Şimdi Ara

Askerde ingilizce bilmenin faydası var mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
19.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu kasımda asker oluyorum. Astsubay olarak başvuruda bulundum. İngilizce biliyor musunuz kısmına evet yazdım ama görevli "Eğer YDS puanının çıktısını alıp getirirsen 'evet'i işaretleyebilirsin" dedi. Bu ayın sonuna kadar çıktıyı alıp, şubeye götürebilirim. Ama benim merak ettiğim, ingilizce bilmem askerde ne işe yarar? Ona göre ya veririm, ya vermem.

• hayırlı olsun abi,csb'lerimin altına mutlaka güzel yorumlar atardın seni ayrı bi seviyorum :) bilgim yok ama uplamış olalım
  • Komutanların çocukları varsa özel ders isteyebilirler,onun haricinde askerde İngilizcenin genel olarak kimse için bi işe yarayacağını sanmıyorum.
  • Komutana ingilizce ders verebilirsin.

ingilizce cevirir yaptirirlar ve hizli olmak zorundasin

Teknik ceviri icin seni cagirirlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyisi ingilizce bildiğimi söylememek herhalde. Bir de onların işleriyle uğraşmayalım.
  • Şubedeki kadın yedek subay istemiyorsan getirme belgeni Demişti ekstra avantaj sağlıyor sanırım uzun dönem çıkmasını istiyorsan senin için avantaj olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır.
  • Dış ülkelerdeki askeri birliklerde işe yarayabilir (NATO tatbikatı, barış gücü vs).

Not: Ancak dış ülkelerde görev yapmak çok çok zor.

• Komutan cocuklarinin ingilizce odevlerini yapmana yarar :) ucak muhendisini cayci yaptilar gerisini sen dusun

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Merhaba,
    Bu kasımda asker oluyorum. Astsubay olarak başvuruda bulundum. İngilizce biliyor musunuz kısmına evet yazdım ama görevli "Eğer YDS puanının çıktısını alıp getirirsen 'evet'i işaretleyebilirsin" dedi. Bu ayın sonuna kadar çıktıyı alıp, şubeye götürebilirim. Ama benim merak ettiğim, ingilizce bilmem askerde ne işe yarar? Ona göre ya veririm, ya vermem.

Ben o ingilizce sınavı sayende bosna hersekte askerliğimi paşalar gibi yaptım.Her hafta çift çarşı,nöbet yok,otel kalıtesınde limitsiz yemek içmek ve camaşır hizmeti(çamasırlar ütülü geliyor),nato kampında restoranlar,cafeler,barlar,free shoplar,aylık 300 usd maaş,spor salonları bedava,türkiye ile bedava telefon gorüşmeleri,2 kişilik odalar,odalarda internet laptop,tv.Tüm bunlar olurmu ,öyle askerlik mı olur diyenlere ben yaptım oldu,gayette zevkliydi,allah herkese bu şekilde askerlik nasip etsin.Sene 2011/2012 den bahsediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Merhaba,

Ben o ingilizce sınavı sayende bosna hersekte askerliğimi paşalar gibi yaptım.Her hafta çift çarşı,nöbet yok,otel kalıtesınde limitsiz yemek içmek ve camaşır hizmeti(çamasırlar ütülü geliyor),nato kampında restoranlar,cafeler,barlar,free shoplar,aylık 300 usd maaş,spor salonları bedava,türkiye ile bedava telefon gorüşmeleri,2 kişilik odalar,odalarda internet laptop,tv.Tüm bunlar olurmu ,öyle askerlik mı olur diyenlere ben yaptım oldu,gayette zevkliydi,allah herkese bu şekilde askerlik nasip etsin.Sene 2011/2012 den bahsediyorum

Valla yorumlardan sonra vermedim YDS belgesini. İskenderun deniz kuvvetleri çıktı. Aralıkta denizci oluyorum kısa dönem.

• ingilizce bilmem nato üssünde askerlik yapmamı sağladı ikmal yazıcısı olmamı sağladı bazı komutanlar sayımlarda ingilizce istediler raporları o kadar başka bi işime yaramadı ama ben bunu teslim olmadan önce söylemedim acemilik yaparken komutan iyi ingilizce bilen varmı dedi ama öyle turist ingilizcesi olmucak karşılıklı diyaloga giricez dedi iyi dedim gittik yanına soru sordu cevapladım bana bu saatte surda ol dedi sınava giriceksin dedi neyse sınava girdik 5 bin kişilik askeriyede 30 kişiydik sınava giren sınav 50 soruydu bitirdik 86 aldım sanırım bu yüzden nato üssüne cıktı usta birliğim

• odasında birbirinizi çevirirsiniz.sakın işaretleme
  • hicbi ise yaramaz komutanlarin cocuklarına ingilizce dersi verirsin anca dedikleri gibi sakın söyleme onun yerine bilgisayarı çok iyi biliyorum falan de :)
  • burada sorulan soruları bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon_13

burada sorulan soruları bilen var mı?

Askere gittik geldik, kısa dönem deniz muhafız çavuş olarak görev yaptım. İngilizce'lik hiçbir durum olmadı kardeşim.
  • Komutan çocuklarının ingilizce ödevlerine yardım etmek olabilir.

• Meslekçi asteğmen olarak tercümanlık yapabilirsiniz ama düşük bir ihtimaldir.Orduya ait olan kültürel alanlarda rehberlik hizmeti verebilirsiniz.Yurtdışı nato birliklerine gönderilebilirsiniz.Bunlar harici bir işe yaramıyor

• Ben askerde sosyal tesiste resepsiyondum (askeri gemiden sürgün yedim) bi gün arabistandan bi albay geldi konaklamaya baktım tesiste bilen yok ingilizceyi herkes birbirine bon bon bakıyor dedim el atayım adamın restoran daki menü seçiminden kaldığı odanın parasını bile b1 seviye ingilizcemle ben hallettim varsın gerisini sen düşün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.