Şimdi Ara

Pioneer PDP-507XD 50' Plazma TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
9.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pioneer, Lcd televizyonları gerçek bir ev sinema sistemi olarak görmüyor ve bu ürün yelpazesi için bir yol haritası da yok. Lcd'ler bilgisayar monitörü olarak karşımıza çıkıyorken, ev sinema sisteminde iki seçenek: "Lcd" ve "Plazma" var. Pioneer, plazma tutkusunda hiçte haksız sayılmaz. Plazmalar daha geniş renk aralığında daha zengin renkler, görüş açılarındaki üstünlük, karşıtlık oranında en iyi CRT'lerle yarışması ve iyi parlaklık değerleri ile sıkı ev sinema tutkunlarına hitap ediyor. Bu artıların birde bedeli olduğu yadsınamaz "yüksek güç tüketimi".

Pioneer PDP-507XD 50" Plazma Tv

Üst sınıfın tepesinde (yeni 63-inç modelin çıkışına kadar) Pioneer'ın 7. kuşak 50-inçlik PDP-507XD Plazma Tv'si var. Pioneer'ın plazmadaki başarısı, verdiği güven ve ek olarak yapılan yenilikler PDP-507XD'yi ilgi çekici yapıyor. Bu küçük ama faydalı yenilikler (ya da iyileştirmeler) daha iyi keskinlik, parlaklık ve yüksek karşıtlık oranı elde etmek için yapılmış. Akıllı renk algoritması ile daha gerçekçi renkler sunmada iyileştirme, geliştirilmiş "Direct Colour Filter", yeni plazmada kullanılan fosforlu maddenin önceki modellerdekine göre renk spektrumunu %9 arttırması hiçte yabana atılmayacak gelişmelerden.

Geleneksel panel önü filtrelerde görüş açısı değişiminde renk kalitesinde azalma olurken DC Filtre bunun önüne geçiyor

Bu geliştirmelerin dayandığı temel noktalar Pioneer'ın iki patentli özelliğinde saklı. İlki olan "Deep Waffle Rib" plazma renk hücrelerinin yalıtılarak komşu hücrelerle renk bulaşma ve ışık geçişlerini önlemesi üzerine. İkincisi ise "Crystal Emissive Layer" , yük boşalma döngülerindeki verimliliği arttırarak parlaklık ve karşıtlığın daha iyi işlenmesini sağlıyor.

Plazmanın kurulumu basit aşamalarla gerçekleştirilebiliyor. Daha detaylı kontol için OSD menüden resim ayarlarıyla ilgili değişiklik yapabilirsiniz. Plazmanın bulunduğu ortama (gece veya gündüz ışığına), ya da yapılan işleme (Dvd veya Tv gösteriminde) göre resim kalibrasyonu yapmanızı sağlayan "ISF Calibration Ready" özelliği de var.

Bir sinema sistemi, yeni Lcd'niz veya plazmanızın, bulunulan ortamın görünümünü değiştirdiğine şahit olmuşsunuzdur. Pioneer 507XD camsı siyah yüzeyi ve kaliteli malzeme yapısı bu görevi hakkıyla yerine getirecek türden.

Dahili Dijital Tv Tuner (DVB-T) ve CI kart girişi ile ek dekoder veya modül gereksinimi ortadan kalkıyor. Bağlantı ve giriş seçeneklerine bakarsak çift HDMI, komponent video, D-Sub Pc bağlantı portu, Subwoofer çıkışı, üç skart, dijital ses çıkışı (DVB-T'den gelen Dolby Digital 5.1 sesi AV alıcıya yönlendirmek için), CI slot (dijital yayın abonelikleri için) mevcut. Bu aşamada hayal kırıklığı yaratan HDMI'nin 1080p sinyalini 50Hz veya 60Hz değerlerinde alamaması oldu. Yani Pioneer 507XD, bir 1080p 50Hz Dvd oynatıcıdan gelen görüntüyü veremeyecek. Yine de diğer rakiplerine göre 507XD, HDMI girişi ile 1080p24 video modunda (24 kare/saniye), yakında çıkacak olan Blu-ray oynatıcılarla uyumlu olacak (bunlardan bir tanesi yine Pioneer markalı). Yapılan testlerde 507XD'nin bir önceki Pioneer Plazma serisinden (6. kuşak) gerçekten üstün olup olmadığına bakılmış ve edinilen izlenimlere göre 507XD'nin, Pioneer'ın şimdiye kadar yaptıklarından daha iyi olduğu sonucu çıkartılmış. Plazmanın, özellikle renk üretiminde ince tonlarda gösterdiği hassasiyet ve harmanlama (blend) kabiliyeti şimdiye kadar üretilen Flat Tv'lerde daha önce karşılaşmamış türden olduğu belirtilmiş. Bir önceki model 506XDE'ye göre karanlık film sahnelerindeki siyahlar daha derin ve kararlı, gri skalası üstün. Böylece daha inandırıcı resim kalitesi ve gölge detayı elde edilmiş.

