Şimdi Ara

Samsung Exynos 8890 yongaseti benchmark skorlarında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Exynos 8890 yongaseti benchmark skorlarında ortaya çıktı

Samsung'un gelecek yıl ki Galaxy S7 amiral gemi serisinde Snapdragon 820 yongasetinden yana tercihini kullanacağına dair işaretler giderek artarken, Exynos yongasetinin geleceği de soru işaretleri oluşturmuştu. Samsung'un bu tercihi özelleştirilmiş Exynos M1 ihtimalini biraz ileriye ötelemiş durumda. Bu durumda aradaki boşluğu idare edecek yeni bir Exynos yongasetine ihtiyaç doğuyor. Samsung bununla ilgili bazı çalışmalar yapıyor. 

GeekBench sitesinde ortaya çıkan Lucky-LTE kod adlı Samsung cihazının benchmark sonuçları Exynos 8890 adında yeni bir yongasetine işaret ediyor. Detayları tam olarak bilinmemekle birlikte 64-bitlik bu yongaseti 8 çekirdekli ve 1.38GHz saat hızında çalışıyor. 

Skorlardaki tanımlamalar incelendiğinde yongasetinde Cortex-A57 ve Cortex-A53 şeklindeki alıştığımız kombinasyondan farklı bir dizilimin olduğunu gösteriyor. Muhtemelen yongasetinde Cortex-A72 ve Cortex-A53 çekirdekleri kullanılıyor. Ayrıca test cihazında 4GB RAM olduğu görülüyor. 

Samsung'un gelecek yıl için Cortex-A72 çekirdekli ve Mali-T880 grafik birimli güçlü bir yongaseti hazırlaması ve bunu da Galaxy S7 modelinin bir kısmında kullanması ihtimal dahilinde. Yani Exynos ve Snapdragon olarak ayrılan iki farklı Galaxy S7 sürümü bizi bekliyor olabilir. 

Skorlarda tek çekirdek performansının Exynos 7420'ye göre daha düşük olması biraz kafaları karıştırmıyor değil ancak henüz ortada net bilgiler olmadığı için yeni yongasetinin kullanım alanı neresi olacak tahmin etmek biraz güç. 

• yardır samsung
  • 2 tane s7 geliyor snapdragonlu olanda sd cart slotu ve 60 fps 4k kayit var. Exynos'lu surum ise buyuk ihtimal gecis ürünü olur. Snapdragonun cat 10 modemi kullandiginida unutmamak lazim. Simdi surada 3 gram beyne sahip olmayanlar yine exynos surumu kotu vs diyecekler. Zaten s810'un %30 hizlanmis hali 7420 ediyor. Aciklamalardada ayni30Qualcommda ufs vs olmadigi icin sd kart vardiir. Bunlar sammobiledaki tahminlerden.

• o daha 1.38ghz de çalışıyor tabi düşük olacak 7420'den. Bir de 2.0-2.5ghz oldumu o zaman gör skorları.

• 1,3 ghz de o sonuçlar çok iyi 2,0 ghz de uçar bu işlemci....

• Artık beni mobil platforma çıkan işlemciler heyecanlandırmıyor. Hele Exynos 7420'den sonra ne çıksa zaten fazlasıyla yetecektir. Note 3 teki CPU bile şuan fazlasıyla yetiyor bana. GPU tarafında da istedikleri kadar geliştirsinler, testi halen Real Racing 3 gibi kaç yıllık oyun ile yapıyorlar. Demek istediğim işlemci ve grafik birimi bu kadar gelişiyor da uygulamaların buna ihtiyacı yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Artık beni mobil platforma çıkan işlemciler heyecanlandırmıyor. Hele Exynos 7420'den sonra ne çıksa zaten fazlasıyla yetecektir. Note 3 teki CPU bile şuan fazlasıyla yetiyor bana. GPU tarafında da istedikleri kadar geliştirsinler, testi halen Real Racing 3 gibi kaç yıllık oyun ile yapıyorlar. Demek istediğim işlemci ve grafik birimi bu kadar gelişiyor da uygulamaların buna ihtiyacı yok ki.

Aynen katılıyorum söylemine ayrıca artık işlemci Vs. Ne kadar ilerlerse ilerlesin bu cihazın esas amacı mobil iletişim kaynağı olması o kadar kuvvetli işlemciyi tam yük altına sokacak uygulama ve oyun çıkarsa bi de priz bulmak lazım 2500 Mah piller ile olmaz o iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geekbenchte zaten en dusuk cekirdegin frekansı yaziyor 1,38 ghzlik cekirdek 1336 aldi diye kesin birsey yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

2 tane s7 geliyor snapdragonlu olanda sd cart slotu ve 60 fps 4k kayit var. Exynos'lu surum ise buyuk ihtimal gecis ürünü olur. Snapdragonun cat 10 modemi kullandiginida unutmamak lazim. Simdi surada 3 gram beyne sahip olmayanlar yine exynos surumu kotu vs diyecekler. Zaten s810'un %30 hizlanmis hali 7420 ediyor. Aciklamalardada ayni30Qualcommda ufs vs olmadigi icin sd kart vardiir. Bunlar sammobiledaki tahminlerden.

