Şimdi Ara

Televizyonun geleceği : Apple TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple, bugünkü etkinliğinde Apple TV ürününü de daha gelişmiş ve daha eğlence odaklı hale gelmiş bir şekilde karşımıza çıkardı. Kutu bir değişikliğe uğramazken, içeriği ve kumandası büyük değişikliğe uğruyor. 

İlk olarak Apple TV artık tvOS adında bir işletim sistemi üzerinde çalışacak. iOS platformunu temel alan tvOS işletim sistemi daha kolay bir kullanıcı arayüzü sunarken, uygulama geliştirmek de kolaylaşıyor. Metal gibi arabirimler aynen bu tarafa da aktarılmış yani grafik konusunda da güzel çalışmalar ortaya çıkacak. 

Apple TV önceki nesil Apple A8 yongasetinden gücünü alıyor. HDMI ve Ethernet girişleri olan Apple TV artık tam App Store desteğine de kavuşuyor. Üçüncü taraf geliştiriciler tvOS ekosistemini geliştirmek için katkıda bulunabilecek. Kullanıcılar da bunlar arasında seçim yapabilecek.

Apple TV ile ilgili en önemli yeniliklerden birisi kumanda da gerçekleşiyor. Kumandada artık dokunmatik bir panel mevcut. Böylece bu panel ile menüler ve içerikler arasında gezinmek oldukça kolaylaşıyor. Kumanda sesli komutları da algılayabiliyor.

Yeni Apple TV ürününe Siri entegrasyonu da büyük yenilikler getiriyor. Kumandadan komut vererek içerikler arasında gezinmek, içerik aramak, içerikler içerisinde ileri-geri gidebilmek ve hatta bir cümlenin olduğu sahneye gitmek gibi önemli yenilikler mevcut. 

Oyun tarafında da yeni Apple TV iyi işler çıkarıyor. Kumandadan oyun oynamak artık çok daha kolay ve oyunların grafik kalitesi oldukça artıyor. Crossy Road oyunu Apple TV için optimize edilmiş. Kumanda yanında ekstra bir iOS cihazı ile iki kişi oyunu oynayabiliyorsunuz. Üstelik karakterler birbiri ile kavga da edebiliyor. 

Yeni Apple TV için Rayman Adventures, Disney Infinity 3.0, Shadowmatic ve Guitar Hero gibi pek çok oyun hazırlanıyor ve Ekim ayından sonra bunlar da indirmeye sunulacak. 

Yeni Apple TV ile canlı yayın esnasında maç ile ilgili önemli bilgileri ekranın kenarlarında görüntüyü etkilemeyecek şekilde izleyebliyorsunuz. Bu da sporseverlere önemli bir yenilik olarak sunulacak. Yeni Apple TV Ekim ayında 80 ülkede 32GB versiyonu 149$, 64GB versiyonu 199$ olarak satışa çıkacak.  

• GalaxyTV yakındır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni kumanda çok iyi

• Bu sefer olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kendini bir b.k zanneden firmanın hiçbir ürününü almadım kullanmadım kullanmayacağımda televizyonun geleceğiymiş peah başlığa bak

• Ürünün adı Apple TV fakat kendisi sadece bir online media oynatıcı değilmi. :)
    Sırf şu ismi nedeniyle ciddi ciddi televizyonlar ile karşılaştıran kişiler var.

• Şimdi almaya değer olmuş işte en çok beklediğim ürün tv idi

• Apple tv $200
    Xbox one $350
    PS3 $219
    Xbox360 $230

Bu konsollar üzerinde 3000'den fazla gelişmiş oyun netflix,hulu,amazon,youtube,hbo, web tarayıcısı,kinect,live tv ve blu-ray player mevcut
    Apple tv'nin bir numarası yok özellikle türkiyede hiç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 9 Eylül 2015; 22:34:46 >
  • Bir ton özellik tanıttılar ama hangileri ülkemizde kullanılabilecek ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Bir ton özellik tanıttılar ama hangileri ülkemizde kullanılabilecek ki?

Hulu tr'de kullanılabiliyor ama çok az film desteği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

GalaxyTV yakındır..

Zaten samsung smart tv var. Ne gerek var böyle yorumlara. Anladık samsung zamanında kopyalamış bir şeyler. Ama zaten samsung çok ilerledi akıllı televizyon işinde kutu yapmasına gerek yok.

• Bende bir önceki nesil apple tv var..Yenilik olarak bize neler gelecek var mı bilgisi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornado34 -- 9 Eylül 2015; 22:57:45 >
  • Bu AppleTV ne oluyor tam olarak? Uydu gibi bir şey mi?

• Lansmandaki en beğendiğim ürün bu oldu. Konsol, uydu alıcısı ve medya player karışımı olmuş. Bana göre tek eksiği klavye, o da olsa dört dörtlük eksiksiz olacaktı. Ülkemize nasıl uyarlayacaklar onu merak ediyorum. Netflix ve HBO bizde yok. Lansmanda tanıtılan film sahnesi açma tarzı şeyler nasıl olacak çok merak ediyorum. Bence yenilikçi bir ürün olmuş beğendim.

• Bizde millet Televizyona tonla para verdikten sonra gidip bir tv izleyebilmek için ayrı olarak kablolu yayınlara dsmarta digitürke bilmem neye para vermek istemiyor. verene de garip bakıyorum, kendimden biliyorum :D "Bir de dsmarta mı para ödüyorsunuz" diyorlar adama. Bu kültürün yerleşmesi Türkiye'de epey bir zaman alacak sanırım. O yüzden şu an için tvlerin özellikleri genel olarak bizim insanımız için bir şey ifade etmiyor. Tabi görüntü kalitesi hariç ki bu da yine hd kanalların olmasını gerektiyor.

• Apple TV çok büyük gelişme kat etmiş. Amerika'da yaşıyor olsam kesinlikle almak isterdim. Türkiye'de de yerelleştirme yapılırsa alınacak cihaz, tabi dolar bu halde iken biraz pahalı.

• Bu cihazın devrimsel özelliği app strora sahip olması. binlerce ios uygulaması şimdi tv için tekrar yazılacak.

samsung mühendisleri kopyalamaya başlamışlardır. yarın öğlene yarı fiyatına çıkartırlar.
  • gamepad desteği de var.

• lansman'da en çok sevdiğim bu oldu.....

• Hoş duruyor, fakat ülkemde işe yaramayacak özelliklere sahip, belki...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.