Şimdi Ara

iPhone 6S serisi ne kadar uzun 4K video çekebiliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6S serisi ne kadar uzun 4K video çekebiliyor ?

Apple'ın hafta içindeki lansmanı ile teknoloji dünyasına merhaba diyen iPhone 6S serisinde pek çok önemli yenilik bulunuyor. Ancak Android rakiplerinden farklılaşmasını sağlayacak en önemli unsur 4K video kaydı için süre kısıtlamasının olmamasıydı. 

Donanım-yazılım uyumunu iyi koruyan Apple, 4K videolarda sistemin ısınmasının da önüne geçiyor. Böylece kullanıcıya uzun süreler boyunca 4K video kaydı yapabilme olanağı tanınıyor. 

Ancak her konuda olduğu gib bu konuda da bir kısıtlama mevcut. O da depolama kapasitesi. Harici bir kart desteği olmayan iPhone modelleri mecburen 4K video kaydını ana hafızaya yapıyor. Sistemin kendi kullandığı depolama alanı da hesap edildiğinde 4K videolar için aslında önemli bir kısıtlama mevcut. 

Bir dakikalık 4K 30fps video kaydı ortalama olarak 375MB seviyesinde yer tutuyor. 16GB kapasiteli iPhone 6S modelinin tüm alanı boş olarak hesap edersek 40 dakikalık 4K video sığabiliyor. Ancak sistem dosyaları, uygulamalar, kullanıcının diğer dosyaları ile bu süre daha da düşecektir.

Depolama alanı arttığında tabii ki video kaydı da uzuyor. 64GB kapasiteli iPhone 6S modelinde 3 saat, 128GB kapasiteli iPhone 6S modelinde ise 6 saat 4K video kaydı yapabilmek mümkün. Ancak yine dediğimiz gibi sistem ve kullanıcı dosyaları nedeniyle bu süre kısalıyor.  

• 60 fps de 1080p gayet yeterli olur. 4K yı tam anlamında zaten çekemiyor telefonlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek çok yenilik bulunuyor derken ?

• "iPhone 6S serisi ne kadar uzun 4K video çekebiliyor?"

Cevap veriyorum: - Pilinin yettiğince.

128 GB olanı da alsan, çekeceği anca pil bitene kadar.

Yine de iyi tabi. Isınmadan dolayı kapanmaması.

Snapdragon 820 gelince de aynı şekilde işlemci güçlü olacağı için ısınmadan kapanma olmadan çekebileceğini düşünüyorum...

• ısınıp kapanmıyor oluşu yeterli bence. 4K iphone a geldiğine göre desteği diğer cihazlara da gelecektir. mesela apple tv..

• 1 dakikası 375 mb. Bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum 4k videoların.
  • İşte bunu sevmiyorum. Teknolojide bir çok alanda bunu görmek mümkün.Yeni teknolojileri hep kısıtlı yaşıyoruz bir süre. Tabi bunun nedeni maliyetlerdir.Yoksa 4k çeken bir alete 16gb hafıza mı konur.O zaman en ucuz iphone 4bin TL olurdu depolama artsaydı
  • Özellikle 16GB modeli o hafıza ve o pil boyutu ile 4K çekimde istenileni vermeyecektir.
  • işte burada bulut teknolojisi devreye giriyor ama bizimülkede upload hızı dehşet verici hızlı olduğu için çekilen videoları yavaş bir şekilde depolar açılan hafızaya yeniden 4k video çekilebilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

60 fps de 1080p gayet yeterli olur. 4K yı tam anlamında zaten çekemiyor telefonlar.

Katılıyorum. 2K ve 4K boyutları açısından gereksiz bulduğum bir çöüznürlük. Ben telefonum 1080p çektiği hâlde 720p çekmeyi tercih.ediyorum. 1080p yeter de artar. Çekilen de en fazla parti olur düğün olur güğel bir anı olarak. Onları da 4K çekip gereksiz yere GB boyutlarında tutmaya gerek yok. 720p ve 1080p hem kaliteli hem az yer kaplar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K videoyu Apple buldu.

