Şimdi Ara

Gürcistandan araç getirme ( kesin ) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
978
Cevap
64
Favori
83.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler arkadaşlar detay ama baya önemli bilgiler...
  • bugüne kadar iki araba gümrüğe geliyoruz ve arabayı alıp tekrar satıyoruz konuları ilk kez söylendi..sanırım en karanlık noktalar burası olmuştu..biraz daha iyi anlamış olduk..tam bir sıralama yaparsak

1) araç alınır.(ruhsat üstümüze)
    2) araç ..gümrükten aracı geçirecek yeterliliğe sahip birine satılır..elde iki ruhsat var.
    3) satın aldığımız araç ve sürücüsü bir araba... içinde misafir sanatçı bulunduğum 2. araba ile gümrükten geçer..ilk ruhsat cebimde..
    4) uygun bir yerde aracıma binip bana ait ruhsatla yoluma devam ederim... burda araçla giren araçla çıkar kurali işlemiyor bir şekilde..

hadi hayırlısı artık..kazasız belasız inşallah..ne aldınız bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfadent -- 2 Aralık 2015; 14:22:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neciriye

2004 full+full 3.25 otomatik aynen yazdıklarınızı uyguladık biraz geç oldu ama benım aklıma başka bir formül geldi aradım elemanı dedım arkadas bu gümrükteki adam senı aracsız alıyor ben yıne geleyım gırıyım cıkıyım ama cıkısımı yapmasın 6 ay sonra tekrar gelıyım gırısımı yapmasın cıkısımı yapsın konus dedım ne ıstıyor olursa tekrar gıdecem gelecem 6 ay sonra bunu goturup ıyı bısey alacam bakalım ne olacak :)

Gümrükteki memur, o aracı geçiren kişiyi arabasız geri alamıyor üstad, o konuda yanlışlık var.

Siz şu an aracınızla geri gitseniz, eğer aracı geçiren kişi Gürcistan'a geçtiyse, arabanıza ceza gelecek. Teklif ettiğiniz şeyi kabul edeceklerini zannetmiyorum, ceza çıkacağı kesin.
  • BU KONUYU TAKİP EDEN, YURTDIŞINDAN ARAÇ ALIP TÜRKİYEDE KULLANMAYI DÜŞÜNEN HERKESİ UYARIYORUM.

YURTDIŞINDA İKAMET ETMİYORSANIZ BU İŞE GİRMEYİN. YASA DIŞIDIR. SUÇ İÇERİR. MADDİ CEZASI VARDIR.

YÖNETİCİLERDEN RİCAMIZ SUÇA YATAKLIK ETMESİNLER. YARIN KENDİ BAŞLARI DA YANABİLİR. KONU KAPATILSIN.
  • Peki aracı gurcunun üzerine yaptık 2 ruhsat var bizim ki gurcude geçersiz
    2 sene sonra aracı satmak için o gurcuyu bulmak gerekmez mi ? Ya bulamazsak ya başına bir iş gelirse ??

• Hocam orası sıkıntı işte o zaman aracı satamazsınız, zaten olayın püf noktası orası aldın geldin kullandın buralarda sıkıntı yok ama araç senin hiç tanımadığın bir adamın üzerine ve bu adamın başına 2 senede herşey gelebilir. Daha öncede söylediğim gibi bu işler risk alınmadan olmuyor o yüzden alacağını araç asla muhtemel bir kayıpta sizi üzmeyecek miktarda olmalı. Tutup 30000 dolarlık araç almayın sakın üzülürsünüz.
  • Biz burada olur mu olmaz mi tartışıp duralım, millet çatır çatır getirip biniyor abi.Her yerde görüyoruz artık öyle 1-2 tane değil.

• Selam.

Türkiye'deki yerleşiklerin yabancı plaka taşıt getirmesi, başkalarının getirdiği taşıtı kullanması veya vekaleten taşıt getirmesi MÜMKÜN DEĞİL. Vekaleten taşıt getirmek için mülkiyet sahibi ve taşıtı getirenin 1 senede 185 gün yurtdışında kalması gerekiyor.

Ayrıca yurtdışından araç getiren kişi aracı bırakarak yurtdışına çıkacaksa ya aracı gümrük gözetimine bırakmalı, ya da en yakın gümrük idaresine taşıtın başkası tarafından kullanılmayacağına ilişkin tahahhütname vermelidir.

Bunların dışında yazan her şey YANLIŞTIR.

