- x
Ticari Taksi İçin En İdeal Araç Nedir(Yeni araçlar)
311 Cevap52998 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

672 Mesaj
6 Eylül 2007; 15:05:06 

bizim burda 2 tane jetta taksi var(cukurambarda oturuyorum/ankara) gelde binme buna

en ideal taksi doblodur bence

RC

329 Mesaj
6 Eylül 2007; 15:08:26 

En çok yolda gördüğüm (yeni araçlardan)
- Hyundai era dizeli
- Fiat albea dizel ve tüplüsü
- Dacia Logan dizeli

Bana göre de:
- Toyota corolla dizel
- ford focus tdci
- renault megane

* eskiden dodgeler varmış dolmuş taksi onlarda olabilir. nostalji

* Amcamlar taksici olduğu için logandan şaşma dedi vur kır dök.

4447 Mesaj
6 Eylül 2007; 15:11:32 

quote:

Orjinalden alıntı: heytbecom

En çok yolda gördüğüm (yeni araçlardan)
- Hyundai era dizeli
- Fiat albea dizel ve tüplüsü
- Dacia Logan dizeli

Bana göre de:
- Toyota corolla dizel
- ford focus tdci
- renault megane

* eskiden dodgeler varmış dolmuş taksi onlarda olabilir. nostalji

* Amcamlar taksici olduğu için logandan şaşma dedi vur kır dök.

Bizin Corolla alan da aslında durumu iyi olduğundan değil ama 16 saatimi bunun içinde geçiriyorum,biraz da rahat edelim diyor,her şey vur kır dök değil yani.

329 Mesaj
6 Eylül 2007; 15:20:46 

Neden böyle dediğini söyleyeyim. gece ve gündüz diye ayrı şoför var ve kendi pek fazla kullanmıyor o yüzden bu şoförler de kendininmiş gibi kullanmadıkları için Logan tercih sebebi olduğunu söyledi...

1543 Mesaj
7 Eylül 2007; 18:27:19 

Sorunsuzluk abidesi Toyota Corolla...

402 Mesaj
8 Eylül 2007; 0:43:43 

quote:

Orjinalden alıntı: SeLiM_50

Bana kalırsa listendeki lancer in yanına 3v0 ilavesi yaparım
Ama taksicinin dilinden konuscaksak albea nın vergısı dusuk 1.3 motor da unvanlı motor. onun için albea ideal.Fakat taksi durağı terminalde falan ise o zaman da bagaj lazım olar onun için bi kaçtane de doblo koyarsın olar bıter.

Vergi için Bagajı büyük Opel combo 1.3 Ticari olarak nasıl olur bilemem ama çok güzel araba.

3901 Mesaj
8 Eylül 2007; 1:08:56 

Budur hocam.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niko_jr -- 8 Eylül 2007; 1:15:05 >

1962 Mesaj
8 Eylül 2007; 9:51:12 

Porsche

0

Ekteki dosya (1)

5518 Mesaj
8 Eylül 2007; 11:04:19 

doblo tabiki,

20704 Mesaj
8 Eylül 2007; 13:06:43 

Arkadaşlar biz Türkiye'den bahsediyoruz Almanya İngiltere Hollanda değil.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2612 Mesaj
8 Eylül 2007; 14:26:23 

accent era..................
zaten ankaradada şu anda en çok alınan era ve albeadır ama albeeanın dizel motoru eranınki kadar iyi değil.çabuk arıza verdiğini ve güçsüz olduğunu söylüyor taksiciler.

2509 Mesaj
8 Eylül 2007; 16:18:01 

sonuçta tr'de yaşıyoruz malum yollarımız bozuk
bu bozuk yollara en iyi katlancak araba ise TOROS ve DOĞAN ' dır

703 Mesaj
8 Eylül 2007; 16:28:53 

1.3 albea olabilir ama en uygun olanı doblo

İmza

2879 Mesaj
8 Eylül 2007; 16:31:43 

doblo veya era

ida

2125 Mesaj
12 Eylül 2007; 10:13:31 

şahin tabii ki...

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

155 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:02:05 

Bence en iyi taksi Accent ERA

HASANOV

1463 Mesaj
12 Eylül 2007; 11:02:20 

sorunsuzluk dayanıklılık abidesi corolla tabikide.lpg ye çok uyumlu dizeli ekonomik sağlam araç.daha ne olsun.

1481 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:50:54 

Bence Dacia Logan Dizel ulkemiz icin iyi bir secim zaten kullanan taksiciler de cok memnun.

