Şimdi Ara

Amazon'dan üç yeni tablet: Fire, Fire 8 ve Fire 10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon'dan üç yeni tablet: Fire, Fire 8 ve Fire 10 

Çevrimiçi alışverişin dev ismi Amazon, "Fire, Fire 8 ve Fire 10" isimli yeni tabletlerini görücüye çıkarttı.

Bugün ön siparişe açılacağı belirtilen tabletlerden Amazon Fire 8 (150$) ve Fire 10 (230$), isimlerinden de anlaşılabileceği üzere 8-inç ve 10-inç ekran boyutlarına sahip. Ortak olarak 7.7 mm kalınlıkları bulunan tabletlerden 10-inç modelin ağırlığı ise iPad Air 2 benzer şekilde 432 gram seviyesinde. 16:10 en boy oranına ve IPS teknolojisine sahip dokunmatik ekranlarıyla (1280x800 piksel) etkili bir kullanıcı deyimi vaadeden tabletler, Gorilla Glass 4 ile korunuyor ve Dolby Audi desteğiyle 5.1 çevresel (Sanal) ses verebiliyor.

Güçlerini 1.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek işlemciden ve 1GB RAM'den alan Amazon Fire 8 ve Fire 10, 8GB - 16GB ve 16GB - 32GB depolama alanlarını microSD hafıza kartı üzerinden yükseltebiliyor. Ön ve arka kameraları unutulmayan tabletlerin, batarya süresinin ise 8 saat civarında olduğu belirtiliyor ve Fire OS işletim sistemi (Android Lolipop temelli) üzerine kuruluyor.

Amazon'un kısa süre önce bazı bilgiler gelen tablet modeli Fire ise 50$'lık fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 7-inç boyununda bir IPS ekranı bulunan tablet, gücünü 1.3GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden alıyor ve ön ile arka kamerasıyla yaklaşık 7 saat batarya ömrü ortaya koyuyor. Firmanın ayrıca özel bir koruma kılıfına sahip çocuklara özel "Fire Kids" tablet modeli de bulunuyor. Bu tabletin fiyatı ise 100$ olarak açıklanmış durumda.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• 1 gb ram nedir ya BAN.

• 50 dolarlık olanı alsam gümrükte sorun yaşatır mı?

• Android ve 1gb tam bir mallıktır.iOS gibi bir işletim sistemi bile artık 1gb ram yetersiz kalırken android en az 2gb hatta 4gb olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

50 dolarlık olanı alsam gümrükte sorun yaşatır mı?

Hayır gümrükte sorun yaşatmaz. Şu anki sınır 84 dolar civarı. Ama tablet daha çıkmamış ben de baktım 30 eylülde gelecekmiş şu an ön siparişte.

• Her şey iyi güzeldi 1 GB ram ne

• Olmadı amazon

• 50 dolarlığa göz koydum anneme alacam herhalde dandik çin işi tablet var onun yerine bunu kullansın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.