Şimdi Ara

Superonline fiber de sorun yaşayan varmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar superonline fiber kullanıyorum ama özellikle son 1 aydır sıkıntı mevcut. Bugün gelip modem değiştirdiler ama yine sorun mevcut. Mesela bütün gündür mynet sitesini açmıyor. Sayfaları bazen açıyor bazen açmıyor. Mesela cepten facebooka giriyorum kafasına göre açılıyor bazen açılmıyor. Varmı bu sıkntıları yaşayan. İstanbul Beylikdüzünde ikamet ediyorum. Ayrıca bugün gelen çocuk modemi değiştirirken son 1 aydır sayfa yüklenmemesi sorunu yüzünden çok kişi aradı dedi. Devlet filtrelemesinden dolayı sıkıntı oluyor dedi ama ne kadar doğru bilinmez.

Not: Biraz önce aradım ve İstanbul'da kullanıcılardan sayfa açılmamam sorunu yönünde şikayetler geldiğini söyledi mh yetkilisi. Bekleyip göreceğiz bakalım düzelecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 11 Eylül 2015; 18:50:09 >

• Son 2 gündür kıvranıyorum bende youtube, diğer yurtdışı sunucu bazlı siteler ya açılıyor ya yarım yükleniyor. Sistem bazlı vpn, proxy gibi çözümlerde hoop tekrar herşey normale dönüyor. Ben de beylikdüzündeyim ve arada kopmalar oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAXSTAR

Son 2 gündür kıvranıyorum bende youtube, diğer yurtdışı sunucu bazlı siteler ya açılıyor ya yarım yükleniyor. Sistem bazlı vpn, proxy gibi çözümlerde hoop tekrar herşey normale dönüyor. Ben de beylikdüzündeyim ve arada kopmalar oluyor.

Biraz önce aradılar yine beni hocam ve bu sorun için alarm verdiklerini en kısa sürede çözüleceğini söyledi. Modemi açıp kapattımö ve sorun halloldu. Sende istersen bir on off yap..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

quote:

Son 2 gündür kıvranıyorum bende youtube, diğer yurtdışı sunucu bazlı siteler ya açılıyor ya yarım yükleniyor. Sistem bazlı vpn, proxy gibi çözümlerde hoop tekrar herşey normale dönüyor. Ben de beylikdüzündeyim ve arada kopmalar oluyor.

Biraz önce aradılar yine beni hocam ve bu sorun için alarm verdiklerini en kısa sürede çözüleceğini söyledi. Modemi açıp kapattımö ve sorun halloldu. Sende istersen bir on off yap..

Evet sorun düzelmiş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

quote:

Evet sorun düzelmiş

1 haftadır Beylikdüzü-Esenyurt bölgesinde ben de aynı sorunu yaşıyorum. Dükkan ve evlerde 5 Farklı abonelik aynı sorunu yaşıyoruz. Modemler değişti, kablolar değişti ama herhangi bir çözüm yok. Vpn - Proxy nin açtığı siteleri ( mynet, radikal gazetesi, fenerium, bjk.org facebook, instagram vb ) proxy kullanmadan açamıyoruz. iPhone-iPad-Macbook gibi cihazlar siteleri açmazken, windows 8 li laptop açıyor. Psn'e Ps3, Ps4 ve PsVita da zor ve yavaş bağlanıyor. Ethernet ve ya Wi-Fi da olsa aynı sorunlar var.

Dns değiltirince de durum aynı.
    Modem değişti durum aynı.
    Kablo değişti durum aynı.
    Modem 10larca kez resetlendi durum aynı.
    WiFi kanalları değişti durum aynı.
    Static İp ile denendi yine aynı.

Siz düzeldi demişsiniz ama ben bir düzelme göremedim. 2011 de yaptığım aboneliği eğer sorunu çözmezlerse bitirme kararı aldım zira bilgisiz müşteri temsilcileri, ilgisiz elimizden birşey gelmez diyen saha ekipleri canımı çok sıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onurergen kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı yerde ikamet ediyorum aynı sorun bendede var bölgesel sanırım bende şikayet falan oluşturdum bakalım bende sorun bende sandım virüs programının monitorüyle bakıyorum örneğin bir oyundan bir yere bile ışınlanamayıroum bazen geri atıyor bekleme ekranında 'SNY_Sent' diyor ama bağlanamıyor sunucuya Bu ayın aşından beri böyle.Benim windows 8 laptop 2 tane var 2 sindede aynı sorun yine telefondada böyle bazen bağlanmıyor bağlandıktan sonra sıkıntı yok tabi de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 15 Eylül 2015; 4:10:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Arkham Knight

Hocam bende aynı yerde ikamet ediyorum aynı sorun bendede var bölgesel sanırım bende şikayet falan oluşturdum bakalım bende sorun bende sandım virüs programının monitorüyle bakıyorum örneğin bir oyundan bir yere bile ışınlanamayıroum bazen geri atıyor bekleme ekranında 'SNY_Sent' diyor ama bağlanamıyor sunucuya Bu ayın aşından beri böyle.Benim windows 8 laptop 2 tane var 2 sindede aynı sorun yine telefondada böyle bazen bağlanmıyor bağlandıktan sonra sıkıntı yok tabi de.