Pioneer görüntüdeki başarısını (istendiği takdirde ayrı bir ücretle satılan) kolonlardaki ses kalitesiyle devam ettirmiş. Sesdeki netlik, canlılık ve geniş frekans aralığı belkide çoğu kişi için ilave bir ses sistemini düşündürmeyecek türden. Televizyonun yurtdışı satış fiyatı 3370$ (stand ve kolonlarla birlikte 600$ civarında bir fark sözkonusu).

Pioneer PDP-507XD 50" Plazma Tv Özellikleri:

Sayfanın Linki : http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2006/12/16/Pioneer-PDP-507XD-50in-Plasma-TV/p1

• plazmanın bir dezavantajıda ömrü diye biliyorum ama doğrumudur bilmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

plazmanın bir dezavantajıda ömrü diye biliyorum ama doğrumudur bilmem

doğru bilgi
  • Plazma daha hala uzunca bir süre geliri yüksek kişilere hitap edecek, zira elektrik santrali yan cebinizde değilse ve ortalama 2-3 senede bir plazma yeniliyorsanız o zaman sizin için masrafın pek bir önemi olmayacaktır
  • tamir durumu zor ...
  • FOTİFOTİ KARDEŞ PLAZMALARIN ÖMRÜ KISA DEĞİL

PANASONIC PLAZMALARI 60000 SAAT ÖMÜRLÜ

GÜNDE ORTALAMA 8 SAAT İZLENİRSE 21 YILA TEKABÜL EDER
  • ben bu plazmayı teknosada bakdım ama ınanın lcd ler plazmalardan daha ıyı hem gorundu hem fıyat acısından zaden plazmalar artık azaldı lcd ler artık daha uygun fıyada ve daha uzun ömürlü.elektronıkde dunya devı olan sony bıle artık plazmaya yadırım yapmadıgını acıkladı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacko

FOTİFOTİ KARDEŞ PLAZMALARIN ÖMRÜ KISA DEĞİL

evet o şekilde lanse ediliyor ancak dikkat edilmesi gereken yıldızlı bir açıklama var sertacko,

quote:

Orjinalden alıntı: http://www.panasonic-hk.com/av/english/tv/background.asp

Panasonic VIERA boasts a long service life of approximately 60,000 hours*

* The time until panel brightness is reduced to half its initial level. However, this time varies depending on the content of the images displayed and the usage environment.(The service life given above is intended as a guideline when displaying standard moving images.)

Panasonic: Panel parlaklığının başlangıç seviyesine göre yarıya inmesi, kullanım ortamı ve görüntünün haraketli resimler şeklinde geldiğini varsaymış süre hesabında. Sanırım kimse bu şekilde kullanmayacaktır plazma tvsini.

• quote:

Orjinalden alıntı: Paparazzi

quote:

Orjinalden alıntı: sertacko

FOTİFOTİ KARDEŞ PLAZMALARIN ÖMRÜ KISA DEĞİL

evet o şekilde lanse ediliyor ancak dikkat edilmesi gereken yıldızlı bir açıklama var sertacko,

quote:

Orjinalden alıntı: http://www.panasonic-hk.com/av/english/tv/background.asp

Panasonic VIERA boasts a long service life of approximately 60,000 hours*

* The time until panel brightness is reduced to half its initial level. However, this time varies depending on the content of the images displayed and the usage environment.(The service life given above is intended as a guideline when displaying standard moving images.)

Panasonic: Panel parlaklığının başlangıç seviyesine göre yarıya inmesi, kullanım ortamı ve görüntünün haraketli resimler şeklinde geldiğini varsaymış süre hesabında. Sanırım kimse bu şekilde kullanmayacaktır plazma tvsini.

yarı yarıya düşse yine süper 10 yıl neyine yetmio bir insanın

• ürün görüntü olarak gerçekten göz dolduruyor , hoşuma gitti.

1080p 60 yada 50hertzde görüntü alamaması ise bence önemli değil.

ama fiyatlar maalesef kedinin erişemediği cığere pis dediği bir yükseklikte , pis yani

yalnız paparazzi elektrik tüketimi çok denmiş ama ne kadar tükettiği hakkında bir bilgi yok ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

ürün görüntü olarak gerçekten göz dolduruyor , hoşuma gitti.

1080p 60 yada 50hertzde görüntü alamaması ise bence önemli değil.

ama fiyatlar maalesef kedinin erişemediği cığere pis dediği bir yükseklikte , pis yani

yalnız paparazzi elektrik tüketimi çok denmiş ama ne kadar tükettiği hakkında bir bilgi yok ?

işte burada 348W / 0.7W (kullanımda / bekleme konumu)

• Merhaba,

dun aksam oyle esti ve Ekonomik ticaret diye,
    internette sitesini gordugum bir yeri telefonla aradim.

PDP 507 Xa'yi 8500 YTL'ye kadar dustuler
    ben de, fiyat olarak 123 ytl talep ettikleri
    hareketli duvar standi dahil 8500 olur mu dedim ki,
    bu 8400 ytl gibi bir sey demek oluyor..

