- x
CarrefourSA ve Cep Telefonları
43 Cevap18933 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

117 Mesaj
15 Aralık 2006; 0:42:34 

Herkese selam...

Evet beyler. Carrefour piyasa fiyatının hemen hemen ortalama 50ytl ucuz fiyatına hemde Peşin Fiyatına 18 Taksitle satıyo cep telefonlarını. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Garanti olayı hakkında fln bilginiz varmı? Ödeme koşulu oldukça rahat. Ve bu rahatlığa rağmen piyasa fiyatından da ucuza veriyolar telefonları. Ne dersiniz alınırmı? Yoksa illede KVK mı alınmalı?

Örneğin; N73 2 gün öncesine kadar KVK'da 1.050 civarı bi fiyata satılıyodu. Fakat carrefour'da 990ytl gibi bi fiyata satılıyodu. Hemde 18 taksit!

Kısacası en uygun fiyatı ve koşulu sağlayan bu firma hakkında fikirleriniz nelerdir...

Teşekkürler...

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
13 gün 4 sa. 51 dk. kadarı kaldı.
15 Aralık 2006; 0:46:17 

Çok cazip fiyatlar ... eğer dediğin gibiyse ve grey değilse gerçekten çok iyi

BURADAN TÜM TELEFONLARIN FİYATLARINA BAKABİLİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 15 Aralık 2006; 0:49:29 >

117 Mesaj
15 Aralık 2006; 0:55:19 

Valla söz konusu firma Carrefour! :) Grey fln ne derece geçerli bi kelime olur bilemem :) Ama isteyen arkadaşlar buyursun baksın...

http://www.carrefour.com.tr/

Sağ üstte ürün aramada Cep Telefonu yazın. Çıkan Sonuçlarla Karşılaştırın. İşte bi örnek;

Bu KVK fiyatı, Üstelik Peşin Fiyatına Taksit DEĞİL! Taksite Vade Farkı Koyuya ve 12 Taksitli fiyatı ortalama 1.500 Ytl...

0

Buda CarrefourSA daki satış fiyatı : 969YTL Hemde 18 taksit imkanıda var 53,83*18 = 969 YTL

0

11353 Mesaj
15 Aralık 2006; 1:01:19 

evt öyle katılıyorum bn 3 ay önce 7739 ytlye w810i almıştım piyasanın baya bi altıydı o zamanlar 800den aşa yoktu bu tel bn almıştım bide 15 taksit beleş gibi gelmişti.ama bazı telefonlar öyle ya hepsi değil 1-2 modeli ucuzlatıyolar diğerleri daha pahalı oluyor dikkat edin.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

117 Mesaj
15 Aralık 2006; 1:03:16 

Benim aklıma asıl takılan garanti olayı. KVK garantisi flnmı veriyo diğer alış-veriş merkezleri gibi? Yoksa bildiğimiz dükkanlar gibi dükkan garantisi diyebilcemiz şekildemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J_Carew23 -- 15 Aralık 2006; 2:05:03 >

5715 Mesaj
15 Aralık 2006; 7:26:48 

Çok para vermişsin
quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2
evt öyle katılıyorum bn 3 ay önce 7739 ytlye w810i almıştım piyasanın baya bi altıydı o zamanlar

Bu arada Grey garantili mal satmaz sanırım Carrefour...

Siyah-beyaz devam.

4989 Mesaj
15 Aralık 2006; 7:30:45 

baktımda pek öyle avantajlı bir fiyat göremedim. 1-2 üründe bir indirim yapmış aobilirler

2001 Servis Kontrat şartname ve şablonu 2002 2.el alım satım şartname ve şablonu 2006 Garanti Belgesi ve Tüketici Şartnamesi 2008 Tüketiciler Birliği, Mobil Testör, Dergi Editörlüğü 2012 E-ticaret Uzmanlığı

9995 Mesaj
15 Aralık 2006; 8:34:26 

TeknoSa
CarrefourSa

Her iki kuruluşunda arkasında Sabancı Garantisi, ismi var.

Bu garanti konusunda bilgi edinen arkadaşımız olursa lütfen paylaşsın.

İyi Günler.