Samsung exynos 5433de zaten kendini kanıtladı keza 7420de öyle. ben bu işlemcinin amiral gemisi olduğuna ihtimal vermiyorum belki orta üst seviyeleri yada tabletleri amaçlıyordur 615 616 alternatifi gibi.Keşke M1'i görsek S7de.Qualcomm görmek istemiyorum şahsen.

Ayrıca Burası Apple ve Qualcomm fanlarının meskeni haline gelmiş.

1myst@ Ramde 4 gb fakat her cihazda olduğu gibi sistem bir kısmını kendisine ayırıyor.Bilgisayarda bile aynısı geçerli yani 3.5 gb ram olma gibi bir durum söz konusu değil.Haberde yanlışlık yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 11 Eylül 2015; 2:16:20 >

• snapdragon ve exynos'lu iki farklı telefon geliyorsa bilin ki snapdragon'lu versiyon daha iyidir ve ülkemize exynos'lu versiyon gelir

• o touchwiz değişmedikçe istersen i7 6700k koy gene kasar o telefon.

• Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Ihtimal şudur s820 m1'in cok altinda kaldi samsung erteleme yapiyor. 7422 ve 820 görürüz denk işlemciler olur. 7420 zaten şu an hepsinden ustun. Qualcomm un sizdirdiklarina gore 820de ustunluk saglayamadi.

Hayir apple i anlarim da qualcomm fani olmak nedir ? Yillardir ayni islemciyi bu adamlara yeni yeni diye satiyor adamlar. Soba bildigin. 5420 s800 karsilastirmasi var s800 testler haricinde hic o frekanslara cikamadigindan yerlerde surunuyor. Simdi 820 3 ghz olacak 3 ghzde pc calismiyor bu saflarda sevine sevine alacaklar oysa 1.5 ghzde 7420den cok daha dusuk kaliyor ki 7420nin elinde hala butce var. 2.5 ghzleri gorebilir ayni sekilde gpuda da 150 mhz butce var

• be bu işlemci savaşına bi anlam veremiyorum. oyuncular için ayrı modeller çıkartılsın anladık da günlük kullanım için bu kadar güç artırımının sebebi nedir? bataryaya yoğunlaşalım sevgili üreticiler.

• hey maşallah, yanına da 4 gb ram koymuşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Ihtimal şudur s820 m1'in cok altinda kaldi samsung erteleme yapiyor. 7422 ve 820 görürüz denk işlemciler olur. 7420 zaten şu an hepsinden ustun. Qualcomm un sizdirdiklarina gore 820de ustunluk saglayamadi.

Hayir apple i anlarim da qualcomm fani olmak nedir ? Yillardir ayni islemciyi bu adamlara yeni yeni diye satiyor adamlar. Soba bildigin. 5420 s800 karsilastirmasi var s800 testler haricinde hic o frekanslara cikamadigindan yerlerde surunuyor. Simdi 820 3 ghz olacak 3 ghzde pc calismiyor bu saflarda sevine sevine alacaklar oysa 1.5 ghzde 7420den cok daha dusuk kaliyor ki 7420nin elinde hala butce var. 2.5 ghzleri gorebilir ayni sekilde gpuda da 150 mhz butce var

820 antutuda fullhd ekranla 80 bin puan aldı 2.5 yada 3ghzde çalışıyor. 7420 2K da 70 bin alıyor.Yani birbirine aşağı yukarı denkler ki Samsung hız aşırtmayla yine onu geçebilir.Gpuda T 880 ve Qualcomm'un gpusu yine benzer olacaktır.Dediğini bende düşünüyorum Samsung yeni işlemciyi ertelemek hali hazırda biraz daha ekmek yemek istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehmistan -- 11 Eylül 2015; 13:46:10 >

• Artık bataryada da sevindirici bir haber görsek...

• s6 alcam olum samsung dur bişey sızdırma s7 fotosu felan sızmasında s6 edge alıp kapayım şu defteri :D

• samsungun erteleme yapmasını gerektirecek birsey yok ,sd820'nin ekinoks 7420'den guclu olacagi gun gibi ortada her habere inanmayın , bugun orta seviye sd620 bile islemci tarafında ekinoks 720 ile kapisacak durumda siz qualcomu aptal filan mı sanıyosunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.