Şimdi Ara

Android Lollipop sürümünün yükselişi yavaşlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android Lollipop sürümünün yükselişi yavaşlıyor

Ay sonu itibariyle Google'ın yeni Nexus telefonları ile birlikte Android 6.0 Marshmallow sürümünü resmi olarak kullanıma sunması beklenirken, oluşan bu beklenti nedeniyle önceki sürümlerde yavaşlama emareleri baş göstermeye başladı. 

Paylaşılan son tablolara göre Android Lollipop sürümleri toplamda yüzde 21 kullanım oranına ulaştı. Sürümün aylık artık puanı 3 olarak gerçekleşti. Bundan önceki aylarda 4-5 puan şeklinde artışlar görüyorduk. Ancak sürümün yükselişi yavaşlamış durumda.

Android 4.4.x KitKat sürümleri ise son aylarda adeta yerine çivilenmiş durumda ve sadece 0.1-0.2 civarında puan kaybı yaşıyor. Sürüm son 3 aydır yüzde 39-40 seviyesinde seyrediyor. 

Geçen yıla göre Lollipop sürümü beklenen çıkışı yapamadı. Geçen yıl aynı dönemde KitKat sürümü Kasım ayındaki Nexus lansmanına kadar yüzde 34 seviyesine yükselmeyi başarmıştı. Bu dönemden sonra da yükselişini sürdüren sürüm yıl ortalarında yüzde 39 seviyesindeydi ve halen gerilemedi.

Yeni çıkan cihazlar, cihazlara verilen güncellemeler anlaşılan Lollipop sürümünü hızlandıramadı. Muhtemelen bu düşük seviye Nexus lansmanı sonrasında da yükselişe geçemeyecek. Bununla birlikte Android ekosisteminde sürekli bir büyüme mevcut. Kullanıcı sayısı arttıkça yüzde olarak oranlar da küçük puanlarla büyümeye başlıyor. Bu faktörü de hesaba katmak gerek.  

• Android 5.1.1 haric diger 5.x.x surumleri sorunlu olmasi pisman olan kullanicilarin 4.4.4 e donmesi de etkilemistir .
  • android 5.1.1 hariç tüm 5 sürümleri sorun lu bu yüzden çogu 4.4 lü sürüme geri döndü bundan kaynaklı olabilir...

• 4.4.1 deki serilik yok 5.0xx surumlerinde

• M gelsin bakalım biran önce lolipop sıkıntılı oturmadı doğru dürüst.
  • Telefon şirketlerinde iş yok ki anasını satayim, portlayalım uyduralım diye uğraştıkları yok. varsa yoksa para.
  • Telefon şirketlerinde iş yok ki anasını satayim, portlayalım uyduralım diye uğraştıkları yok. varsa yoksa para.
  • Ya bence telefon şirketleri sadece launcher ve uygulamaları değiştirsin 1-2 ay da hemen güncellenir de ; illa her şeyi oynamak istiyorlar sonra uğraş dur

• Meizu mx5 kullanıcısıyım Android 5.0.1 gayet stabil ve hızlı bence. İlla 5.1.1,demiyorum şahsen

• hala froyoda kalanlar bi adım öne çıksın merak ettim gerçekten

• Galaxy S4 sahipleri kesinlikle Lollipop güncellemesini yüklemesin.

Telefonumun hali içler acısı kamerası açılmıyor,herşey yerle bir telefonda.
    Sanki başka bi telefonun güncellemesi gelmiş gibi...
  • Samsung güncelleme verse (imkânsız) lolipopta büyük artış olur

• note 2 de cm 12.1 kullanıyorum 5.1.1 versiyon gayet akıcı ve sorunsuz şahsen kitkata dönmeyi düşünmüyorum telefonundan şikayetçi olanlar biraz zincirlerinizi kırın artık costum romlarda hayat var

• Htc daha lolipop verecek bekleki versinler

Telefonları kadar başlarına kayalar düşsün htc nin

• ilk Android telefonumda 2.2 Android Froyo vardı sene 2010.

Her güncellemede aynı terane "Daha iyi bellek yönetimi"

Sene 2016 olacak hala bir adam edemediler şu bellek kullanımını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 11 Eylül 2015; 17:59:32 >
  • 4.4.x sürümleri stabil çoğunluğu memnun .

• custom rom custom rom diyen adamlara da ayrı hastayım. geçen yine biri yazmış bi tame memnunum filan. bi bakayım dedim abi note 2 de sanal tuş kullanıyo adam fiziksel tuş ola ola. zaten ben büyük ekran için almışım niye sanal tuş kullanayım yok yere.

öbürü başka rom diyo açıyorum bakıyorum kamerada sorun var bi başkasında gps sorunu başkasında radyo. önce bi adam gibi rom çıksın. zaten gören adam kullanır. an itibari ile note 2 nin kendi romu piyasadaki hepsinden daha verimli durumda.

• Şu tabloya göre uygulamanız jb li cihazlara göre optimize etmeniz gerekiyor. Design support library kullanmazsanız çirkin bir uygulamaya sahip oluyorsunuz ... Yeni apiler yeni libraryler güncel sürüm isteyince ortada kalıyorsunuz resmen ...

Ne yapacağını şaşırtıyorsun insana android.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.