Şimdi Ara

The Witcher 3: Hearts of Stone'un Müzikleri için Kullanılan Enstrümanlarda Saz da Var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•       The Witcher 3: Wild Hunt'ın geçtiğimiz günlerde duyurulan ilk eklenti paketi bildiğiniz gibi 10 saatten fazla oynanış süresi sunacak. Oldukça zengin olan bu Hearts of Stone'da yeni şarkılar da bulunacak. Yayınlanan kısa bir videoya göre bestecilerin müzikler için kullandığı enstrümanlar arasında saz da bulunuyor.

Aşağıdan oyunun şarkılarını besteleyen Marcin Przybylowicz'in eklenti paketi için sazla çaldığı yeni şarkısından kısa bir bölümü dinleyebilirsiniz. Bu bilginin yanında geliştirici ekibin gelmekte olan eklenti paketi için bir geliştirici günlüğü çektiğini ve bu videonun çekimlerinin bittiğini belirtelim. Bu video paylaşıldığında sizlere aktaracağız. 

• Oyun her yönüyle olduğu gibi müzikleri ile de çok sağlamdı eminim ek paketteki müziklerde en az oyundaki müzikler kadar iyi olacaktır.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • ek paket galiba zerrikania'da geçecek. oyunun dünyasında bu bölge doğuda kalıyor, gerçek dünya ile uyarlama yaptığımızda orta doğudan özelinerek yaratılmış bölge olabilir. saz konusu gayet mantıklı

• Tekrar tekrar dinledim şu oyunun müzikleri en az oyun kadar başarılı. Soundtrack albümünü çıkarsalar satabilirler vallahi

• Ya bişey diyeceğim ama şimdi çok bilmiş falan diyeceksiniz de yine de söyleyeceğim ben. :D Saz telli çalgıların geneline verilen addır. O aletin adı bağlama. Her ne kadar bizim milletimiz saz dese de bağlama onun adı. Nereden mi biliyorum çünkü bende bağlama çalıyorum da ondan :D

• quote:

Orjinalden alıntı: **Nicolae**

Tekrar tekrar dinledim şu oyunun müzikleri en az oyun kadar başarılı. Soundtrack albümünü çıkarsalar satabilirler vallahi

Kutulu versiyondan soundtrack dvd'si zaten çıkıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Acness

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: **Nicolae**

Tekrar tekrar dinledim şu oyunun müzikleri en az oyun kadar başarılı. Soundtrack albümünü çıkarsalar satabilirler vallahi</blockquote>

Kutulu versiyondan soundtrack dvd'si zaten çıkıyor

Tüm sürümlerde yanında veriliyor dijital dahil arkadaş ücretsiz edinmiş galiba :/

• Cok iyi uyum saglar.. Zaten muzikleri saheser oyunun..

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Hoop ve Türk kültürü elden gider. Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Hep bir düşüncem vardı ve şuydu; "Kültürümüze sahip çıkmıyoruz türkü dinlemiyoruz, türk halk müziği dinlemiyoruz birgün bir ingiliz, bir amerikalı sazımızı, bağlamamızı, çalgımızı elimizden alıp şarkı yapıcak, bu şarkı belki çok tutucak, şarkı listelerinde top 10'a girecek, belki kendi kültürlerine sokucaklar sonrada bizde çıkıp diyeceğiz ki bu bizim kültürümüzde zaten var, yeni birşey değil diyerek nasıl baklavayı az kalsın Yunanistan'a kaptırıyorduk ya kendi kültürümüzde olan çalgılarıda belki kaptırıcaz." diye düşünürdüm hep. Bugün de ilk aşama başlamış oldu. Devamı gelicektirde hiç şüpheniz olmasın. Biz kendi kültürümüze yönelmediğimiz sürece, türkü yapanlara fırsat vermediğimiz sürece (kral tv gibi kanallardan bahsediyorum), her radyo kanalında sadece pop çaldığımız sürece, hiçbir sözünü anlamadan yabancı müzik dinlediğimiz sürece kültürümüzü kaybetmeye mahkumuz. Ve yavaş yavaş kaybedeceğiz maalesef. Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanKenway -- 10 Eylül 2015; 12:48:24 >

• Bu enstruman yeni değil arkadaşlar hep vardı siz farkında değildiniz, şimdi yeniymiş gibi haber yapılıyor.

Silver for Monsters parçasında çalan budur işte.

Ayrıca bizdeki bağlama bu değildir, Tel sayısı, düzeni, akordu hep farklı.

Türk kültürüne atıf yapan arkadaşlara da söyleyelim. Bu gördüğünüz bir İngiliz'in bağlama çalmasına benzemez. Doğu Avrupa'nın avrasya bozkırlarıyla ilişkisi bizim anadoluya gelişimizden eskidir. O yüzden çaldıkları kendi enstrumanlarıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Bu enstruman yeni değil arkadaşlar hep vardı siz farkında değildiniz, şimdi yeniymiş gibi haber yapılıyor.

Silver for Monsters parçasında çalan budur işte.

Ayrıca bizdeki bağlama bu değildir, Tel sayısı, düzeni, akordu hep farklı.

Türk kültürüne atıf yapan arkadaşlara da söyleyelim. Bu gördüğünüz bir İngiliz'in bağlama çalmasına benzemez. Doğu Avrupa'nın avrasya bozkırlarıyla ilişkisi bizim anadoluya gelişimizden eskidir. O yüzden çaldıkları kendi enstrumanlarıdır.

Ne saçmalıyosun kardeşim. Türk kültüründe olan bişey bu. Türkler varolduğu zamandan beri kullanır, türk kültürü olarak da geçer. Yörelere ve boyutlarına göre kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, ikitelli, tambura, tar gibi değişik isimlerle tanınır. Hangi ingiliz, amerika kültüründe sazla çalınan şarkılar gördün ? Hangileri kullanıyor ? Türkü sadece Türk kültüründe olan birşey ve hep sazla, bağlamayla çalınmış ezgilerden oluşur. Cahil cahil yorum yapmayın ya. Sanki birtek biz kullandık anadoluda bunu başka kıtalardan kullanan Türkler olmadı. Anadoluya gelişimizden eskiymiş. Biz anadoluya gelince mi kullanmaya başladık bunu ? Tek türk biziz sanki azerisi türkü var, çeçen türkü var, kırım türkü var, uygur türkleri var, var oglu var. Hadi ordan bi ya cahil herif.

• Oyunun OST'sindeki bir çok parçada Amir Yaghmai'nin kemençe ve yaylı tanbur performansları da var.Sazın olucağı oyun çıkmadan öncede biliniyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=glsjafu65rc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrim -- 11 Eylül 2015; 17:52:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.