Ha ben de isterim ucuza araç kullanalım ama maalesef tüm yollar tıkanmış durumda, devlet o vergiyi bizden alacak.
  • Arkadaşlar yaptığınız uyarılarda haklısınız ancak burası gözünü karartmış olan kişilerin bulunduğu bir yer olduğundan pek etkili olmayacaktır. 45,000 TL verip almak yerine 3000$'a alacağım araca binerim. Sıkıntı olması durumunda da 500-1000 lira cezamı öderim. Üstüne vergisi, muayenesi, bilmemnesi yok. Daha ne diyeyim ben olayı aklamaya çalışmıyorum ama devlet vergileriyle, kısıtlamalarıyla bizi düdüklemese böyle bişeye kimse başvurmak istemez. Kiralık arac kullanmak gibi bişey bu. 2 yılda bir kontrat yeniler gibi aracı üstünüze alıyorsunuz ya da değiştiriyorsunuz.

• leonidas26 kullanıcısına yanıt
    hocam bırak bu işleri devlet su işleri,
    devlet adam olsun vatandaşını düşünsün, senelerdir araçlardan, benzinden ve diğer herşeyden aldığı kazık vergileri kaldırsın vergi adaletini sağlasın, her konuda adaleti sağlasın ondan sonra vatandaş bak nasıl devletini sahiblenir korur, devlet vatandaşı senelerdir kekliyor, fırsatını bulan vatandaşda tabi ki aradan ne koparabilirse kar diyor
    devlet millet için var, millet devlet için zihniyetini bıraksınlar artık,
  • quote:

Orijinalden alıntı: shizLa

Arkadaşlar yaptığınız uyarılarda haklısınız ancak burası gözünü karartmış olan kişilerin bulunduğu bir yer olduğundan pek etkili olmayacaktır. 45,000 TL verip almak yerine 3000$'a alacağım araca binerim. Sıkıntı olması durumunda da 500-1000 lira cezamı öderim. Üstüne vergisi, muayenesi, bilmemnesi yok. Daha ne diyeyim ben olayı aklamaya çalışmıyorum ama devlet vergileriyle, kısıtlamalarıyla bizi düdüklemese böyle bişeye kimse başvurmak istemez. Kiralık arac kullanmak gibi bişey bu. 2 yılda bir kontrat yeniler gibi aracı üstünüze alıyorsunuz ya da değiştiriyorsunuz.

Arkadaşım ceza 500-1000 tl olsa bizde gider alırız cezası tamı tamına aracın burdaki fiyatı kadar artı hapis bile olabilir....

• 2n2 2 kullanıcısına yanıt
    Ben varsayımda bulundum ceza konusunda. Kaynak paylaşabilir misiniz yorumunuz hakkında?

• @2n2 hocam lütfen yanlış yönlendirme yapmayın araba parası kadar ceza diye birşey yok, çalıntı vs araba olmadıktan sonra hapis cezasıda yok. İnsanları korku psikolojisiyle senelerce uyuttular lütfen bu politikaya devam etmeyelim. Ben aldım biniyorum çevirmeyede giriyorum neden atmadılar hala içeri ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennisyuwi -- 3 Aralık 2015; 14:56:43 >
  • dennisyuwi D kullanıcısına yanıt
    Kaynak beklemeye devam.. Hapis cezasının sadece panthera'nin bahsettiği gibi dolandırıcılık yapılırsa geleceğini biliyorum. Ama arabanın değeri kadar ceza nedir ya. Sanki arabayı TR plaka yapıyoruz.

• Gurcistan uçak biletleri ne kadar pahalı olmuş ya. Sanırım otobüsle gideceğim. Ankara batum 80tl.

• içinizden biri İ kullanıcısına yanıt
    OnurAir ya da Pegasus'tu sanırım, dün baktığımda 11 Aralık 122 TL; 18 aralık 142 TL'ydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shizLa

OnurAir ya da Pegasus'tu sanırım, dün baktığımda 11 Aralık 122 TL; 18 aralık 142 TL'ydi

Nerden nereye hocam? Ben ankarasan baktım batuma 600tl diyor.

İstanbul > Tiflis
    .
     Gürcistandan araç getirme ( kesin ) Gürcistandan araç getirme ( kesin )

• Hey Maşallah :) 2'li ruhsatlar , Gümrükler Felanlar filanlar... Ben Çifte Vatandaşım " Türk ve Gürcü " Kendi aracımla 6 ay kaldım çıkarken 5 gün geçiktim diye kademeli ceza ödedim " 330 tl civarı "...
    Gürcistan'dan araç getirme konusunda diğer arkadaşın dediği 2 ruhsat olayı, kapıdan girme geri arabasız çıkma vs olayı detayına girmeden sadece şunu diyeyim. Sarp Kapısı ayarlandıktan sonra yapılamayacak hiç birşey yok. Ha Yapmanızıda kesinlikle tavsiye etmem Zira Yaptırımlar " Yakalanma Durumunda " aşırı derecede fazla...
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.