Doblo bir ara taksilerde populer olmaya baslamisti ama taksiciler cok sikayetciydi duydugum kadariyla onun icin pek tercih edilmiyor.

Bir not yunanistan'da gordugum 2002 model Octavia taksi 1 milyon 100 bin km civarindaydi ve hala tas gibi gidiyordu. Arac 5 yildir araliksiz 24 saat (3 vardiya sofor) calisiyormus. Bir diger baba taksi de Tel Aviv'de gordugum 870 bin km'deki C serisiydi. Daha sonra gordugumde ayni taksi soforunu 1 milyon km'ye yakinken baska bir taksiciye aracini sattigini soyledi. 1,5 milyon cok rahat gider diyordu. Yani konu dayanikliliksa Skoda ve Mercedes kendi gozlerimle gordum.

BMW 1.16i Sport E87 2.0 (2011)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Eylül 2007; 0:52:26 

adı üzerinde ticaret ..en az vererek en fazla almak

en az vererek alınacak sıfır hangisi dacia logan

e sağlamda mis gibi taksi işte

2032 Mesaj
13 Eylül 2007; 0:58:41 

quote:

Orjinalden alıntı: altin-orfoz

adı üzerinde ticaret ..en az vererek en fazla almak

en az vererek alınacak sıfır hangisi dacia logan

e sağlamda mis gibi taksi işte

Herkes sağlam diyo bakalım bizde şantiyeye alıcaz getir götür işleri için babaklım dağa taaş dayanıcak mı...

Dükkanı kapatıp Ayvalığa yerleşicem...

V8 POWER...

20704 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:04:27 

quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

Herkes sağlam diyo bakalım bizde şantiyeye alıcaz getir götür işleri için babaklım dağa taaş dayanıcak mı...

Abi boşa denmiyor 2007 2006 Toros'u diye.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2032 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:06:24 

quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Abi boşa denmiyor 2007 2006 Toros'u diye.

Görücez bütün taksiciler sağlam ama tipsiz diyo amortisörler biterse 6 ayda çok gülerim

V8 POWER...

20704 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:14:29 

Reno üretiyo. Tavanı uçuyosa amortisörlerde 6 ayda biter. Benzin pompasıda yolda düşer.

4562 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:43:23 

Bence mercedes benz s600 long V12 motor 0 km alırsın sanayiye götürüsün sona buğday sarısına boyatır işini yaparsın

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

20704 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:46:45 

quote:

Orjinalden alıntı: alpernbugra

Bence mercedes benz s600 long V12 motor 0 km alırsın sanayiye götürüsün sona buğday sarısına boyatır işini yaparsın

ve kusura bakma yuh hatta brrrst demek geliyor içimden. Ticari taksi diyoruz. Türkiye diyoruz. Makam arabası demiyoruz.

2032 Mesaj
13 Eylül 2007; 1:51:00 

quote:

Orjinalden alıntı: alpernbugra

Almanyada bile S600 taksi yoktur

V8 POWER...

294 Mesaj
13 Eylül 2007; 14:12:53 

İzmir'de adım başı Dacia Logan var.
Birçok taksi durğı bütün araçlarını Logan'la yeniledi.
Vardır bi bildikleri

KulüPRenaulT MeganeII Hb.
85 R9 GTL
http://forum.donanimhaber.com/m_17018267/tm.htm

42 Mesaj
13 Eylül 2007; 19:56:47 

corolla.....sorunsuz

20704 Mesaj
13 Eylül 2007; 19:59:24 

quote:

Orjinalden alıntı: sisyphos

İzmir'de adım başı Dacia Logan var.
Birçok taksi durğı bütün araçlarını Logan'la yeniledi.
Vardır bi bildikleri

Ankara Focus ve Albea ile doldu. Kuş serisi kalktı gibi.

4061 Mesaj
13 Eylül 2007; 20:35:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Ankara Focus ve Albea ile doldu. Kuş serisi kalktı gibi.

bizim buralarda focusa rastlamak zor çoğunluk artık albea,accent era ve şahin var

2509 Mesaj
13 Eylül 2007; 20:56:08 

lacetti'ler de çoğalmaya başladı
ankarada
1-Albea
2-Accent-Era
3-Eski-Yeni kasa Focus
4-Jetta

bu 4 araç Ankara'da çoğalmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi play_boy -- 13 Eylül 2007; 20:59:58 >

2124 Mesaj
13 Eylül 2007; 21:12:24 

taksi için era ve cerato ii olabilir kedi gibi araba bunlarr.cerato daha lükse girer tabii..megane de olabilirr

908 Mesaj
13 Eylül 2007; 22:07:06 

Doblo ve dacia Logan idealdir bence.