Yetkili mudur olmadiginda, sorup arayacaklarini soylediler.
    Bence bu fiyata gelecekler.

Oysa bu urun bir cok yerde 9999 ytl fiyatla satiliyor
    Yani, 8400 fena degil gibi geldi.
    Adrese montaj ve yetkili Pioneer servisini yonlendirmek de onlardan..

Bir de 506 xde'nin son doneme kadar 12000 ytl civarinda oldugunu dusunursek
    plazma'nin bu belki en ileri markasinin bu ebattaki yeni nesil modelinde
    fiyatlarinin epey duzeldigini soyleyebiliriz

selamlar
  • Ben ise lcd lerin bu boyutlarda üretilemediklerini ve büyük ekran lcd lerin plazmalardan daha pahalı olduğunu biliyorum. Ayrıca lcd lerinde ömrü var oda plazma nın ömrü gibi 60-70 bin saat ama bu panel ömrü değil içindeki tüpün ömrü o değiştirilebiliyor tabi ama dünyanın parası. Ama plazmalarda ömür sonunda değişim yok işte orası kötü direk çöpe gidecek koca alet:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

Ben ise lcd lerin bu boyutlarda üretilemediklerini ve büyük ekran lcd lerin plazmalardan daha pahalı olduğunu biliyorum. Ayrıca lcd lerinde ömrü var oda plazma nın ömrü gibi 60-70 bin saat ama bu panel ömrü değil içindeki tüpün ömrü o değiştirilebiliyor tabi ama dünyanın parası. Ama plazmalarda ömür sonunda değişim yok işte orası kötü direk çöpe gidecek koca alet:(

10 sene kullanım ömrü olduğunu düşünürsek çok önemli değil bence. 10 sene sonra kimbilir ne teknolojiler çıkacak ve tüpü değiştirmektense cihazı değiştirmek daha mantıklı olacaktır...
    Saygılar...
  • Gidin Carrefour' da yanyana konmuş Plazma ve LCD lerde film izleyin. Plazmanın kalitesi bariz ortada.
    Yine gidip Kadıköy' de PS satan mağazada PS3 ve Pioneer Plazma nın harika kombinasyonunu da izleyin.
  • Paparazzi editör kardeş ben 37PF9731D lcd tv, almayı düşünüyorum bu lcd tvde konusunda kafama takılan bazı sorular var beni bu konuda
    aydınlatırsan sevinirim

1) 1080p ile 1080i arasında görüntü kalitesi farkı hissedilir düzeydemi

2)1920x1080p panel çözünürlüğü şuanki analog uydu yayınları için avantajmı ve yoksa dezavantajmı

3) bu model verilen paraya değermi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cineos

Paparazzi editör kardeş ben 37PF9731D lcd tv, almayı düşünüyorum bu lcd tvde konusunda kafama takılan bazı sorular var beni bu konuda
    aydınlatırsan sevinirim

1) 1080p ile 1080i arasında görüntü kalitesi farkı hissedilir düzeydemi
    2)1920x1080p panel çözünürlüğü şuanki analog uydu yayınları için avantajmı ve yoksa dezavantajmı
    3) bu model verilen paraya değermi

Merhaba, Cineos

dediğin model bu PHILIPS 37PF9731D/10 37'' HD READY EISA ÖDÜLLÜ LCD TELEVİZYON

Tarama Yöntemi: 1080p

37PF9731D HDMI girişinin 1080p kabul edip etmediği önemli. Çünkü bazı 1080p modelleri, 720p ve 1080i'yi 1080p'ye çevirerek işlem yapıyor.

1- Teorik olarak 1080p daha iyi (akıcı görüntüde farkı hissettirir, keskin görüntü verir). 1080p'de, kaynak 1080p olmasa dahi daha üstün bir kalite söz konusu.

2- Şuan zirve 1080p, 1080p dijital uydu yayınında var (www.euro1080.com). Dezavataj değil büyük bir avataj, HD-Ready ile Full-HD arasındaki fiyat farkı bunun için var.

3- HDMI girişin sürümü PS3 düşünüyosan özellikle önemli. Bu modelin giriş/çıkış bağlantıları ihtiyaçlarını karşılayacakmı iyice düşün. Mesela en aşmış ekran kartıyla bile Pc bağlantısında 1024 x 768, 60Hz değerini geçemeyeceksin. Video formatlarında 1920 x 1080i var ancak 1920 x 1080p yok. Yukarıda bahsettiğim çeviri yöntemiyle 1080p desteği var sanırım bu modelde.

bahsettiğin modelle ilgili detaylı özellikler burda var incele derim

http://msn.estore.com.tr/estore/product.asp?sku=EK05639&dept_id=92300000&bid=&mscssid=PLACESHOPPERID&uid=

• bir kac 507 XD goruntusu yuklemeye calistim
    umarim basarmisimdir

selamlar

• anlasilan teker teker gonderebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felmali -- 19 Aralık 2006; 9:52:20 >
  • bu da Karaip korsanlari

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.