Şimdi Ara

FM 15 Türkiye Karıyerim (Altınordu-Fenerbahçe-A.Madrid)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceki karıyerlerimde yabancı büyük klupleri çalıştırdım fakat bu karıyerimde sadece Türk kluplerını çalıştırmayı benimsedim ilk olarak Altınordu'yu seçtim kadrosu tamamen Türk oyuncularla oluşuyordu bende bu dengeyi bozmamak için kadronun tamamını yerli oyunculardan kurmayı esas aldım.

2014-15 Altınordu

Ne yazıkki bu karıyerimi pek fotoğraflandıramadım.Öncelikle takıma 4-1-2-3 DOS Geniş alan taktiğini oturtmak yoğun pas trafiği ortasahada üstünlük ve topa sahip olan yani tiki taka dediğimiz stili benimsetmeye çalıştım takımın transfer bütçesi cok kısıtlıydı ancak sağ bekte pek alternatif yoktu transfer lazımdı yani bütçe kısıtlı olduğu için bedelsiz transferlere yoğunlaşmak istesemde maaş bütçesi yetmiyordu ancak Deniz Barış gibi PTT ligi için kaliteli bir stoperi kadromuza kattık.Tabi bütçeyi dengelemek için gidenlerde oldu.

Takımın iki kanat oyuncusu Halil-Ozan ve Ortasahanın maestrosu Timur Temeltaş bizim için çok önemli kilit oyuncular benim herzaman kullandığım bir taktik vardır takımın her bölgesinde en az 1 kilit oyuncu belirlerim 4-5 tane değişmez ismim vardır ve takımı onlara göre belirlerim bu kilit oyuncular rotasyondan etkilenmez kondisyon,ceza,sakatlık gibi durumlar hariç oynarlar benim en çok önemsediğim takımın Kalecisi liderlik vasıfları taşıması ve kilit oyuncu olmasıdır fakat Altınordu'nun bütçesi o bölgeyi güçlendircek kadar değildi ve kalede 2,5yıldız olan Ramazan Üstündağ ve Tolgahan Acar oynuyordu rekabet çok önemli yedek kalecinin ilk 11 i zorlaması çok iyi o bölgedeki rekabeti sağlamayı çok seviyorum.Kilit oyuncularım Deniz Barış,Timur Temeltaş,Halil Tuna,Ozan Sol,Gökhan Yılmaz bu oyuncular Süper Lig seviyesinde oyuncular zaten Timur için Gençlerbirliği,Kasımpaşa Halil için Konya devreye girmiştim Timur ayrılmak istemişti ancak onu ikna ederek en az 1 sezon kalmasını sağlamıştım.

Taktik
    4-1-2-3 DOS Geniş Alan oyun anlayışı genelde defansif ve akıcı bir oyun tarzı benimsedik. Talimatları topa sahip ol,kısa pas,geniş alanda oyna,savunmayı ortasahaya yaklaştır,presi azalt,ofsayt taktiği kullan, ve düşük tempo olarak ayarladım tamamen pas yaparak topu gezdirip rakibi uyutmayı amaçladık maç sırasında öne geçtiğimizde genelde risksiz ve zamana oynamayı tercih ettim oyuncu direktiflerinde ise tüm oyunculara garanti pas yapmalarını ve topu kanatlardaki hızlı olan Halil ve Ozana aktarmasını söyledim bu oyuncular daha çok topla buluşarak içeriye sert ortalar kesiyor ve golü öyle buluyoruz.