20704 Mesaj
13 Eylül 2007; 22:12:57 

quote:

Orjinalden alıntı: play_boy

lacetti'ler de çoğalmaya başladı
ankarada
1-Albea
2-Accent-Era
3-Eski-Yeni kasa Focus
4-Jetta

bu 4 araç Ankara'da çoğalmaya başladı

Evet son zamanlarda Jetta'da görmeye başladım. Eski kasa Passat gördüm. 407 gördüm, 206 gördüm, Mercedes gördüm(havaalanı taksisi)Golf otomatik gördüm, Focus otomatik gördüm dizel hemde. Şaşırdım yani. İyi cesaretle alıyorlar bu insanlar otomatik arabayı. Ticari demek az masraf çok getiri demek ama bunlar tam tersini yapmaya çalışıyorlar gibi.

825 Mesaj
14 Eylül 2007; 0:03:40 

fiat doblo güzel araç tam iç hacmi felan geniş yakıt konusunda bilgim yok ama etrafta çok görüyorum

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2007; 0:05:37 

symbol

111 Mesaj
14 Eylül 2007; 1:37:43 

focus ve doblo ankarada gercekten focus cok war

724 Mesaj
30 Eylül 2007; 17:00:32 

kia cerato

485 Mesaj
30 Eylül 2007; 21:05:29 

ARKADAŞLAR BENCE EN İYİ TİCARİ ARAÇ RAHATLIĞI KONFORU ÖZELLİKLE YAKITI DONANIMINA GÖRE FİYATI VE DAHA Bİ ÇOK ÖZELLİĞİ İLE HONDA CİTY DİR.

524 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:29:49 

ERA:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaman26 -- 12 Ekim 2008; 17:08:42 >

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

508 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:37:33 

Mercedes E320 CDI. Otomatik olcak tabii ki birde siyah deri döşemeli. Çok mu lüks kaçtı? Valla Almanyada öyle taksiler. S Serisi bile var hemde yanisinden!

2002 BMW E39 530i

4447 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:42:34 

Bu sene bir tanıdık 2008 Elegant dizel Corolla aldı.Şaşırdığım ise kasko için 6.500 YTL istediler,hatta İstanbul için 8.000 YTL civarına çıkıyormuş.Tabi arabanın değerinden çok risk faktörleri önemli burada ama iyi para gerçekten. Çocuk da kasko yaptıramadı zaten ama arabayı galeriden getirirken taş sıçradı ilk gününde ön cam çatladı.

2124 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:48:35 

octavia tour da iyi gidiyo taksiye hem fiyat iyi bi de lpg tamam..

1861 Mesaj
6 Ocak 2008; 20:39:59 

quote:

Orjinalden alıntı: diesotto

Mercedes E320 CDI. Otomatik olcak tabii ki birde siyah deri döşemeli. Çok mu lüks kaçtı? Valla Almanyada öyle taksiler. S Serisi bile var hemde yanisinden!

Mercedes E serisi veya o klasmanda bir araç olması lazım tabiiki 350-400.000 ytl lik plakaları 25-30.000 tl lık araçlara takıyorlar. Bence ne yaptıkları işe nede müşteriye saygıları yok bu taksici esnafının.....

182 Mesaj
8 Ocak 2008; 11:28:00 

Merhaba, arkadaşlar
yıllardır İstanbulda taksicilik yaptım. 1987-2004 yılları arasında. Özellikle yazları arabanın içinde pışıyorduk.
Klıma hayaldı. Motor kendini ancak taşıyordu. Klimayı düşünmek dahı imkansızdı.
Günde iki defa duş alıp rahatlamaya çalışırdım. O zamanlar tarfık yoktu bol km.yapardık. Şimdi
trafık var. Çok daha az km.yapılıyor. Meslekteki güven azladıkça soğudum. Memleketime dönüp
strasten uzak başka işle uğraşıyorum. ama plakam hal devam ediyor ve akrabam benim adıma çalıştırıyor.
Ben burda farklı bir yoldan konuya gireceğim.