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

4989 Mesaj
15 Aralık 2006; 9:31:01 

quote:

Orjinalden alıntı: sesyoksesyokdedim

TeknoSa
CarrefourSa

Bu garanti konusunda bilgi edinen arkadaşımız olursa lütfen paylaşsın.

İyi Günler.

kayıtsız philips lg telefonlarında halkım o SA ya inanmanın cezasını çekti. bu forumdada onlarca nsan mağdur oldu.

2001 Servis Kontrat şartname ve şablonu 2002 2.el alım satım şartname ve şablonu 2006 Garanti Belgesi ve Tüketici Şartnamesi 2008 Tüketiciler Birliği, Mobil Testör, Dergi Editörlüğü 2012 E-ticaret Uzmanlığı

20692 Mesaj
15 Aralık 2006; 9:42:26 

w850 990 civarı dıyor ve herhangı bır garantı konusundan bahsetmıyor hatta ozellıklerını bıle yazmıyor sadece taksıt olayını yazıyo o kadar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
15 Aralık 2006; 10:12:11 

quote:

TeknoSa
CarrefourSa

Ahhh şu gözü kapalı inanma olayı yok mu yaaa ....

499 Mesaj
15 Aralık 2006; 10:29:57 

Ben Carrefour dan 3 ad cep tel aldım.Garantileri temin ettikleri distribitöre göre değişiyor.Ayrıca kendi garantileri için de bir evrak veriyorlar.Garanti konusunda bir sorun yaşanacağını sanmam.Ben yaşamadım.Ama aynı şirket grubuna bağlı Teknosada çok yaşadım.Carrefourda kartını takıp deneyip çalıştığını gösterip teslim ediyorlar.teknosa da bantlayıp bozuk çıkarsa karışmayız diye veriyorlar.Hatta Teknosa dan aldığım bir telefon kayıtdışı çıktı.Hiç ilgilenmediler.

5862 Mesaj
15 Aralık 2006; 10:48:23 

Carrefour da sorun olmaz merak etmeyin...Zaten orasıda bu işi yapamazsa vay halimize.

Carrefour ve diger marketlerde tedarikçi sürekli degişir ama belli kriterleri saglayan firmalarla anlaşma yapılır.

9995 Mesaj
15 Aralık 2006; 10:50:31 

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

Ahhh şu gözü kapalı inanma olayı yok mu yaaa ....

Ben tenkit ederek söylemiştim ama yanlış anlaşılmasın...
Bir arkadaşımız zaten kayıt dışı ürün satılışından oluşan mağduriyetleri dile getirmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesyoksesyokdedim -- 15 Aralık 2006; 10:51:20 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
15 Aralık 2006; 10:58:27 

quote:

Ben tenkit ederek söylemiştim ama yanlış anlaşılmasın...
Bir arkadaşımız zaten kayıt dışı ürün satılışından oluşan mağduriyetleri dile getirmiş...

No problem

4989 Mesaj
15 Aralık 2006; 11:01:21 

bu firmaya SA diyonuzda ben bu firmayı fransız firmasıl olarak duymuştum. boykot afişlerinde adı sık geçiyordu

117 Mesaj
15 Aralık 2006; 13:18:32 

Beyler tavsiyeniz nedir? Alınırmı alınmazmı?

3117 Mesaj
15 Aralık 2006; 13:51:45 

Bence zaten uygun fiyatlılardan telefon bulamazsın, 100-200 tane telefona inidirm yapıp, sonra kusura bakmayın kalmadı yapıyorlar.

Sende madem gitmişken 2 -3 paket temizlik malzemesi ıvır zıvır birşeyler satın alıyorsun.

Durum budur.

2004 Mesaj
15 Aralık 2006; 13:58:18 

Sabancı grubu,bilhassa elektronik alanında güzel fiyatlar sunuyor
Carrefourda bunlardan en göze çarpanı

2454 Mesaj
15 Aralık 2006; 15:32:33 

W810 kvk da 618 ytl carrefourda da ise 700 ytl duyurulur

3786 Mesaj
15 Aralık 2006; 15:43:16 

ARKADAŞLAR BURDA SINIRLI SAYIDA GALBA ÜRÜNLER HER ÜRÜNYOK BURDA DİMİ BEN N70 İ BULAMADIM DA .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kad_kad -- 15 Aralık 2006; 15:46:48 >

--samsung s760 & s860 kullanıcırı buraya--

2316 Mesaj
15 Aralık 2006; 15:58:15 

P990 var mı ?

