Şimdi Ara

Apple bazı Samsung cihazlarını ABD'de yasaklatabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple bazı Samsung cihazlarını ABD'de yasaklatabilir

Apple ile Samsung arasında artık çok gündemde olmasa da yıllardır süren patent davaları mevcut. Apple halen Samsung'dan bileşen tedarik ediyor ve yongalarının bir kısmını ürettiriyor ancak patent davaları henüz sona ermiş değil. 

Aradan yıllar geçtiği için patent davalarına konu modellerin çoğu eskidi ve bazılarının satışı bile artık yapılmıyor. Bununla birlikte ABD'de bir temyiz mahkemesi Samsung aleyhine önemli bir karar verdi. 

Kararda Apple'a ait sürükleyerek kilit açma, metinleri otomatik düzeltme ve hızlı link verme gibi bazı arayüz patentlerinin Samsung cihazları tarafından izinsiz kullanıldığı ve Samsung'un bu hak ihlallerinden gelir elde etmemesi gerektiği belirtildi. Dava 2012 yılında açılmıştı ve temyiz aşamasındaydı. 

Bu karar muhtemelen dava konusu olan Samsung cihazlarının ABD'de yasaklanmasını gerektirecek. Eğer 2012 yılında böyle bir karar alınmış olsaydı Samsung muhakkak çok etiklenecekti ancak yukarıda da değindiğimiz gibi bu cihazların pek çoğu artık piyasada bile değil.  

• ati alan uskudari gecmis

• Samsung : Çok ta fifi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComingWind -- 20 Eylül 2015; 11:44:24 >
  • Patent davasında sürükleyerek kilit açmak da mı sorun olmuş o bakımdan bakacak olursak her şey patent davası olur ki...

• ben bu apple anlamıyorum samsung a kendin için donanım ürettiriyorsun yani ticari olarka bir hukukun var.Hiç utanmadan birde dava ediyorsun yüzsüzlük bu kardeş ben seni dava ettim ama sor bir niye ettim gibi bir şeye döndü her sene aynı mevzu
  • yav bu apple parmağı kaydırarak kilit açmmmayı apptentleyecek kadar karektersiz bir firma millet illa desenle mi kilit baçsın yada pin kodu ile mi açsınlar böyle saçma bişeyi patentlemek nedir yav.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

yav bu apple parmağı kaydırarak kilit açmmmayı apptentleyecek kadar karektersiz bir firma millet illa desenle mi kilit baçsın yada pin kodu ile mi açsınlar böyle saçma bişeyi patentlemek nedir yav.

Hocam windowsun başlat çubuğunun bile patenti mevcut rekabet bu her şeylerini sağlama almaya çalışıyorlar
  • el altından yine satar samsung..

• Apple vurdu direkten döndü İnşAllah birdahakine 90 a Samsung u batıracak hamle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho tarzan

apple ac gozlu yavsak firma

yavşağın hemde önde gideni. Nasdaq borsalarındaki tüm mevcutlarını Dow jones borsasına kaydırdı parayı millileştirdi milyonları açlığa sürükledi. Applea giden her paraya acıyorum.

• Eminim yasaklatır...

• Bi şunların çekişmesi bitmedi gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple ve senelerdir süren saçma kıskançlıkları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaybederlerse inş bozuk parayla öderler yine :ddd

• S2'yi falan yasaklatır artık. Satan bulursa

• koskoca firmalar bu kadar düşmesin artık
  • Su kucucuk seylerden bile bir seyler koparmaya calisiyor. Koskoca firma. Neyden korkuyor ki? Metin oto duzeltme marketteki her klavyede var neredeyse. Onlari da sildirsin o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.