• Ahahahah tamam donanım ısınarak video çekmeyi engellemeyebilir ama hafıza yetmeyince ne video ne fotoğraf, sıkıntı daha büyük :D

• 4 k işi kocamam bir balon
  • 4K ne kadar gereksiz bilmem. Ama FullHD standardında artık sıyrılmamız lazım. DSLR TV gibi cihazlarda yeni standart telefon ve tablet ekranlarında bulunan ara değer 2K olmalı. Amiral gemisi ürünler 4K olsada olmasa da yüksek fiyatı veriyorsun. Madem parasını veriyorsun telefonunda olsun kullanamazsın.

S6 ve Note3 den beri Samsung 32GB Bu zamanda arık Apple da 32 GB olmalı. Zaten millet fazlasıyla parasını verip alıyor. Varsın 100-200 lira fazla olsun. Ama Apple 16Gb satışını durdursun veya devam etsin ama 32 seçeneği de ortaya çıkmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 12 Eylül 2015; 12:01:22 >
  • diğer telefonlar gibi ısınıp kamera kendini kapatıyor mu? bunu bildiğim kadarıyla deneyen yok. yani "16gb şu kadar çeker, 64gb şu kadar çeker" demek bence denemeden yapılacak bir yorum değil

bir diğer konu apple 4k video çekim özelliği koyduysan hafıza seçeneğini 32gb'dan başlatmalıydı. çünkü note5 için hafıza kartı desteği verilmediğinde ben de dahil eleştirilerde bulunmuştuk; ama apple hem 16gb hem hafıza kart desteği yok.

16gb iPhone 6s sahibi birisi "tadımlık" 4k video çeker sonra 1080p devam eder.

bu kadar yüksek fiyatlara satılan telefonlarda firmaların hafıza konusunda bu kadar cimri davranmasını anlamıyorum
  • fuujitsu F kullanıcısına yanıt
    üç aşağı beş yukarı bu civarda telefonların 4k video boyutu hocam

note 4 de 5 dk video süre sınırı var yazılımsal (müdahele ile kaldırılabiliyor) 5 dk lık video 1.67 gb tutuyor genelde bu da dakikasını 342 mb yapar

tabi 16 gb dahili hafızalı versiyon ile 4k video çekmek pratik olarak mantıksız yada birkaç dakika ile sınırlı kalır çünkü içinde sistemin yediği hafıza sizin fotolarınız müzikleriniz proramlarınız falan da olacak
  • plexus_09 kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum hocam bu konuda samsung da ne yazık ki apple ın izini takip ediyor ben ona yanıyorum

hayır tamam şu anda üretilen nand bellekler çok hızlı aktarım hızlarına sahipler ufs2 tipindeler vs vs ya arkadaş yıllar önce çıkan nokia n97 32 gb dahili hafıza ve micro sd girişine sahipti ki o zaman en yüksek kapasiteli micro sd 16 gb ki ben daha sonrasında n97 ile 32 gb lık (her ne kadar maximum 16 destekliyor dese de) micro sdhc ile deneme yaptığımda sorunsuz çlıştırdı

demem o ki aradan tam olarak (2008 - 2015) 7 koca yıl geçmiş ve üreticiler (buna samsung sony htc motorola vs diğer tüm firmalar dahil bazıları hariç) diyor ki telefonun iki hafıza seçeneği var 32 ve 64 gb ama biz o 64 gb ı hiç göremiyoruz ortaya çıkmıyor
    s6 ve s6 edge de 128 gb ın hiç olmadığı gibi (zaten micro sd girişi yok o ayrı bir fiyasko)

demem o ki şu anda amiral gemi dediğimiz 3000 lira para verdiğimiz cihazların dahili hafızasının en az 128 gb olması lazım hatta isteyen için 256 gb bile olabilmeli ve micro sd girişi kalkmamalı

• Optimize etmesi guzel.ama tekrar soyluyorum.burada 4K video ceken telefona sahip kac kisinin evinde 4K izletebilen lcd var?

• 4k ekran yokki çekse nolur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.