Tolga Erbak'ın ilk kitabı Gidecek Var yayında! Detaylar: http://www.gidecekvar.com

3786 Mesaj
15 Aralık 2006; 16:15:47 

quote:

Orjinalden alıntı: scrtlg

P990 var mı ?

http://www.carrefour.co...er.asp?Cat=37&SubCat=85

--samsung s760 & s860 kullanıcırı buraya--

807 Mesaj
16 Aralık 2006; 1:46:36 

FRANSIZ YA BUNLAR BOŞVERİN 50 YTL FAZLA VERİN

http://www.carrefour.co...cais/homepage/index.jsp

yok imza mimza

3836 Mesaj
16 Aralık 2006; 4:01:14 

ilginç bi yorum.

quote:

Orjinalden alıntı: ANIL
FRANSIZ YA BUNLAR BOŞVERİN 50 YTL FAZLA VERİN
http://www.carrefour.co...cais/homepage/index.jsp

3539 Mesaj
16 Aralık 2006; 9:56:06 

Carrefourda bazı telefonlar ucuz. Ama ellerindei tel bitip yenisi gelmeyinecye kadar fiyat yarıya düşse bile mağazada fiyat aynı kalıyor. Bence en iyisi iyice araştırıp almak.
Edit:İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro_tr -- 16 Aralık 2006; 9:56:48 >

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

1476 Mesaj
16 Aralık 2006; 11:38:40 

w810i yok bulamadım.

4132 Mesaj
16 Aralık 2006; 11:52:23 

teknosa ve carrefourdan uzak durun derim ben,

teknosa hakkında ayrıntılı bilgiyi forumun notebook bölümünden alabilirsiniz, kaç kişinin canı yandığını,

carrefour'a gittiğinizde ise telefonların satıldığı yerde şöyle bi yazı var "kesinlikle iade almıyoruz ve değişim yapmıyoruz, teşekkürler"

halbuki bu yasalarla belirlenmiş bir hak, 15gün içinde iade etme hakkımız var, ona rağmen bunu nasıl yazıp asabiliyorlar anlamış değilim,

yani eğer carrefour'dan alırsanız ve bir sorun olursa, aldığınız gün bile olsa, servise verip beklemek zorundasınız.

╚═╦═══╗═║═══║═══════║═══║═╦═══╦═╝
══║═══║═║═══║═╔═══╗═║═══║═║═══║══
══╠═══╣═╚═══╣═║═══║═║═══║═║╔══╝══
══║═══║═════║═║═══║═║═══║═║╚═╗═══
══╝═══║═════║═║═══║═╚═══╝═║══║═══
╔═════║═════║═║══════════════║══╗
ÅÿηՄя

3117 Mesaj
16 Aralık 2006; 12:42:48 

Sanırım yanşış bir anlaşılma var. Ancak ayıplı mal statusune girerse iade yapabilir veya değiştirme isteyebilirsiniz. bu durum içinde öncelikle servis raporu gerekiyor. Onun dışında ben beğenmedim diye değiştirme hakkınız mağza alışverişlerinizde yok.

Öyle keyfe göre değiştirmeyi sadece internetten veya telefonla alışverişlerinizde yapabilirsiniz. 7 gun cayma hakkı bu türde ki alışverişlerde geçerli.

Onun için internetten alım yapmak her zaman daha iyi ve mantıklı.

Detayları okuyabilirsiniz.
4822 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

http://www.evimizinherseyi.com/tuketici_kanunu.php

Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: MAG

teknosa ve carrefourdan uzak durun derim ben,

teknosa hakkında ayrıntılı bilgiyi forumun notebook bölümünden alabilirsiniz, kaç kişinin canı yandığını,

carrefour'a gittiğinizde ise telefonların satıldığı yerde şöyle bi yazı var "kesinlikle iade almıyoruz ve değişim yapmıyoruz, teşekkürler"

halbuki bu yasalarla belirlenmiş bir hak, 15gün içinde iade etme hakkımız var, ona rağmen bunu nasıl yazıp asabiliyorlar anlamış değilim,

yani eğer carrefour'dan alırsanız ve bir sorun olursa, aldığınız gün bile olsa, servise verip beklemek zorundasınız.

