Şimdi Ara

Microsoft, Zune müzik servisinin kapılarını kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Zune müzik servisinin kapılarını kapatıyor 

Yazılım devi Microsoft'un Apple iPod'a rakip olarak 2006 yılında kullanıma sunduğu portatif müzik cihazı Zune için yolun sonuna gelindi.

İstenilen popülerliğe hiçbir zaman ulaşamayan Zune ailesi, Microsoft'un yaptığı son açıklamaya göre Zune müzik servisini de kaybediyor. 15 Kasım tarihinde kapatılacak olan servis, bu noktadan sonra kişilerin müzik dinlemesine ya da cihazlarına müzik indirmesine izin vermeyecek. Mevcut aylık ya da yıllık aboneler ise Xbox Music ya da bilinen yeni adıyla Groove müzik servisine aktarılacak.

Zune müzik cihazları ise mevcut satın alınan şarkılar ile kullanılmaya devam edilebilecek. 

• İPod a rakip olmak kolay değil Süper bir Ses performansı var....

• İlk defa duyuyorum çok reklamını yapmadı sanırım en azından Türkiye'de
  • Yillar once almistim hala durur,menusu ve muzik falan yuklemek tam bir eziyet..

• Kağıt üzerinde Microsoft Zune ve Creative'in benzer cihazı Apple iPod'tan daha iyi ve daha ucuzdu. Ancak bilinirlikleri yok denecek kadar az. Demek bu yetmiyormuş. Apple bir ürünü çıkarmadan her kesime (teknolojiden anlayan anlamayan) hitap edecek şekilde pazarlıyor. Başarılı pazarlama şart.

• Zamanında Zune almak istemiştim ancak Türkiye'de satışı yoktu diye hatırlıyorum. Bana göre, performans ve tasarım olarak o zamanın en iyi cihazlarındandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

İPod a rakip olmak kolay değil Süper bir Ses performansı var....

Apple ve ses?
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    İPod Shuffle'ı denemeni tavsiye ediyorum kardeşim....
  • Hepsi piyasa ürünleri, ses kalitesi isteyen insanların kullanacağı ürünler değil. Şu ana kadar apple, samsung, htc hiçbir cihazımdan aynı kulaklıkla pc'de x-fi ses kartımdan aldığım performansı alamadım.
    Hepsi mat bir sese sahip ve ucuz mp3 playerlarla aynı ses kalitesini veriyor. Ancak çok kaliteli ve dahili amfili, detaylı equalizer'a imkan sağlayan flac player'lar almak gerekiyor anlaşılan.
  • quote:

En yenisini bile denedim. Apple o paraya utanmadan yarım centlik ne olduğu belirsiz opamp koymaktan vazgeçmiyor.

Ya hi-end bir sony, marshall falan alacaksın ya da hiç almayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

En yenisini bile denedim. Apple o paraya utanmadan yarım centlik ne olduğu belirsiz opamp koymaktan vazgeçmiyor.

valla kardeş bende bir çok ürün kullandım en beğendiğim ses ipod Shuffle daydı...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

valla kardeş bende bir çok ürün kullandım en beğendiğim ses ipod Shuffle daydı...

Hmm ok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.