Sezonun yarısında ligi 6. olarak bitirdik ve bu bizim için gurur verici bir sıralamaydı çünkü ben bu takıma gelirken ligi 15.sırada bitirmeyi hedefliyorduk yani kümede kalmayı bu sonuç yönetimide çok memnun etti ve 1senelik sözleşmemi yenileyerek 2 yıllık yeni anlaşma imzaladık Altınordu yla uzun bir karıyer planlıyorduk PTT liginde tamamen Türklerden oluşan tek takımdık yabancı oyuncuların daha ekonomik olmasına karşın bu felsefeden asla vazgeçmeyi düşünmedim Altınordu daki başarılarım gözden kaçmadı Süperlig'te düşme hattındaki Akhisar Belediye bana görüşme teklif etti ancak ayrılmayı mantıklı bulmadığım için reddettim Fenerbahçe 17.hafta sonunda 8. oldu bu yüzden İsmail Kartal kovuldu ve dedikodularda benim Fenerbahçeye gitme ihtimalimin çok yüksek olduğu söylenmeye başlandı ancak herhangi bir görüşme teklifi gelmedi zaten Altınordu'da gayet mutluydum.Ligi süpriz şekilde 4.olarak bitirdik son haftalarda öyle bir hırslı oynuyordukki 2. olmuştuk fakat bi kaç hafta puan kaybederek 3.olduk ve son haftada tatsız bir beraberlikle ligi 4. bitirdik basında maddi kısıtlamalara rağmen çok başarılı olduğum söyleniyordu ve takımın kümede kalmak için oynamasını beklerken 4.olarak play-off lara kalmamız inanılmaz bir başarıydı ilk etapta Adana Demirspor'u deplasmanda 1-0 mağlup ettik ardından evimizde 1-1 berabere kalarak play-off finalinde Antalyasporun rakibi olduk oldukça şanlıydık PTT 1.ligin gol kralı Lamine Diarra sakattı bunla beraber 2 kilit oyuncusuda sakattı ve deplasmandan 3-1 gibi rahat galibiyetle ayrıldık evimizde ise rakibimizin hiç eksiği olmamasına rağmen 2-0 mağlup ederek Şampiyon Samsunspor,Adanaspor ile Süperlig macerasına adım attık.

Güncel kulübüm Atletico Madrid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pexagon -- 14 Eylül 2015; 2:00:21 >

• 2015-16 Altınordu Süperlig Macerası
    Bizim için çok süpriz bir gelişme oldu kimse bizden bu kadarını beklemiyordu hatta yönetim bile beklemiyordu bu kadar hızlı yükselişimiz beraberinde sorumluluklarda getiriyor sahamız Süperlig kriterlerine uyması için klup kredi çekerek stad yeniledi haliyle Mali olarak biraz kemer sıkmamız gerekti transferde 1milyon € bütçe belirlendi yeni sponsorluk anlaşmaları geçen seneye göre 3kat daha fazla gelir sağlayacaktık buna rağmen kasada para kalmasını istiyordum takımın yıldız oyuncuları ayrılmak istedi ve hatrı sayılır ücretlere satmayı başardım geçen sene -490bin€ içerde kapattığımız transfer sezonunu, bu sezon +2,825.000€ kar yaparak kapattık gerçekten başarılı bir transfer sezonu geçirdik ancak takımın 2 kilit ismini kaybettik.Yine %100 yerli felsefesinden vazgeçmedik.
    *Not=Sezonun ortasında Fenerbahçeye transfer olduğum için Ocak ayı transferlerini yeni td yaptı yabancı oyuncu asla transfer etmedim Altınordunun başındayken.

Ligin 14.haftasında 13. olarak devam ediyorduk gayet iyi bir yerdeydik ve ligte kalıcağımızdan emindik o sırada 17.olan Fenerbahçe Metin Diyadin'i kovarak bu kabustan uyanmanın yollarını arıyorlardı bu sefer direkt bana görüşme teklifi yaptılar masaya oturduk ve her konuda anlaştık böylece Altınordu defteri benim için kapanmıştı çok güzel günler geçirdim ve klup tarihinin sevilen kişilerine adımı yazdırdım Fenerbahçeye transfer olduğumda 30milyon€ gibi bir bütçe vardı ve kadro inanılmaz dardı özellikle sağbekte tek bir isim vardı oda Mehmet Topuz o sakatlansa işimiz yaş mutlaka 10-11 transfer yapmak gerekiyordu takımı canlandırcak ligin tatile girmesine 2hafta vardı takım 3 kulvarda devam ediyordu Avrupa Kupası,Ziraat ve Süperlig işler süperligte hiçte yerinde gitmiyordu aslında ilk 11 imiz iyidi fakat takımı rotasyona sokmak imkansızdı ve takım moral motivasyon olarak çökmüş bir durumdaydı ilk maç Gençlerbirliğine karşı kendi evimizde silik bir oyunla 2-0 mağlup olduk açıkçası geldiğim için biraz pişmanlık duydum ancak yüksek transfer bütçesiyle potansiyeli olan büyük bir camia yeni transferlerle işleri yoluna sokacağıma inanıyordum.