4132 Mesaj
16 Aralık 2006; 12:50:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Chenk

Sanırım yanşış bir anlaşılma var. Ancak ayıplı mal statusune girerse iade yapabilir veya değiştirme isteyebilirsiniz. bu durum içinde öncelikle servis raporu gerekiyor. Onun dışında ben beğenmedim diye değiştirme hakkınız mağza alışverişlerinizde yok.

Öyle keyfe göre değiştirmeyi sadece internetten veya telefonla alışverişlerinizde yapabilirsiniz. 7 gun cayma hakkı bu türde ki alışverişlerde geçerli.

Onun için internetten alım yapmak her zaman daha iyi ve mantıklı.

Detayları okuyabilirsiniz.
4822 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

http://www.evimizinherseyi.com/tuketici_kanunu.php

Selamlar.

hayır efendim,
gidin metro'dan alın bakalım, hiçbir mazeret bildirmenize gerek yok, 15gün içinde iade edebiliyorsunuz,
ayrıca mal ayıplıysa hiç bir yer iade almıyor kolay kolay çünkü servise gönderiyorlar,
ve yine özellikle belirtiyorlarki "iade edilecek mal yeniden satılabilir şekilde, sağlam ve paketlenmiş olmalıdır" diye,
daha önce birçok kez söyledik, aldığınız malda sorun warsa gidin beğenmediğinizi söyleyip başka mal alın diye,
çünkü sorunlu olduğunu söylerseniz muhatap servis oluyor ve beklemek zorunda kalıyorsunuz.

edit: ayrıca katılıyorum, internette alış-verişlerde daha fazla hakkımız var ve internette alış-verişlerde bu iade işi daha rahat işliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAG -- 16 Aralık 2006; 12:53:40 >

ÅÿηՄя

3117 Mesaj
16 Aralık 2006; 12:55:29 

@Mag

Kanundan bahsediyoruz, sizin belirttiğiniz uygulama firmanın müşterilerine özel taahhutu. Yani kanunda böyle bir durum yok. Bir pazarlama taktiği olarak müşterilerine böyle bir hizmet sunuyorlar.

Dilerse rakibi olan firmada 90 gun iade diyebilir.

selamlar.

4132 Mesaj
16 Aralık 2006; 13:08:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Chenk

@Mag

Kanundan bahsediyoruz, sizin belirttiğiniz uygulama firmanın müşterilerine özel taahhutu. Yani kanunda böyle bir durum yok. Bir pazarlama taktiği olarak müşterilerine böyle bir hizmet sunuyorlar.

Dilerse rakibi olan firmada 90 gun iade diyebilir.

selamlar.

ewet sanırım benim söylediğim kanun değil, firmaların kendi seçimleri,

kanunda ayıplı olması gerektiği yazıyor, iade ve değişim için, ayrıca 30gün süre varmış,

yalnız deneyimlerime ve gördüklerime göre, ayıplı olduğunu söylemeyince değişim veya iade daha rahat oluyor,
bu yüzden ben herkese bunu öneriyorum, çünkü ayıplı olduğunu söylediğinizde kanuna uymuyorlar ve değişim yerine servise gönderiyorlar.

neyse en iyisi alış-veriş yaptığın yere dikkat edeceksin, çünkü muhattap onlar, mahkemeyle falan uğraşmak istemiyorsan.
ben o yüzden teknosa ve carrefourdan elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum,

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

ÅÿηՄя

5715 Mesaj
16 Aralık 2006; 13:10:06 

Bu arada carrefour cep telefonu bölümü telefon ile aradığınızda fiyat bilgisi vermiyor. SAdece ürünün stoklarında olup olmadığını söylüyor. Hallerinden memnunlar anlaşılan

Siyah-beyaz devam.