Biliyorsunuz devletimiz arçlardan çok yüksek oranlarda vergi alıyor.
Bu aldığı vergileri ticari taksilerden almasa ve taksıler daha kalıteli araçlar olsa ne olur?
Kıbrısta taksiler hep niye mercedes, hemde bizim kuş serileri fıyatına yakın. Benim ülkemin insnaları neden
kuşlara, küçük arabalar binsin. Daha rahat ve geniş en önemlisi güvenli Mercedeslere binmeye hakkı yokmu?.
Biz kıbrısın ekonomisine heryıl milyonlarca dolar katkıda bulunalım. Onlar bizden daha iyi yaşasın.Taksılerin en kötüsü c270 mercedes. sadece 5 yıl satılamz o kadar. Bu ne mantık ya
Valıler, valı yardımcıları, belediye başkanları ve alt memurlarının bindiği arabalara bakın. Nasıllar.
Ben anlamıyorum ya Hizmet Veren Hizmet Alandan Daha Lüx Araç Biniyor. Bakın avrupalıya o ülkenin üretilen arabası neyse polısıde, valsıde, bakanıda, başbakanıda o arabayı biniyor. Sadece aralarında aynı serinin bıraz daha düşüğü veya yuksek serisini biniyor.
Bizde ise olmaz en büyük ve en kocoman motorlusu olacak. Fazla yakacak. Eeee nede olsa yakıt vergisini kim veriyor halk.
O zaman sorun yok binmeye devam. Bu ülkede kanunu koyanlar ilk önce kanunlara kendileri uymuyor. Hanı anayasada kanunlar önünde herkez eşittir.
Hız limiti var ülkede neden bu kadar hızlı gidebilecek araçlara biniyorlar.
Neden hakım ve savcılara radar uygulamasında ceza kesilemiyor. Ha onlar hızlı gitmez. Bu ülkede imamlar, öğretmenler, bakanlar (bazıları tabii) neler yapıyor. Ama hakım savcılar yapmaz. Onlar hiç suç işlemez. Sadece suç işleyenleri cezalandırır.Bu ülke bu meslekleri yapan ve yeri geldiğinde canını verecek olanlara lafım yok. Haddime de değil zaten. Lafım onlara olamaz zaten.
Araçlarına hertürlü güvenlik tedbirleri olsun. Ona lafım yok ama aracın kendisi neden bu kadar lüx ve pahalı.
Kımın parasıyla alınıyor onlar. Bakan havadan gideceği yere uçakla gider aracı alttan gidip onu gezeceği şehirde bekler.
Eeee kırmızı plakalı aracından ayrılamazlar. Çünkü ayrılırsalara görev yapamazlar. Ya kardeşim gittiğin yerin valısının aracıda hemen hemen bakan arabası gibi mubarek. Onu kullansan ne olur. Olmaz. İlla kırmızı olacak.
Aynı uçakta ucuyoruz ama inince onlar VIP denen yere gidecekler neden. Onların nesi fazla. OLmaz illa bir farkımız olacak kardeşim.

Peki Ya halkın elinden neden bazı şeyleri alıyorsunuz?
En azından taksıye binince kalıtelısıne bınsın. İlla kuş serisi bindireceksen bu millete o zaman vergisini az al. Taksi fiyatları
daha ucuz olsun. Bu daha böyle devam eder gidersabah sabah moralım bozuldu. Değmez aslında ya.
Şimdi farklı bir konuya daha bakalım

İstanbulda 20.000 ne yakın resmi taksi var. Korsan ve sahteler harı.
Bağlı bulunduğu Şöförler derneği heryıl bu taksılerden yıllık alır hemde söke söke.
Ne veriyor taksıcılere bunun karşılığında koca bir .... (buraya ne koyarsan yakışır, ben koydum zaten).
Ya oranın başına oturan birkaç beleşci sömürüp gidiyor. Hemde yıllarca.
Ordan onları sokmek için ne yaparsan yap başaramazsın. Onları ancak ordan ölüm ayırıyor.
Başbakan uğraştı ama sökemedi. Bunlar derinlere uzanır arkadaş. Şimdi bir tanesi milletvekili olmuş. Dokunulmazlık zırhına bürünmüş.
Ancak uzaklaşmış ordan.
Eee ne olacak resmi maaşları bile 50.000 ytl. Kım bırakır bunu.
Ya toplanan aidatları harcayacak delik arıyorlar. Çarpın bakalım 20.000 ini yıllık aidatla bakın ne yapıyor.
Yıllık aidat bildiğim kadarıyla yüzün bayağı üzerinde. Belediyede alır taksıcılerin sırtından. Ohhh al da al.
Tabiii taksı pahalı olur. Bunlar olmasın taksi hemö ucuz hemde kalıteli yolculuklar olur.
Paralarını almak için bu dernekler de öyle yollar deniyorlarkı anlatsam ağlarsınız
Ya bunu anlatmak sayfalara sığmaz.
Bunun örnekleri anlatmakla bitmez. Siz gençler akıllı olup ülkenize sahıp çıkın.

