Şimdi Ara

Android için navigasyon önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cep telefonumda navigasyon olarak google haritaları kullanıyorum.
    100 metre ileri gitmeme rağmen navigasyon beni hala aynı yerde gösteriyor.
    Yaptığım hareketleri anlık olarak hemen gösterecek navigasyon programı var mıdır?

• En iyi ücretsiz 2 navigasyon; Yandex Navigasyon ve Here Maps ikisi de ücretsiz ve çok fazla yer kaplamıyor ikisini de kullanıyorum ikisini de şiddetle tavsiye ederim hangisi hoşunuza giderse onu kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FLameS.7

En iyi ücretsiz 2 navigasyon; Yandex Navigasyon ve Here Maps ikisi de ücretsiz ve çok fazla yer kaplamıyor ikisini de kullanıyorum ikisini de şiddetle tavsiye ederim hangisi hoşunuza giderse onu kullanın.

Yandex navigasyon güzelmiş hoşuma gitti.
    Ama bazen saçmalıyor konumuma bakıyorum beni yanlış caddede gösteriyor bazende çok geç ilerliyor.
    Kullandığım internet paketinin yavaşlığından kaynaklı galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

quote:

Orijinalden alıntı: FLameS.7

En iyi ücretsiz 2 navigasyon; Yandex Navigasyon ve Here Maps ikisi de ücretsiz ve çok fazla yer kaplamıyor ikisini de kullanıyorum ikisini de şiddetle tavsiye ederim hangisi hoşunuza giderse onu kullanın.

Yandex navigasyon güzelmiş hoşuma gitti.
    Ama bazen saçmalıyor konumuma bakıyorum beni yanlış caddede gösteriyor bazende çok geç ilerliyor.
    Kullandığım internet paketinin yavaşlığından kaynaklı galiba...

Here Maps'ide indirin hoşunuza giden hatasız olan hangisiyse onu kullanın. Bu ikisi ücretsiz olanlardan en iyi ikisi bana göre. Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor malesef :D Eğer ücretlide olur derseniz Sygic ve iGO adlı iki program daha var. Ücretli oldukları için kat kat iyiler tabi :D

• Here, ücretsizler içinde çok iyi. Ortalama kullanıcının tüm navigasyon ihtiyacını karşılar. Profesyonel hizmet isteyenler ücretli program kullanabilirler. Here, program ve harita olarak gelişmede bu hızını sürdürürse, yakın gelecekte sektörde hem ücretsiz, hem lider konuma gelebilir.

• Birinci tercihim Yandex olurdu.

Artık offline navigasyon iş değil bence. Güncellemesiydi bilmemnesiydi, yok o harita çıktı mı, bu harita çıktı mı derken sıktı artık iyice.

En önemlisi de trafik desteği geldi ve bu büyük şehirlerde çok işe yarıyor. Rotayı bilseniz dahi trafiğe girmeden gitmek çok önemli.

Ayrıca yandex'te veri tasarrufu için istediğiniz ilin haritasını indirebiliyorsunuz.

Diğer bir özelliği de kullanıcıların kaza ve kapalı yol vs bildirebilmesi.

Yanlış yolda göstermesi yandex'te hiç başıma gelmedi. Yazılım bazı hataları tolore edebilir, bu yazılımın becerisidir ama tahminimce bu durum daha ziyade telefondan kaynaklı olabilir (gps anteni, yazılım kalibrasyonu vs). Camın önüne monte edin, gps iyi çeksin.

Bundan bir önce Nlife kullanmıştım. (ndrive'ın branding olayı sanırım) gui olarak bence çok başarılı ama biraz donanım istiyor...

Google da iyi olabilir belki ileride ama en son baktığımda sesli navigasyon yoktu Türkiye için.

Bir çoğunu denedim ama şu trafik olayından sonra, ve internet olduğu müddetçe bence Yandex!

• Geçtiğimiz haftalarda sesli komut özelliği de geldi Yandex'e.

"Yandex, eve gitmek istiyorum" diyorsun o kadar. Farklı komutları farklı şekillerde söyleyince de anlıyor. Google sesten metin algılayıcı gibi değil tam olarak, daha çok sesli komut verme tarzında yapmışlar. Gayet başarılı...
  • Cevaplarınız için teşekkürler.
    Artık yandex kullanıyorum ücretsiz programların içinde en iyisi bence.
  • Selamlar,

Bu konuda benim önerim; Birinci sırada HERE Maps uygulamasıdır. Neden?
    Hatasız Rotalama Yapıyor ve Kendini kanıtlamış bir yazılım. eski adıyla Nakia Maps. Trafik bilgisi daha doğru ve stabil.

