Şimdi Ara

AMD Radeon R9 Nano için ilk su bloğu tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Radeon R9 Nano için ilk su bloğu tanıtıldı

AMD'nin küçük ama güçlü ekran kartı Radeon R9 Nano yavaş yavaş perakende raflarını süslemeye başlarken, karta yönelik olarak üreticilerin hazırladığı çeşitli çevrebirimleri de aynı paralelde kendini gösteriyor. Sırada bir su bloğu var.

Alman üretici Aqua Computer, AMD Radeon R9 Nano için dünyanın ilk su bloğunu geliştirdiğini duyurdu. Tek slotlu bu su bloğu şeffaf ve alüminyum kapaklı olmak üzere iki farklı versiyona sahip olacak. AMD zaten yeni çözümler geliştirilmesi amacıyla soğutma konusunda uzman firmalarla görüşmeler yaptığını duyurmuştu. Anlaşılan Aqua Computer bunlardan birisi. 

VRM birimleri için aktif soğutma sağlayan blok, saf elektrolitik bakırdan imal edilmiş ve AMD'nin 3D şemalarına uygun olarak CNC makinesiyle işlenmiş. Tam bir kaplama sunan blok VRM birimleri ile termal pad ile bağlantı sağlıyor. Blok kartın sıcaklığını yoğun yüklerde bile 35 derecenin altında tutabiliyor.  

Su bloğunun Plexiglass'dan imal edilmiş ve sıvının akışını gösteren şeffaf kapaklı bir versiyonu mevcut. Ayrıca alüminyum plaka ile kaplanmış kapalı bir versiyonu daha bulunuyor. Aqua Computer su bloğunu gelecek hafta itibariyle piyasaya sürecek. 

• Çok şık duruyor bence.

• tasarım olarak güzel duruyor bakalım nasıl çalışacak.....

• bencede süper ah benimde olsa

• sene olmus 2015 amd hala sogutma sistemini duzene sokamadi tam bir rezillik amd kadar dandik bisey gormedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia varken... Macera aramaya gerek yok. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugüne dek gördüğüm en ''özel'', modeline göre spesifik su soğutma bloğunu gördüm ve yapılan yorumlara bakınca dünyadan ümidimi yitirdim arkadaşlar. Nedendir ki, sürekli bir fanboyluk çabası veya bir tarafa b.k atmaya çalışmalar :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.