Şimdi Ara

Apple'a Sony'den cevap gecikmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple'ın dün gerçekleştirdiği lansmanın yankıları sürerken, rakip firmalardan da yavaş yavaş ilk tepkiler gelmeye başladı. Kullanım süresi konusunda iddialı cihazlara sahip olan Sony, Apple'ı Siri üzerinden vurdu.

Siri'ye soru soruyormuş mizanseninde iki görsel hazırlayan Sony, bir tanesinde batarya ömrü konusunda bir soru soruyor ve aldığı cevap Sony'ye geçiş yapın oluyor. İkinci görselde ise bu kez Sony'ye soru soruluyor ve cevap ikili sistemde Oyun Başlasın oluyor. Diğer bir görselde ise yine iOS kullanıcılarının Sony'ye geçiş yapması tavsiye ediliyor. 

iPhone 6S serisinin önceki nesle göre batarya konusunda bir iyileştirme sunmuyor oluşu anlaşılan Sony'yi harekete geçirdi. Firma Xperia Z5, Z5 Compact ve Z5 Premium lansmanında kullanım süresinin iki gün olduğunun ısrarla üzerinde durmuştu. 

Apple'ın iPhone 6S lansmanında pek çok yenilik tanıtması ancak bu yeniliklerin benzer bir şekilde diğer üreticilerde de yer alıyor oluşu bu tür mizah paylaşımlarının yapılmasına neden oluyor. Muhtemelen pek çok rakip firma benzer paylaşımlar yapacaktır.  

• 000101010001110 iyi olmuş.

• Nasıl lansmandı anlamadım ben zira ram miktarı yok, diyafram açıklığı yok, pil büyüklüğü yok, çekirdek sayısı yok, panel detayları yok özetle detay dediğimiz çoğu şey yok. Kullanıcılara "bu kadarı size yeter, detaylar sizi aşar" mi diyorlar bilmiyorum ama kamerada detaylardan bahsederken birden durup "Bunlar sizi ilgilendirmiyor, sizi ilgilendiren iyi çekip çekmemesi" demişlerdi ve bu da benim tezimi destekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika ve zekice bi reklam :D :D

• Çok iyi :D

• Fan hesabi olmali, kurumsal bir firmanin yapacagi is degil..

• Allahtan apple powerbank çıkarmıyor iyice maskara olurdu :D
    Batarya teknolojileri yerinde saymaya devam şuan en ideal çözüm hızlı şarj.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Fan hesabi olmali, kurumsal bir firmanin yapacagi is degil..

https://twitter.com/sonyxperia

Resmi hesap. Ayrıca neden yapmasın ki? Böyle şeyler daha önce defalarca kez oldu, bence oldukça da hoş bir çekişme.

Bu da kanıt ıstersen:

http://www.sonymobile.com/

Sağ üstten ülke değiştir de ve alttan twitter hesabına git, verdiğim hesap açılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Nasıl lansmandı anlamadım ben zira ram miktarı yok, diyafram açıklığı yok, pil büyüklüğü yok, çekirdek sayısı yok, panel detayları yok özetle detay dediğimiz çoğu şey yok. Kullanıcılara bu kadarı size yeter, detaylar sizi aşar mi diyorlar bilmiyorum ama kamerada detaylardan bahsederken birden durup Bunlar sizi ilgilendirmiyor, sizi ilgilendiren iyi çekip çekmemesi demişlerdi ve bu da benim tezimi destekliyor.

Mantıklı bence...

Telefonun içindeki komponentleri vatandaşı niye ilgilendirsin ki? Vatandaş alır, kullanır deneyime bakar. Hoşuna giderse kullanmaya devam eder, gitmezse kullanmaz. İçindeki malzeme üreticinin problemi. Kullanıcının değil. Apple en doğrusunu yapıyor bence. Bunlar PC deki gibi değiştirilebilir parçalar olsa tamam. O zaman önemli olabilirdi. Ama değiştirilebilir olmadıklarına göre kime ne içindeki malzemelerden? Deneyime bak, beğendiysen kullan, beğenmediysen alma. Bu kadar basit.

• "hey siri ios'u başka nerede bulurum."
    "sadece apple'da"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dynaturk -- 10 Eylül 2015; 18:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WB

Fan hesabi olmali, kurumsal bir firmanin yapacagi is degil..

Kesinlikle katılıyorum, sony mobilin başında kim varsa gerçekten ne yapacağını bilmiyor. Harika bir seri çıkardılar ardından her sene piyasaya sessiz sedasız 2 telefon sürerek kalite algısını tamamen yok ettiler. Çıkardığı tüm yeni modellerdede telefona ekleme yapamadılar geçen dönemki versiyonunkopyası olarak çıktı. 2. el fiyatları dibi gördü müşteriyi tamamen soğuttular.

• Z serisi telefonlar gerçekten çok iyi her ne kadar fiyatları biraz daha pahalı olsa da

• Sonynin gondermesi cok zekice ve komik olmus, Appleinki ise her zaman gibi, hic komik degil, adamlar saka yapmayi bilmiyor, nasil daha fazla koyun kandiririz dusuncesindeler hep

• Sonynin göndermesi zekice ama appleın göndermesine güldüm

• 2. resimde "Oyun başlasın" yazıyor bu arada çevirmemişler kodlu yazıyı

• 4K Ekran ile pil ömrü sunabildiğini zannetmek ? Muhahahahahah

• Adamsın Sony.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E30a Biner Yan Yan Gider

4K Ekran ile pil ömrü sunabildiğini zannetmek ? Muhahahahahah

O, 4K ekran ile dahi pil ömrü sunabilmek aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mail_er -- 10 Eylül 2015; 21:26:55 >
  • Bence zekice olmuş, aynı anda Apple için de faydalı olacağını düşünüyorum bu durumun. Neden derseniz kullanıcılar yıllardır bataryadan dem vuruyor ama hiçbir gelişme yok.
    Ama rakip ve büyük bir firma batarya süresini yerince, en azından bunun üzerinde bir geliştirme yapma gereksinimi ve rakiplerini yakalama gereksinimi hissedebilirler.
    Bu da apple telefonlara da yarayacaktır.
  • sony adamdır son zamanlarda gözüme giriyor apple'ı da iyi yerden vurmuş helal olsun....

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.