıda kavrıyorsa bitmiştir dediler ama zaten önceden de yukarıda kavrıyordu. Yokuş yukarı geri geri kalkarken de araç baya titriyor.

• Vitesleri geçirirken cırt cırt ses geliyor mu bide gaza bastığında devir artıyor hız artmiyorsa bitmiştir arac kaç kmde
  • vites geçişlerinde sese dikkat etmedim ama gelmiyor galiba. araç 143 binde, 20 bin kmdir ben kullanıyorum...
  • Dikkat edilmeyecek gibi bi ses olmaz normal sakin kullanılan arabaları debriyajlari 200 bin km kadar gidebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_igci

Dikkat edilmeyecek gibi bi ses olmaz normal sakin kullanılan arabaları debriyajlari 200 bin km kadar gidebilir

acemiliğimi bu araçta atmıştım... ilk aracım yani...
  • Şirket arabası gibi mi kullandınız en fazla stop etmiştir bende acemiligimi şuanki arabamizda attım 200binde halen değişmesi debriyaj ama vitesi bazen boştan geriye takarken yada 1 e takarken cırt ediyor öyle debraja basmadan yapıyormuş gibi değil çok kısa cırt eski kamyonlar daki gibide değil dişli sesi duyuluyor çok kısa sadece

• İlk balatası olmasi muhtemel söylediklerinizde baskı balatanın bittiğine işaret

• quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

Merhaba arkadaşlar;

Aracım Megane 2 dizel. Bu aralar aracın gaza tepkisi azaldı. Önceden gaza dokunur dokunmaz hissettiriyordu. Şimdi ise gaza yarıya kadar basmama rağmen yavaş hızlanıyor. Acaba baskı balata bitmiş olabilir mi? Yukarıda kavrıyorsa bitmiştir dediler ama zaten önceden de yukarıda kavrıyordu. Yokuş yukarı geri geri kalkarken de araç baya titriyor.

Kardeş aracına bin ve performanslı kullanmaya çalış. Eğer bitikse vites geçişlerinde debriyajı bırakmana rağmen motor sanki ara gaz veriyormuş gibi devir yükseltir ve sen gaz kesene kadar da baskı- balata oturmaz. Ancak eğer baskı-balata oturduktan sonra sıkıntı olmuyorsa yani gazı bir anda köklediğinizde devir artıyor ancak araç zar zor hızlanıyorsa tamamen bitik demektir. Böyle bir durum yoksa daha gider henüz kaçırma yapmıyor demektir. Sadece patinajlı kalkma, debriyajı birden bıraktığınızda aracın kendini öne atması gibi durumlar olmaz.
  • Vites geçişlerinde debriyajı bırakınca zor kavrıyorsa, yolda giderken gaz verince motorun devri ile aracın hızı arasında fark oluşuyorsa debriyaj bitmiştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.