İkinci sırada Yandex kullanın; Başarsoft Harita verisi kullanmaya başladıklarından bu güne POI sayısı daha fazla; Ama trafik bilgisi bazen yanıltıcı olabiliyor ve halen rotalama hataları var. Henüz düzeltemediler.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Hatasız Rotalama Yapıyor ve Kendini kanıtlamış bir yazılım. eski adıyla Nakia Maps. Trafik bilgisi daha doğru ve stabil.

İkinci sırada Yandex kullanın; Başarsoft Harita verisi kullanmaya başladıklarından bu güne POI sayısı daha fazla; Ama trafik bilgisi bazen yanıltıcı olabiliyor ve halen rotalama hataları var. Henüz düzeltemediler.

Saygılar.

Teşekkürler here maps yandex ten daha güzelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Saygılar.

Çoğu navigasyon forumunda görüyorum sizi, konuda uzmansiniz.

Peki igo ve sygic uygulamalarını da işin içine katarsak bu dörtlü içinden hangisini seçersiniz?

Sizin 4u arasından kullandığınız program hangisi?

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Seçenekleri 4'e çıkardığımızda; hatta ben de TomTom Turkey eklerim. O zaman sıralama şu şekilde olur, zaten kullanımım da bu şekilde.

1- HERE Maps
    2- TomTom Turkey
    3- iGO Primo
    4- Sygic
    5- Yandex

Bu arada unutulmaması gereken, TomTom Turkey, Sygic ve iGO Primo ücretli.

Keyifli sürüşler.
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim; bölgenize göre en iyi rotalama yapanı "kişisel" olarak tercih edebilirsiniz. Her harita her bölgede isteneni veremeyebiliyor. Tabii firmaya hata bildirimlerinde yardımcı olursanız yaşadığınız bölge için en güzel harita uygulamasını elde etmiş olursunuz.
  • Estağfurullah, Uzman değilim. Sadece yaptığım her yazılımı imkanlar dahilinde test etmek, legal olarak satın almak ve yerli yabancı forumlarındaki yorumlarını okuyup olabildiğince kullanmak.
    Yalnızca yazılımı almakla birmiyor iş; bazı yazılımlar var, cihaza o kadar yük bindiriyor ki kullanımı sonrasında cihazı elinizde tutmanız bile çok zor hale geliyor.

Her yön önemli değerleme yaparken.
  • Igo tek Gecerim. Serit takip asistanı, trafik ve levha bildirimi ile gayet iyi. Poi konusunda sorunu yok

Nlife da fena degil ama poiler yetersiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Igo tek Gecerim. Serit takip asistanı, trafik ve levha bildirimi ile gayet iyi. Poi konusunda sorunu yok

Nlife da fena degil ama poiler yetersiz.

Igo nun haritası ve poileri harika ama yazılım çok hantal hocam ya. Ayrıca telefon çok ısınıyor kullanırken. Telefonum g2

• Ücretli olarak;

Navteq-here haritalı olarak : COPilot

Başarsoft haritalı olarak : Nlife ( Çook Geç güncelleme geliyor. )
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, Tomtom'un akıllı telefonlar için çıkardığı Yeni tomtom go yazılımını google play den ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz. Yazılım her ay yapacağınız ilk 75 km lik sürüş için herhangi bir ücret talep
    etmiyor. Üstelik trafik sıkışıklıklarını da gösterip, rotayı ona göre çiziyor.
  • IGO çok iyi, menüsü olsun özellikleri olsun.
    Bence deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • önemli olan harita

oda başarsoftun haritasıdır türkiyede

gerisini bilmem

şerit takip ve trafik bilgisi çok güzel özellikler..

---

ben sadece şunu yapamıyorum hangi programı kullandıysam şu sorunu geçemedim benim için sorun şu

trafik mi var program beni her türlü ara sokağa götür mazot benden düşünme..

yok hala e5 de kal diyor trafikte

birçok alternatif yol varken 2 tane buluyor

ya ben zaman tasarrufu benzin tasarrufu istemiyorum..

beni istediğim yere götür boş yoldan gerisi bende.

ama yok öyle program bulamadım hiç ara sokaklarda dolaştıran yok

hep ana yoldan ilerle diyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.