229 Mesaj
16 Aralık 2006; 14:57:34 

Millet onu bunu bilmem de TEKNOSA lardan hiç bier şey almayın benden uyarması, hatta böle bi konu açmak lazım foruma bilgilendirme amaçlı, aramızda kimbilir kaç kişinin başı yandı.Carrefour da Teknosayla aynıdır büyük ihtimalle çünkü CarrefourSA- TeknoSA.

SAMSUNG GALAXY WONDER - GM DISCOVERY ELİTE - LG D802 G2 - LG LW5500 - LG LA691S

5715 Mesaj
16 Aralık 2006; 14:59:41 

Niye almayalım hocam bi de sebebini söylesen...
quote:

Orjinalden alıntı: erkan86

Millet onu bunu bilmem de TEKNOSA lardan hiç bier şey almayın benden uyarması, hatta böle bi konu açmak lazım foruma bilgilendirme amaçlı, aramızda kimbilir kaç kişinin başı yandı.Carrefour da Teknosayla aynıdır büyük ihtimalle çünkü CarrefourSA- TeknoSA.

Siyah-beyaz devam.

229 Mesaj
16 Aralık 2006; 15:07:06 

Sebebi gayet açık her ürünü arıza çıkarıyor bana faturası : 2 cd writer oldu, ikisde bozuldu (philips)Yakın arkadaşım cep telefonu aldı oda bozuldu okuldan bi hocam modem almış ve oda garantide.Gerçekten bunu ilk defa duymanız ilginç :S

5715 Mesaj
16 Aralık 2006; 15:10:51 

Teknosa'dan discman, mp_3 çalar, cep telefonu, mouse gibi bir sürü ürün aldım ve hiçbirinde sorun yaşamadım.
quote:

Sebebi gayet açık her ürünü arıza çıkarıyor bana faturası : 2 cd writer oldu, ikisde bozuldu (philips)Yakın arkadaşım cep telefonu aldı oda bozuldu okuldan bi hocam modem almış ve oda garantide.Gerçekten bunu ilk defa duymanız ilginç :S

Siyah-beyaz devam.

229 Mesaj
16 Aralık 2006; 15:19:10 

ya olabilir hepsi de arızalı çıkacak diyeb biey yoq bende cam,mouse falan aldım onlarda çalışıo ama 2 tane writer arızalı. çevremden duyduklarımıda sölemek istedim.

4132 Mesaj
16 Aralık 2006; 15:52:25 

sorun aldığınız ürünün arızalı olup olmaması değil,
nerden alırsanız alın, arızalı çıkabilir, elektronik ürünler biraz şans işidir,
ama benim anlatmak istediğim satış sonrası yapılanlar,
özellikle ilk 15 günden bahsediyorum, yada 30günden,
ondan sonra zaten teknosa veya carrefour karışmaz, markası neyse onun servisine yollarsınız.

ÅÿηՄя

5715 Mesaj
16 Aralık 2006; 16:13:06 

MAG'ın da söylediği gibi şansla alakalı bir durum biraz da.
quote:

ya olabilir hepsi de arızalı çıkacak diyeb biey yoq bende cam,mouse falan aldım onlarda çalışıo ama 2 tane writer arızalı. çevremden duyduklarımıda sölemek istedim.

Siyah-beyaz devam.

139 Mesaj
31 Mayıs 2013; 20:35:16 

hort

973 Mesaj
1 Haziran 2013; 0:05:08 

quote:

Orijinalden alıntı: 001ali001

hort

Yeni konu sandım la.

139 Mesaj
1 Haziran 2013; 21:58:44 

carrefourSa'nın sitesini geziyordum geri tuşuna bastım bi baktım 2006 öylesine giriyim dedim :)

Bu mesajda bahsedilenler: @iMonster Bu mesaja 1 cevap geldi.

973 Mesaj
2 Haziran 2013; 10:00:29 

quote:

Orijinalden alıntı: 001ali001

carrefourSa'nın sitesini geziyordum geri tuşuna bastım bi baktım 2006 öylesine giriyim dedim :)

Güzel.

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git hort 001ali001 - 31 Mayıs 2013; 20:35:16 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Sony » CarrefourSA ve Cep Telefonları
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.652