Şimdi Ara

Tabletime virüs bulaştı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saat 20.00 gibi zornoclub diye illet bi virüs bulaştı. Mağazadan program indiriyordum yüklendi falan sonra bu uygulamanın yanında zornoclub diye bir şey yüklenmiş sürekli bildirim çıkartıp izin istiyor. Kaldıramadım, anti virüsler görüyor ama işlem yapamıyor. Sıfırlamaya çalıştım ayarlardan ama bi türlü sıfırlanmadı. Tuş kombinasyonu ile factory reset/cache wipe falan yaptım. Ama gene virüs duruyor hatta wifiye bağlanmadan 3-5 program daha kurmuş. Ne yapmam gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• blasterjaxx kullanıcısına yanıt
    Yok be Emojili klavye indirdim. İndirmez olaydım Öyle bi virüs ki kendi kafasına göre onaylama işi yapıyor,program kuruyor falan antivirüs görüyor ama bir şey yapamıyor kök dizinde falan diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 12 Eylül 2015; 3:27:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var hocam nerden bulaştı anlamadım. sürekli reklam geliyor,program yüklüyor, ana ekranı değiştiriyor... siz sorunu çözebildiniz mi?
  • 0nurGS kullanıcısına yanıt
    Tableti sıfırladım bi kaç kere sonra rootladım bi program vardı adını unuttum. Program kaldırmaya yarıyor. Bu programla virüslü programı kaldırdım. Sonra tableti tekrar sıfırladım mis gibi oldu.

Root lazım. Ben frama root ile rootlamıştım

• cangunner kullanıcısına yanıt
    Benim virusler biraz farklı sanki sistem dosyalarina kaydolmuslar, factory reset yaptigimda bile değişmiyor.Tabletinizin modeli neydi hocam?

Valla benimkilerde sistem dosyalarına inmişlerdi. Programla sistem uygulamalarını normal uygulama kaldırır gibi kaldırabiliyorsun. Asus memopad hd7

• Memopad me173x mi ? Rootu nasıl attiniz? Ben forumda yazanlari uyguladim ama olmadi.

Evet o model. Framaroot denen programla. Tabletten internete girerek bulabilirsiniz. Google Play de yok framaroot

• cangunner kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam çok sağ olun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nurGS

MTK işlemcili cihazlara framaroot en iyi yöntemdir.

• http://hizliresim.com/yR0bka

http://hizliresim.com/yR0bXy

Hocam tablet bu hale geldi . Ben bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Edit:framaroot ile Root yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurGS -- 28 Ekim 2015; 0:16:01 >
  • quote:

http://hizliresim.com/yR0bka

http://hizliresim.com/yR0bXy

Hocam tablet bu hale geldi . Ben bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Edit:framaroot ile Root yaptım.

Eger bu kötü uygulamalar silinemiyorsa
    1-)titanium backup adli uygulamayi yukleyin.uygulamaların olduğu bölümden bu uygulamaları bulup üzerine tiklayin ve kaledir seçeneği ile şilin.
    2-)ikinci yol:system app remover adlı uygulama ile basit bi şekilde kaldırabilirsiniz.
    3-)root explorer adlı uygulamadan root/system/app klasorune girin ve oradan bu uygulamaların apk dosyalarini şilin ve cihazi yeniden baslatin.
    4-)bu üç yöntem ise yaramazsa cihazin stock romunu indirip yeniden flaslayin.(cwm gerektirmez.)

• Hocam bu hata çıktı simdidehttp://hizliresim.com/gy6zWO halbuki framaroot ile yaptığımda success yazmisti. Diğer remover programları da aynı hatayı veriyor.

• quote:

Hocam bu hata çıktı simdidehttp://hizliresim.com/gy6zWO halbuki framaroot ile yaptığımda success yazmisti. Diğer remover programları da aynı hatayı veriyor.

Uygulamalar sizden root erişim izni istediğinde izin ver dediniz mi

• O yetkiyi nasıl verebilirim ?

Edit: hocam az önce Xperia ion telefonuma root yaptım, uninstal programı yükledim ve izin isteğinin nasıl bir şey olduğunu gördüm. Böyle bir izni tablette istemedi. Bulaşan virüste sağlıklı bir şekilde root tamamı engelleyen bir yazılım olabilir mi? Çünkü sanırsam framaroot root attığımı gösterse de root olmuyor tablet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurGS -- 28 Ekim 2015; 16:12:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHADOW

quote:

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deleted_User-04 -- 29 Ekim 2015; 14:09:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN-61

quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

Hocam e tab 5 ler için hangi root programını tavsiye edersiniz ?

Hocam işlemci markasina gore değişir o yöntem.bu konuda bircok video var YouTube da bi bakin siz

• quote:

O yetkiyi nasıl verebilirim ?

Edit: hocam az önce Xperia ion telefonuma root yaptım, uninstal programı yükledim ve izin isteğinin nasıl bir şey olduğunu gördüm. Böyle bir izni tablette istemedi. Bulaşan virüste sağlıklı bir şekilde root tamamı engelleyen bir yazılım olabilir mi? Çünkü sanırsam framaroot root attığımı gösterse de root olmuyor tablet.

Hocam root checker ile bi bakin root olup olmadigina.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHADOW -- 28 Ekim 2015; 23:14:11 >
  • No root yazıyor hocam. İnternette yazan yabancı, yerli tüm sitelerdeki yöntemleri denedim olmuyor. Ne yapmalıyım sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.