Burada arkadaşlarım da aynı sorunu yaşıyorlar. Sol önce sorunu bana yıkmaya çalıştı,1 hafta sonrasında hatayı kabul ettiler. Her gün 20-25 dakika telefonda konuşuyorum MH yetkilileri? İle. Her gün evime ziyarete geliyorlar ama nafile. Çözüm üretemiyorlar, ping screenshotlarını aldık, upload testleri yaptık, hız testleri yaptık ama sonuç yok. Bu bölgede 8-9 kişi aynı problemleri yaşıyoruz. Sana tavsiye proxy ve ya vpn kullanman bu şekilde bağlantını stabil hale getirebilirsin. Bu hafta çözüm üretemezler ise sözleşmemi iptal edicem, hızdan önemlisi stabilite. İsterse 1000Mb bağlantı olsun stabil olmadıktan sonra neye yarar? Saatte 300 Km hız yapabilen bir otomobil garajda duruyorsa kime ne faydası var?

• Türkiye'deki servis sağlayıcıları verdikleri hizmetin yanında ek VPN yada en azından proxy hizmeti de vermeleri gerekiyor sanırım.

• Sana %100 katılıyorum

Benim için önemli olan oyundaki bağlantım işte ya onun için de vpn proxy stabil bulmak zor çoğu oyun vpn,proxy kullananı engelliyor bakalım çözerler diye umuyorum sonuçta konuyu açan arkadaştada varmış çözmüşler
  • quote:

Benim için önemli olan oyundaki bağlantım işte ya onun için de vpn proxy stabil bulmak zor çoğu oyun vpn,proxy kullananı engelliyor bakalım çözerler diye umuyorum sonuçta konuyu açan arkadaştada varmış çözmüşler

İnşallah, bugün yine aradılar kontrol için fakat bir düzelme yok. Black Ops 3 çıkmadan benim de bağlantım düzelse iyi olacak :)

Tamamdır hocam düzelme olursa yazalım haberdar edelim birbirimizi

• quote:

Tamamdır hocam düzelme olursa yazalım haberdar edelim birbirimizi

Tamam, PM atarım sıkıntı düzelirse. Biraz önce yine aradılar kontrol yapıcaz dediler ama sıkıntım aynen duruyor.

Modemi kapatıp açın arkadaşlar superonline düzelttikten sonra kapatıp açmışlar öyle düzeldi demiş yukarıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Arkham Knight -- 15 Eylül 2015; 20:36:14 >
  • quote:

Modemi kapatıp açın arkadaşlar superonline düzelttikten sonra kapatıp açmışlar öyle düzeldi demiş yukarıda

Değişme yok, sayfalar görüntülenemiyor. Sol hatasını kabul etmiyor, suçu bana atıp duruyor. Çok sıkıldım, iptal edicem artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurergen

quote:

Değişme yok, sayfalar görüntülenemiyor. Sol hatasını kabul etmiyor, suçu bana atıp duruyor. Çok sıkıldım, iptal edicem artık.

Hocam senin hangi sayfalar açılmıyor tam olarak.
  • Windows 8 li bilgisayarın açtıklarını iPhone6 açmıyor, iPhone 6 nın açtıklarını Smart Tv açmıyor. Bende durum çok karışık.

• Ataşehir'deyim. Aynı sorunlar bende de var ve 1 haftadır çözüm yok. Her akşam inatla arıyorum. Akşam saat 21 gibi düzeliyor, ertesi gün yine aynı. Hız testi yapıyorum 25 mb çıkıyor torrent ten film indiriyorum hiç bir sorun yok ama ne hikmetse sayfalar yüklenmiyor, digiturk portal açılmıyor. Sorunu superonline kabul ediyor ancak somut bir çözüm hala yok. 2009 dan beri Fiber abonesiyim ilk defa bu kadar çaresiz sorunlu bir dönem söz konusu...

• Valla bendede oldu 1 gün sürdü sonra düzeldi. İstanbul Beylikdüzündeyim. Bölgesel sıkıntılar mevcut sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakmel

Ataşehir'deyim. Aynı sorunlar bende de var ve 1 haftadır çözüm yok. Her akşam inatla arıyorum. Akşam saat 21 gibi düzeliyor, ertesi gün yine aynı. Hız testi yapıyorum 25 mb çıkıyor torrent ten film indiriyorum hiç bir sorun yok ama ne hikmetse sayfalar yüklenmiyor, digiturk portal açılmıyor. Sorunu superonline kabul ediyor ancak somut bir çözüm hala yok. 2009 dan beri Fiber abonesiyim ilk defa bu kadar çaresiz sorunlu bir dönem söz konusu...

Ben de 2009 da 10MB ile başlamıştım, 100 e kadar çıktım. Dediğin gibi ben de ilk defa böyle bir problem yaşadım. Eşim yazar olduğundan internet onun için çok önemli bu yüzden bugün TTnet fiber başvurusu yaptım. Proxy bilmeyen genç arkadaşlar ile yani MH ile konuşmaktan ağzımda tüy bitti. Telefon (iphone6) siteleri açmıyor ( garanti, mynet, fotomac, radikal vb ) ama laptop açıyor. Dns ve ip dağıtımında bir sıkıntı var sanıyorum. Biz burada 12 abone aynı sorunu yaşıyoruz, işin traji-komik tarafı Mh bunu kabul etmiyor. İki ucu cilalı değnek ;)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.