Fenerbahçe 2015-16
    Altınordu'daki taktik anlayışımın aynısını Fenerbahçe içinde yaptım 4-1-2-3 kontrollü oyun anlayışı ve talimatlarda hemen hemen aynı Altınordu dan farklı 3 talimat daha verdim takımın yetenekli isimleri olduğu için Rakip defansın üzerine git,daha sıkı markaj yaptım vede ayakta savun talimatı verdim. Takımda Emenike,Kuyt,Diego,Alper Potuk,Bruno Alves ve Volkan Demirel gibi kilit ve yıldız isimlerimiz mevcuttu bu 6 oyuncu ilk 11 e monte ettim diğer 5oyuncuyu rotasyon yapacaktım defansta ciddi sıkıntılarımız vardı defans 4lüsü Alves dışında tamamen değişmeliydi mutlaka Sağ bek alınmalıydı İsmail Kartal&Metin Diyadin çoğu oyuncuyu satarak son 1.5yılda takıma 35milyon€ gelir sağlamış fakat başarı olmadıktan sonra bu paranın kasada durmasının hiç manası yoktu bu parayı dengeli olarak harcamak benim görevimdi tüm eksiklerimizi kapatarak ligin 2.devresine girdik kadrodan çok memnumdum eski öğrencim Ozan Sol'u transfer ettim onun dışında kariyerimde ilk yabancı oyuncu transferi yaptım stoper mevkisine Sportingten genç Elivelton'u 4mio€ ya transfer ettim.En çok ses getircek olan ise Galatasaray'dan Koray Günteri transfer etmem oldu taraftarlar çok tepki gösterdi 7.5 milyon € gibi bedele mal olsada ilerde ne kadar başarılı bir hamle olduğunu sizde göreceksiniz :) Stopere 3 oyuncu, Sol beke 1, sağ beke 2,ortasahaya 3,kanata 1 ve forvete 1 oyunc transfe ettim özellikle ortasahamız çok güçlü oldu tiki taka oynatıyorsanız topa sahip olmak istiyorsanız ortasahaya çok önem vermelisiniz Veli Kavlak'ı bedelsiz olarak transfer ettik gurbetçi Tolgay Arslanı vede genç potansiyelli Aytaç Kara'yı renklerimize bağladık. Metin Diyadin'in bana en büyük mirası Amartey oldu gerçekten hem defansta hem ortasahada çok başarılı Appiah tarzı bir oyuncu.

28 milyon € zarar ettik ama buna değdi 17. olarak aldığım takımı ligte ezeli rakibi Galatasarayın önünde 3.olarak bitirdim.Yönetim zaten Avrupa Ligi'ne katılmayı hedefliyodu yani ilk 5 ayrıyetten Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu olarak sezonu kupayla kapattık bu benim karıyerimdeki ilk kupaydı gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak bir takım kuracaktım Avrupa Liginde ise o sezon Villarel,Telaviv,Metalist grubundan 2.olarak çıktık ilk turda rakibimiz Roma'ydı deplasmanda 1-0 yenildik kendi evimizde 2-1 yensekte bu skor yetmedi hoş turu atlasak bile rakip Barcelona olacaktı iyikide elenmişiz :D

• Fenerbahçe 16-17
    Bu sezon 4milyon kar yaptık Antreman Tesislerini 3.5yıldızdan 4yıldıza yükselttik sezona TFF Süper Kupa Şampiyonluğunla başladık Ligi Şampiyon olarak tamamaladık Ziraat Türkiye Kupasında Trabzona yarı finalde deplasman golü yüzünden elendik ve en en en önemli olanı Avrupa Ligi Kupasını müzemiz getirdik itibarımız 4yıldıza yükseldi ve Türkiyenin en itibarlı klubu olmayı başardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pexagon -- 12 Eylül 2015; 16:39:01 >