20704 Mesaj
8 Ocak 2008; 13:21:19 

quote:

Orjinalden alıntı: diesotto

Orası Almanya burası Türkiye. şartlarını düşün sonra konuş. Şartlar eşit olsa bizimkilerde Mercedes'i taksi yaparlar.

@TonKano: Söyleyecek bişey bulamıyorum.

524 Mesaj
8 Ocak 2008; 20:37:31 

?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaman26 -- 12 Ekim 2008; 17:10:00 >

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

3784 Mesaj
8 Ocak 2008; 21:30:11 

bence yedek parça sı şuyu buyu bakımından albea lar iyi olacaktır.Veya yeni toyotalar oda olmazsa hyundai de iş görecektir.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

Uzaklaştırılmış
8 Ocak 2008; 21:38:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Orası Almanya burası Türkiye. şartlarını düşün sonra konuş. Şartlar eşit olsa bizimkilerde Mercedes'i taksi yaparlar.

@TonKano: Söyleyecek bişey bulamıyorum.

yahu yine iyi sizin oralar jetta felan yanii bizim burada nerdee..fusion var yeni kasa gerisi fıss..

20704 Mesaj
8 Ocak 2008; 21:51:50 

Bence Hyundai şu anda en güzeli. Geçen gün Era taksiye bindim adam 130455 KM yapmış. LPG'li araç.

2014 Mesaj
9 Ocak 2008; 2:49:02 

fiat doblo bence en layık olanı o

1179 Mesaj
9 Ocak 2008; 3:05:36 

Dacia Logan MCV dizel

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

524 Mesaj
9 Ocak 2008; 13:18:10 

==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaman26 -- 12 Ekim 2008; 17:11:35 >

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

1861 Mesaj
9 Ocak 2008; 14:32:34 

Bazı arkadaşlar Avrupadaki taksiciler için ne kazanıyor demiş. Kendilerine şunu söylemek isterim Avrupada taksimetreler ödeme yapılınca fatura veriyor ..Vergiden kaçış yok . Ya burada nasıl? Taksimetrelere yazar kasa zorunluluğu getirilmek istenince ortalik karıştı ve yasanın üstü kapatıldı. Taksiciler arasında sadece 1 Adamın istanbulda 3.000 tane taksi plakasına sahip olduğu ve günlük gelen paraları saymak için Lalelide kale gibi bir bina yaptığını tüm taksi plakaları borsasının bu adamdan geçtiğini söylüyorlar. Eskiden taksileri yoğun olarak kullanırdım sırf taksicilerin kabalığından, araçların döküntü olmasından lokal olarak kendi arabaları ile taşıma hizmeti veren emekli öğretmen veya memurlarla uzun süredir çalışıyorum. Daha güvenli , düzgün araçlar ve saygı....... Param mafyaya gideceğine hiç olmazsa işe yarayacak birisine gitsin..

524 Mesaj
9 Ocak 2008; 20:44:45 

.:.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaman26 -- 12 Ekim 2008; 17:13:03 >

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

182 Mesaj
11 Ocak 2008; 17:07:57 

Cela Soylu
son yorumunda hakkında konuştuğun kışı senin böyle konuştuğunu bilse sana neler olacağını hiç düşündünmü?
Ben biliyorum ama inan bilmek istemezsın.

108 Mesaj
11 Ocak 2008; 18:33:04 

Şahin veya Hyundai Accent alınır derim, Fiat Albea da piyasa arabası kolay gider parçası da kısmen ucuz sayılabilir

108 Mesaj
11 Ocak 2008; 18:53:49 

ha şunu söyliyim taksi yapacak olsam benim tercihim peugeot 206 sedandan yana olurdu yanlız göz zevkime hitap eden hoş bir araç bence

524 Mesaj
11 Ocak 2008; 19:05:07 

.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaman26 -- 12 Ekim 2008; 17:13:45 >

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

20704 Mesaj
11 Ocak 2008; 21:44:16 

Dün dü sanırım. Astra Sedanı taksiye sokmuş amca. CDTI