Şimdi Ara

Ubuntu Çin'de hızla yayılmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Ubuntu Çin'de hızla yayılmaya devam ediyor

Son yıllarda kendisini Çin yönetiminin hedefinde bulan Amerikalı teknoloji devi Microsoft'un ülkedeki etkinliği her geçen gün azalmaya devam ediyor. Microsoft'un dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Çin'deki bu düşüşü Windows'u oldukça kötü etkilerken, Linux tabanlı işletim sistemleri Çin'de her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor.

Microsoft'un Windows XP'yi emekliye ayırma kararının ardından yeni bir işletim sistemi için arayışa geçen Çinli kullanıcılar, yeni bir Windows sürümü yerine Ubuntu işletim sistemini tercih ediyorlar. Ülkedeki kullanıcıların bir numaralı tercihi ise Ubuntu Kylin OS oluyor. Ubuntu'nun resmi Çin versiyonu olan Ubuntu Kylin'in Çin yönetimi tarafından da destekleniyor olması, işletim sisteminin hızla yayılmasına yardımcı oluyor.

Ülkedeki kullanıcıların Ubuntu işletim sistemine gösterdikleri ilgiyi değerlendirmek isteyen bilgisayar üreticileri de, değişen bu pazara adapte olmaya başlıyorlar. Windows XP'nin emekliye ayrılmasıyla başlayan değişim sürecine ayak uydurmak için ilk adımları atan firmaların başında, Amerikalı bilgisayar üreticisi Dell geliyor.

Bir süredir Ubuntu işletim sistemli PC ve laptoplar satışa sunmakta olan Dell, Çin'de satışa sunduğu Ubuntu Kylin işletim sistemli bilgisayarların sayısını hızla arttırıyor. South China Morning Post gazetesi tarafından yayınlanan yeni rapor, Dell'in Çin'de satışa sunduğu bilgisayarların yüzde 40'ının Ubuntu Kylin işletim sistemiyle çalıştığını gösterdi.

• eğer Linux Çin de %2 kullanım oranına ulaşırsa bu Linux için büyük bir adım olur. Nüfusu çok büyük olduğu için %2 az bir sayı değildir. Çin de bu oran yakalanırsa Oyun ve Uygulama geliştiriciler Linux a daha çok ağırlık vermeye başlar. Bu durum biz kullanıcıların işine yarar.

• Umarım daha da hızlı bir yükseliş trendi yakalanır da piyasa tekelleşmişlikten kurtulur özellikle de oyun bilgisayarları yani dx yoksa oyun yok resmen... Daha çok uygulama daha çok oyun daha fazla rekabet ve yenilik demek olur... Belki makyajlanmış işletim sistemleri yerine daha güzellerini görürüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubuntu gerçekten de muhteşem bir işletim sistemi. Çok beğeniyorum.

• Çin linux için oyun yazmaya başlasın. Windows A ve amerikaya her alanda vurmaya devam.

• Umarım ülkemizde de aynı şekilde yaygınlaşıp Microsoft'un boyunduruğundan kurtuluruz.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • aslıdna web tabanlı program kullanan şirketler linux kullanabilirler.kafadan bi çok kullanıcı hatası ile gerçekleşen hataların önüne geçeriz

• yine çöktü forum bune böyle lan

• ubuntu kullanan forum çöktü. bir daha ubuntu kullanmam :)

• Fazla üzerine düşünmeye gerek yok. Ubuntulu ucuza alıp korsan windows çakıyolar işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

ubuntu kullanan forum çöktü. bir daha ubuntu kullanmam :)

Pardon?

Donanım Haber MS Server üzerinde çalışıyor?

ASP nin çok eski sürümünü yıllardır modifiye edip duruyorlar.

ASP 4.5 çıktı DH ise modifiye edilmiş 2.3 kullanıyor.

Gün Oksay neden ısrarla yenien yazdırmıyor anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Fazla üzerine düşünmeye gerek yok. Ubuntulu ucuza alıp korsan windows çakıyolar işte.

Freedos olarak alabiliyorsunuz zaten?

Ki Dell linux için uygulama geliştiren bir şirket. Ubuntu için Recovery yazılımı bile var.

ASUS'un böyle birşeyi var mı? Tabi ki de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Pardon?

bugün yine site çökünce nginx / ubuntu 12 tarzı bir şey yazdı. büyük ihtimal ubuntu tabanlıdır diye düşündüm.
  • quote:

quote:

quote:

Pardon?

bugün yine site çökünce nginx / ubuntu 12 tarzı bir şey yazdı. büyük ihtimal ubuntu tabanlıdır diye düşündüm.

Hayır. O sizin kullandığınız tarayıcı/ işletim sistemi ile ilgili.

• Bu haber "Linux kullanımı %1" iddiasının altüst olduğunu ispatlıyor, Ölçümü neye göre yapıyorlar bilmiyorum ama yüzde bir Linux kullanımı inandırıcı görünmüyor, daha fazla bir yüzdeye sahip olmalı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Pardon?

kullandığım sistemin ubuntu ile alakası yok. mac / safari ile gördüm hatayı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Pardon?

kullandığım sistemin ubuntu ile alakası yok. mac / safari ile gördüm hatayı.

Kullandığınız tarayıcı ile ilgili.

Tarayıcının çekirdeği ile.

Çünkü asp ms server üzerinde çalışır.

• Ubuntu'dan selamlar Bu haliyle Windows 10'dan hızlı ama Windows 10 kurduğumda makine imleci bile götürmüyor.

Ubuntu Çin'de hızla yayılmaya devam ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubuntu'da çözemediğim tek sorun sürücü tanıtma. İntel sürücülerini tanıtamadım. Cihaz arayüzde aksıyor ve fan sürekli çalışıyordu. Gerçekten çok uğraştım ama olmadı. Hazır sürücü uyumlu bir sürüm olsa da indirip kullansam. Bıktım Windowstan ve ticari arayüzünden. Ticari hiçbir şey yapmıyoruz ki. Opensuse deneyeceğim ilerde. sürücü sorunu olmayan bir linux bulduğum an windowsa elveda.

Farkettiğim bir şey alternatiflere yönelsek de yazılımların hepsi ABD kökenli. Android İOS Macos Windows Linux Blackberry OS. ABD bize sahip olmuş haberimiz yok. Alternatif diye de bir şey yok. İşinize uygun geleni alın kullanın. Ücretsiz olması ve basit olması yüzünden ben Linux araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 19 Eylül 2015; 17:24:16 >
  • Bende W10'un yanına kurmak istiyorum oyun için windows geri kalan herşey için linüx
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.