• Fenerbahçe 16-17

Bu sezon Şampiyonlar Liginde oynayacağız haliyle daha idaalı bir kadro lazım taktik anlaşıyışımı asla değiştirmedim ve her zaman başarılı oldum.Transferde 10milyon gibi kar ettik 7.5mio€ ya aldığım korayı 15 e sattım 4'e aldığım M.Salah'I 12.5'a sattım transferde başarılı bir yol izledik Mustafa Saymak bedelsiz olarak geldi 8milyon piyasası var özelikle geleceğin dünya yıldızı adayı 19 yaşında Türk asıllı Belçıkalı Alper Ademoğlu'nu transfer ettik bedelsiz olarak 19 yaşında olmasına rağmen 3yıldızlı ayrıca potansiyeli 5yıldız.

Şuanki güncel kadromuz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pexagon -- 12 Eylül 2015; 16:49:22 >

• Arkadaşlar Fenerbahçe'de yönetim değişikliği oldu kulübün transfer bütçesini 1 milyon € olarak belirleyerek transferden gelen parayı transfer bütçesine katkıyı %15'e indirgediki bu rakam %50 idi. Costantin Nica'yı 22milyon€'ya satsam bile bütçem 4.5mio gibi bir şeydi mali durumu zengin olan bir kulüptük hoş transfere ihtiyacımız yoktu fakat yönetim altyapı ve antreman tesisleri stadyum gibi yatırımlara karşı çıkıyordu eski yönetimle 4,5yıldızlı antreman tesisi yaparak dünya çapında bir yapı oluşturmuştuk bu yapıdan iyisi 5-6 klupte var şuan A.Madrid'teyim 4yıldızlı şuan ve alt yapı olarak Fenerbahçe'den geride fakat Fenerbahçe yıllık 65milyon€ kar ederken Madrid 167milyon€ kar sağlıyor ve itibar olarak çok üst düzey bir klup teklifi kabul ederken zorlanmadım tazminat olarak Fenerbahçe'ye 3.5milyon€ ödediler giderkende kazandırdım ilk senem hariç hep kazandırdım.Buyrun buda gitmeden kulübe kazandırdığım 20milyon€ gördüğünüz gibi Nica'dan 1yılda %200 den fazla kar etmişiz vede oyuncuyu değerinin üzerinde bir bedele nakit paraya satmışım oyuncunun şuanki bedeli 17,5milyon € biliyorsunuz İngiliz oyuncu pazarına göre oyuncular max değere ulaşıyor biz bu değeri 5,5milyon € geçmişiz pazarlarken .

Benim için vizyon önemli ben %15 transfer payı 4mio bütçeyle şampiyonlar ligi takımını yönetmem ayrıca aşırı mantıksız UEFA yı kazandırdığım yıldan 1 sene sonra sponsor gelirleri 3'e katlandı.

• A.Madrid 2018/19
    Diego Simone'nin Man. United takımına transfer olmasıyla boşalan koltuğa Rafel Benitezin favori olmasına karşın beni getirdiler yine en nefret ettiğim şey kadro darlığı bir mevkide 3 alternatiften oluşan 28kişilik kadro kurma esasımdır fakat İspanya 25oyuncu kaydetmenize izin veriyor 2 sini kaleci olarak kullanmanız gerekmete bu 23 oyuncuyuda taktiğimize göre yerleştirmek transfer etmek durumundayız kadromuz çok güçlü fakat barça real çok çok güçlü haliyle gerçekçi olup imkansızı istemeliyiz oyuncularla hedefimizi Avrupa CL katılma yani ilk 4 olarak belirledik 8 oyuncunun yetersiz bir hedef olduğunu söylesede gerçekçi bir hedef olduğunun bilincindeyim.

Takımın eksiklerine gelecek olursak takımdan 3 oyuncu ayrılmak istiyor elimde zaten 23 kişilik kadro var Arda Turan benden daha fazla forma şansı istedi bende 11'de yeterli bulmadığım için yolları ayırmayı tercih ettim oda olumlu karşıladı 2milyon€ ya Nantes'e gönderdim.Emiliano Velazquez forma şansı bulma konusu için R.Sociedad ilgisini değerlendirmek istediğini söyledi bende teklif gelirse kabul edeceğim dedim aslında gitmesini istemezdim fakat gidicem diyen oyuncuya kal deme taraftarı değilim oyuncu olumsuz tepki gösterirse tüm takım etkilenebiliyor bu yüzden satmak zorunda kalıyorsunuz fiyat düşüyor neyse Sociedad 3.5milyon€ müzakeresiz bir teklif sundu oyuncunun max ederiydi kabul ettim ve yollarımız ayırdık ve stoper bölgesinde 2 oyuncu kaldı.Kaptan belirlerken Saul Kaptandı ve Koke yardımcıydı bu durum takım içi huzursuzluğa yol açıyordu bende tam tersine çevirdim Koke kaptan Saul yardımcı yaptım.Saul bu duruma içerlendi ve sürekli bir huzursuzluk peşindeydi 1-2oyuncu etkilendi sadece diğerleri bu kararımı haklı buldu ben takımımda negatif oyuncu istemem direkt elden çıkarmaya çalıştım Norwich'ten teklif geldi uzun pazarlıklarla 13milyon peşin 7milyon bonuslarla 20milyon€ gibi bir rakama satıldı ve bu çok iyi bir ticaretti satabileceğimiz en iyi fiyata sattık.Marco Asensio takımın kilit oyuncusu asla satmayı düşünmedim fakat müzakeresinde 57milyon€ serbest kalır maddesi olduğu için Bayern Münih müzakeresiz teklif ile oyuncuyu transfer etti kulubün transfer gelirinin %75 aktarımı olduğu için yaklaşık 40-45milyon€ transfer bütçesine geldi ve bu bize ilaç gibi geldi.Asensio'nun parasıyla Orta Ofans bölgelerine Fred-Douglas Costa gibi klas oyuncuları transfer ettik Fred 10numara bölgesinde Costa sağ ofansta gayet güçlü ve dengeli bir takım olduk stopere ise Matthias Ginter'i değerinden ucuza transfer ettik potansiyeli olan genç satarken eminimki 2-3katına gidicek en iyi transferimiz o oldu diyebilirim Fred de genç 25'inde 3-4yıla belki 2ye katlayabiliriz.Orta bölgede Veretout 4.ismimiz oldu o bölgede eksik kapandı kendisini yedek olarak alsamda ilk 11 de formayı kaptı o transferi yönetim yaptı benim talimatım üzerine anlaşmaları vs. ,Sinan Kurt 800bin€ ya alabileceğimiz en iyi oyuncuydu o orta ofansın 3bölgesindede oynayabilen 2yıldızlı 4yıldız potansiyelli enterasan goller atan genç bir oyuncu ileride potansiyeline ulaşırsa kilit bir oyuncu olabilir.Nagatomo defansın solunda 1 isim olması üzerine transfer ettim ilk 11 oyuncusu olarak 3yıldızlı ve uygun fiyat 32yaşında o bölgeye genç yıldız almamız imkansızdı bütçeyi dengede tutmak gerekiyordu çünkü maaş giderleri tıkadı.Correa transferini Simione gerçekleştirmiş.

Taktikler ve Maçlar

A.Madrid'in hücum hattının zenginliğinden yararlanmak için günümüzün populer 4 2 3 1 sisteminde oynatıyorum talimatlar vs. resimdeki gibi

Buyrun sonuçlar

Oyuncu istatistikleri

Gördüğünüz üzre yaptığım 6 transferden 5'inin performansı göz dolduruyor Sinan için başarısız transfer diyemeyiz 800bin € ya bu seviyedeki takım için bu perfomans yeterlidir bile.

• Güzel konu. Takipteyim.
  • Çok iyi
  • Cok iyi cok guzel emegine saglik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengavers -- 22 Eylül 2015; 12:40:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi elinize sağlık hocam
  • arda turan nantes 2m gidiyo
  • Emeğinize sağlık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.